Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
2012-04-03 tarihli kaloricetveliniz Miktar Kalori
öğlen
[1] siyah zeytin 6 adet (3gr) 48
[2] Beyaz Peynir 1 GRAM 2.5
[3] Ekmek 1 DİLİM 65
[4] Sucuk 30 GRAM 135
[5] Beyaz Peynir 15 GRAM 37.5

sabah
[6] Mercimek Un Çorbası 1 PORSİYON 184
Toplam : 472 kal.

biraz zaman geçsin bari portakal hüpletiyim

gunden gune eriyorum gecen hafta yaglari yak diye bi cay aldim carsamba gununden beri gunde iki fincan içiyorum.tadi turk form caylari gibi degil cok hos.bu cayda ayni form cayi gibi bagarsaklari iyi calistiriyo. bide oglen guzelce yiyorum aksam sadece yagsiz yogurt ve bir elma yiyorum. bir haftada 1 kilo 300 gr gitti.

arkadaşlar 1 yemek kaşığı nutella kaç gramdır ? yada bi tatlı kaşığı?

Evet haklısın içecekleri de iyi hesaplamak lazım. Kahvenin kalorisini arttıran süt ve şeker zaten.. Bence şeker atmasan daha iyi olur çünkü gündelik hesaplarsan az gelebilir ama haftalık şeker tüketimin fazla olabilir.. Ben önceden içemezdim sade nescafe ama şimdi şekerli ve sütlü içemiyorum .. Sade nescafenin kalorisi yok gibi bir şey.. Eğer sade içemiyorsan biraz süt damlat nescafene o zaman içilebilir oluyor.

arkadaşlar maşallah ne güzel yürütüyosunuz bu benim 3. günüm ama sanki midem kendini sindiriyo ara öğün yememe rağmen çok acıkıyorum

ceviz badem at bir-iki tane ağzına, keser iştahını. ya da yumurta sarısı ye bir tane :)

kahve içtim canım sade türk kahvesi buda iyi geldi ceviz yemeyi düşünüyordum portakalla ama unutmuşum daha da yemem portakal ceviz ikilisini çok seviyorum bu arada akşam yemeğim kaldı bi onu da yiyince tamamdır sonrada bir form tüketirim belki yazın gelmesi kötü oluyo saat 8 de 9 da yemek yiyoruz offf

bugünkü menüm tamamıyla böyledir

akşam
2012-04-03 tarihli kaloricetveliniz Miktar Kalori
[1] Yoğurt (yağsız) 100 GRAM 50
[2] Tavuklu Patates Yemeği 1 PORSİYON 250

ara
[3] Portakal 1 ADET 50

ara
[4] Türk Kahvesi (sade) 1 FİNCAN 0

öğlen
[5] siyah zeytin 6 adet (3gr) 48
[6] Beyaz Peynir 1 GRAM 2.5
[7] Ekmek 1 DİLİM 65
[8] Sucuk 30 GRAM 135
[9] Beyaz Peynir 15 GRAM 37.5

sabah
[10] Mercimek Un Çorbası 1 PORSİYON 184
Toplam : 822 kal.

arkadaşlar merhaba, forumda yeniyim bu nedenle şu alttaki loss weight tablosunu nasıl elde edebileceğimizi çözemedim yardım edebilir misiniz? Bir de bende 3 ay kadar önce kalori hesabıyla zayıflamaya çalışmıştım ancak tam olarak yiyeceklerin kalori karşılığını bulamamıştım. internetten de bir sitenin 145 kalori dediğine diğeri 180 diyor siz hangi kaynağı kullanıyorsunuz?

canim hergün nerdeyse 2 saat yürüdük biz arkadasla, hic dikkat etmedim simdi ahkkimi yeme sadece haftasonlari dikkat etmeden gecti, o da aksam yemeklerinde kaynanamlarla birlikte yedigimiz icin, cok yedigimi bildigim zamanlarda da yürüdüm hep, yiyip oturmadim ama bu iki kilo da zaten kac hafta oldu ben baslayali, 3 haftadir ugrasiyorum cünkü..

arkadaşlar moralmanlarım çöktü yaaaaaaaaa
koca bi kap dolusu patlamış mısır yedim 100gr 580 kalori çıkıo kalorisepetinde
başka bi sitede 470 kalori çıkıo

