Kahrolsun kötü insanlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şanslıymışsınız
Bizim sitenin whatsap grubunda sık sık döner kaka fotoğrafı
Necis değil diye bebek arabasına da yapsın, kapı önüne de. Sorun yokmuş madem yazayım site grubuna herkes rahatlasın😇
Evet peygamber efendimiz demiş tiksinilmemeli

Bu fobinizi yenmek için girişimde bulundunuz mu ceycey0406?
Bazı insanlar küçüklükte yaşadıkları bir olay sebebiyle veya başkasının yaşadığı bir saldırı nedeniyle korkabiliyor, benim cimcime çok sakin uysal karakterde, onu severek korkusunu yenenler oldu, sizde korkunuzu yenebilirseniz sokakta gördüğünüz köpeklerden tedirgin olmazsınız, bu arada korkularla alay edilmesini hoş bulmuyorum, kedi köpek sevip fareden tiksinen var, yılan akrep görünce çığlık atan var, hayvanseverlik deyince olayın sadece kedi köpek severlik olmaması gerekiyor, sinek de bir hayvan, çıyan da ama nedense hepimiz çat diye vurup öldürüyoruz onları.
evet çocukluğuma dayanıyor.3.sınıfta annemin mesleği gereği köyde yaşamıştık.orda hem kaz kovalardı devamlı hem de köpek saldırısına uğramıştık.taa o zamanlardan çok korkarım.terapi de aldım ama işe yaramadı.yaklaşınca büyük köpek yanımda bir yetişkin yoksa tanıdık hele kalp atış ritmim değişiyor tansiyonum düşüyor elimde değil.ama hayvanların öldürülmesini ya da sağlıksız barınaklara terkedilmesini asla desteklemiyorum.ayrıca vejetaryanım hiçbir hayvanı yemedim bu yaşıma dek.yani inek tavuk balık herşeyi yiyip de aşırı derecede hayvan fanatiği olanlar da tuhafıma gider hep. e onlarda hayvandı onların da yaşama hakkı vardı.yani bu hayvanseverlik konusunda tek doğru yok bana göre.evimde pişiyor et ben yemesem de.aşırı fanatik olmamak lazım diyorum sevmek ya da sevmemek konusunda.birlikte yaşamak zorundayız bu dünyada.benim fikirlerim bunlar.

Onların beslenmesine,su içmesine,barınmasına,sığınmasına engel olanlar yaptıklarını misliyle ödesinler 2 dünyada.
Bu durumlarda beddua etmeyin ağzınızı bozmayın diyenler oluyor ama başka türlü olmuyor.
Hatta masum canlara yaptıklarının aynısını kendi evlatlarında görsünler.

Ben de çok muzdaripim bu konudan.

evet çocukluğuma dayanıyor.3.sınıfta annemin mesleği gereği köyde yaşamıştık.orda hem kaz kovalardı devamlı hem de köpek saldırısına uğramıştık.taa o zamanlardan çok korkarım.terapi de aldım ama işe yaramadı.yaklaşınca büyük köpek yanımda bir yetişkin yoksa tanıdık hele kalp atış ritmim değişiyor tansiyonum düşüyor elimde değil.ama hayvanların öldürülmesini ya da sağlıksız barınaklara terkedilmesini asla desteklemiyorum.ayrıca vejetaryanım hiçbir hayvanı yemedim bu yaşıma dek.yani inek tavuk balık herşeyi yiyip de aşırı derecede hayvan fanatiği olanlar da tuhafıma gider hep. e onlarda hayvandı onların da yaşama hakkı vardı.yani bu hayvanseverlik konusunda tek doğru yok bana göre.evimde pişiyor et ben yemesem de.aşırı fanatik olmamak lazım diyorum sevmek ya da sevmemek konusunda.birlikte yaşamak zorundayız bu dünyada.benim fikirlerim bunlar.
Özellikle korkanların geçmişinde mutlaka bir travma oluyor, kimi saldırıya uğramış oluyor kimi de aileleri tarafından korkutuluyor maalesef.

