Kadın İnfertilitesi Yüzünden Hamiş Kalamayan Bayanların Listesiiii

slm yetercim,biz akşam haticeyle diğer topicte buluştuk,sende yanımıza gel arada istiyorum,burda bi türlü buluşamıyoz çünkü,üçümüzde yalnız kalıyoz,kendi kendimize yazıyoz çünkü,gene gelirim buraya illaki ama.

canım orası neres,i
gelirim tabiki link at yada adını ver şeker

canım orası neres,i

yetercim valla tavsiye ederim sana ben dün oradaydı gece 2 ye kadar sohbet ettik daha elektirikler gitmeseydi çıkmayada niyetim yoktu valla buraya senden benden kardelenden başka kimse gelmio valla sende bize katıl bence:KK64::KK64:

canım orası neres,i

haticeyle beraber takıldığımız yer,dileğim anne olmak isteyen ler topici,link atmayı başarabilcek miyim bakalım.:KK53:
dilegim-anne-olmak-diyenler-buyrun-burda-dertleselim-
oldu mu acep?:KK24::KK24:

Son düzenleme:
[/COkızalrrrrrrrrrrrrr iyi bayramlar
belki bayramda görüşemeyiz
rabbim dualrımızı kabul etsin
inşşşşşş
LOR]

kı<zlar ne haber
nerelerdesiniz
yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
özledim sizler,

Gecenin bir vakti oturmuş benim gibi bayanlar vardır mutlaka ve biryerlerde sorunlarını anlatıyorlardır diye düşünürken biraz raştırayım dedim. Ne kadar çok çocuk sahibi olabilmek için prolaktin hormonu ile mücadele eden arkadaş varmış. Sanırım bende onlardan biriyim. İşin aslı benim pek mücadele ettiğim söylenemez. 3 yıllık evliyim ve 31 yaşındayım evlendiğim 2008 yazından beri umutla bekledim her ay. doktor doktor gezdim hepsi aynı şeyi söyledi herşey normal hiçbir sorun yok azıcık prolaktin yüksek onu düşürürsek sorunlar ortadan kalkar. yüksek olan prolktinim en başka 88 di ilaç verdi ilk doktorum ilacı içmeye başladım ilk hafta içtim ama birsürü yan etki ortaya çıktı eşimde hışımla ilaçlarımı attı. işin aslı attı diye hiç üzülmedim. anne olmakta zorlanacağım evlenmeden önce aklıma bile gelmemişti sanki istediğim anda olacakmış gibi düşünüyordum ama olmadı. işin aslı bu hormonlar tüp bebekler vs uğraşırken kendimizi çok yıpratıyoruz kendimizi okadar savaşçı görüyoruzki önümüze ne çıksa savaşacağız ve kazanacağız oysa hayat öyle değil arada mola istiyor. biraz durmak düşünmek istiyor. gecen hafta eşimin rahatsızlığı nedeni ile hastaneye gittik bende acaba değişen birşey varmıdır diye kontrol edeyim dedim prolaktin 27 çıktı yine herşey normal falan filan ama biraz mola alacağım sanırım hayattan. gecen süre zarfında birçok şeyi gözden geçirip inceleme fırsatı buldum işin aslı çocuk yapıp kötü talihimi yenip prolaktin zımbırtısına haddini bildirmeye okadar kafayı takmışımki farkında olmadan yaptığım herşeyde acaba bu sefer çocuğum olurmu diye düşündüğümü ve yaptığım hiçbirşeyden gerçekten tat alamadığımı farkettim. ama sanırım 2 yıl yeter savaşta gazi olamasamda en azından geçici süre ateşkes ilan ediyorum biraz mola biraz hayattan zevk alma ve bugüne kadar kendime yapma dediğim şeyleri yapma zamanı. bence herkesin hayattan bazen mola almaya hakkı vardır. teşekkür ederim.

