Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
dünkü menüm...

sabah:
1 dilim tb ekmek
kk yy peynir
kakaolu süt
saat 11:
1 portakal
öğle:
2 tane hasanpaşa köfte
saat 4:
1 elma
akşam:
1 porsiyon köfte
light kola

ama akşam çok kaçamak yaptım:KK43:((bugün daha dikkatli olmalıyım..

ebuuuşcum akşam eve gelirken kendine kepekli ekmek al canım.hem kalorisi az hem de kabızlığa karşı etkili..onun da tostu güzel olur..bir de hastanedeki sulu yemeklerden yesene öğleyin.tavuk dürümü boşver..

canım ben hastanede değilim malesef ama öğlenleri sulu yemek yiyebildiğimiz 2-3 yer var hani şu ev yemekleri yapan yerlerden.dün öyle oldu malesef,sabahlarıda evde hazırlıyorum yanıma getiriyorum ekmeğimi..dün canım karışık tost istemişti mesela bari dedim beyaz peynirli domatesli yaptırayım malum diyete başladık :KK56:

akşama yediklerimi yazıciiiim:KK3:

dünkü menüm...

sabah:
1 dilim tb ekmek
kk yy peynir
kakaolu süt
saat 11:
1 portakal
öğle:
2 tane hasanpaşa köfte
saat 4:
1 elma
akşam:
1 porsiyon köfte
light kola

ama akşam çok kaçamak yaptım:KK43:((bugün daha dikkatli olmalıyım..

meyveler çok kalorili yahu bir portakal 50 bir elma 60 kalori :KK53:üstelik tok ta tutmuyor:KK37:
ben normal kalori ihtiyacımı hesapladım 1600 lerden falan bahsediyor.hadi diyelim 1400 bu bile çok gibi geldi bana.bende yediklerimi 1000 en fzla 1100 olucak şekilde hesaplıyorum genelde zaten 1000 kal.aşmamaya çalışıyorum :KK76:

kalori saymaya başladığımda konu sahibi uruza bunu ben de sormuştum.7-8 kaşık 1 porsiyondur demişti..

aaaaa bu kadar olur:))

ebuuuşcum akşam eve gelirken kendine kepekli ekmek al canım.hem kalorisi az hem de kabızlığa karşı etkili..onun da tostu güzel olur..bir de hastanedeki sulu yemeklerden yesene öğleyin.tavuk dürümü boşver..

yaklaşık aynı kilodayız canım..inşallah umduğun gibi olur.80 kilodaki verdiğim hızla kilo veremiyorum artık.verilecek kilo azaldıkça hız da azalıyor malesef..10 günde 1.5 kilo iyi aslında..keşke onu tamamlayıp ta buna başlasaydın..menülerini paylaşırsan yardım ederim sana..ben de paylaşayım ..sen de bana yardım et..

tesekkur ederim canim. sulu yemeklerde iyiymis 7-8 kasik. ama pilavlarda yarim porsiyon yemek lazim cunku baya cok olucak

meyveler çok kalorili yahu bir portakal 50 bir elma 60 kalori :KK53:üstelik tok ta tutmuyor:KK37:
ben normal kalori ihtiyacımı hesapladım 1600 lerden falan bahsediyor.hadi diyelim 1400 bu bile çok gibi geldi bana.bende yediklerimi 1000 en fzla 1100 olucak şekilde hesaplıyorum genelde zaten 1000 kal.aşmamaya çalışıyorum :KK76:

aynen katiliyorum sana. meyveler hem tok tutmuyo hemde kalorisi cok. en guzeli leblebi. bir avuc leblebide 20 kalori var hemde tok tutuyo. uzerine bide su ictin mi bir tabak yemek yemis gibi oluyosun.tavsiye ederim.

aynen katiliyorum sana. meyveler hem tok tutmuyo hemde kalorisi cok. en guzeli leblebi. bir avuc leblebide 20 kalori var hemde tok tutuyo. uzerine bide su ictin mi bir tabak yemek yemis gibi oluyosun.tavsiye ederim.

