kalbim kırılmadan bir günüm olsa nasıl olurdu? bir gün öğrenebilecek miyim?

sağol canım.. evet eşim çok alttan alıyor onu.. başkası olsa bilemiyorum bu kadar çeker miydi babamla olan ilişkimi.. ama o da yoruldu artık hissediyorum.. 17 yaşımdan beri baba sorunumun içinde.. ona belli etmemeye çalışıyorum bazen bir bakıyorum babam kaşla göz arası ona da anlatmış..

ah canım ne desem bilemiyom ki, başa gelmeden blinmiyo yaşayan bilir ancak,ama gencecik insansın niye eski hatıralar altında yaşıyosun, bişey desem öncelikle bi psikoloğa gitsen ama iyi bi dr olcak sana gerçekten yardımcı olcak araştırsan rahatalasan bu suçluluk duygusundan kurtulsan, sende inanılmaz bi vicdan var buna bağlıda suçluluk hissiyatı, bak benim annem 30 yıldır annesine bakıyor,hemde hiç değer bilmez anneannem, benim doğumlarımda oda bir ay anca teyzeme gönderdi bir ay sabredemediler, ama ne oluyo biliyomusun onlar kıymetli oluyor annem ameliyeatta oldu o durumda bile alıp götürmediler ben durdum başında üstelik küçük bi çocukla,benim annemde senin gibi annem diyo değer bılmezse bilmesin ama kendini mavfetti işinden oldu annesine bakmak için daha neler neler, hala bakıyor ama annesi diğer evladlarına toz kondurmuyor annemi suçluyor onlara bişey dendimi, sende kendini mavfedeceksin annem gibi, bak bana çıkıp gelemiyo o kadar bunalımda ki kimse götürüp bakmıyor diğerlerini de o doğurdu, oda demiyor hiçbirine gein alın beni diye, anladın mı şimdi beni, hayatını yok etmeeeee lütfennn kızın var onun için en azından cesaretini topla,

annem su istese öfler.. ablam "bakıcı tutarım o kadar" diyor şimdiden.. babam "beni bakıcı eline bırakırsanız hakkımı helal etmem" diyor şimdiden..

babaanneme 4 sene baktım.. hem çalıştım hem baktım.. seve seve baktım kötü kv de olsa severdim babannemi.. "yavrum" diyip sarılan tek kadındı hayatımdaki.. felç geçirdiğinde "yok bişey abartma" dedi bana italyaya tatile gitti annemle.. bunları bile unutup affedemiyorum ki...

evden gitmek sorun değil.. babam asla konuşmaz bir daha..

ablam bir arkadaşına gizli borç vermişti.. babam öğrendi.. önce evden attı.. neden verdin o borcu bile demedi.. sonra gelsin eve çabuk dedi.. sonra yarın işe gideceksin istifanı vereceksin dedi.. ablam dişiyle tırnağıyla müdür olmuş kariyer sahibi idi.. çok yüksek maaşı vardı.. ablam olmaz dedi.. o zaman iş yerine gelir herkesin ortasında döverim seni zaten bir daha oraya gidemezsin dedi.. neyseki sonra işinden çıkmasına engel olduk falan.. ablamı notere! sürüklemişti evlatlıktan reddetmek için.. sonra yarı yoldan dönüp "sana en büyük ceza benim nefretimle yaşamak bir yere gitmiyorsun" dedi o ayrı..

bilmiyorum.. torununa aşık.. kızım da ona.. dede dede diye geziyor..

korkuların çok canım, sen bu korkularını yenemediğin sürece ki bu süreç çok uzun olacak bence,bu sorunu aşamayacaksın, hepimizin korkuları var benimde bende bazı şeylere cesaret edemiyorum ben edemezken sana ahkam kesemem tabi ama sen,n durumun çok farklı yıpranıyosun çok fazla yazık sana hayatına,acıma kimseye acınacak hale gelirsn demişler,tamam buyugumuz atamız ama sana, size bu kadar kötü davaranan bi adama neden bu kadar merhametle yanaşıp hayatını altüst ediyosun, gidersen ne olur neden korkuyosun?