gecenin bir vakti oturmuş benim gibi bayanlar vardır mutlaka ve biryerlerde sorunlarını anlatıyorlardır diye düşünürken biraz raştırayım dedim. Ne kadar çok çocuk sahibi olabilmek için prolaktin hormonu ile mücadele eden arkadaş varmış. Sanırım bende onlardan biriyim. Işin aslı benim pek mücadele ettiğim söylenemez. 3 yıllık evliyim ve 31 yaşındayım evlendiğim 2008 yazından beri umutla bekledim her ay. Doktor doktor gezdim hepsi aynı şeyi söyledi herşey normal hiçbir sorun yok azıcık prolaktin yüksek onu düşürürsek sorunlar ortadan kalkar. Yüksek olan prolktinim en başka 88 di ilaç verdi ilk doktorum ilacı içmeye başladım ilk hafta içtim ama birsürü yan etki ortaya çıktı eşimde hışımla ilaçlarımı attı. Işin aslı attı diye hiç üzülmedim. Anne olmakta zorlanacağım evlenmeden önce aklıma bile gelmemişti sanki istediğim anda olacakmış gibi düşünüyordum ama olmadı. Işin aslı bu hormonlar tüp bebekler vs uğraşırken kendimizi çok yıpratıyoruz kendimizi okadar savaşçı görüyoruzki önümüze ne çıksa savaşacağız ve kazanacağız oysa hayat öyle değil arada mola istiyor. Biraz durmak düşünmek istiyor. Gecen hafta eşimin rahatsızlığı nedeni ile hastaneye gittik bende acaba değişen birşey varmıdır diye kontrol edeyim dedim prolaktin 27 çıktı yine herşey normal falan filan ama biraz mola alacağım sanırım hayattan. Gecen süre zarfında birçok şeyi gözden geçirip inceleme fırsatı buldum işin aslı çocuk yapıp kötü talihimi yenip prolaktin zımbırtısına haddini bildirmeye okadar kafayı takmışımki farkında olmadan yaptığım herşeyde acaba bu sefer çocuğum olurmu diye düşündüğümü ve yaptığım hiçbirşeyden gerçekten tat alamadığımı farkettim. Ama sanırım 2 yıl yeter savaşta gazi olamasamda en azından geçici süre ateşkes ilan ediyorum biraz mola biraz hayattan zevk alma ve bugüne kadar kendime yapma dediğim şeyleri yapma zamanı. Bence herkesin hayattan bazen mola almaya hakkı vardır. Teşekkür ederim.

canım evet doğru söylüyorsun
ne kadar çok anne olmak isteyen
infertiliteyle uğraan insan var
rabbim yardımcımız olsun

arkadaşlar polikistik over miom yada çikolata kistleri düşmanı olan bir şey keşfettim bende pko luyum 2 aydan beri kullanıorum tavsiye ederim sizede içecek kullanıyorum aloe vera ve kistlerim eridi resmen doktorum en son kürtajla temizlencek başka çaresi yok demişti kontrole gittiğimde ne yaptın dedi korktum kötü bişi varmı dedim ne yaptıysan devam et dedi buna ilave olarak arı sütüde kullanıorum
msn adresimi yazayım geniş bilgi için bana ulaşabilirsiniz daha fazla strese girmein aysegulpat41@hotmail.com mail atın ben dönderim size psikolojinizi daha fazla bozmayın

[/CGeçen Hafta Adalet Bakanı Sn. Sadullah Ergin İle görüşme imkanım oldu.
Sevgili Üyelerimiz

Geçtiğimiz hafta sonu Cumartesi günü Sayın Adalet Bakanı Sadullah Ergin&#8217;in konuşmacı olduğu İstanbul Astoria Plaza Clementine Cafe de çok özel tasarlanmış bir öğlen yemeğine katıldım. 20 kişilik hukuk camiasının ileri gelenleri ile yapılan son derece samimi geçen bir toplantıydı. Ak parti MKYK üyesi Mutlu Alkan Kütüklüoğlu nun önderliğinde ve Av.Belma Sekmen Hanımında katkılarıyla düzenlenmişti. Yenı değişen anayasa maddeleri konuşuldu. Toplantının sonuna doğru söz alarak tüp bebek tedavileri ile ilgili 6 Mart genelgesine sözü getirdim ve Diğer bakanlıklardan çıkan genelge ve yasa önergelerinin insan haklarına aykırı maddeler içerip içermediği konusunda herhangi bir inceleme yapıp yapmadıklarını merak ettiği söyledim. Hangi madde olduğu sorulunca da Türkiyede zaten yasak olan ama çiftlerin yurt dışına da gitmesini ve tedavi olmasını yasaklanan donor uygulaması maddesinden bahsettim. Genelgenin ilgili bölümünün kendisine mail atılmasını inceleyeceklerini ve herhangi bir ihlal söz konusu ise Sağlık Bakanı arkadaşım kendisine bunu iletiriz dedi. İlgisinde ve yaklaşımına çok teşekkür ettim. Eğer hastaların doğru bilgilenmezlerse sağlıklı olarak nereye gideceklerini bilemeyeceklerini, kulak dolgunluğu yapılan nereyi bulurlarsa oraya gideceklerini ve bundan daha büyük zarar göreceklerini merdiven altı şirketleri doğacağını söyledim. Bunu mutlaka bana mail atarak bildirin dedi. Mutlu hanım bize bakan beyin mail adresini bildirecek ve bu konu ile ilgili itirazlarımızı belirteceğiz. Minicik bir adımın bile beni çok mutlu ettiğini belirtmeliyim. Mutlu Hanıma da Belma Hanıma da bu konu için çok teşekkür ettim.Çıkışta birlikte o günün anısına resim çektirdik. Ortadaki iki bayan ben ve Av.Belma Sekmen Hanım yanındaki de Adalet Bakanımız Sn.Sadullah Ergin Bey.