evet canım kesinlikle leblebi tok tutuyor iyi fikir hemen yarın alayım bari.
bende yazayım bari:

sabah :
işyerinde toplu kahvaltı vardı dikkat etmeye çalıştım ama:26:
haşlanmış yumurta
kkutusu beyaz peynir
azıcık domates salatalık
3 dilim ekmek
3-4 zeytin
1 adet sigara böreği (sabahın en kötü tercihi)

sabahki kahvaltı tok tuttu beni epeyce öğlene yemek yemedim.arkadaşın yoğurdundan 2 kaşık aldım 1 dilim light ekmekle yedim:KK14:

akşam kızımı mantı yedirmeye götürecektim sözüm vardı yarım pors.mantı yedim saat 18.00de.yarın sabaha kadar bişey yemicem sanırım.59.5 la başladım dün bu akşam işten çıkmadan tartıldım tekrar 59.1 çıktım.1 gün için 400 gr iyimi kızlarrrr:nazar:

evet canım kesinlikle leblebi tok tutuyor iyi fikir hemen yarın alayım bari.
bende yazayım bari:

sabah :
işyerinde toplu kahvaltı vardı dikkat etmeye çalıştım ama:26:
haşlanmış yumurta
kkutusu beyaz peynir
azıcık domates salatalık
3 dilim ekmek
3-4 zeytin
1 adet sigara böreği (sabahın en kötü tercihi)

sabahki kahvaltı tok tuttu beni epeyce öğlene yemek yemedim.arkadaşın yoğurdundan 2 kaşık aldım 1 dilim light ekmekle yedim:KK14:

akşam kızımı mantı yedirmeye götürecektim sözüm vardı yarım pors.mantı yedim saat 18.00de.yarın sabaha kadar bişey yemicem sanırım.59.5 la başladım dün bu akşam işten çıkmadan tartıldım tekrar 59.1 çıktım.1 gün için 400 gr iyimi kızlarrrr:nazar:

ilk zamanlar hizli gidiyo. bende ilk haftalar bir bir bucuk kilo vermistim haftada. ama simdi kac gundur ayni yerde takildi kaldi. bide ben sabredemiyorum her sabah tartiliyorum. aslinda haftada bir tartilsam daha iyi olacak ama nasil bekliycem bir hafta tartilmadan :18:

ilk zamanlar hizli gidiyo. bende ilk haftalar bir bir bucuk kilo vermistim haftada. ama simdi kac gundur ayni yerde takildi kaldi. bide ben sabredemiyorum her sabah tartiliyorum. aslinda haftada bir tartilsam daha iyi olacak ama nasil bekliycem bir hafta tartilmadan :18:

canım benim o zaman sende biraz şımart kendini.bildiğim kadarıyla metabolizmayı arada "şaşırtmak" gerekiyor.o şimdi kendini depolamaya geçti baktı az geliyo kısmaya başladı kendini.bence bigün izin ver kendine.istediğini ye hesap yapmadan.hem senin moralin düzelir hem bünye şaşırır.
benimde bugün kötü ama hiçbişey yemediğim için kötü.dış görev dolayısıyla öğlende sadece 3 ü biarada içtim.sabah kahvaltım 210 kal.idi hesapladım.yani bugün sanırım 290 cal ile duruyorum.akşama krep var.baktım sade krep 57 kalori.içine accık labne sürsem en fazla 80 cal oluyor.yanına şekersiz çay.2 krep yesem bile 160 calori.sonra meyve yerim eee oldu sana toplamda 400..off çok az oldu ama saat geç oldu daha yiyemem artık:26:

canım benim o zaman sende biraz şımart kendini.bildiğim kadarıyla metabolizmayı arada "şaşırtmak" gerekiyor.o şimdi kendini depolamaya geçti baktı az geliyo kısmaya başladı kendini.bence bigün izin ver kendine.istediğini ye hesap yapmadan.hem senin moralin düzelir hem bünye şaşırır.
benimde bugün kötü ama hiçbişey yemediğim için kötü.dış görev dolayısıyla öğlende sadece 3 ü biarada içtim.sabah kahvaltım 210 kal.idi hesapladım.yani bugün sanırım 290 cal ile duruyorum.akşama krep var.baktım sade krep 57 kalori.içine accık labne sürsem en fazla 80 cal oluyor.yanına şekersiz çay.2 krep yesem bile 160 calori.sonra meyve yerim eee oldu sana toplamda 400..off çok az oldu ama saat geç oldu daha yiyemem artık:26:

