Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
günaydın yol arkadaşlarım,birazcık ara vermiştim forumumuza girmeye,maalesef farkında olmadan kalori sayımınada ara vermişim,haftasonu anneciğimin doğumgününü kutladım(ikimiz başbaşa)onu şımartmak için pastalar yaptım,kahvaltılara götürdüm,sevdiği yemekleri yaptım,onun hatırına saymadım kalorileri ama yinede abartmadım o yüzden bu haftayı biiiiir grramm bile vermeden kapattım olsun....bugün yine sımsıkı sarıldım diyetime, kalori sayımının en çok bu yönünü seviyorum,Maddonnamiss arkadaşım gerçekten hiç 81 gibi görünmüyorsun,benim boy avantajım var yinede aynı görünüyoruz,senin baskülün yanlış tartıyo olmasın :)) airlikfeer baş dönmesinden ben de muzdaribim diyetin yan etkisi olsa gerek,

Hepbera arkadaşım buranın açık büfe kahvaltılarıdır kilolarımın suçlusu,geçen pazar benim ufaklığın veli kahvaltısına gittim,güya dikkat ettim tek öğünde 1200 kalori almışım,o gün başka hiç bir şey yiyemedim,katılmasakmı ne yapsak bilemedim.

günaydın canım açık büfe kahvaltı mı ohhh:KK52: olsada yesem demicem ama az sonra kahvaltım var:KK9:1 dilim ekmek peynir zeytin yada çorba :KK53:

afiyet olsun arkadaşım,kahvaltı günün en masum öğünü gibi duruyor ama benim gibi en sevdiğiniz öğün kahvaltıysa kilolar gelmeye başlıyor,ne zaman kahvaltıya ara versem vermeye başlıyorum,farkında olmadan nutellalı ekmekler,yağda yumurtalar bir günlük ihtiyacımı karşılıyormuş meğer.benimde kepek ekmeği ve zeytindi bu gün :))

ayyy evet yaa günün en zevkli öğünü kahvaltıdır bol çeşit vardır sıcak ekmekler falan off yaaa masum gözüken hafif bi öğün için kimi zaman akşam yemeği yemeyip kahvaltılık yediğimiz bile olmuştur meğer ne yanlışmış zaten en lezzetliler en çok kalorili olanlar yaaa ağlıcaammm

ayyyyyyyyyyyy ben iki kilo vermisimmmmmmm :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52: o da haftasonlari yine dikkat etmeden yedigim halde.. saka gibi yaaaaaaaaaa, he bir de adetim yaklasiyor onun da verdigi ekstra bi agirlik vardir mutlaka :KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76:

Son düzenleme:
afiyet olsun arkadaşım,kahvaltı günün en masum öğünü gibi duruyor ama benim gibi en sevdiğiniz öğün kahvaltıysa kilolar gelmeye başlıyor,ne zaman kahvaltıya ara versem vermeye başlıyorum,farkında olmadan nutellalı ekmekler,yağda yumurtalar bir günlük ihtiyacımı karşılıyormuş meğer.benimde kepek ekmeği ve zeytindi bu gün :))

bende çorba içtim sadece:KK6:

ayyyyyyyyyyyy ben iki kilo vermisimmmmmmm :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52: o da haftasonlari yine dikkat etmeden yedigim halde.. saka gibi yaaaaaaaaaa, he bir de adetim yaklasiyor onun da verdigi eksrta bi agirlik vardir mutlaka :KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76:

:KK52::KK66::KK66::KK64::KK62::118::118::118:şahane bir haber canım:KK16:

Kızlar bu arada yeşil çayı şiddetle öneriyorum.. Aslında verdiğim kilo çok değil ama arkadaşlarım kilo vermişsin diyor.. Vücudu toparlıyor.. Günde 2 bardak yeşil çay içelim bence :)

Ben direk yeşil çayı içemiyorum arkadaşlar. Tadı çok berbat geliyor. Kendim karışım yapıp öyle içiyorum. İçine tad versin diye rezene ekliyorum, bir de çubuk tarçın(metabolizmayı hızlandırdığı için ve tad versin diye) oh mis :)
Ben daha çok lipton form çay içiyordum ama o da kötü yapıyor yaşlandırıyor gibi birşeyler söylemiş arkadaşlar ondan da gözüm korktu. içmeyeyim bari çok. günde 1-2 bardak içiyordum.

günaydın canım açık büfe kahvaltı mı ohhh:KK52: olsada yesem demicem ama az sonra kahvaltım var:KK9:1 dilim ekmek peynir zeytin yada çorba :KK53:

Beni de geçen haftasonu açık büfe yemek mahvetti. Yemekler değil de tatlılardan dayanamadım ama şu avantajım oldu. Herşey minik minikti. Ondan bundan derken yedim lokmacıkları ve çok fazla yemiş gibi hissettim. Ona rağmen günlük limitimi bile doldurmadım ama 16:00 gibi yemiştik ondan sonrası korkumdan hiçbişey yemedim yatıncaya kadar. Biz bir de geç yatıyoruz. Çok çok acıkınca ceviz yedim. Günü yine kilo vererek atlattım o kaçamağa rağmen. Tabi hergünkü yaptığımdan daha çok spor yaptım. Bir de ertesi günü de telafisini yaptım yine.

