Kadın kabuslarıma giriyor, travmam oldu.

böğürtlen ben de hayatımda bu tarz bir sinir buhranı dönemi yaşadım insan hak etmediği bir durumla karşılaşıp üstüne birde bunu kabullenmiş gibi görünüp cevap veremediğinde içine dert oluyor gerçekten. ben hala hatırlıyorum olayı ki bu olay sadece haklı olduğumu o kişi de kabul edip benden af diledikten sonra hafifledi ki akraba değil hayatımda face dışında göreceğim bir insan değil ama üniversitede en yakın arkadaşımdı. sonuç olarak yüzleşmelisin. haklılığını savunmalısın. kendini açıkla demiyorum. yengenle karşılaştığında ona yanlış yaptın hatalıydın yaptığın hata ben seni severken senden nefret etmemi sağladı ama gerçekten kötü bir insan olduğunu düşünüyorum diyebilirsin. birde yengenle kan bağınız yok sonuçta sana gıcık olmasının nedeni sırf aileni sevmemesi bence. klasik gelin davranışı yaani. erkek tarafından nefret etme eğilimi. bence sen kendini suçlamaktan vazgeç ve o kişiyle yüzleş. gördüğünde yalnız kalıyormusunuz bilemem ama yalnız kaldığınızda ya da en az kişi sayısında bence yengenizle yüzleşin. yenge yıllar önce çok hatalı davrandınız ve benim hakkıma girdiniz ve hakkımı helal etmiyorum de. siz benden özür dilemedikçe de hakkımı helal etmeyeceğim de. sizinkisi bir patlamaydı belki ama yanlış kişiye patladınız de. bence içinin rahatlaması için yüzleşmelisin o kişiyle.

İyi de kardeşim kadın bana eleştiri yapsa canımı yesin, burda yuz tane yorum yapıldı her birine gayet kibarca yanıt verdim. Ama bu arkadaş bana ilk mesajında baya baya "yalancı", "kötü niyetli" gibi ithamlarda bulundu. Bunlar eleştiri değil hakarettir.
Bunun üstüne yine de nazikçe bi özel mesaj attım cevap vermedi. Gelmedi diyor göya, o zaman benim gönderilen kutumda nasıl bulunuyor?
Bakın kaç yorum yapılmış. Beni haksız bulan tek o değildi herkesle gayet güzel konuştuk anlaştık.
İnanmak zorunda değil ama gelip hakaret ederse tanımadığı bi insana tepki alır tabii ki.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Teşekkür ederim, zaten ancak benzer bi olay yaşamış olanlar anlayabiliyorlar. Yoksa ne kadar anlatırsan anlat anlaşılması zor bir konu.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Yengenin sana tavrı her ne kadar yanlış olsa da,sen ve ailenden birinin sormadan izin almadan her ne sebeple olursa olsun 1 gün veya 15 gün farketmez emrivaki bir şekilde kendi kafana göre kalman hoş değil.İnsanlar burda 3 günlüğüne görümce kayınvalide bile istemediklerinden konu açıyorlar.Herkeisn kendine göre bir düzeni var.Sen evine gelen insanlardan hoşgeldin merhaba demeyi esirgiyor bunu samimiyetsizlik olarak görüyorsun ama sen misafirliğe gittiğinde nezaket bekliyorsun.Belki yengen de size geldiğinde bu tavrına bozulmuş veya başka bir yerde yine bna benzer bir tavrını görmüş gıcık kapımış olabilir.Eşiyle çocuklarıyla ilgili o dönem kendince problemleri olabilir.Veya ameliyatlı bir hastanın bakını sadece kendisi üstlenmek istememiş olabilir.Dayının ona sormadan evien anne babasını çağırmasına içerlemiş olabilir.Sana hoş olmasa da çık git dediği halde o evde kalman çok enteresan.Senin onun gözüne girme çabaların onun için yüzsüzlük olarak adlandırılacaktır.Çok küçükte değilmişsin 20 yaşıdaymışsın.Sessiz sakin yetiştirilmiş olamn asosyal olmanı,evine gelmiş insanlardan bir merhabayı esirgemeni gerektirmez.Bunları resmi bir literatür olarak görüp,anlam veremeyip üzerinden 5 yıl geçmesine ramen anlam veremiyorsun.Medeniyetin,insaniyetin,sosyal davranış biçiminin,saygının getirdikleri şeylerdir selamlaşmak.Ama sen bunu bile gözünde o kadar büyütmüşsün ki,merhaba ve hoşgelidn demeyi insanların isteklerini vermek adına zorunlu bir görev olarak algılıyorsun.Ben birinin evine gitsem ve 20 yaşındaki koca kız bana hoşgeldin demese suratına bakmam.Buna ki bu kadar takılan birinin 5 sene önceki yengesinin ona karşı yaptığı olumsuz davranışı kafasına takıp TRAVMA şeklinde yaşamasına şaşırmamalı.Normal değil bu takıntın.Kimse kimseyi sevmek zorunda değil.Görüşmezsin olur biter.5 yıl önce olan olayı şimdi dayına anlatsan ne anlatmasan ne.İnsanlar ne travmalar atlatıyor,ama atlatıyor.Bu bir travma sebebi bile değil.Nahoş bir olay.

