Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
dünkü menümü vereyim...
sabah:1 dilim tb ekmeği
1 üçgen peynir
öğle:1 ayran
1 yumurta
saat 4:kayısılı yoğurt
akşam:yoğurtlu karnıbahar

arkadaslar bende cok kilo aldim bir yildir...artik dur demem lazim buna..kalori hesaplama bana en uygunu..hangi siteden hesapliyormusunuz bana yazarmisiniz..

arkadaslar benide istaha getirdiniz benimde 9 kilo fazlam var amaliyat oldum yerimden kalkamiyorum sanirim benim icin en ideal diyet budur cünkü bir müdet spor yapamam :KK43: banada nerden hesapladiginizi yolarsaniz gizliden cok sevinirm simdiden tedekür erdim

bu çok mantıklı bi yöntem zatn bi süre sora bi çikolatayla doymuycaanı anlayı ayyy sora çok kötü olmıyım diip daha sağlıklı besleniyosunuz

bugün dördüncü günüm ...evde ne pismisse onu yiyorum kendime özel birsey hazirlammiyorum...ama tabi kalorisini saydigim icin daha az yemek zorunda kaliyorum...porsiyonlarim baya kücüldü..birde ben ekmeksiz ve sifir tatliyla yapamiyorum ..ekmek hayatimin olmazsa olmazi..cavdar ekmegi vardi evde bir kac onu yedim ..simdi ne alsam bilmiyorum..
arkadaslar benim boyum 160 kilom 67 .35 yasindayim malum sitede hesapladim günlük ihtiyacim 2200 su an almam gereken 1600 cikti cokmu acaba 1600 böyle verebilirmiyim ..verebilen varmi
60 kiloya inmek istiyorum..

bugün dördüncü günüm ...evde ne pismisse onu yiyorum kendime özel birsey hazirlammiyorum...ama tabi kalorisini saydigim icin daha az yemek zorunda kaliyorum...porsiyonlarim baya kücüldü..birde ben ekmeksiz ve sifir tatliyla yapamiyorum ..ekmek hayatimin olmazsa olmazi..cavdar ekmegi vardi evde bir kac onu yedim ..simdi ne alsam bilmiyorum..
arkadaslar benim boyum 160 kilom 67 .35 yasindayim malum sitede hesapladim günlük ihtiyacim 2200 su an almam gereken 1600 cikti cokmu acaba 1600 böyle verebilirmiyim ..verebilen varmi
60 kiloya inmek istiyorum..

ben 1200 kaloriyle başlamıştım. aylarca aynı kaloriyle kilo verdim..yeme miktarı olarak ta bana yetti..

devam ediyorum bakalim...1300 civari yiyorum...insallah sIkIlmam cabuk vazgecen biriyim..ama kilo verdigimi görürsem iyi motivasyon olucak benim icin...

Merhaba kızlar,

Umarım beni de aranıza alırsınız :)

Ben 95.6 kgmım. Bu sabah itibariyle sizinle birlikte kalori saymaya karar verdim. 1500 kaloriyi geçmemeye çalışacağım.

Sabah;

20 gr kaşar, iki dilim kepek ekmeğiyle tost 170 kkal,
Şekersiz yeşil çay 0 kkal.

Bugün eşimin doğumgünü. Akşama çok fazla kaçırmamaya çalışacağım.

herkese selam kızlar :KK3:

kkda epeydir olmamama rağmen bu topikte yeniyim. 9 aylık bir oğluşum ve vermem gereken çok kilom var :26::26: nasıl nerden başlayacağımı epey araştırıp kalori hesabında karar kıldım..Ancak ilk ve öncelikli sorunum vücüdumun ihtiyacı olan kaloriyi sağlıklı bir şekilde nerden hesaplayabilirim bana yardımcı olabilirmisiniz? ve tabi birde kalori hesaplamada hangi yöntemi kullanıyorsunuz? bunlara ulaşabileceğim bir site vs varmı? yardımcı olursanız çok sevinirim

herkese selam kızlar :KK3:

kkda epeydir olmamama rağmen bu topikte yeniyim. 9 aylık bir oğluşum ve vermem gereken çok kilom var :26::26: nasıl nerden başlayacağımı epey araştırıp kalori hesabında karar kıldım..Ancak ilk ve öncelikli sorunum vücüdumun ihtiyacı olan kaloriyi sağlıklı bir şekilde nerden hesaplayabilirim bana yardımcı olabilirmisiniz? ve tabi birde kalori hesaplamada hangi yöntemi kullanıyorsunuz? bunlara ulaşabileceğim bir site vs varmı? yardımcı olursanız çok sevinirim

kalori sepeti diye bi site var ordan hasaplayabilirsin.
ben 1 haftadir yapiyorum..baya azaldi yemelerim..yaza kadar incelmek istiyorum biraz...