Olay sadece hayvansal gıdalar tüketmemekle bitmiyor, şu an kullandığımız birçok ürün hayvan deneylerinden geçtikten sonra bize ulaşıyor, kaz tüyü yastık, yorgan, mont, deri çanta, ayakkabı, kemer, cüzdan, koltuk kullanılıyor, kozmetik dünyasında kullanılan birçok ürün ya hayvanlardan elde ediliyor veya hayvan deneylerinden geçiriliyor, sirkler, hayvanat bahçeleri konu çok kapsamlı aslında.

Canlı deyince aklımıza sadece ses çıkarabilen ve hareket edebilenler geliyor, oysa canlı türlerini derinlemesine ele alırsak bitkilerde canlı türüdür, gözleri kulakları yoktur ama sese, ışığa, dokunmaya duyarlıdırlar, dallarını kırarsanız kendini tedavi etmek için kimyasal salgılarlar, kökleri birbiriyle iletişim halindedir, ürerler, dişi ve erkek cinsleri vardır, yapılan deneylerde aynı insanlar ve hayvanlar gibi vücudu uyuşturan maddelerden etkilendikleri ve anestezi etkisiyle tepkisiz kaldıkları gözlemlenmiştir, 2 çiçeğinizden biriyle sevgiyle nazik ses tonuyla konuşun, diğeriyle kaba ve aşağılayıcı konuşun, güzel konuşulan çiçek açar diğeri solar, bu deney defalarca yapılmış ve hep aynı sonuçlar alınmış, acı hissettiklerine dair henüz bir veri yok ama insanlar ve hayvanlardan farklı bir sinir sistemi yapısına sahip oldukları bilinmektedir, belki bir gün onlarında acı çektiği tespit edilecek kim bilir🤷‍♀️

Velhasıl insanlar, hayvanlar, bitkiler beslenmeye ihtiyaç duyar, burada mesele birbirimizi kasten öldürmemiz, bir ormanı yaktığımızda, kapımızın önünden geçiyor diye sinirlendiğimizde, göç yoluna denk geldiğimiz için, kürkü için, derisi, tüyü için, bazen sırf zevk olsun diye caretta caretta yuvalarına saldırmak, bir kuşun kanatlarını kırmak, bir ağacın dallarını parçalamak.

Apartmanın belli başlı kuralları var, yönetimde oy çokluğuyla bahçede kedi istenmiyorsa kim ne diyebilir? Demokratik bir ülke olamadık gitti.

Ha yanlış anlaşılmasın kedileri zehirlemelerini son derece canice buluyorum. Zaten bir önceki mesajımda çözüm yolunu söylemiştim. Ben belediyeye defalarca dilekçe yazdım kısırlaştırma ve barınak için. Ama benden başka yazan “hayvansever” olmadığından bugün hala köpek saldırılarını konuşuyoruz.
Apartmanda oy çokluğu değil tüm oylar kedi beslenmez dese dahi hükmü yok hanımefendi.
Sen nasıl besleniyorsan aenin çocuğun nasıl besleniyorsa kedi de beslenir KÖPEK de.
Ayrıcaa köpeklerden korkuyorsan o senin sorunun. Tedavi olmadıysan toplum için twhlike arzeden sensin demektir.
Hayvan kelimesine dahi tahammül edemediğin ortada. Ama tabağında pirzola görmeyi sevenlerden olduğun da ortada.
Dediğim gibi sen ve çocuğun nasıl besleniyorsanız o masum canlar da beslenecek ve yaşayacak. Rahatsız olan, hayvanın olmadıgı bir gezegen bulacak.

Özellikle korkanların geçmişinde mutlaka bir travma oluyor, kimi saldırıya uğramış oluyor kimi de aileleri tarafından korkutuluyor maalesef.

Olay sadece hayvansal gıdalar tüketmemekle bitmiyor, şu an kullandığımız birçok ürün hayvan deneylerinden geçtikten sonra bize ulaşıyor, kaz tüyü yastık, yorgan, mont, deri çanta, ayakkabı, kemer, cüzdan, koltuk kullanılıyor, kozmetik dünyasında kullanılan birçok ürün ya hayvanlardan elde ediliyor veya hayvan deneylerinden geçiriliyor, sirkler, hayvanat bahçeleri konu çok kapsamlı aslında.