seni çok iyi anlıyorum aynı şeylerde bende yaşadım dayımın hanımı v dayım aynı şeyleri bizede yaptı üsteli hanımıyla yaşıtız evlenmeleri vesile olan bizdik bebek görmeye gittik 3. gün kapıyı gösterdiler gidin bidaha gelmeyin diye birdaha görüşmedik önümüze yemek koymadılar mutfağa girmemize izin vermediler

Sulusevgi,nazlıdeniz..

Nerden bakıyorsunuz anlamak çok zor..
Ben konuya bakıyorum.Yengenin misafirine karşı ters davrandığını görüyorum..
Kaldıki misafir burda bazı şeyleri kendince yapmaya çalışmış.
O koca bir kadın yakışıyor mu sizce..

Böğürtlen zamanında misafirlere hoşgeldin diyemezmiş ..
Vardır içsel bir sebebi.O yaşlarda belki kendince buhranlar geçiriyordu.
Evet hoş değil,ama zamnala düzelecek şeyler bunlar..Ama öfkeyle değil,sevgiyle.
Benim yeğenlerim de öyleydi,ablam boşanıp yanımıza gelmişti..
Onlarda ne hoş geldin,ne yanlarında oturma,odalarına çekilirlerdi.
Çok laf söylendi onlara..
Hiç de iş yapmazlar..
Travma geçirmiş gençler biraz öyle oluyor.Annesi d emüsamaha gösteriyordu..
Şimdi daha iyiler.Misafire hoş geldin diyorlar..
Yanlarında oturuyorlar..
İş biri biraz yapıyor ,biri yapmıyor..
Ama hoşgörüyle,sevgiyle,iyilikle,biz büyüklük göstererek bu duruma geldiler.
Aksini yapsak daha da savrulacaklardı.

Ozmanalar bu tavrı gördüğü halde kalmış.Anneannesi olduğu için,onlarla beraber kaldığı için ,onukendince yalnız bırakmamak için kalmıştır..
Ben de zamanında bazı şeylere pişman oluyorum..
Neden sıkıntı çektiğim halde orda kaldım diye...

Annesi bakmamış çünkü sakat bir kardeşi varmış..
Dayı bakmak istemiştir.Kadın da razı olmak zorunda kalmıştır,hani ataerkiliz ya..
Ama dayıya kızdım..Güya ona sormuş da ''o dabenden izin almadı''demiş..Ya yalan..Ya doğru..
Anneanne gelecekse kız da onlarla yaşadığı için gelmiş 15 günlüğüne..
İzin almak nedir ya..Onlarla gelmiş işte..
Bu kadar misafir edemeyecekse kendisi de misafire hoş geldin diyemeyen ergen çocuk kadar ergen ve bozuk davranışları var..
Bu zihniyetteki herkesin..

Son düzenleme:

Bütün maddelerine ve sorularınıza özel mesajla cevap verdim, arzu ederseniz buraya da yazarım.
Bütün üslubunuza rağmen size saygılı olmaya çalışıyorum siz hala yalancı çıkarmaya çalışıyorsunuz.

İddianıza göre ben mesajlarımın birinde EVLİYİM EŞİMİN AİLESİNİ AĞIRLIYORUM yazmışım ve siz söyledikten sonra o mesajdan EVLİYİM kelimesini SİLMİŞİM.
--- ---- Yahu yengemin akrabası falan mısınız?
Niye iftira atmaya çabalıyorsunuz bu kadar anlayabilmiş değilim.