oylemi yapayim, pazar gunu misafirlige gitcez zaten o zaman orada kalori hesabi dusunmeden yiyeyim.:KK1:
sende bugun cok az yemissin, aksamlari bende agir yemek istemiyorum. senin vucutta sasiracak bugun :KK1:

simartma günlerini misafirlige denk getirmekte fayda var bencede...
ben bu kabizliktan kurtulamicam galiba...tartilmaya kotkuyorum artik...
1300 kaloriyide gecmiyorum...veremeyince benim mativasyonum cok düsüyo...

simartma günlerini misafirlige denk getirmekte fayda var bencede...
ben bu kabizliktan kurtulamicam galiba...tartilmaya kotkuyorum artik...
1300 kaloriyide gecmiyorum...veremeyince benim mativasyonum cok düsüyo...

kabızlık için gece yatarken kurukayısı falan yesen?:26: gün içinde de su içmek yararlı olabilir.öğünlerinde sıvı şeyler yemek bağırsaklarını çalıştırabilir.1300 çok değilmi cnm ne kadar zamandır diyettesin? çok hareketli bir yaşam tarzın mı var? belki 1200 e çekebilirsin diye düşünüyorum :44:

kalori saymaya başladığımda konu sahibi uruza bunu ben de sormuştum.7-8 kaşık 1 porsiyondur demişti..

aaaaa bu kadar olur:))

yaklaşık aynı kilodayız canım..inşallah umduğun gibi olur.80 kilodaki verdiğim hızla kilo veremiyorum artık.verilecek kilo azaldıkça hız da azalıyor malesef..10 günde 1.5 kilo iyi aslında..keşke onu tamamlayıp ta buna başlasaydın..menülerini paylaşırsan yardım ederim sana..ben de paylaşayım ..sen de bana yardım et..

Tamamlayamadım kilom inmeyince öyle kalakaldım, dukan diyeti yaptım 1 gün :KK70: İndi hemen kilom. Ama ertesi gün annem börek yapınca gün içerisinde 4 dilim börek yiyince, 70.4 kg çıktım bu sabah :KK43: Üzgünüm..

Bugünkü menüm şu şekildeydi:

SPOR:

30 dakika 7. kademe yokuşta yürüyüş ( 100 kalori yaktım)
20 dakika son kademede bisiklet (200 kalori yaktım bisikletle)
Biraz kol çalıştım,göbek çalıştım vs. 1.5 saat sürdü toplamda. Muhtemelen toplam 450 kalori yakmış olurum

SABAH: YOK

ÖĞLE: 2 çatal ezine peynir + 1 tane dukan poğaçası

AKŞAM: (Saat 6 buçuk gibi yedim)az yağda kavrulmuş Brokoli, havuç, kabak, yanında 2 dilim ızgara tavuk

2 saat sonra 2 elma + 1 paket diyet bisküvi + tarçın ve kuru üzüm ile yapılmış elma topları :)
1 tane köfte

1] Kürek Çekmek 10 dak 122.5
[2] Yürümek (Hafif Eğim - yokuş) 18 dak 103.32
[3] Bisiklete Binmek 35 dak 200.9
[4] Coca Cola Zero 1 KUTU 0.66
[5] Kuru Üzüm (çekirdeksiz) 30 GRAM 91.5
[6] Eti Form Limon Lifli-Kepekli Bisküvi 1 ADET 199
[7] Elma 2 ADET 120
[8] piliç kasap köfte keskinoğlu 28 gr 1 adet 16.24
[9] Tavuk Izgara 100 GRAM 132
[10] Ru_Sheim Yulaf Kepeği 20 GRAM 14.66
[11] Tahsildaroğlu Ezine Keçi Peyniri 10 GRAM 32
[12] Sıvı Yağ 1 YEMEK KAŞIĞI 135
[13] Havuç 15 gr 6.3
[14] Kabak 15 GRAM 3.75
[15] Brokoli 15 GRAM 5.25
Toplam : 329.64 kal.