Canlı deyince aklımıza sadece ses çıkarabilen ve hareket edebilenler geliyor, oysa canlı türlerini derinlemesine ele alırsak bitkilerde canlı türüdür, gözleri kulakları yoktur ama sese, ışığa, dokunmaya duyarlıdırlar, dallarını kırarsanız kendini tedavi etmek için kimyasal salgılarlar, kökleri birbiriyle iletişim halindedir, ürerler, dişi ve erkek cinsleri vardır, yapılan deneylerde aynı insanlar ve hayvanlar gibi vücudu uyuşturan maddelerden etkilendikleri ve anestezi etkisiyle tepkisiz kaldıkları gözlemlenmiştir, 2 çiçeğinizden biriyle sevgiyle nazik ses tonuyla konuşun, diğeriyle kaba ve aşağılayıcı konuşun, güzel konuşulan çiçek açar diğeri solar, bu deney defalarca yapılmış ve hep aynı sonuçlar alınmış, acı hissettiklerine dair henüz bir veri yok ama insanlar ve hayvanlardan farklı bir sinir sistemi yapısına sahip oldukları bilinmektedir, belki bir gün onlarında acı çektiği tespit edilecek kim bilir🤷‍♀️

Velhasıl insanlar, hayvanlar, bitkiler beslenmeye ihtiyaç duyar, burada mesele birbirimizi kasten öldürmemiz, bir ormanı yaktığımızda, kapımızın önünden geçiyor diye sinirlendiğimizde, göç yoluna denk geldiğimiz için, kürkü için, derisi, tüyü için, bazen sırf zevk olsun diye caretta caretta yuvalarına saldırmak, bir kuşun kanatlarını kırmak, bir ağacın dallarını parçalamak.

Travması olan tedavi görecek ondan sonra sosyal hayata karışacak.
Kendi Psikolojik rahatsızlıkları var diye etrafındaki canlıların yiyip içmesine barınmasına karışmayacak.

Ah sonunda benle aynı dili konuşan biri
Ben köpekleri seviyorum minicik cins tatlış köpekler dolaştırıyor hayvansever hatunlar petshoptan 10000 ₺ ler verip aldıkları hani !!

Neyse bu tatlı köpekleri apartman dairesine hapsedip site bahçesinde gezdiriyorlar çimenler afedersiniz ama hep köpek kakası lütfen bunu alın dediğim zaman ben hayvan düşmanı oluyorum

Orda çimende bebeğime örtü serip oturtmak istiyorum bir bakıyorum her yerde köpek kakası

Şimdi söyleyin ben mi hayvan düşmanıyım ?

Apartman içinde çevresinde kedi olmaz dediğimde de hayvan düşmanı oldum birden

Bazıları sırf göstermelik hayvan seviyor kimse kusura bakmasın petshoptan para verip alınan cins hayvan bakan hiçkimse beni hayvan sever olduğuna inandıramaz

Bu sektöre çanak tuttular yıllarca

Köpek kakasını da zahmet edip asla almazlar köpeği yeter ki eve mıçmasın ay neyse ya akşam akşam gıcık oldjm 😅

Arkadaşlar ben Marketten mama alıp kedilere mesela daha kıytı köşede veriyorum sokakta ağaç kenarında vs apartman kapısının dibinde vermiyorum öyle yapınca hayvan kapıya alışıyor bunu anlamak çok zor olmasa ger

Evet peygamber efendimiz demiş tiksinilmemeli
Kapımda bok (artık açık yazıyorum), bebek arabamda tüy görmek istemiyorum. Sitede her deliğe girip bastığı patilerini bebeğimin kafasını koyduğum yere sürmesini istemiyorum. Bunu anlamak ne kadar zor olabilir? Neden sizlerdeki bu ille de olacak tutumu?
Köpek ısırdı diyoruz "ben 10 yıldır köpeklerle ağız ağıza yaşıyorum bir kere bile ısırmadı" diyorlar
Kedi kaka yapıyor apartmana diyoruz "doğduğumdan beri hiç görmedim" diyorlar
Evet biz yalancıyız
Hayvan düşmanıyız
Merhametimiz yok vs vs

Rahatladınız mı?

