kalbim kırılmadan bir günüm olsa nasıl olurdu? bir gün öğrenebilecek miyim?

babam bir açıdan haklı.. hep baktı bize.. anneme ablama bana bakmak için deli gibi çalıştı.. biz rahat edlim diye çok uğraştı.. yemez yedirir giymez giydirir bir adamdır.. kızlarım benim canlarım der başka birşey demez.. orası doğrudur çok seviyor biliyorum.. ben sezeryana alındığımda üzüntüden korkudan bayılmış.. ben çıkana kadar "allahım kızıma birşey olmasın" diye ağlamış.. yani bana her zaman baktı günahını alamam.. hala sanki açmışız gibi eli boş gelmez.. ayakkabımı eski görse ayakkabı almaya kalkar sanki 10 yaşındayım gibi..

ama çok üzdü beni.. çok çok çok..

tüm önemli güzel günlerimi mahvetti.. eşimin ailesi konuşmuyor görüşmüyor babamla düğünden beri.. o kadar yani..

babamla aynı evde değiliz sadece onun evinde yaşıyoruz canım ama aramaları ve gelmeleriyle beni üzme şekli ile sanki hep burada..

evi kötüleme şansımız yok ne yazıkki.. çok nezih bir muhit ve büyük güzel bir ev.. kiraya çıksak asla yanından geçemeyiz..- yani daha iyisi için çıkmak- bahanemiz hep suya düşüyor.. bir kere benzer şeyler uydurduk.. bu muhit pahalı geliyor bize tek maaşla vs vs.. haklısınız evleri değiştirelim dedi.. siz bizim eve geçin dedi.. o daha beter!!!

babamın psikolojisi hep bozuk.. benimki de maalesef artık öyle..

Hmm o zaman minnet duymakta haklısın canım ona bişey diyemem ben babamdan öyle şeyler görmedim. Bize yedirmedi yedi, giydirmedi kendine kıyafet aldı... Bak en azından seni düşünüp seviyomuş o da bir artı.. Ama bunun için hayatını ona adamak zorunda değilsin bunu unutma

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

seda senin kocanda çalışıyor demi kimin için, sen ve kızın için, yani bütün babalar bunu yapar yedirir giydirir vs, seninki yedirmiş ama burnundan getirmiş,
sende ne var biliyo musun, babam bu kadar kötü ama bak bunları bunlarıda yapıyor,eli boş gelmiyor, herşeyimizi yapamaya çalışıyor vb, siz içten içe bağımlı olmuşsunuz birbirinize, bağlı değil bağımlı, sen dyosun bişey olsa kim bakar, baban diyoki elim ayağım sensin,işte siz böyle bi bagımlılık içindesiniz ve maalesef sen bu durumu böyle sürdürüp gideceksin sanırım baban ( allah geçinden versin ) burayı terk edene kadar. hayatını mavfetme canım

kaş yolma hastalığı..bir kaç sene sonra tansyon vs..kira vermemek yada kırmamak adına değmez cidden değmez..
babam problemli..3 gün aynı evde duramazsın..vallahi evimin kıymetini anlıyorum eve gelince..evlendikten sonra uzaklaşınca sakin biri oldum..değmez hiç bir şey için hatıra vs..hiç bir şeyi yanımızda götüremiycez..sadece mutlu günler kar kalıcak..kendinize eziyet ediyorsunuz..

keşke bizi dövseydi bakmasaydı vs vs o zaman çekip giderdim arkama bakmadan..

annemden bizim için boşanmadı.. annem çok istiyordu.. kızlar annesiz kalmasın diye çekti annemi.. (boşansalardı annem ülkesine dönecekti)

bunlardan ötürü bir yanım yumuşak kalıyor..

annemin de babamın da akrabası yok.. ne dayı ne teyze ne kuzen vs vs ben görmedim.. bi babaannem bi dedem vardı onlar da göçtü gitti..

babamın bizi dizinin dibinden ayırmayışı ile birleşince 4 kişilik yapışık bir bütün olduk..

parçaların hiçbiri uyumlu değil ama bir arada..

biri bile kıpırdayamıyor tüm bina çökecek diye..

açık söyleyeyim babam "tamam kızım dargınlık olmayacak" dese.. o gün pılımı pırtımı toplar giderim..

3ü de uzak olsunlar bana iyi olsunlar başka bir dileğim yok..

ama babam aşırı bağımlı bize o doğru.. benimkisi daha çok babayı kıramama..