biliyorum canım haklısın her söylediğinde.. adım adım yaşıyorum pişmanlığımı.. dün 18dim bugün 31.. hayat geçiyor.. mutlu bir anne olmak istiyorum.. kızıma "gözüme birşey kaçtı" demekten yorulmuştum içime atmayı öğrendim.. sabah kalkıyorum gece eşim ve kızım uyuyana kadar diplere gömüyorum.. hatta eşim "çok değiştin sen takmıyorsun artık seviniyorum" diyor bazen.. gülümsüyorum.. sabahlara kadar oturuyorum sonra..

psikologa gittim.. babam öğrenince demediğini bırakmadı ama gittim:)

"babanıza duygularınızı söylemeniz lazım..." dediği an "bana müsade doktor bey" dedim..

babama duygularımı söyleyebilsem.. o kadar çok yalvardım ki ona..

her seferinde "tamam kızım tamam"der soğuk şekilde.. "biz sana ana baba sevgisi saygısı verememişiz anlaşıldı"der.. "ne halin varsa gör" der çıkar işin içinden.. aralara bol bol yazıklar olsun seni okutmak için şunu bunu yaptığım günlere lanet olsun.. diye devam eder..

Allah yardımcınız olsun .
Allah babanıza merhamet size sabır versin
Sakinleştirici bir ilaç bir antidepresan edinseniz kullanmaz tahminimce yemeğine, meyve suyuna falan koysanız ezip .
Sakinleşir mi ki

başka eve çıkmanız babanıza bakmayacağınız anlamına gelmez ki
kendinizi daha özgür ve mutlu hissedersiniz en azından
bir bahane bulmalısınız tabi kalp kırmadan..
eşiniz de istiyormuş hem...

bir bahane! tam ihtiyacım olan şey.. bulamıyoruz.. eşim özel sektörde.. ben kızıma bakıyorum haftada 1-2 gün çalışıyorum..

eşim bir ara iş değiştirecekti "şehir dışında bulduk napalım baba gitmeliyiz" dedik..

"damat koca ist. iş bulamıyor mu beceriksiz vs " dedi.. "elbet bulur aramaya devam etsin aç değil açıkta değilsiniz" dedi.. kredi kartını bıraktı masaya çıktı..

anneme "bu numaralar bana sökmez" demiş(( "seda kaşınıyor biliyorum" da demiş..

ne yapacağım ben???

taşınmanın en güzel bahanesi ne olabilir???

gitmeyi o kadar çok hayal ettim ki olası senaryolarım hep aynı kapıya çıkıyor canım..

1. babam bağırır çağırır hakaret eder beni de eşimi de söver defolun gidin salaklar der.. bu kesin.. net..
2. konuşmaz.. annemle "baban hastalandı" "baban çok kötü" diye haber yollar bi kaç hafta sonra.. bu da net.. yaşanmış olay..
3. ablama "abla olsaydın kardeşine bunlar olmazdı" diye taciz aramaları yapar.. bu da yaşanmış olay.. kesin..

gerisini tam hayal edemiyorum..

babaannme anlatırdım babamı "babana küsemezsin sen onun can yoldaşısın senden başka su vereni olmaz unutma" derdi.. kulağımdan çıkmıyor..

kızım da üzülecek.. dedesine hayran..

bunlardan korkuyorum..

bi de aksi durum var.. ya küsmezse.. evi taşısam başka yere.. yine her gün arayacak.. telefon kavgalarımız meşhurdur.. sürekli arar azarlar..

benim babamın hayatından çıkmam lazım evinden değil sanki.. ama babasını silebilecek biri değilim.. ağlamaya devam..

