Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
Bayadır yoktum ve diyeti bırakmıştım hep Bugün yine başlıyorum.

Sabah omlet ve 1 dilim ekmek yedim ve 337 kalori ile başladım.

4 çay içtim, 4 şeker oluyor bu da yani 68 kalori + 30 gr ceviz=195

toplamda 500 ile kapattım, naptım ben ya, unutmuşum bu işleri :)

1500-1600 kalori çıktı bu kiloma göre. Haftaya pazartesiden itibaren 1200-1300 deneyeyim hızlanayım diyorum. Akşam menümle sizlerle olacağım, idealime şurada 14-15 kilo kaldı. 3-4 ayda başarıya ulaşmam dileğiyle... :)

Hepinize kolay gelsin kızlar.

Son düzenleme:
olacak olacak bacım..2. liste daha güzel..hayatından ve mutfağından tam yağlı gıdaları çıkar..yarım yağlı olanlar da inan aynı lezzette..

Dediğin gibi beni geçmişsin, maşallah diyorumm :)) Darısı başıma. Şu 60'ları görseydim...

hoş buldum independent... :) burdayım artık 5 kilo vermem lazımmm... daha önce yaptım yine yapıcam! gazlıyom kendimi hehehehe

bende öyle gazlıyorum kendimi şu an bu sefer o kadar acelem de yok ya kolay oluyor aslında sadece kalori sayıyorum sınav stresiyle çok kasamıyorum kendimi hazirana kadar 7-8 kilo versem yeter zaten kalanını yazın veririm

bu da bugünkü listem : (mozaik pasta annemlere gttğmde komşudan gelen bisküvi pastası aslında)

[1] Ev Poğaçası 1 ADET 100.00
[5] Bitter Çikolata 50 GRAM 360.00
[6] Mandalina 2 ADET 100.00
[7] Elma 2 ADET 120.00
[8] Coca Cola Zero 1 KUTU 0.66
[9] Çiğ Börek 0.5 ADET 80.00
[10] Pirinç Pilavı 0.5 PORSİYON 163.00
[11] Kıymalı Taze Fasulye 0.5 PORSİYON 111.00
[13] Mozaik Pasta 2 DİLİM 266.00
[14] Beyaz Peynir 20 GRAM 50.00
[15] Domates 1 ADET 14.00
[16] Yeşil Zeytin 2 adet 14.00
[17] Uno Denge Light Ekmek 1 DİLİM 39.00
Toplam : 1417.66 kal.

2-3 saate bir bir şeyler yiyorum kızlar aslında çok tehlikeli eğer hem çok kalori alıp hem de sık yersek daha çok kilo alıyormuşuz diye okudum bir makalede eğer 2-3 saate bir birşeyler yiyeceksek kesinlikle günlük ihtiyaçtan fazla kalori almamamız gerekiyormuş aman dikkat çok yedim aslında ama sık sık yedim metabolizmam çalıştı düşüncesi vardı bende bir ara o çok çok yanlışmış evet metabolizma çalışıyormuş ama yağ depolamak için

Son düzenleme:
yediklerimi hesaplamak için kalori listesi söylebilirmisinz:26: her sitede farklı veriyo

love my, ben google a yazıyorum genelde. Bazen kalori sepeti ile diyet uzmanı sitelerini kullanıyorum.

Kalori hesaplama, yiyeceklerdeki kalori oranlar bulma,

Bir pazar kahvaltısı, yediklerimi değil de kaloriyi yazayım, nasıl bir durumdayım görün

Kahvaltı: 673

En azından öğle yemeği yemiyorum haftasonları. Bakalım artık... :)

75 kilo isen halen, bence çok değil kalori :) Arada istediğimizi yiyemiyeceksek, neden kalori hesabı var :)

Arkadaşlar yediğine dikkat etmeden kalori hesabı kilo verdirmiyor..Ben üç haftadır aynı kilodayım..

slm arkadaşlar kadınlar klübüne yeni üye oldum 15 ağustosta doğum yaptım ve vermem gereken 10 kilom var bi an önce kurtulmak istiyorum bu kilolardan nette hsapladım günlük 1800 kalori almam gerekiyormuş kilo vermek için kaç kolari almam gerekir yardımcı olursanız çok sevinirim ayrıca kalori hesabı yaparak ayda kaç kilo verebilirim şimdiden teşekkürler

1400-1500 kalori alman yeterli canım..Emziriyorsan 1500 altına inme derim..Sporlada destekledin mi rahat kilo verirsin..Ama tatlılardan uzak durarak kalorileri hesapla canım..Çünkü tatlı yiyip lakori hesaplasanda kilo verilmiyor..Bebeğini sağlıkla büyüt..

amin cümlemizin çok teşekür ederim spor olarak mekik ççekip oklava hareketi yapıyorum

gülfurencim öğreniyorsun bu işleri...tatlı yiyorsun..kilo veremeyince aklı başına geliyor insanın değil miahhh..benim de böyle deneme- yanılmalarım çok oldu..akıllandım artıkın..tatlı..cısss.yaşpasta..cıss...simit yiyeceğine 1 dürüm döner ye..kola içeceğine ayran iç..tam yağlı olacağına yarım yağlı olsun..

güzel menü..tebrikler arkadaşım..