SADECE ŞUNA CEVAP VERİN SONRA TAMAM YAZMAYIN.

Bahsettiğiniz gibi yalancıyım, bütün yazdıklarımda yalanlar ve hileler var ya hani. Siz fark ettikten sonra o mesajdan EVLİYİM'İ SİLMİŞİM YA HANİ.
Başlıkta mesaj silmek diye bir buton olmadıgına göre, mesajlarım sabit duruyor bunda hemfikiriz.

ÜŞENMEYİN. BÜTÜN BAŞLIKTAKİ MESAJLARIMA TEK TEK BAKIN.

Eğer iddaa ettiğiniz gibi evliyim kelimesini silmiş olsaydım, mesajın altında küçük küçük

BU MESAJ ...... TARİHİNDE BÖĞÜRTLENKUŞU TARAFINDAN DÜZENLENDİ.. yazması gerekmez miydi?

Onu da kaldıracak sihirli güce sahip değilsem tabii ki..

NEDEN HİÇBİR MESAJIMIN ALTINDA "DÜZENLENDİ" YAZMIYOR?

Ne ben sizi tanırım ne siz beni.. Şurada bir derdimi açtım herkesin affına sığınarak. Beni haksız gören pek çok arkadaşıız oldu sorularını dile getirdiler.. Herkesle gayet güzelce mesajlaştık sağ olsunlar da.. Yorumları için herkese sonsuz teşekkür ederim..

Sizdeki bu AŞIRI ISRAR ı anlayamıyorum.

KAÇ SAYFADIR TUTTURMUŞSUNUZ YALAN SÖYLÜYOR DİYE..
kanıtlamak için de bu evliyim değilim meselesini ortaya atmışsınız TEE kaç sayfa önce..

Hala sizi anlamaya çalışıyorum, ancak bu Israrcı üslubunuzu ve "yalancı, kötü niyetli" gibi hakaretlerinize mana veremiyorum..
Gerçekten kendinizi acayip bir duruma soktunuz.

Dilerim artık "yalancı" iddaanızdan vazgeçersiniz, çünkü bu benim en hassas olduğum konulardandır o yüzden bu kadar ısrarla üstünde durdum.
Onun dışında beni sevmek ya da haklı görmek zorunda değilsiniz, orasına saygı duyuyorum..

Buna cevap verin, sonra arzu ederseniz yazmayabilirsiniz. Ha yazarsanız da başlığımın üstünde yeriniz var ne derseniz diyin "kovacak karakterde değilim". :)

Öncelikle yorumunuz için teşekkürler, yanlış anlaşılmasın aman, okuyup zaman ayırmanız bile başlığı açma sebebim. Önce bunu belirteyim. :)
Tabii ki her ailede, sülalede, aile ilişkileri farklıdır, bu yaşanan şehre, bölgeye, yöreye göre bile değişiklik gösterir, sizin tarzınız da öyledir, aslında gayet de güzel, medenice evet.
Ama bizim ilişkilerimizde, ailemizde yani, çok uzaktan akraba bile olsa, "ben sizde kalabilir miyim" diye izin almak söz konusu değildir, bu söylense, karşıdaki kişi neredeyse hakaret olarak algılar. Biz de bu şekilde gördük, yetiştik. Ha iyi birşey midir değil midir orası tabii ki tartışılır. Sizin deyiminizle nahoştur belki gerççekten de. Ama gelenek neticede. Her geleneği sorgulamıyoruz. Yengem de en nihayetinde gelinimiz, ve kendisi bu yapıya karşı bile olsa, gelinlerden gelin gittiği aileye az da karşısındakileri kırmayacak kadar uyum sağlaması beklenir.. Bu doğaldır.
Bakış açısı "izinsiz kalınmaz" bile olsa dediğim gibi, uyum sağlaması beklenmesi doğaldır. Hele ki yirmi yıllıksa..
Ayrıca bi nokta da şu ki, genelde dayılarla çok yakın olmayabilir herkes, ordan dayı ve dayının karısı arasında daha resmiyet vardır gibi düşünülebilir çoğunlukta, düşünülmeyebilir de önemli değil.. Ama ben anneannemler tarafından büyütüldüğümden bizzat dayımlarla aynı evde büyüdüm. Bizimki dayıdan çok abi- kardeş ilişkisi olmuştur hepsiyle. Hala da öyledir, abi yakınlığı vardır yani. Her şeyimle olar ilgilenirdi vs.. O yüzden ekstra bi yakınlık var. Ve dayımın kendisi de bizzat bu izin alma meselesini duyunca çok üzülmüş, tepki göstermiş. Dediğim gibi, dayımın evine gidip kalırken izin almak diye bir şey söz konusu değildir bizde.. Ben de bir aileye gelin gitmek üzereyim, gelenekleri bizden farklı bir aile üstelik.. Ama karşımdakilerini kıracağıma, hele ki eşimin çok yakınıysa, bana trs gelse de 15 günlüğüne uyum sağlayabilirim.. Bu esneklik herkeste olmalıdır eğer aile tarzları farklıysa, yoksa o ilişki yaşanamaz bile.
Bu nedenle yengemden beklenen de budur bizim bakış açımıza göre.
Zaten en çok üzüldüğüm nokta da o izin meselesiydi. Dediğim gibi, duygusal anlam taşıyor bize göre.