Kapımda bok (artık açık yazıyorum), bebek arabamda tüy görmek istemiyorum. Sitede her deliğe girip bastığı patilerini bebeğimin kafasını koyduğum yere sürmesini istemiyorum. Bunu anlamak ne kadar zor olabilir? Neden sizlerdeki bu ille de olacak tutumu?
Köpek ısırdı diyoruz "ben 10 yıldır köpeklerle ağız ağıza yaşıyorum bir kere bile ısırmadı" diyorlar
Kedi kaka yapıyor apartmana diyoruz "doğduğumdan beri hiç görmedim" diyorlar
Evet biz yalancıyız
Hayvan düşmanıyız
Merhametimiz yok vs vs

Rahatladınız mı?

Evinizde kediniz yoksa , bebek arabanızda neden tüy olsun ?

Arabanızı apartman sahanlığına bırakmayı tercih ediyorsanız , bu da yanlış bir davranış. Nasıl ki ayakkabılarımızı evin içine alıyorsak ;bebek arabasının/pazar arabasının /kaykayın /scooterın /bisikletin yeri de evimiz, apartman sahanlığı değil.

Arabanızı apartman sahanlığına bırakmayı tercih ediyorsanız , bu da yanlış bir davranış. Nasıl ki ayakkabılarımızı evin içine alıyorsak ;bebek arabasının/pazar arabasının /kaykayın /scooterın /bisikletin yeri de evimiz, apartman sahanlığı değil.
Valla bende bunu yazacaktim siz benden önce davranmissiniz, apartman boşluklarina bebek arabasi, bisiklet vs koyulmaz benim bildiğim. Dogal afet, yangin sirasinda insanlarin ayagina dolanir Allah korusun

“Hayvansever” sıfatının bazı sorunlu tipler tarafından paravan olarak kullanıldığını düşünüyorum.(gerçek hayvanseverler baştacı:)
Kendisinden,hayatından,insanlardan nefret eden birçok uyumsuz,hayvanlar üzerinden “merhametli insan”mastürbastonu yapıyor.Saldırmak istiyor insanlara herhangi bir sebepten,hayvanlar kendisini en masum gösterecek bahanesi oluyor.

Apartmanımızda buna ayrı bir alan var. Yorumlarınızı beğeniyorum ama bazı yorumlarınız çok kibirli, ders verir nitelikte. Tek modern eğitimli görgülü emin olun siz değilsiniz. Apartmanda yaşama kurallarını bizde biliyoruz

Neden tüy olsun ki kısmında ise yine bir yalancısın iması seziyorum. Sebep?

Son düzenleme:
Valla bende bunu yazacaktim siz benden önce davranmissiniz, apartman boşluklarina bebek arabasi, bisiklet vs koyulmaz benim bildiğim. Dogal afet, yangin sirasinda insanlarin ayagina dolanir Allah korusun
Bizde kapı önünde ona uygun vir alan var. Eski evimizde koymuyorduk. Neden? Çünkü alan yoktu. Bunda koyuyoruz. Neden? Çünkü alan var. Sevgiler

Nasil yani bebek arabasi icin ozel alanmi yapmislar kapilarin onune
Ya apartmsn içini çekip atsam bu kez kesin ifşa olurum. Şimdi şöylr düşünün. 4 daire var. Bu dairelerin devamında 2 metrekarelik bir boşluk düşünün. Ne merdivenle çakışıyor. Ne daire önleriyle. Benim dairem oranın yanındaki. Oraya park edip bebeği alıp eve geçiyoruz. Yangın deprem anında bir insanın onlara takılması için merdivenden değil duvardan kaçmaya çalışması gerekir. Merdivenden inince o alana denk gelmiyorsun bile. Yine de kafanızda canlanmadıysa veya inanmıyorsanız size özelden apartman içini atayım