Sağol arkadaşım,sütü light aldım..Yoğurduda yarım yağlı alayım..Geldiğin için teşekkürler :)

bişey değil.hep burdaydım aslında ama buralar boş kalınca motivasyon açısından bi takıma girdim.öyle daha zorlayıcı oluyor.bi tavsiye daha.tatlı yemeyi çok istersen şunu dene.bende sonuç veriyor.1 elmayı rendele.üzerine 1 çay kaşığı tarçın dök.ye.

hoşgeldin medusa..makarnayı ben kepekli alıyorum.salça sosu yerine 2 domatesi rendeliyorum..baharatla tatlandırıyorum.yanına yoğurt..mmm.çok güzel oluyor.hem de bu kaloriyi 3 te 1 e indiriyor.

arkadaşlar gramlarını nasıl ayarlıyorsunuz bende pazartesiden itibaran başlıyorum sık sık yazmaya çalışırım inşallah

Ben gramları googledan aratıyorum, yaklaşık sonuçlara göre yapıyorum :))

Bu gün 1247 aldım, belki meyve falan yerim, ama bugün iyi gitti. Sabah simit yemem gereksiz oldu ama olsun :)

hepbera hoşbulduk :)

Son düzenleme:
hepbera hoşbulduk.. öenrin için teşekkürler... dün yine 1900 le kapattı kötü gidiyorum... adet olmama 1-2 gün var deli gibi tatlı yiyesim var... zor tutuyorum kendimi.. bugünkü menüm:
[1] Kırmızı Mercimek Çorbası 1.5 PORSİYON 274.5
[2] Coco Star 1 PAKET(28GR) 148
[3] Yoğurt (tam yağlı) 200 GRAM 136
[4] fındık (1 adet) 10 adet 90
[5] Kuru kayısı 6 adet 108
[6] Kepekli Ekmek 2.5 DİLİM 137.5
[7] Yumurta (haşlanmış) 100 GRAM 158
[8] Domates 1 ADET 14
[9] Köy Peyniri 30 GRAM 29.4
Toplam : 1095.4 kal.
sadece meyve yemeyi planlıyorum.. belki tarçınlı süt içerim... tarçın metobolizmayı hızlandırıyor... e protein de öle .. tabi süt yarım yağlı...

bugünkü menü
SABAH:2 haşlanmış yumurta
kk peynir
1 domates
biraz maydanoz
1 büyük bardak yarım yağlı süt
ARA:1 elma
AKŞAM:1 tabak barbunya yemeği
turşu,1 kase yoğurt
geç kalktığım için 2 öğün oldu..
bugün ekmek yemedim:))

Son düzenleme:
75 kilo isen halen, bence çok değil kalori :) Arada istediğimizi yiyemiyeceksek, neden kalori hesabı var :)

:) bilmiyorum canım 2 haftadır falan tartılmıyorum ama zayıfladığımı söyledi oda arkadaşlarım :)

menün fındık ve coco star ı saymazsak çok iyi bence ama kuru yemişe dikkat derim direk yağa dönüşüyor

bu da benim bugünkü menüm :))

[1] Domates 1 ADET 14.00
[2] Yeşil Zeytin 2 adet 14.00
[3] Beyaz Peynir 30 GRAM 75.00
[4] Ekmek (beyaz) 60 GRAM 152.40
[5] Portakal Suyu 0.1 LİTRE 45.00
[6] nesquik 3 ü 1 arada 30 g (180 ml su ile) 1 1 bardak 114.00
[8] Petibör Bisküvi 20 GRAM 87.60
[9] pınar light süt 2 100 ml 70.00

Toplam : 572.00 kal.

petibör aslında 3 tane kedi dili bisküvi sütün yanında :)

daha akşam yemeği yemedim ama çorba falan içmeyi planlıyorum :)

Akşam 4 bucukta yedim yemeği, şimdi canım sürekli bi şeyler istiyor. Haftasonu zor. :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…