Evet ben merhaba hoşgeldin diyemeyen bir insandım.. ancak misafirliğe gittiğimde nezaket beklememin nedeni, hoş geldin diyemesem de kendi evime gelen insanları her daim çok iyi ağırlamaya çalışmamdandır.. bazı şeyler kelimelerle değil davranışlarla ve birkaç gülümsemeyle de anlatılabilir.. hoş geldin demek yerine gülümsüyorsam karşıdaki mesajı alabilir zannımca.. :) bir gün burada bi etkinlik düzenlenir belki de sizi de ağırlama fırsatım olur inşallah, memnuniyet duyarım.. gerçi artık o zamanki kadar değilim, merhaba derim muhtemelen.. :) şaka bi yana isterim cidden.

Hayır, dayım ona sormadan hiçbir iş yapmaz. Karısını çok sevdiğinden.. Kendisinin haberi olmadan veya kendisine danışılmadan davet edilmedi anneannemler oraya.. Dayımın fikridir muhtemelen ancak yengem kadın ağır bir ameliyat geçirince geçmişte yaptıklarından / söylediklerinden ötürü vicdan azabı hissettiği için evinde ağırlamak istemiştir.. bu nedenle içerleme gibi bir durumu yok.. ve anneannem gelirse benim de geleceğimi tahmin edebilmesi için yeterli bir 20 sene geçirdik, zor bir tahmin değil.. onu da hesaba katarak kabul etmiştir.. anneannem benim annem gibi oldugundan ameliyat geçirecek de ben sadece iki saat ziyarete gelip gideceğim. sizin annenize olsa ve yengenizde kalması gerekse herhangi bir sebepten, bi şekilde orda istemeseniz de kalmaz mıydınız..
Kovulduğum halde kalmış olmamnın sebebi o anda gidecek yerimin olmamasıydı. öğrenciydim, cebimde şehir dışına çıkacak kadar yol param yoktu, dedemlerden istemek durumunda kalırsam olayı da anlatmak zorunda kalırdım yoksa gitmeme izin vermezlerdi, anlatırsam da kendileri de orada durmazlardı.. kadını kaldırmaya kıyamadıgımdan onlardan sakladım memlkete dönene dek taa..
beni gelip alabilecek tek kişiyi, babamı aradıgımda da iftar için şehir dışında olduklarını öğrenmiştim.
başka gidebileceğim tek bir yer olsa gerçekten geri dönemezdim. arayabileceğim herkesi aramıştım arkadaşlarım da dahil. ancak yaz nedeniyle herkes şehir dışındaydı, para isteyebileceğim ya da evine gidebileceklerim yani. yazın ortasındaydık çünkü.
yoksa, kovuldugum eve isteyerek geri dönecek kadar yüzsüz olsam, ben o evde o kadına çamaşırlarımı yıkatacak kadar da yüzsüz olurdum. yüzsüzlük insanın içinde olur, konuya göre değişmez..
"bastırılmış yetiştiirlmek merhaba diyememek anlamına gelmez" şeklindeki yorumunuzu çok subjektif buluyorum.
bence her bireyi, çevresi ve şartlarıyla beraber değerlendirmek ve böyle bir yorum getirmek için bile ciddi psikoloji bilgisine sahip olmak gerekir.. zira ben bu sorunumu aşmak için uzman yardımı aldığımda kendisi de böyle demişti psikolog..
İnsanlara garip gelebilir.. ama aştım bu sorunu.. yine de dediğim gibi, her şeyin kelimeye dökülmesi gerekmez zannımca. onun yerine bir gülümseme ve bir sarılma, kapıdan içeri girildiği andan itibaren en iyi şekiilde ağırlamaya çalışmak da davranışlarıyla anlatmak da daha bile güzeldir bence.
çünkü o mantığa göre dilsiz insanlar dışlanmalılar.
diyeceksiniz ki onun elinde değil. işte aynen benim de elimde değildi. keyfen değildi, özür gibi birşeydi. nitekim düzelttim de sonradan.
düzeltebilmiş olmak bile affedilmeye değer bence. hele ki hoşgeldin diyemesem de kimsenin kalbini kırmadıysam..
affınıza sığınarak uzun yazdım ama, tek derdim "anlatabilmek.."