Son düzenleme:
arkadaşlar moralmanlarım çöktü yaaaaaaaaa
koca bi kap dolusu patlamış mısır yedim 100gr 580 kalori çıkıo kalorisepetinde
başka bi sitede 470 kalori çıkıo

hiiiiiiiiiic bozma moralini canim benim, bak biz de bugün arkadasla, tam tamina dolu bi tabak kiymali spagetti yedik ama 2,5 saat de yürüdük, kalk hemen hareket et en azindan birazini yak.. bi dahaki sefere de böyle bos kalori yapcak seyler yemezsin, ben de bazen cikolata cips yiyorum ama eskiye azalttim valla nazar degmesin

saol regencim :) maşallah çekelim sana o zaman
bu arada spor yaptım zaten ona rağmen bugünü 1450 kaloriyle kapıorum aslında aşmazdım ama ekstra yedim bugün akrdeşimden görüp cnm çekti gittim omlet yaptım yoksa sporda yaptığım için mısır çok sarsmazdı neyse dediğin gibi bundan sora daha dikkatli olmak lazım

evet titto haklisin canim ama zaten vucüdumuzun sirf organlar icin ihtiyac duydugu kalori miktari zaten 1400-1500.. bu civarda almak bile cok iyi, zaten hareketle de yakiyoruz belli bi oran, ortalama 500.. e bir de hareket. yürüyüs, spor girdi mi isin icine epeyce kalori yakiyoruz.. aslinda su abur cubur olmasa benim hayatim da cok yemek yemiyorum ben.. ama napayim cikolatadan vazgecemiyorum bagimliyim ben :125::125::125::125::125::125::125::125::125: dondurmayi da unutmayim :131::131::131::131::131::131::131: bir de cips

oh oh maşallah baya bi seviosun desene :) çikolata %70 kakaolu terci et cnm dondurmayıda vanilyalı kötünün iyisi dielim bunlara
bide yeri gelmişken sorayım bari bu bazal metabolizma dedikleri dinlenirken die gçio ya kafam karışıo bnm uyurken bile kalori harcıomuşuz bu 1400ler hiç harekt kapsamıo dimi gün içinde oturdun kalktın mutfğa gittin yok sağa sola döndün bunlar ekstramı oluo komik oldu soru sanki ama napiim bilmeyince böyle ne demişler öğrenmemek ayıp

hoşgeldin altas...o tablo başlangıçta biraz sıkıntılı canım..diyet gurupları bölümünden bi bak..yapamazsan yardım edelim..kaloriler konusunda kendimce şöyle bi yöntem buldum.."yuh artık bu kadar fazla olamaz" dediklerimi, az olan rakamdan hesaplıyorum:))genelde kalori sepetini kullanıyorum..

evet tittocum..1400 ler hiç hareket kapsamıyor..yani vücudun yaşaması için gereken miktar..diğer tüm hareketler extra..

bugünkü menüm...
sabah:
1 dilim kepek ekmek
kk peynir
saat 11:
1 kurabiye
öğle:
2 tane kadınbudu köfte
1 kase yoğurt
1 domates
1 kaşık patates püresi
saat 4:
1 elma
saat 5:
1 yovita kayısılı
akşam:
2 kuru soğan 1 yumurta ile soğan kavurma
1 kase yy yoğurt
1 magnum mini
saat 8:
1 portakal,2 ceviz

ortalama kalori:1030

yok canim neden komik olsun ki, ben de cok merak etmistim vücudun istirahat halindeyken yaktigi enerji miktaridir diye geciyor, buna öyle ufak tefek seyler mesela nefes almak göz kirpmak dahil midir bilmiyorum ama yapilan hareketler bildigim kadariyla ekstra oluyor, söyle düsün, mesela kimisi yattigi yerde duramaz bi o yana bi bu yana döner durur, kimisi de civilenmis gibi hareketsiz oturur. yani bunlarin yaktiklari enerji de ayni degildir degil mi?? yani yapilan hareketler bazal metabolizmaya dahil degilse, bunlar bi harekettir ve muhtemelen dahil degildir.. mutvaga gidip gelmek de bi yürüyüstür mesela arkadasim bebegi var, hic oturmuyor cocuk uyuyana kadar git gel yapiyor ama ben hiiiic yan gelip yatiyorum onun o hareket ettigi arada mesela o arkadasim dogumdan önceki kilosunun 3-4 kilo altina düstü, ben halen oynuyorum, ki onun yedigi kadar yemegi ben yemiyorum kesinlikle.. yani burdan karsilastirabilirsin..

cikolata da aslinda istesem birakiriyorum bi ara agzima sürmedim ama tek zevkim de o dondurma sezonu acildi sayilir ama onu da disari ciktikca aliyorum, esimi de arkadasimi da tembihledim almiyoruz artik bakalim insallah böyle gider..

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…