Kimse kusura bakmasin ana baba olmus koca koca insanlarin ana babalarindan yakinmalarina uzulmuyorum. Bugun forumda benzer bikac konu daha okudum. Bu konudaki akut problem baba evinde yasamak. Belli ki maddi sorunun yok. Cikacaksin kira mira kendi evine, cekeceksin sinirlarini. O kadar baski ile buyutulmussun ki 30 yasindasin, hayatinla ilgili inisiyatif alamiyosun. Yapma guzel arkadasim.

umarım mükafatım güle oynaya bir akşam yemeğidir.. ya da mutlu bir bayram sabahı.. ya da sadece yastığa başımı koyduğum gibi uyumak..

sağol arkadaşım.. evet değişmeyecek.. hatta bin beterdi.. bazen ablamla "şimdi melek bile sayılır" diyoruz, gülüyoruz..

okul yıllarımda pat diye okula gelirdi tenefüste bir açığımı yakalamak için 1-2 dakika gizlice seyredip -kendi söyledi oradan biliyorum- sonra pat diye karşıma çıkar öpmez sarılmaz bi sebepten arkadaşlarım içinde bağırır çağırır giderdi.. her ay 1 gün yapardı.. bu en masumlardan..

yazık..

sedacığım (izninle böyle hitap etmek isterim )
hep başkalarının hayatını düşünüyosun farkında mısın yazdıklarında, anneme , ablama ya sen sen nerdesin seda, senin hayatın, annen bir gelir iki gelir, ablanı arasın o idare etsin yıllardır sen çekiyosun babanı bak ablan hayatını kurmuş ve ben bakmam diyecek kadar da rahat, sen kendini günah keçisi seçmişsin kusura bakma, görüşmezsen ne olur?
farz ettiki çok sevdin bi adamı baban vermedi kaçtın gittin 10 yıl 15 yıl görüşmedin bi yere kadar dayanacak babanda sonunda seni görmek isteyecek, torununu görmek isteyecek demi? herşey bi yere kadar devam ediyor canım hayatımızda...

Canım bence ne yap ne et, ayrı eve çıkın eşinle.. Ayrı eve çıkmakta 10 zorluk varsa, orda kalmanızda 10000 zorluk var.. Aynı evde sen de mutsuzsun, babanda mutlu değil belki de.. Yani birbirinize iyi gelmiyorsunuz..

Eşinle düşünün taşının, plan falan yapın.. Yakınlarda en azından bir ev kiralayın yada satın alın.. Babaannen senin iyiliğin için sana bırakmış evi amma, iyilik değil kötülük sağlıyor sana şuan.. Gerçekten zor bi durum...

İşimize yakın değil deseniz, yada kızın bu taraftaki okulunda olaylar var;iyi muhitte iyi okula yazdırsak falan deseniz.. Bi plan yapın bence eşinizle.. Kızınız mesela :arkadaşlarımın evi şöyle böyle lüks bizim niye değil, kimse de dedesiyle falan yaşamıyor ki,biz niye böyleyiz falan dese, dedirtseniz.. Elbette babanız biraz üzülür ama bu durum devam ederse o da sinir hastası olabilir, sen de..

Yahu en kötüsü, biz burda yaşamak istemiyoruz deyin, çekin gidin, kendi evinizde düzeninizi kurun.. Size küser en kötü, gönlünü de alırsınız, en fazla 1 ay-2 ay küser amma böyle giderse ömrünüzden kaç ay gider vallahi, Allah kolaylık versin şu mübarek günde

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

sen bişey diyemiyosun ya eşin neden ses çıkarmıyor, bunlar benim ailem deyip çekip gitmiyor sizinle bunu da anlayamıyorum

Canım evden ayrılman için radikal bir karar alman gerekiyor bu bir gerçek. Babam siler diyorsan siler doğrudur bunu göze alman gerekcek.. Sana bişiy diyim mi ben yapardım, gerçekten yapardım. Şu anda babamla görüşmeyi sürdürüyorsam tek sebebi annem. Annemin yüzünü göstermez bana. O kadın da bu acıyla erir biter. Annem için dayanıyorum. Senin annenle ciddi bi mesafen varmış. Ama sen çok vicdanlısın. Babanın onca kötülüğüne rağmen ona kim bakcak diye düşünüyosun. Peki sana bişey olsa o bakar mı?
Ben babama bakmıycam. Ablan gibi netim. Ele ayağa da düşse, götürüp huzurevine yatırcam. Çünkü bana yaptıklarına daha doğrusu ailemize, unutamam. Ömrümüzü çürüttü