Merhaba,
Konu çok uzun olunca 3e flan bölüp ancak okuyabildim valla. Ara arada diger cevaplarına baktım..
Düşüncem şu yönde. Bu yenge sanırım kendini sizden üstün görüyor ve sizi küçümsüyo ,yani kendisi zengin ,sosyetik ,şehirli
sizde taşradan gelen, cahil kız konumundasınız bu yüzdendir ki aslında sizi çok kaale almadığı gibi yaşınızda kaç olursa olsun
azarlayabileceğini düşünüyor ve sizide çok önemsemediği içinde çokda umurunda olmuyor sizin ne düşüneceğiniz.
Siz haklısınız ,haklı değilsiniz olayına girmiyeceğim. evet evde bir iş var ise (yaşınız küçük değil ) bir iş var ise yardım edeyim yenge
demek çok çekinsenizde zor birşey değil .Ama dememişsiniz işte bunun karşılığıda bu değil belki ama öyle yıllarca içinize dert edecek bir
durumda değil açıkcası
Evden kovulmanıza rağmen neden orada kaldığınızı anlıyorum. yani gidecek bir yeri yoksa insan ve zaten evlerinde kadığınız insanlar orda olduğu
içn orada kalıyor isenizde çıkış yolunuz yok tabiki..
Gelelim sonuca..Dediğim gibi travma yaratacak kadar büyük bir olay değil ..yıllar geçtikden sonra sen böyle böyle yapmıştın diyip yengeyi azarlayacak bir durumda yok.Zaman geçince ılımlı bir ilişki kurabilseymişsiniz belki yengeye laf arasında böyle bir şey yapmıştınız ve o zaman çok üzülmüştüm diyebilirmişsiniz ama sanırım hala aranız iyi değil .Bu yüzden bence konuyu hiç açmayıp kendiniz unutmaya çalışın...