Bu hafta bu konuyla ilgili TSRM Başkanı Dr.Bülent Urman'lada görüştüm ve ondan daha ayrıntılı bilgi aldım.Mutabık kaldığımız konuları sayın bakana ileteceğim.

İnşallah başka güzel haberlerle gene size dönebilirim.

Sevgiler

Sibel Tuzcu

OLOR]

arkadaşlar bunu sizlerle paylaşmak istedim
infertilitede tedavi süreci maddi ve manevi olarak ne kadar yıpratıyor hepimizi biliyoruz
ayrıca son düzenlemeler canımızı sıkmıştı

arkadaşlar polikistik over miom yada çikolata kistleri düşmanı olan bir şey keşfettim bende pko luyum 2 aydan beri kullanıorum tavsiye ederim sizede içecek kullanıyorum aloe vera ve kistlerim eridi resmen doktorum en son kürtajla temizlencek başka çaresi yok demişti kontrole gittiğimde ne yaptın dedi korktum kötü bişi varmı dedim ne yaptıysan devam et dedi buna ilave olarak arı sütüde kullanıorum
msn adresimi yazayım geniş bilgi için bana ulaşabilirsiniz daha fazla strese girmein aysegulpat41@hotmail.com mail atın ben dönderim size psikolojinizi daha fazla bozmayın

piyasada yüzlerce çeşidi bulunan ve en son yanlış duymadıysam saglık bakanlıgının yasakladıgı bir üründen bahsetmiyorsun degil mi? ben hic kullanmadım ama bu konuda cok fazla istismar var, aloe vera pazarlamacılarına kalsan aloe veranın çözemedigi bir hastalık yok, ne kadar gerçekçi?

piyasada yüzlerce çeşidi bulunan ve en son yanlış duymadıysam saglık bakanlıgının yasakladıgı bir üründen bahsetmiyorsun degil mi? Ben hic kullanmadım ama bu konuda cok fazla istismar var, aloe vera pazarlamacılarına kalsan aloe veranın çözemedigi bir hastalık yok, ne kadar gerçekçi?

aloe vera bir arkadaşımın aracalığı ile 2006 yılında tanıştım taaaaa istb lardan evime kadar (mersine )gelip tanıtımyaptılar hem erek hem kandın infertiltesinde çok iyi neticeler alındığını söylediler
dünya umut dünyası bizde kulanmaya karar verdik 3 ile 6 ay arasında sonuç alnır dediler tam 8 ay kulandık ve bu bize milyarlık(o tarihte 2000 tl gibi) bir faturaya maal oldu
ve biz hiç de iyi bir sonuç alamadık hatta eşimde sperm saysını aşağıya doğru düşüş oldun
bu 8 aylık süreçte beni her ay hatta ayda 2 kez arayan sorumllu kişi (fatma hanımdı o zaman )8 ayın sonunda ilaçları bırakınca bana en az 1 yıl kulanmalıyıdınız dedi ve bir daha ne aradı nede sordular
ben ilaçları almaya devam etseydim gayet iyi diden bir dostluğumuz olacaktı hatta bana bu ilaçalrı tanıtmamı bi,le istemişleri

bu ara bana bu kişileri tafsiye eden arakadışım la şimdi görüştüğümüzde o dönem ilaçlardan sonra şu kadar kişi (10 kişiden 9 gibi)gebe kaldı deniliyordu şimdi arakadşım sadece 2 kişini hamile kaldığını söyledi

slm insanların zafından yararlanıp ürünü satıyorlar böyle büyük bir saçmalık olabilirmi yaa böyle bişey varmı.aloe vera neki losyon satan bir firma kesinlikle büyük bir yalan hiç bir işe yaramayan büyük bir saçmalık tüp bebekte dahi 10.kişiden 2.kişinin tutmazken garantisi yok aloe vera,damı tutacak kaldıki insanlar bi kez normal yola hamile kalıp bir kezde tüp yaptırıyorlar ben kendim böyle birşeye inanmıyorum ve siz arkadaşlara inanmayın diyorum.garantisini versin yüzde yüz kullanın bebegi kucagınıza alın desin firma inanalım.yoksa böyle yalanlara harcayacak 5.kuruşum yok zaten bizim tedavilerimiz çok para isteyen tedaviler doktor ne derse o gerisi bir yalandan ibaret ve ürünün satılması için reklam.

X