Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418

yıllar once bu yontemle ve kosu bandıyla 3 aya 15 16 kg kadar vermıstum.
gunluk kalorım bını gecmıyordu bazen 500 bazen 700 kalorıyle gunu tamamlıyodum.
guzel yontem

durumu toparladim arkadaslar. pazar gunu iyi dikkat ettim. o bir kilo fazlayi attim. suan 66.2 yim...

bende dün misafirlige gitmistim ..yedigim herseyi tarttim eve gelince hesapladim biraz fazla gitmis ama cok da degil...bugün baya az yedim pek istahimda yok bugün..mide kücülüyor heralde ..allah hepimize bol sabir versin...aclik krizlerinden korusun..

yıllar once bu yontemle ve kosu bandıyla 3 aya 15 16 kg kadar vermıstum.
gunluk kalorım bını gecmıyordu bazen 500 bazen 700 kalorıyle gunu tamamlıyodum.
guzel yontem

kilo verebilmen ne güzel..ama 1000 kalorinin altına düşüldüğünde bi süre sonra metbolizma hızı yavaşlayabiliyor..pek tavsiye etmiyorlar..

durumu toparladim arkadaslar. pazar gunu iyi dikkat ettim. o bir kilo fazlayi attim. suan 66.2 yim...

tebrikler canım..

amin canim. misafirlikte malesef kaciyo. bide o boreklerin pastalarin kalorileri ne kadarda cokmus yaa. onumuze gelen tabagi bitirdik mi tamam. o gun baska bisey yemememiz gerekiyo of... ama insan belli bi sure sonra alisiyo az yemeye. en guzeli sebze yemekleri. bir tabak yesen 100 kaloriyi bulmuyo. ben bugun oglen karnabahar yemegi yedim 10 kasik 75 kalori.

aynen öyle iki kücük pogaca..biraz salata cesitleri derken siniri astik...tatlilara elimi bile sürmedim..az yiyorum fazla yemiyorum..sebze önemli tabi hem tok tutuyo..hemde az kalorili..
benim birde kabizlik sorunum ..kurtulamiyorum..gecen hafta form cayi ictim tabiki tuvalete cikardi...ama her zaman onu icmek istemiyorum..activia yiyorum her aksam henüz bir etkisi olmadi..

canim gecen gun esim duymus fransiz haberlerinde, aktivya yogurtlarinin içine kattiklari bi madde kilo aldiriyomus. bilgin olsun. benimde hayatim boyunca hep kabizlik derdim vardi. ta ki demir hapi kullanana kadar. hamileligimden beri kullaniyorum ve cok sukur bu sorunuma iyi geldi. ama demmir seviyem duzelince birakcam o zaman yine ayni olcak malesef

kızlar acil yardıma ihtiyacımm var
normalde kilo sorunum yok arada bazen 2 kilo fazlam oluyor o da bana göre tabi.ben alıştım bedenim 36-38 ama olan kotlarım bu ara feci dar geliyor.belimden ve göbeğimden fazlalıklar çıkıyor ve rahatsızım.hep 56-57 arası gidip geliyordum bugün 59 u gördüm.ama sebebi belli bu ara yaptığım aşırı abur cubur yüklemesi.daha evvel bu yöntemi denemiştim insan alışınca tıkır tıkır işliyor düzene giriyosun.ben bu ara çok fenayım akşam eve geliyorum yemek hazırlarken kızımın abur cubur sepetinden durmadan bişilerr aşırıyorum.çok çok pişman oluyorum ama bu ara resmen kayışı koparttım.bugün markete girdim kekstra istedi canım ama nasıl istemek.ki çok yediğim bişey değil.adetim bitti gibi onunlada alakası yok.yemek yemiyorum artık akşamları çünkü yerim kalmıyor.sonra ani acıkmalar yaşıyorum tabi.bende bu akşam son diyerek kalori hesabına başlıyorum.inşallah başarılı olurum.offf alt tarafı 3 kilo bişey ama abur cubur devam edersem sağlığımdan da olacağım