Ya apartmsn içini çekip atsam bu kez kesin ifşa olurum. Şimdi şöylr düşünün. 4 daire var. Bu dairelerin devamında 2 metrekarelik bir boşluk düşünün. Ne merdivenle çakışıyor. Ne daire önleriyle. Benim dairem oranın yanındaki. Oraya park edip bebeği alıp eve geçiyoruz. Yangın deprem anında bir insanın onlara takılması için merdivenden değil duvardan kaçmaya çalışması gerekir. Merdivenden inince o alana denk gelmiyorsun bile. Yine de kafanızda canlanmadıysa veya inanmıyorsanız size özelden apartman içini atayım
Siz alan var diyince ben ozel bir yer var zannettim. Arabanin basindan buyuk poset gecirin kedi yatmamasi icin.

Apartmanda oy çokluğu değil tüm oylar kedi beslenmez dese dahi hükmü yok hanımefendi.
Sen nasıl besleniyorsan aenin çocuğun nasıl besleniyorsa kedi de beslenir KÖPEK de.
Ayrıcaa köpeklerden korkuyorsan o senin sorunun. Tedavi olmadıysan toplum için twhlike arzeden sensin demektir.
Hayvan kelimesine dahi tahammül edemediğin ortada. Ama tabağında pirzola görmeyi sevenlerden olduğun da ortada.
Dediğim gibi sen ve çocuğun nasıl besleniyorsanız o masum canlar da beslenecek ve yaşayacak. Rahatsız olan, hayvanın olmadıgı bir gezegen bulacak.
Yoo gayet de hükmü var. Alıp evinde besleyebilirsin ama bahçe ortak alandır, ortak alanda kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok. Site hayatına adapte olamadıysanız bu ülkede kanun var, er geç adapte olacaksınız.

Diğer konu, sokak köpekleri 5-6 adet olarak çeteleşip normal yolda yürüyenin poşetlerine saldırıyor. Kusura bakma ama normal yolda yürüyemeyeceğim ve daha yeni küçük bir kız yok yere köpek saldırısına uğramışken ben mi tedavi olmayı düşüneceğim? Tedavi olması gereken sizlersiniz. Hayvanseverliğiniz de aşırı aşırı uçlarda ve ne hikmetse sadece kedi ve köpek için geçerli. Ben gayet netim, pirzolamı da yiyorum. Asıl net olmayan sizsiniz, tabağınızda tavuktur balıktır kırmızı ettir hepsi kol geziyor, onları öldürürken sıkıntı yok, gece ısıran sivrisineği ilaçla öldürürken sıkıntı yok, eve fare girse öldür sıkıntı yok. Ama konu kedi ve köpeğe gelince bir anda sevgi pıtırcığı oluyorsunuz.

İşte bu yüzden asıl tedavi olması gereken sizlersiniz. Çünkü sizin gibiler sokak köpeği saldırısında ölen insanlar/çocuklar için bile “amaan ne olacak köpek canı daha değerli” diyen garip kişiliklersiniz… Tekrar söylüyorum kusura bakma ama etimi sokak hayvanlarına sunmadığım için tedavi olacak değilim. Sabahları parka mama bırakıp köpek sevip selfie atıp, akşam evinde tek başına oturunca bunun adı zaten hayvanseverlik değil. Her şeyiniz göstermelik.

Ha bir de, hayvanlardan rahatsız olan gitsin demişsin. Farkındaysan kent yaşamı kurulduktan sonra tehlikeli hayvan türleri bu toprakları terk etti. Yine de doğal yaşama o kadar meraklıysan yılanların, türlü vahşi orman hayvanlarının yaşadığı daha “doğal” alanlarda yaşayabilirsin. Ama asla gitmezsin çünkü sizin işinize gelen site hayatının nimetlerinden yararlanıp sözde hayvanseverlik taslamak sadece. Hayvanlarla iç içe yaşasak 5 dakika duramayacak insanlar yine hayvansever olmuş…

Bizim mahalledeki salak çocuklar benim kedinin yavrusunu öldürmüşler dün Ahhh anne kedinin feryadını keşke görseydiniz heryerde onu arıyordu Allah bildiği gibi yapsın p..ç leri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X