Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418

yürüyüsün yaktigi kalori miktari o kadar düsük mü yaaa :44::44::44::44: kalorisepetinde 300lü miktarlardan bahsediyor..

Hayır, öyle düşünme.. ne kadar olumsuz düşünürsen o kadar veremezsin...

700 ilede sakın beslenme, zayıfladıkca kalori azalacak, o zaman yiyecek bişi kalmaz

sen 1000-1200 arası al ama spora agırlık vermelisin...
yürüyüsün yaktigi kalori miktari o kadar düsük mü yaaa :44::44::44::44: kalorisepetinde 300lü miktarlardan bahsediyor..

evet regencim, orada miktarlar fazla...

nette söyle bir sey buldum inanmayi cok isterim ama

Yarım saatlik bir yürüyüş ortalama kiloya sahip olan bir bayan veya erkek için değişiklik gösterse de genelde değerler birbirine yakın olarak belirtilir. Yani olması gereken kiloda olan bir kişi yarım saatlik yürüyüşte yaklaşık 200 kalori, 1 saatlik yürüyüşte de yaklaşık 400 kalori harcar.. Bu miktar kilosu fazla olanlarda artar, kilosu az olanlarda azalır..

hatta bu da benzer bir sey diyo:

Aktivite: Yürüyüş

1 saatte yakılan kalori miktarı

-Düz bir alanda 330-420 arası;
- yokuş yukarı 660 – 900 arası.

1 kilo için kaç saat gerektiği

- Düz bir alanda 16- 21 saat;
- yokuş yukarı 7- 10 saat

---alintidir---

Son düzenleme:
Regen bulduklarının doğru olmasını çok isterdim kalori hesabı artı 1 saatlik yürüyüş süper olurdu

Regen bulduklarının doğru olmasını çok isterdim kalori hesabı artı 1 saatlik yürüyüş süper olurdu

valla canim sen mi ben mi dogru olsa ooooohhhhh valla daha ne isterim ki ama en iyisi yine düsük rakamdan hesaplamak, ki daha az yiyelim..

hepbera ablayla aynı takımdaydık. beraber kalori sayıyorduk
hala devam ediyoruz, maşallah bize , dimi abla

teşekkürler canım, yüreğine sağlık ben de sadece şu aralar uyku problemi var sanırım yeni saatede alışamadım.

canım benim de sevgili asla çirkinsin, şöylesin böylesin demez ve öyle demeği için ben kendimi güzel sanıyordum neyse...diyetisyene gittim 2 haftada 800gram verince sen bu gidişle 100 kilo olursun dedi ve ben o andan beri çok şey denedim ama şükür rabbime 4 kilo verdimm.. sanırım sen 86dan 60lı kilolara düşmüşsün tebrikler nazar değmesin

.................................

Son düzenleme:

benim eşimde öyledir bi sürü güzel söz söyler, asla kötü yönünü söylemez ama canına tak etti sanırım

evt 86 dan, su anda 68 lerdeyim.
bi 18 daha vermem lazım inş.

sende verirsin. bu diyet kadar rahat bi diyet daha yok bencce...

bence kadınlar kulübünün hesaplaması daha mantıklı..ben onu kullanıyorum. 82 kiloda ben 1400-1600 kalori arası alıyordum.

ya 1200 de bile yavaşladı kilo eksilmesi hepbaracıım,ilk haftalarda 2 şer 2 şer eksiliyordum şimdi 100 gram 100 gram ,artık 1400 alsam daha kilo alırım gibi geliyo,

bu arada eğer yağlı bir vücut yapınız varsa buradaki değerden daha az kalori almalısınız kaslıysanız daha çok diyor di mi kadınlar kulubünün hesaplamasında

ya 1200 de bile yavaşladı kilo eksilmesi hepbaracıım,ilk haftalarda 2 şer 2 şer eksiliyordum şimdi 100 gram 100 gram ,artık 1400 alsam daha kilo alırım gibi geliyo,

yok canim 1400 kaloriyle kilo almazsin ama :26::26::26::26: cünkü cok düsük bi rakam ve anca bazal metabolizma hizini karsilar bu rakam.. yani öyle düsünüyorum.. ne yesek dert zaten yaaa

insan alışınca neyin kaç kalori olduğunu ezberden bilir böyle oluncada doğru valla en rahat zayıflama şekli bu olsa gerek bir de zaten ilk başlar yetersiz gelsede bi zaman sonra midemiz küçülceenden ötürü o sorun da kalkar ortadan ayyyyy inş yaa inş :109:

güzel temenniler için teşekkür ederim umarımmmmm ben de sizin izinizden bir gün bile yılmadan ilerlerim.umarım en iyi zamanda 18 kilonu da verir ve mutlu olursun sağlıklı bir şekilde iyi gecelerrrrrrrr

yaw ben bişey daha sorcem acemiliğime verin :26: şimdi bu yemeklerdeki porsyon ayarını nasıl yapcam mesela bir porsyon pirinç pilavı kç kaşık yapıyo vede kuru fasulye ?
annem yarın kuru ve pilav yapmayı düşünüomuş da o bakımdan sordum

günaydınnnn geçen haftaya göre -200 gr dayım cnm sıkıldı ya koskooca hafta 200 gr
dün çok yyürümüştüm acaba ondan ödem olmuşmdur bilemiyorum

günaydın arkadaşlar
masumcum zaten 1 kio verebilmek için 7000 küsür kalori harcamak gerekio ekstradan ona göre verebileceğimiz kilo belli ilk zamanlar ödem atarız belki fazla gidio gibi gözükür sonrasında az az gitmeye başlar moralini bozma cnm amaaaannnnnnnnnn kilolar gitsinde varsın gram gram gitsin her istediğimizi de yiyoruz ne güzel ohhhh

bir porsiyon 6-7 kasik canim. bende bugun kuru fasulye pilav yaptim yedim. ama dikkat et ikisininde kalorisi fazla. ben kuru fasulyeyi yarim, pilavi bir porsiyon yedim. ikisinide yarim yeseydim daha iyiydi ya cok seviyorum dayanamadim. aksama sadece yogurt ve meyve yemeyi dusunuyorum.

hatice cnm tşkr ederim bilgi için bu arada afiyet olsun demek için geç kaldım ama ancak bakabildim
bugün 1300lere ulaşınca kaloriler kalktım bu saatte lelie ile 2 mil yaptım artık kaç kalori gitti bilmem spor yapmak istemiosam 1000-1100 kalori civarı tutmak gerekki ayda 3 kilo verebileyim aşarsam sıkı bi spor yapmam gerekio bende açıkcası terlemekten nefret ederim ama el mecbur yapıoz koca ayda 2 kilo bilem gitse razıyım keşke yılbaşında başlasaymışım ayda 2 kilodan 5li rakamarı görürdüm şimdi yaza bomba gibi birerdim neyse buna da çok şükürler olsun

bisey degil canim, ben ocak ayinda basladim.ilk olarak 1000 kalorilik bir diyet listesini uyguladim.ama harfi harfine uymadim. jimnastikte yapiyorum o zamandan beri. ilk haftalar haftada 1 kilo gibi gidiyodu.sonra yavasladi.subat ayinda da kalori sayimina basladim.o gun bugundur buralardayim.kilo cizelgemdende belli oldugu gibi epey yol aldim.insallah yaza kadar da ellili rakamlari gorecegim.

inşallah Haticecim cümlemiz için amin :) ve tebrik ederim şimdiye kadar çok iyi gitmişsin

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…