Slm Ben de bu yontemle kilo vermeye calisiyorum. 1300 kaloriyi gecmemeye calisiyorum boyum 1,56

ben de bu abur cubur illetinden formumu bozdum.20 yasindan beri hic kilo sorunu olmayan ben hatta 34 beden olan ben 1 yil icinde abur cuburdan dolayi 8 kilo aldim ondan kurtulmaya calisiyorum. cok tehlikeli...bu girdabin icine dusmeden tutmaya calisin kendinizi bir kac gun sonra alisir vucut ben de son gunlerde bununla savasiyorum

ani acıkmalar..sürekli kek türü yiyecekleri yemeyi istemek..sanki şeker düşüşleri yaşıyormuşsunuz gibi geldi bana.ister aile hekiminizde isterseniz hastanede bi açlık ve mutlaka tokluk kan şekerinizi ölçtürün.

canım haklısın bende zaten sağlık kurumunda çalışıyorum,açlık şekerimi ara ara ölçerim normal çıkıyor,bugün benimde aklıma geldi öğlen yemeğinden sonra baktım 2 saat sonrasında 93 çıktı.kolesterolüm 154..
ben sanırım eve gidene kadar akşam yemeği geç yendiğinden karnım acıkıyor hemen tatlılara filan saldırıyorum.ama bugün çok zor geçiyor bağımlılar gibiyim krizlerimi atlatırsam sanırım başaracağım.bide bu gerçekten kısırdöngü ne kadar yersen o kadar vücut alışıp istiyor.sonra aniden tekrar acıkmalar oluyor tatlı yedikçe.az sonra elma yiyeceğim.akşama eve gidince yediklerimi yazarım.
bu arada elma 60 kaloriymiş yaa ne çookkkk

hayır hayır çok değil...ben de sağlıkçıyım..laboratuvar teknisyeniyim..sen?

kalori sepeti sitesini kullanan arkadaslar size bi sorum olacak. orada yemeklerde porsiyon olarak hesaplamada bir porsiyon kac kasik yemege esit bilen var mi? ben orada bi aciklama goremedimde. sulu ve kuru yemeklerde. diger parca olanlarda heralde bir parca bir porsiyon demektir degil mi?

evet bugün sıkıntılı bir gündü benim için malum ilkgün.

-sabah hamburger ekmeğine beyaz peynirli domatesli yağsız tost+şekersiz çay
-öğlen küçük tavuk dürüm
-ara 1 elma 2-3 adet çubuk kraker
-akşam yarım porsiyon nohut yemeği az pilav
1000 kaloriyi buldum sanırım aşağı yukarı...yarına allah kerim

Canım senin bu yöntemle bu kadar kilo vermen beni de teşvik etti, ben de en iyisi kalori sayım yöntemini deneyeyim.. Ben geçen yaz önce lahana çorbası diyeti ve ardından dukan diyeti ile 11 kg verdim, 80 kgdan 69 kg'a düştüm. Daha sonra uzun süre korudum kilomu, yine çok yemeye başlayınca 69'dan 71.8 kg'a çıktım, o şekilde devam etseydim şu an kesin 73 kg'dım. Hemen kendime dur dedim ve 10 gündür diyetteyim, 1.5 kg verebildim, İsveç diyeti yaptım. 13 günde bitiyor o diyet. Ama ben şimdiden bitirip yarın kalori sayımına geçiyorum, çünkü çok sıkıldım isveç diyetinden, herkes 5-6 kg vermiş ben sadece 1.5 kg verebildim..

Hemen şu kalorisepeti sitesine bakıp kendime bir liste oluşturayım :/

kalori saymaya başladığımda konu sahibi uruza bunu ben de sormuştum.7-8 kaşık 1 porsiyondur demişti..

bende lab.da biyolog olarak çalışıyorum meslektaşız :13:

aaaaa bu kadar olur:))

ebuuuşcum akşam eve gelirken kendine kepekli ekmek al canım.hem kalorisi az hem de kabızlığa karşı etkili..onun da tostu güzel olur..bir de hastanedeki sulu yemeklerden yesene öğleyin.tavuk dürümü boşver..

yaklaşık aynı kilodayız canım..inşallah umduğun gibi olur.80 kilodaki verdiğim hızla kilo veremiyorum artık.verilecek kilo azaldıkça hız da azalıyor malesef..10 günde 1.5 kilo iyi aslında..keşke onu tamamlayıp ta buna başlasaydın..menülerini paylaşırsan yardım ederim sana..ben de paylaşayım ..sen de bana yardım et..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…