Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
günaydın arkadaşlar
regencim erkencisin :) vallahi doğru söylüosun hareketli olmak lazım da bende tembelin önde gideniyim
hepbera maşallah hepimize koşuosun yetişiosun iyi varsın cnm

evet tittocum yaa erken kalktim uyuyamadim heyecandan ama sonra geri yattim sonra arkadasim aradi 50 dakka onu dinledim sohbet etmeyi cok ama cok severim ama gercek sohbeti dialog olarak monolog degil benimki sadece dinlemek oldu birazcik.. kahvalti temizlik derken yoruldum oturdum simdi.. ya binanin merdivenlerini boyuyolar gerizekalilarin sesleri müzikleri hic bitmiyor, baslayali 2hafta oldu halen en üst katta yani bizim kattalar aslinda biraz daha uyuyasim var

bugünkü kahvaltiyi hafif atlattim sizler neler yediniz bakalim??

selam kızlar bende kalori sayımıyla diyet yapıyorum 2 kilo verdim 2 haftada ama hafta sonları pek dikkat etmediğim için durdu şuanda ama bugünden itibaren daha dikkatli olucam benim merak ettiğim porsiyonlarınızı nasıl hesaplıyorsunuz sebzede özellikle ne kadar 1 porsiyon oluyor :))

canlarım bir saat yürüyüş yaptım ter içinde kaldım duş aldım dinleniorum

bu arada sebze yemeğinde 6-7 kaşık bi porsiyon edio galiba ama en iyisini hepbera bilir

selam arkadaşlar benim bir derdim varr amannnnnn karnım davul gibi şiştiiii sanırım pazartesi yediğim ıspanak beni şişrdi;gaz kütlesi olduğum yetmiyor gibi bir de kendimi çok şiiiiiiiiiişşşşş hissediyorum nasıl geçecek bu şişkinlikkk

tavsiyelereeeeeeee ihtiyacım var

günaydın arkadaşlar
regencim erkencisin :) vallahi doğru söylüosun hareketli olmak lazım da bende tembelin önde gideniyim
hepbera maşallah hepimize koşuosun yetişiosun iyi varsın cnm

Merhaba titto79 , çizelgene baktım da seninle aynı çizelgeye sahibiz.
Neler yapıyorsun zayıflamak için ?
Şuandaki kilom senden biraz daha az ama başladığımız nokta ve hedef noktamız aşağı yukarı aynı.

Benim de şişiyor valla. O kadar zayıfladım yine şişiyor. Bilmem ne dönemi, yok şunu yedim ondan şişliği, tuzu kaçırdım şişliği vs. vs. bir şekilde şişiyor. Bazen inmiş gibi geliyor moralim yerine geliyor ama önceki haline göre yine şükür diyorum.
Çok tuzlu yediğinde de şişiyor. Bence bol su iç derim. Başta yine şişkinlik yapıor gibi tartıya çıkınca artıyorsun gibi oluyor ama bence su çözümü tuzlu yediysen eğer.

Son düzenleme:

sabahları aç karnına zeytinyağı öneririm mide ve bağırsakları rahatlatır iyileştirir birde bu şişlik yüzünden defter bilem tutmuştum farkettimki tıka basa yememek yardmcı oluo porsiyonlarını küçült cnm az az yemeye çalış birazda sabırla düzelcektir karman çorman beslenmemeye çalış yani aynı öğünde demek istedim :)

cnm şimdilik iyi gidio geçen hafta başladım beklediğimden erken gitti ilk kilom bakalım devamı nasıl olcak ay sonuna kadar hedefim 2 kio daha vermek soraki ay yine 2 kilo 60 kiloya indikten sonra ayda 1 kilo 1 kilo yılbaşına kadar yolu var ben hedeflerimi öyle büyütmüorum gözümde acelem yok çünkü çok ksıtlama olursa ilerde kilo vermem durcak ama bu şekilde insan gibi beslenip yavaş ve kalıcı kilo vercemi düşünüorum e zamanla midem küçülcek zaten hedef kilomda almam gerekn günlük kalori zaten 1600 civarı yeterde artar bilem fazla kaçırdığım durumlarda sporla telafi ederim böylece kiomu korurum diorum hani ne bilem misafir gelir yada haftasonu gezmleri falan malum yaz gelio
sen neler yapıosun nasıl gidio cnm