68.300 ile baslamistim...1 haftada 67.400 olmusum...benim icin iyi cünkü kolay kilo verebilen biri degilim..hic sporda yapamadim bu arada...

pizza çikolata falan yiyen var ama günlük kalori limitini aşmadıkça vermişşler yinede doğrumu okudum ben yaaaaaaaaaaaa şu toğigin müdavini tecrübeli biri bi cevap yazsada emin olup başlasam
mantığı hoşuma gitti diyet yapıyorumm demek bile iştahımı arttırıyo benim onun yerine yasak yok istediğimi yiyim ama kalorii toplamı sınırımı aşmıyımm valla aslında en güzeli buymuşş ama lütfen tecrübeli birinden bi yorumm bekliyorumm hadii demesinii :)

pizza çikolata falan yiyen var ama günlük kalori limitini aşmadıkça vermişşler yinede doğrumu okudum ben yaaaaaaaaaaaa şu toğigin müdavini tecrübeli biri bi cevap yazsada emin olup başlasam
mantığı hoşuma gitti diyet yapıyorumm demek bile iştahımı arttırıyo benim onun yerine yasak yok istediğimi yiyim ama kalorii toplamı sınırımı aşmıyımm valla aslında en güzeli buymuşş ama lütfen tecrübeli birinden bi yorumm bekliyorumm hadii demesinii :)

çok iyi özetlemişsin:))ben geçen mayıs ayından beri kalori sayıyorum.90 kiloyla başladım.şimdi 70 oldum.takıldı kilom.farklı bişey deneyeyim diye montignac yaptım.68.8 kiloya kadar indim..güzel kilo verdiriyor.istediğin kadar da ye.ama şunu bununla yeme..bunu yersen şu kadar saat sonra şunu ye...öff yani.sıkıyor beni böyle şeyler..hiç huyum değildi ama kaçamak yapmaya başladım.3 saat sonra yiyeceğim elmayı mesela 1 saat sonra yiyince kaçamak oluyor.tekrar 70 e çıktım:))5 günde 5 kilo yapayım.acil bu artıyı verip normal moda döneyim dedim.gram veremedim..2 gündür yine kalori sayıyorum.400 gram eksilmişim.69.600 çıktım sabah..ohhh..derin bi nefes aldım..takılınca aylarca kilo veremeyen var..şükür...1200 kaloriyle devam edicem.

arkadaslar bende size katilmak istiyorum. kalori sayimi cok mantikli.onceden bu sistemde yoruyodu beni cunku bazi yiyeceklerin kalori degerini tam olarak bulamiyodum. simdi sizin sayenizde kalori sepeti sitesini buldum ve cok iyi bir site. butun yiyeceklerin kalori degeri var. artik bende basarmak istiyorum. bu kis hiç bisey almadim kendime (giysi olarak) yazin incecik olup cesit cesit kiyafetler alip turkiyeye incecik gelip herkesi sasirtmak istiyorum. suan tek hayalim bu. :21:

sabah 66.600ü gördüm inanamiyorum...
hic aclik krizine falanda girmiyorum...tabi sebzeye agirlik verdim..ben karbonidrat agirlikli beslenirdim daha cok..ama simdi sebzeyide kattim hayatima..

arkadaslar bende size katilmak istiyorum. kalori sayimi cok mantikli.onceden bu sistemde yoruyodu beni cunku bazi yiyeceklerin kalori degerini tam olarak bulamiyodum. simdi sizin sayenizde kalori sepeti sitesini buldum ve cok iyi bir site. butun yiyeceklerin kalori degeri var. artik bende basarmak istiyorum. bu kis hiç bisey almadim kendime (giysi olarak) yazin incecik olup cesit cesit kiyafetler alip turkiyeye incecik gelip herkesi sasirtmak istiyorum. suan tek hayalim bu. :21:

hoşgeldin hatice..zaten çok kilolu değilsin..inşallah istediğin kiloya ulaşırsın..

sabah 66.600ü gördüm inanamiyorum...
hic aclik krizine falanda girmiyorum...tabi sebzeye agirlik verdim..ben karbonidrat agirlikli beslenirdim daha cok..ama simdi sebzeyide kattim hayatima..

tebrikler canım..

X