Bak tatlım 25 yaşındasın ve bir aileye gelin gideceksin.Sen şu an temiz bir kalple kendi bakış açından bakıyorsun ama evlilik hayatı ve evlilikteki ilişkiler farklıdır.Benim sen de gördüğüm çok sıkı tabuların var.Bir düşünce yapısı kafanda yer etmiş ve değiştiremiyorsun.Dayınla ne kadar yakın olursan ol,yengenin size ve anneannene tavrını sen kendin anlattın.Bu tavırda bir kadına emrivaki gidecek kadar yakın olmaman,davranuşlarına da şaşırmaman gerekir.Sen bizde gelenekleşmiş diyorsun,izin beklenmez diyorsun ama o sana göre veya sizin ailenize göre öyle.Yengene ters gelmiş ki,sana da yekten sormuş izin aldın mı diye.Ne kadar can ciğer olursan ol,ne kadar samimiyet olursa olsun herkesin kendi özel bir alanı vardır.Sen yarın gelin olduğun evde,sırf onlara ayak uydurmak için kendinden ödün vermemelisin.Ayak uydurmak zorundada değilsin.Sadece saygını gösterirsin.Senin eşinin yeğeniyle çok samimi olması seni bağlamaz mesela.O yüzden teklifsiz eşinin yeğeninin de sana gelmesini hoş karşılamayabilirsin.Bu işin gelenekle alakası yok.Ne kadar öğrenci olursan ol,seni resmen evden kovmuş bir kadın varsa karşında hazırlanıp ya dayına ya aileni arayıp kovulduğunu bildirmen gerekiyordu.Bildirseydin 5 yıl içinde bu şekilde de taşımazdın.Zaten olan olmuş.Görüşmek zorunda değil kimse birbiriyle.Merhaba hoşgeldiniz olayına gelirsek,gerçekten bunu söyleyememen hoş birşey değil.Bunun güler yüzle alakası yok.Bir insana ne kadar güler yüz gösterirsen göster Allah ın selamı diye birşey var.Evine gelen bir insana hoşgeldiniz demekten alı koyan ne olabilir.Ve sen bunu anlamsız bulmakla daha da hayret ettiriyorsun insanı.Evleneceksin evine insanlar gelecek hoşgeldiniz merhaba nasılsınızx dememek olur mu?Ben birinin evine gideyim istediği kadar güleryüz göstersin ben kapıdan girdiğimde bana selam vermiyorsa hoşgeldin demiyorsa onun gülüşü benim için birşey ifade etmez.Ben de senin gibi sessiz sakin yetiştirilen bir çocuktum ama bluğ çağına gelince kendim oldum.Arkadaş çevresi de buna etkendir.Ama hayatımın hiçbir evresinde hoşgeldiniz demeyi selam vermeyi bir takıntı yapmadım.Dayımla aramızda çok büyük bir dayı yeğen aşkı vardı.Ama eşiyle aynı iletişii kurmadım mesafeliyizdir.Yani olabilir.Biriyle samimiysen herkesle olacaksın diye bir şart yok.Ve hele ki bu zamanda kim olursa olsun kimse kimsenin evine sorgusuz teklifsiz gitmemeli.Bana göre yanlış.Ama her ne ise,olmuş bitmiş kendine boşuna dert edip,gereksiz bir mevzu yüzünden kendini yıpratma.Daha hayatta neler göreceğiz.

oh be ne ala bogurtlenkuşu, once soru sor sonra insanları fırcala, bi dövmedigin kalsın
yazım tarzından, yazım karakterlerinden, renklerinden, karakteerin ne oldugu ortaya cıkıyor
agresiz, asabi bir kişiligin var, bu şekilde devam edersen sen zararlı cıkarsın
kanımca sen bir psikologa acil gözük, sonucta sana bircok insan hakssızsın diyor ve eleştiriyorsa
bu durumda hata bizde degil sendedir. dönüp bir aynada kendine bak, yorumları daha edepli cevapla
begenmiyorsan işine gelmiyorsa neden soru soruyorsun. Bazı insanlar vardır yoksa onlardanmısın
sırf kavga cıkarıp insanları fitil edeyim, laf sokup icim rahatlasın diyen cinslerden.
Amacın kavga etmek ise özelden gel ben cevabımı veririm bu uluorta yerde agzımı bozamam
İnsanların sorularına dosdogru cevap ver hatan varsada kabullen.

Alıntılayarak yazmadığın için,tesadüfen gördüm bana hitaben yazdığın bu yorumu.
Nerden baktığımı sormuşsun da,SENİN BAKTIĞIN YERDEN BAMADIĞIM ÇOK BELLİ.
Herkesin kendi yaşam biçimi,yetiştirilme tarzı ve nezaket anlayışı farklıdır.20 yaşlarında bir kişinin bakış açısıyla kendi penceresinden anlattığı ve hala 5 yıl geçmesine rağmen kabuslarına girecek kadar travmalaştırdığı şey senin baktığın yerden doğru geliyorsa o senin sorunun.İZİN ALMAK NEDİR YA.ONLARLA GELMİŞ İŞTE gibi açıklamada bulunan bir insana,kimin evine ne şekilde igidilir anblatacak değilim.
Bu kadar misafir edemeyecekse kendisi de misafire hoş geldin diyemeyen ergen çocuk kadar ergen ve bozuk davranışları var..
Bu zihniyetteki herkesin..Bu yazdığın cümeldeki üslubuna dikkat et,birdaha ki sefere bu kadar kibar ZİHNİYETTE olmam.Nasıl ergen cevap verdiğimi görürsün.
Saygısızlığın lüzumu yok.Senin yapını,senin fikrini savunmak zorunda değilim.