Annemi çekti derken? Annen babanı çekmiş olmasın? Canım sen babanı seviyosun yaaa.. O yüzden gitmek istemiyosun. Diğer arkadaşların dediği gibi her baba evladına bakmak zorunda. Bu bir lütuf değilki

kira vermemek inanın zerre umrumuzda değil.. eşim 3 senedir kiraya çıkalım diyor.. inanın aç kalırım ama çekmesem babamı mutlu olurum ben..

ben evlendim aynı evde değiliz ama yine de huzuru bulamadım.. çünkü peşimi bırakmaz asla.. o evli demez.. kocamı zaten hiç sallamaz..

acaba babamı kırdığımı bilerek mutlu olabilir miyim?

onu kırmadan silmeden onu idare etmenin bir yolu var da ben mi bulamıyorum diyip duruyorum.. bir bulsam..

vallahi istanbulda ailemle yaşadığım ev büyüktü merkeziydi..eşimi sevdim evlendim.uzak bir şehre geldim burası kasaba..inzivaya çekildim evler büyük değil kalorifer doğalgaz yok..stres yok..sakinlik ve huzur var..babanız olması sizi yavaş yavaş hasta ettiği gerçeğini değiştirmez

annem ayrı bir hikaye:)

ikisi de birbirini çekmiş aslında ama annem ve babaannemin kavgaları da dillere destandır..

babam da bir gün huzur bulamamış biri.. bulamadığı huzuru veremiyor bize şimdi..

ben babamı çoooook seviyordum hala seviyorum ama eskisi gibi değil..

bize bakması lütuf değil tabi.. bakmak zorunda.. ama severek canla başla baktı bizi sever demek istedim..

ama aşırı müdahaleci.. kayınvalidelerin en kötüsü bile bu kadar değildir diyeyim..

evime gelir dolapları çekmeceleri falan karıştırır.. tozlu görsün bir yeri demediğini bırakmaz..

yemek yapamadığımı söyler.. camları iyi silmemişsin getir bi bez de göstereyim der..

kızıma bakamadığımı ima eder.. anneliğime laf eder.. sürekli duygu sömürüsü yapar.. yanına çağırır..

eşimle plan yapamayız hepsine dahil olmaya çalışır.. neler neler..

şimdiki aklım olsa evlenmeden önce eşime şehir dışından iş buldururdum.. belki baştan kurtulurdum bunlardan.. inanın artık babamdan uzak olsun da marsta bile yaşarım ama hayat var ama yok.. o haldeyim.. ama o adımı nasıl atacağımı bilmiyorum..

sosyal hayatımdan vazgeçtim düşün arkadaşım..sinir hastası olmaktan iyidir..hep hayalini kurardım mutlu bir aile nasıl olur diye..küçükken dua ederdim bu bayramda kavga çıkmasın diye..sağlık daha önemli..herşeyden önemli..

Annene karşı nasıl davranıyor peki canım? Benim annem hastalıklara tutuldu babam yüzünden. Bişey olucak diye korkuyorum kadına

canım annem dünyada gördüğüm en gamsız insandır.. 33 yıllık evliliklerinin sırrı bu olmalı..

"düşünerek hasta olmak istemiyorum" der.. hatta ona anlatıp dertleşmek istediğimde "bana anlatma üzülmek istemiyorum" der.. o kadar..

annemden yana rahatım canım hepimizi gömer eminiz ailecek..

Baban takıntılı biri.. Psikolojik destek alması lazım. Seni hala küçük kızı gibi görüyo. Sen evli barklı bi annesin..

Son düzenleme:

Gece gece güldürdün canım ya evliliklerinin sırrı bu diyince:)) ama haklısın. Keşke benim annem de gamsız olsa aaahhh keşke hala yeni gelin gibi babamın her kötü lafını kafaya takar da takar ağlar da ağlar.. Bi bana anlatır bi kardeşime anlatır, bi de ikimizi karşısına alıp anlatır.. Olmadj telefondan konferans yapıp öyle konuşuruz üçümüz:) çok duygusal. Ama senin annen en iyisini yapıyo valla bu dünyada gamsız olmak lazım kardeş:)

ne mesleğim ne sosyal hayatım ne dostlarım hiç biri önemli değil artık.. kızımı kucağıma alıp koşmaya başlasam nereye varırsam oraya bir kulübe yapsam razıyım.. ama sonrası? ruh sağlığım tükendi.. hiçbişey hissedemez oldum.. kendime bile yabancıyım.. varsa yoksa kızım.. onu mutlu ettimse tüm gün o gün tamamdır.. geri kalan dünya ile ilgim kalmadı.. yorgunum.. tam iyiyim artık dediğim bugün yine aradı babam istediği şeye "tamam" dedim "güzel "tamam" dememişim" diyerek başladı saydırmaya.. kaçmalıyım sanırım..

Baban takıntılı biri.. Psikolojik destek alması lazım. Seni hala küçük kızı gibi görüyo. Sen evli barklı bi annesin..

babaannem de aynı böyle idi.. babam da aynı.. inanılmaz takıntılı.. yazlığın elektrik faturasını öder dekontu yazlıktaki dekont kutusuna koymaya gider 3 saatlik yola.. "baba yazın gittiğinde koyarsın" desek azarlar.. babam "takıntı"dır komple..
şeker hastası endokrine götüremiyoruz 3 senedir.. gitmiyor.. psikolog desek herhalde bizi topa tutar.. zaten gittiği doktorları da aşağılıyor adamlar da "nasıl biliyosan öyle yap amca o zaman" diyip bizi kovuyorlar.. kalp cerrahına bile işini öğretiyor.. kaç doktordan özür diledim bilemezsin..

geç kalmışsın bence..baban tüm öfkesini kusup rahatlıyor sen onun kum torbası değilsin..
ben benden gittikten sonra bririnin kalbi kırılmış kırılmamış ne fark eder..kızın için enerjin kalacakmı bakalım ..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…