Ben de yediklerime dikkat ederek (bir nevi kalori hesaplaması) her zaman hesaplamıyorum ama artık az çok biliyorum besinlerin kalorilerini dengeleyip yiyorum. Başka türlü diğer diyetleri yapamam heralde. Dukan diyeti gibi katı diyetleri yapamıyorum ben. Bir lokmacık bişey yesek bile yasak, ee yasağı bir kere çiğnesem suçluluk duygusu hissederim diye başlamadım bile o türlü şeylere.

Yalnız spor yapmadığım günler veremiyorum. Spor da şart kalori hesabının yanında. En az 20 dk.lık da olsa hareket şart. Daha azı da çok işe yaramıyor.

Son düzenleme:
evet canim yaaaa ben kendimi 72-73 diye biliyordum, acayip mutlu oldum, bu hizla devam ederim ben :KK52::KK52::KK52::KK52: darisi basina, insallah devam ederiz böyle :KK9::KK9::KK9::KK9:

inşallah canım:KK52::KK52:

Ben direk yeşil çayı içemiyorum arkadaşlar. Tadı çok berbat geliyor. Kendim karışım yapıp öyle içiyorum. İçine tad versin diye rezene ekliyorum, bir de çubuk tarçın(metabolizmayı hızlandırdığı için ve tad versin diye) oh mis :)
Ben daha çok lipton form çay içiyordum ama o da kötü yapıyor yaşlandırıyor gibi birşeyler söylemiş arkadaşlar ondan da gözüm korktu. içmeyeyim bari çok. günde 1-2 bardak içiyordum.

Beni de geçen haftasonu açık büfe yemek mahvetti. Yemekler değil de tatlılardan dayanamadım ama şu avantajım oldu. Herşey minik minikti. Ondan bundan derken yedim lokmacıkları ve çok fazla yemiş gibi hissettim. Ona rağmen günlük limitimi bile doldurmadım ama 16:00 gibi yemiştik ondan sonrası korkumdan hiçbişey yemedim yatıncaya kadar. Biz bir de geç yatıyoruz. Çok çok acıkınca ceviz yedim. Günü yine kilo vererek atlattım o kaçamağa rağmen. Tabi hergünkü yaptığımdan daha çok spor yaptım. Bir de ertesi günü de telafisini yaptım yine.

Ben de yediklerime dikkat ederek (bir nevi kalori hesaplaması) her zaman hesaplamıyorum ama artık az çok biliyorum besinlerin kalorilerini dengeleyip yiyorum. Başka türlü diğer diyetleri yapamam heralde. Dukan diyeti gibi katı diyetleri yapamıyorum ben. Bir lokmacık bişey yesek bile yasak, ee yasağı bir kere çiğnesem suçluluk duygusu hissederim diye başlamadım bile o türlü şeylere.

Yalnız spor yapmadığım günler veremiyorum. Spor da şart kalori hesabının yanında. En az 20 dk.lık da olsa hareket şart. Daha azı da çok işe yaramıyor.

ben kacak hareketi yapıyorum yana açma az da olsa 5 10 dakka sürüyo:KK31:ama yine de veriyorum kilo:KK16:zor diyetler bana da zor geliyor:KK9:

inşallah canım:KK52::KK52:

ben kacak hareketi yapıyorum yana açma az da olsa 5 10 dakka sürüyo:KK31:ama yine de veriyorum kilo:KK16:zor diyetler bana da zor geliyor:KK9:

Ben de leslie ile yürüyüş yapıyorum, onun 11-12 şer dakikalık iki tane videosu var internette onları yapınca acayip terliyorum. Çok fazla yorulmuyorsun ama iyi ter atıyosun. Hiçbişey yapamasam onları yapıyorum. Ama sonunda vaktim varsa mutlaka alt karın hareketleri yapıyorum birkaç dakika daha. Bir de sopa hareketi. (yan simitleri eritmek için)

Ben de leslie ile yürüyüş yapıyorum, onun 11-12 şer dakikalık iki tane videosu var internette onları yapınca acayip terliyorum. Çok fazla yorulmuyorsun ama iyi ter atıyosun. Hiçbişey yapamasam onları yapıyorum. Ama sonunda vaktim varsa mutlaka alt karın hareketleri yapıyorum birkaç dakika daha. Bir de sopa hareketi. (yan simitleri eritmek için)

off o yan simitler neden var zayıflayınca gittiler kıyafetten hiç belli olmuyor ama bikini giyince öyle durmaz:KK50: boşa dememişler ayıbı örten bi bilmemne kıyafettir diye:KK31: ben geçen sene lesliye baya takılmıştım her gün 5 mil yapıyordum 54 kiloyu gördüm bi ara çok zayıftım ama o kadar yakışmıyo beyaaa bana:KK53: durmadan yedim yine aldım kilo offf:KK31:

off o yan simitler neden var zayıflayınca gittiler kıyafetten hiç belli olmuyor ama bikini giyince öyle durmaz:KK50: boşa dememişler ayıbı örten bi bilmemne kıyafettir diye:KK31: ben geçen sene lesliye baya takılmıştım her gün 5 mil yapıyordum 54 kiloyu gördüm bi ara çok zayıftım ama o kadar yakışmıyo beyaaa bana:KK53: durmadan yedim yine aldım kilo offf:KK31:

Bir de enteresan birşey, benim otururkenki duruşumdan mıdır nedir, bir taraftaki simit daha fazla :)
O yüzden neresi fazlaysa o tarafa doğru hareketi daha çok yapmak lazım sanırım.
Demekki bir duruş bile kasları etkiliyor.
Mesela otururken bile karnınızı içine çekip 10 sn bekleyip tekrar bırakın diyorlar. Yürürken de öyle. Bunlar bile etkili demekki.

nasil yani sence 51cal azmi canim anlamadim? bende günde 2 bardak yesil cay iciyorum.

bana fazla geldi 51:KK43:

NESCAF? Trkiye burada sıkça sorulan sorularda kahvenin kalorisi var mıdır diye bir soru var orada açıklamış kopyalayamadığım için link vermek zorunda kaldım..

Bir de enteresan birşey, benim otururkenki duruşumdan mıdır nedir, bir taraftaki simit daha fazla :)
O yüzden neresi fazlaysa o tarafa doğru hareketi daha çok yapmak lazım sanırım.
Demekki bir duruş bile kasları etkiliyor.
Mesela otururken bile karnınızı içine çekip 10 sn bekleyip tekrar bırakın diyorlar. Yürürken de öyle. Bunlar bile etkili demekki.

şu karın hareketini ben çok yapıyorum zaten şuan sırtıma yapışmış durumda sorun yok da keşke simitleri de içimize çekebilsek:KK53:

bana fazla geldi 51:KK43:

NESCAF? Trkiye burada sıkça sorulan sorularda kahvenin kalorisi var mıdır diye bir soru var orada açıklamış kopyalayamadığım için link vermek zorunda kaldım..

tamam canim tesekkür ederim anladim simdi. zaten is yerinde günde 2 kahve iciyorum sekerli ve sütlü bunlar 200ederse toplamda cok fazla eder bazi yerlerde 100cal falan yaziyor iyice kafam karisti banada fazla geliyor acikcasi cünkü icecekleride iyi düsünmek gerekiyor. bu 51cal kalorisepetinde yaziyordu ordan okudum

leslie ne ben çok cahil kalmışım,bi de acaip özendim ya spor yapanlarınıza,ben hiç yapmıyorum,termal şort aldım giysem şöyle açsam müziği bi oynasam bi oynasam aaaah vakit olsa....

regen hiç dikkat etmeyip nasıl 2 kilo verdin yaa..ben de tık yok bu hafta

şu karın hareketini ben çok yapıyorum zaten şuan sırtıma yapışmış durumda sorun yok da keşke simitleri de içimize çekebilsek:KK53:

Onun için de sopa hareketi yapılacak işte...

leslie ne ben çok cahil kalmışım,bi de acaip özendim ya spor yapanlarınıza,ben hiç yapmıyorum,termal şort aldım giysem şöyle açsam müziği bi oynasam bi oynasam aaaah vakit olsa....

regen hiç dikkat etmeyip nasıl 2 kilo verdin yaa..ben de tık yok bu hafta

Leslie sansone diye bir kadın "walk at home" diye evde yürüyüş adı altında step gbi yürüyüş ve hareketler yaptırıyor. Biraz geveze ve sempatik bir kadın coşturuyor müzik de var. gaza gelip yapıyosun :)
Netten arattır bulursun videolarını.
Benim de vaktim çok az üstelik eve gece geliyorum bazı günler. Ama herşeye rağmen direnip yapıyorum gittiği yere kadar...

saka maka derken yaza az kaldi:KK1:

gerçekten öyle:KK30:

Onun için de sopa hareketi yapılacak işte...

Leslie sansone diye bir kadın "walk at home" diye evde yürüyüş adı altında step gbi yürüyüş ve hareketler yaptırıyor. Biraz geveze ve sempatik bir kadın coşturuyor müzik de var. gaza gelip yapıyosun :)
Netten arattır bulursun videolarını.
Benim de vaktim çok az üstelik eve gece geliyorum bazı günler. Ama herşeye rağmen direnip yapıyorum gittiği yere kadar...

oldum olalı sevmedim şu sopa hareketini nedendse:KK43:

öğleyinde atıştırma yaptım ama canım daha da yemek istiyo sütüm de yok offf:KK43::KK43:

X