tatlım ben yeşil çay öneriyorum ve beşi bir yerde çayı.. Esenrüzgar ve titto arkadaşların söylediklerine de aynen katılıyorum ..

günaydınnn kızlar bugün hiç iyi uyanmadım kalori sayımıyla diyete başlayalı 2 hafta oldu ortalama 1100-1200 kalori arası alıyorum 2 kilo falan gitmişti hafta sonları bozuluyor diyetim 1500-1600 falan olunca hemen 500 gr falan geri alıyorum buda moralimi bozuyor(
boy:1,65
kilo:61,500
hedef:55

aa aynıyız
boy 169
kilo 61.5
hedef 56

günaydın herkese

uyu canım...bünyeyi yormamak lazım

eğer pirinç veya bulgur eklemediysem..yağ yoksa..sadece sebze+domates+soğan ...şeklindeyse karnımın doyduğu kadarını 1 porsiyon kabul ediyorumama içinde bişeyler varsa arkadaşların söylediği gibi 6-7 kaşığı 1 porsiyon sayıyorum..

canlarım bir saat yürüyüş yaptım ter içinde kaldım duş aldım dinleniorum

bu arada sebze yemeğinde 6-7 kaşık bi porsiyon edio galiba ama en iyisini hepbera bilir

sağolasın tittocum ama ben de sizler gibi el yordamıyla gidiyorum bu yolda..en iyisini aslında diyetisyenler bilir.ama benim bulunduğum şehirde hastanelerdekileri saymıyorum..onlar devlet memuru zihniyetiyle çalışıyorlar..dışarıda 1 diyetisyen var..ona giden arkadaşlar pek memnun kalmadılar..

canım kolay gelsin diyorum önce..şu andaki kilon az..vermen hızlı olmayabilir.bu normal..acele etme derim ben..aldığın kaloriyi düşürme..haftada 1 gün artır..2 gün değil..zamanla istediğin rakama ulaşırsın inşallah...

aa aynıyız
boy 169
kilo 61.5
hedef 56

günaydın herkese

günaydın gelin hanım...

herkese günaydin, size güzel bi haberim var. bu kk da aycangül var bilmiyorum taniyaniniz vardir. 2 konusu var biri tüylerle ilgili digerdie okadar bakim yapiyoruz niye sonuc alamiyoruz diye sac bakiminda sanirim.
neyse ikinci konusunda genel olarak bilgilerde vermis mesela ay durumuna göre bu nisanin 6sindan itibaren yani YARIN, kilo vermemiz kolaylasiyormus - BILGINIZE :)

6sindan iki hafta öncede kolay kilo aliyormusuz dikkat yazmis yani siskinliginiz bu yüzden olabilir

1 tane şekerpare kaç kaloridir. porsiyon 470 diyor ama porsiyonda kaç tane olur hesaplayamadım.

günaydınlarrrr

evet durumumuz hemen hemen aynı boy farkı hariç :))) inşallah bu defa uzun sürer diyetimiz )

kız uzun sürmesin ben bu ayı 5 kilo ile kapatmak istiyorum 12 sinde 1. ayım dolucak 500 gr daha verdimi tamamdır
önümdeki ayda en az 3 kilo vermeliyim
5 kilo versem iyi olurda teyze kızının düğünü var o zaaman diyet yapamam millet bana böle bakarçaktırmadan azcık minnacık yerim 1 hafta civarı köyde kalacaz çünkü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…