Bakın,konu sahibinden kıllanmış olabilirsiniz ama bu maruz kaldığı durumu normal görmenizi sağlamamalı.Benim fikir diye bir şey yok burda..Bu din,siyaset gibi bir şey değil.Ahlak kuralı.Kim olursa olsun ahlakı,insanlığı düzgün olmalı.Bu tartışalacak bir şey bile değil..
Benim uslubuna laf söylüyorsunuz ama kendi uslubunuz da çok hoş değildi,konu sahibine.Siz bukonuda diretiyorsunuz ama yanlış birşeyi diretiyorsunuz.Bunu söyledim diye birşeyleri göstermeye çalışıyorum diye ben mi saygısız oldum..Size gelse demek ki siz de izin almadı diye kıllanacakmışsınız.Bukadar küçük şeyleri hesap etmeyin.O insanların üzülebileceğini düşünün..Onun izin almamış olması okadar büyütülecek ve tavır yapılacak bir konu değil..Kocaman kadına ergen gibi davranmak yakışmıyor..

Niye önceki konusuna taktınız anlamıyorum.
Okonuyu okumuştum,birşey yazmamıştım.
Bu konuyu gördüğümde hatırladım o kişi olduğunu.
Orda milletin görüşünü almak için konu açmış.
Demekki önemsiyor insnaların görüşünü..
Bu konuda da bu sefer söylememiş,eşim diye geçiştirmiş,konu bu olmadığı için.
Ben de rahatsız olduğum şeyleri,,mesela yaşımı bazen doğru bazen yanlış söylerim.
Yakınlarını ağırlaması falan bilemem,ben konuya yorum yapıyorum şuan..
Bu konuyu açması iyi olmuş..
İnsanları bazen çok kırıyoruz farkında olmuyoruz..Enazından dikkatli oluruz..
Ben de buna binaen yazdım..

Konu sahibine KILLANMAK MI??? Sen ne kadar kendin odaklı yaşıyorsun hayatı.Benim konu sahibiyle hem de hiç tanımadığım bir insanla ne alıp veremediğim olabilir.KILLANMAK ne demek.KILLANMAK:44:Sen insanlara ergen diyorsun,ahlak kurallarından bahsediyorsun ama kendin bu kurallarda bihabersin.Sana göre yanlış olabilir.Sen hangi hakla bana küçük hesaplar yaptığımı söyleyecek kadar büyüksün.Ben konu sahibine OLASILIKLARDAN bahsettim.OBJEKTİF BAKIP,KADININ PENCERESİNDEN ANLATMAYA ÇALIŞTIM VE 5 YIL GEÇMİŞ DEDİM.Benim evime hiç kimse emrivaki yapıp gelip 15 gün kalamaz.Yengesi gibi elbet davranmam yengesinin yanlış davrandığını da belirttim zaten konu sahibine,ama çokta hoş karşılamam.Herkesin kendi planı programı evi düzeni var.Herkesin çevresi,yetiştirilme tarzı yaşam şekli farklı sana normal gelebilir.Bana gelmez.Bunun AHLAKLA alakası yok.Bak cümlelerine dikkat et.Yazma bidaha bana.

Ergen davranışı kelimesini o yenge için kullandım.Bu kadar küçük şeyerleri hesap ettiiği için..
O konudaki siz olsaydınız veya aynısını tıpatıp yaşamış olsaydınız ,size de demiş olurdum..

Ben burdan ne görünüyrosa onun üzerind ekonuşuyorum ayrıca..
Kendim odaklı yaşamıyorum bu konuda.
Olması gerekeni söylüyorum..

Son düzenleme:
Ergen davranışı kelimesini o yenge için kullandım.Bu kadar küçük şeyerleri hesap ettiiği için..

Size gelse demek ki siz de izin almadı diye kıllanacakmışsınız.Bukadar küçük şeyleri hesap etmeyin.O insanların üzülebileceğini düşünün.
Sen şimdi bu cümleyi yenge için kullandın öyle mi?

Bunu sizin için söyledim..
Ergen davranışı kelimesini yengenin davranışı için kullandım..Kim olduğu önemli değil,yukardaki gibi bir olay yaşasaydınız sizin davranış da öyle olurdu..
Hoş bir davranış değil bu örnekteki...
Sizce yerinde demek
Oldu o halde..

Son düzenleme:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…