Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418

günaydın cnm ve hoşgeldin ilk gün ben de 1600 civarı yapmıştım onu alıştırma gibi düşün ve cetveli sorman iyi olmuş bende unuttum nasıl yapıldığını

hoşgeldin canım..inşallah istediğin kiloya ulaşırsın..cetvel konusu muammadiyet grupları bölümünden oku istersen..olmazsa yardım ederiz yine...

kizlar kahvenin kalorisi ne kadardir degirmenli makinelerden olanlardan arti seker arti süt sizce ne kadar?

dün 1,5 saat yürüyüs yaptim

bugünde herseyi yaziyorum artik daha dikkatliyim.

herzaman böyle söylüyorum ama insan atistiriyo arada onlari nasil hesapliyorsunuz. mesela bugün ise kizin biri kek getirmis ama rulo olanlardan varya ondan pakette kalorisi varsa bakicam ama bir dilim kestim bunun kalorisi ne kadar bilemiyorum cünkü burda tarti yok bu gibi seyleri hesaplayamiyorum. en iyisi biyere gitmemek isede gitmemek herseyi evden hesaplamak. yada diyelim kendinize kek yaptiniz bunu nsl hesapliyorsunuz.

ben yaptigim kekin içine ne koyduysam hepsini ayri ayri hesaplattiriyorum sonrada tepside kac dilim var sayiyorum cikan toplam kaloriyi o dilim sayisina boluyorum boylece bir dilimde ortalama kaloriyi buluyorum. sonrada ona es deger bi kalori bulup onu yaziyorum. genelde herseyin kalorisi var kalori sepetinde ama olmayanlarda var.

canım hoşgeldin aramıza

Hoş geldin :) İnşallah istediğin kiloya ulaşır bir daha da almazsın :)

Kızlar bir şey sormak istiyorum ben şimdi yemek yerken tabağıma 2-3 çorba kaşığı yoğurt koyuyorum kaç gramdır ki bu ?

ben artik her atistirmayi ceza olarak fazla kalori sayicam ki fazla yemeyeyim. ya ben 1 yil önce böyle degildim daha kolay veriyordum hemen veriyordum biraz dikkat ettigim an gidioyordu.kalorisepetine baktim nescafe diye girdim artik 51kcal cikti ama ben dün 2 kahve icin 300kcal hesaplamistim fazla olmus.

aynı dertten bende de var 2 kaşık yoğurdu 100gr vardır heralde dedim bugün öyle hesapladım ama sallamasyon yani

ben şahsen şekersiz içtiğim çay ve kahveleri hiç yazmıodum sade kahvede 50küsürse kalorisi yaptığım sporla sadce kahveleri eritmiş oluorum :)

çok kolay...kek yapmıyorumhesaplamak kolay oluyor..bi yere gezmeye gittiğimde genelde diyet bisküvi olur yanımdaama mesela bu haftasonu şık bi yer ayarlamışlar oğlumun veli toplantısı için..brunch vardı..fazla yememeye özen gösterdim..yediklerimi eve gelince sepete yazdım..akşam çorbaya talim ettim

1 kaşık yoğurt 15 gram geliyor canım..kalori sepetindeki menülerim bölümüne not al ..hesaplaman kolay olur..

Son düzenleme:
bugünkü menüm...
sabah:
1 dilim kepek ekmek
kk peynir
öğle:
yarım tabak nohut yemeği
yarım tabak salata
saat 5:
1 sütaş yovita kayısılı
akşam:
1 tabak ıspanak yemeği
2 kaşık yy yoğurt
arkasından 1 magnum mini
saat 8 :
2 portakal

ortalama kalori :860
mutfakta 1-2 tur atayım..1000 e çıkarmam lazım kalorimi

Son düzenleme:

51 cal neye göre ama ? Mesela ben 250 ml kaynamış suya 1 tatlı kaşığı(tepeleme doldurmadan) nescafe katıp içiyorum zannetmiyorum 51 olsun..