Son düzenleme:
bu bölumu bu akşam yenı gordum ve çok hoşuma gitti.anlamadığım şu oldu. yedıklerınızı alt alta sıralamışınız ve yanında kalorıleri yazıyor.bunu nasıl yapabılırım acaba. ne kadar kalorı aldığımızı görmek güzel bişey:KK70:

bu bölumu bu akşam yenı gordum ve çok hoşuma gitti.anlamadığım şu oldu. yedıklerınızı alt alta sıralamışınız ve yanında kalorıleri yazıyor.bunu nasıl yapabılırım acaba. ne kadar kalorı aldığımızı görmek güzel bişey:KK70:

kalorisepeti.com canım bu siteden yapabilirsin

tesekkur ederim canim. sulu yemeklerde iyiymis 7-8 kasik. ama pilavlarda yarim porsiyon yemek lazim cunku baya cok olucak

ben pilavı ve makarnayı hayatımdan neredeyse çıkarttım..çok çıldırmadıkça yemiyorum:))çünkü işin içine mantı,makarna,pilav girerse...akşama kaloriyi toparlamak zor oluyor...

Tamamlayamadım kilom inmeyince öyle kalakaldım, dukan diyeti yaptım 1 gün :KK70: İndi hemen kilom. Ama ertesi gün annem börek yapınca gün içerisinde 4 dilim börek yiyince, 70.4 kg çıktım bu sabah :KK43: Üzgünüm..

Bugünkü menüm şu şekildeydi:

SPOR:

30 dakika 7. kademe yokuşta yürüyüş ( 100 kalori yaktım)
20 dakika son kademede bisiklet (200 kalori yaktım bisikletle)
Biraz kol çalıştım,göbek çalıştım vs. 1.5 saat sürdü toplamda. Muhtemelen toplam 450 kalori yakmış olurum

SABAH: YOK

ÖĞLE: 2 çatal ezine peynir + 1 tane dukan poğaçası

AKŞAM: (Saat 6 buçuk gibi yedim)az yağda kavrulmuş Brokoli, havuç, kabak, yanında 2 dilim ızgara tavuk

2 saat sonra 2 elma + 1 paket diyet bisküvi + tarçın ve kuru üzüm ile yapılmış elma topları :)
1 tane köfte

1] Kürek Çekmek 10 dak 122.5
[2] Yürümek (Hafif Eğim - yokuş) 18 dak 103.32
[3] Bisiklete Binmek 35 dak 200.9
[4] Coca Cola Zero 1 KUTU 0.66
[5] Kuru Üzüm (çekirdeksiz) 30 GRAM 91.5
[6] Eti Form Limon Lifli-Kepekli Bisküvi 1 ADET 199
[7] Elma 2 ADET 120
[8] piliç kasap köfte keskinoğlu 28 gr 1 adet 16.24
[9] Tavuk Izgara 100 GRAM 132
[10] Ru_Sheim Yulaf Kepeği 20 GRAM 14.66
[11] Tahsildaroğlu Ezine Keçi Peyniri 10 GRAM 32
[12] Sıvı Yağ 1 YEMEK KAŞIĞI 135
[13] Havuç 15 gr 6.3
[14] Kabak 15 GRAM 3.75
[15] Brokoli 15 GRAM 5.25
Toplam : 329.64 kal.

liste güzel...spor da var...tebrikler...kaçamaklar da olmasa kilo vericez ama olmuyor işte...insanız yahu :))üzülme bu kadar..

bu sabah tartıldım 600 gram vermişim..kilom takıldı diye üzülüyordum.ama nihayet inmeye başladım:)))yaşasın kalori sayımı:)))

ben pilavı ve makarnayı hayatımdan neredeyse çıkarttım..çok çıldırmadıkça yemiyorum:))çünkü işin içine mantı,makarna,pilav girerse...akşama kaloriyi toparlamak zor oluyor...

liste güzel...spor da var...tebrikler...kaçamaklar da olmasa kilo vericez ama olmuyor işte...insanız yahu :))üzülme bu kadar..

Teşekkürler cnm, şu kaçamaklar olmasa tıkır tıkır gidicek kilolar :)

X