15 yıl kadar önce bir dostum "senin hayatın ne olacak?" demişti.. onu hatırlattınız bana.. o da siz de çok haklısınız..

kendimi düşünemiyorum.. çok istiyorum gamsız olmayı.. annem ablam gibi.. babam ablama 6 sene önceki borç verme olayından beri mesafeli.. ablam şeker hastası ve üzüntüye gelemiyor.. babamla tartıştık desem şekeri fırlıyor.. bebeği de olmuyor babam allah korkusundan silmedim onu diyor bana.. sen tek güvendiğimsin diyor.. annen zaten hikaye diyor.. elim ayağım bağlı..

babam yaptıklarının hiçbirini görmüyor.. hepimizin sinirli ve ters insanlar olduğunu tüm kavgaların bundan olduğunu düşünüyor.. konuşulmuyor.. hemen bağırıyor hakaret ediyor kalbi sıkışıyor.. mektup yazayım dedim bir kez.. duygularımı onu sevdiğimi ama beni üzdüğünü anlattım.. "bunu saklayacağım günü gelecek yüzüne çarpacağım" dedi..

ablam ne yaparsa yapsın yırtıyor.. o ilk göz ağrıları.. kabul etmeseler de ona bir başka düşkünler.. ben kaza kurşunuyum.. istenmeyen 2. çocuk.. babaannemin "ölümü görün "demesiyle kürtajdan yırtan seda bebek..

Ve canım, baya yazmıştım ama son bişeyler eklemek isterim..

Bu adam senin baban , elbette seveceksin sayacaksın ama, 30 yaşında kadın olmuşsun, evlenmişsin, evladın olmuş.. Artık baba sözünün de geçerliliğinin bi sınırı var.. Bu tip konularda yani..

Siz orda kaldıkça, eşin de mutsuz olacak, sen de, ilerde olaylarım farkına varan yavrun da...

Gittiğinizde ise, ya töbe töbe sanki mezara gitceksiniz, yakında olacaksınız yani sonuçta, babanın üzülceğini(ciddi manada) pek sanmıyorum, elbette üzülür amma geçer elbet üzüntüsü.. Yani gittiniz diyelim, sadece azcık 1 kişi üzülecek .. Ama kalırsanız.... 3 kişi üzülecek en az..

Hani kendinizi de düşünmüyorsanız, ailenizi düşünün.. Babanıza falan da pek iyi geldiği söylenemez sizin kalmanız, her gün olaylar olduğna göre..

Bu mubarek günlerde sana sabır diliyorum. Beni yanlış anlamanı istemem ama anne ve babamız bizim için tabiki de çok kıymetli ve özel. Onları incitmemeliyiz kırmamalıyız. Ailelerimizi hayatımızdan çıkartamayız... Fakat sizin durumunuz çok farklı kendi akıl sağlığınız için bu duruma bir dur demeniz lazım çünkü sizin de bir aileniz ve en önemlisi bir yavrunuz var! Hiçbirşeye mecbur değilsiniz. Siz nasıl davranısanız davranın sizi mutsuz eden Her fırsatta size hakaret edip küçük gören bir babanız var... Ben babama inanılmaz düşkünümdür. Hatta dünya bir yana babam bir yana diye düşünürüm herzaman. Ama babam bana bunların yarısını yapsa dürüstce söylüyorum resti çeker yoluma bakarım... Hepimizin bu dünyaya bir kere gelme şansı var bunu güzel değerlendirmek zorunda olduğumuzu düşünüyorum. Umarım bu durumu yönetebilecek gücü kendinizde bulup kendi ailenizle mutlu yaşama şansı verirsiniz kendinize...
Sevgiler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…