Kızlar bu arada yeşil çayı şiddetle öneriyorum.. Aslında verdiğim kilo çok değil ama arkadaşlarım kilo vermişsin diyor.. Vücudu toparlıyor.. Günde 2 bardak yeşil çay içelim bence :)

Kızlar bu arada yeşil çayı şiddetle öneriyorum.. Aslında verdiğim kilo çok değil ama arkadaşlarım kilo vermişsin diyor.. Vücudu toparlıyor.. Günde 2 bardak yeşil çay içelim bence :)

ben her gün 2 bardak form içiyordum midemi ağrıtmaya başladıbende 1 e düşürdüm

bu arada çok güzel ilerliyorum 61.8 i gördüm bugün

buraya yazarak deva ediyorum bu hafta

2012-04-02 tarihli kaloricetveliniz Miktar Kalori
akşam
[1] Keşkek(tavuklu) 1 PORSİYON 350

öğle
[2] Profiterol 1 PORSİYON 390

sabah
[3] siyah zeytin 3 adet (3gr) 24
[4] Beyaz Peynir 15 GRAM 37.5
[5] Ekmek 1 DİLİM 65
[6] Sahanda Yumurta 1 PORSİYON 160
Toplam : 1026.5 kal.

keşkek etli ama kalorisini bulamadım :26:

doğru söylüyorsun tatlım ben de hergün içeceğim diyorum ama maalesef tercihim çaydan yana...ama bu gece zorlayacağım kendimi...

ben her gün 2 bardak form içiyordum midemi ağrıtmaya başladıbende 1 e düşürdüm

bu arada çok güzel ilerliyorum 61.8 i gördüm bugün

canım o form çayları içme güzelim bana göre:) neden dersen onlardan gelecek iyilik gelmez olsun ben bi iki kez içtim beni resmen süründürdü, bir de yengem gün aşırı içiyor genç olmasına rağmen 30 aşkın sanırsınn yüzünde fer kalmadı...

bir de tatlım harikasın kilo vermedeinşallah istediğimiz gibi oluruz,bu arada sana bir şey sorabilir miyim ben kendimi yorgun bitkin hissetmiyorum ama yemekten sonra uykum geliyor böyle bir durum sen de hiç oldu mu???

nasil yani sence 51cal azmi canim anlamadim? bende günde 2 bardak yesil cay iciyorum.

:26::26:canım diyet süresince içiyorum sonra bırakıcam zaten ama çok iyi geliyor içmezsem kabız olurum o zaman gerçekten sürünürüm
bende baş dönmesi var canım halsizlik var uyku da var benim nedense yemekten sonra gözüm açılıyo diyet rayına oturdu ama şükürler olsun 2 kaşık 2 kaşık alıyım diye tencereye saldırmıyorum ilk günlerimdeki gibi
ben hızlı verdiğimden oluyor sen vaktinde kilo kaybettiğinden halsiz olmuyorsun bence inşallah canım amin

bende kilo kaybetmeye başladım bu diyeti çok seviyorum hem aç kalmıyorsun hemde zayıflıyorsun günde 2 bardak yeşil çayımıda içiyorum bunun baya faydası oluyor

günaydın yol arkadaşlarım,birazcık ara vermiştim forumumuza girmeye,maalesef farkında olmadan kalori sayımınada ara vermişim,haftasonu anneciğimin doğumgününü kutladım(ikimiz başbaşa)onu şımartmak için pastalar yaptım,kahvaltılara götürdüm,sevdiği yemekleri yaptım,onun hatırına saymadım kalorileri ama yinede abartmadım o yüzden bu haftayı biiiiir grramm bile vermeden kapattım olsun....bugün yine sımsıkı sarıldım diyetime, kalori sayımının en çok bu yönünü seviyorum,Maddonnamiss arkadaşım gerçekten hiç 81 gibi görünmüyorsun,benim boy avantajım var yinede aynı görünüyoruz,senin baskülün yanlış tartıyo olmasın :)) airlikfeer baş dönmesinden ben de muzdaribim diyetin yan etkisi olsa gerek,

Hepbera arkadaşım buranın açık büfe kahvaltılarıdır kilolarımın suçlusu,geçen pazar benim ufaklığın veli kahvaltısına gittim,güya dikkat ettim tek öğünde 1200 kalori almışım,o gün başka hiç bir şey yiyemedim,katılmasakmı ne yapsak bilemedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…