Kaderimde ikinci evlilik mi var ?

matilda1

Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2023
819
558
27
28 yaşındayım. 2 yıllık evliyim 13 aylık kızım var. Önceki konularımdan da görebileceğiniz üzere eşimle belli başlı sorunlarımız mevcut bazıları evlendikten sonra çıktı bazıları ise hep varmış ama ben görmek istememişim. Kendimi özetlemem gerekirse okumak ve bir yerlere gelmekten başka çaresi olmayan köyde doğmuş büyümüş birisiyim. İyi bir lise ve üniversite ile devam eden hayatımda çok şükür istediğim şekilde bir mesleğim ve kendime ait bir gelirim var. Eşimle uzaktan süren ilişki sonucunda evlendik ve ben mesafeye rağmen ilginç bir şekilde bu ilişkiye sıkı sıkı bağlandığım için evlilik benim hayallerimde her zaman anne baba ve çocuktan oluşan sıcacık bir pembe tabloydu:)
Aradığımı bulamadığım gerçeklerle yuzlestigim bu süreçte esimin de en az benim kadar hayal kırıklığı içinde olduğunu görüyorum. Evet ikimiz de sorumluluk sahibi kazanan çabalayan insanlarız ama bir şey eksik bu tarifte ben ne olduğunu bilmiyorum.
Esas sormak istediğim şu ki henüz üniversite öğrencisi iken birgun öğrenci evimize gelen boyacı ustalarndan birisi içtiğim fincana bakıp sen 2 evlilik yapıyorsun ikincisinde çok daha mutlu olacaksın demişti. Beynimin içine kazındı bu sözler . Evet saçma absürt belki de komik ve aptalca bir durum gibi görünüyor aslında öyle olduğu da soylenebilir ama bu hayal kırıklığım içinde merak ediyorum sahiden kaderimde ikinci evlilik olabilir mi ?tuhaf bir şekilde birgün gerçekten beni mutlu edecek kişi ile başka bir ev başka bir hayat fikri geliyor aklıma belki de kırgın olduğum için kendime böyle bir teselli buldum. Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda???

Ekleme yapmayı bilmiyorum o yüzden buraya yazagacim . Psikolojide kendini gerçekleştiren kehanet diye bir durum var yani acaba ben bu sözlerden etkilenip olumsuz mu bakıyorum bazı şeylere

28 yaşındayım. 2 yıllık evliyim 13 aylık kızım var. Önceki konularımdan da görebileceğiniz üzere eşimle belli başlı sorunlarımız mevcut bazıları evlendikten sonra çıktı bazıları ise hep varmış ama ben görmek istememişim. Kendimi özetlemem gerekirse okumak ve bir yerlere gelmekten başka çaresi olmayan köyde doğmuş büyümüş birisiyim. İyi bir lise ve üniversite ile devam eden hayatımda çok şükür istediğim şekilde bir mesleğim ve kendime ait bir gelirim var. Eşimle uzaktan süren ilişki sonucunda evlendik ve ben mesafeye rağmen ilginç bir şekilde bu ilişkiye sıkı sıkı bağlandığım için evlilik benim hayallerimde her zaman anne baba ve çocuktan oluşan sıcacık bir pembe tabloydu:)
Aradığımı bulamadığım gerçeklerle yuzlestigim bu süreçte esimin de en az benim kadar hayal kırıklığı içinde olduğunu görüyorum. Evet ikimiz de sorumluluk sahibi kazanan çabalayan insanlarız ama bir şey eksik bu tarifte ben ne olduğunu bilmiyorum.
Esas sormak istediğim şu ki henüz üniversite öğrencisi iken birgun öğrenci evimize gelen boyacı ustalarndan birisi içtiğim fincana bakıp sen 2 evlilik yapıyorsun ikincisinde çok daha mutlu olacaksın demişti. Beynimin içine kazındı bu sözler . Evet saçma absürt belki de komik ve aptalca bir durum gibi görünüyor aslında öyle olduğu da soylenebilir ama bu hayal kırıklığım içinde merak ediyorum sahiden kaderimde ikinci evlilik olabilir mi ?tuhaf bir şekilde birgün gerçekten beni mutlu edecek kişi ile başka bir ev başka bir hayat fikri geliyor aklıma belki de kırgın olduğum için kendime böyle bir teselli buldum. Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda???
Ya gerçekten bana aşırı saçma geliyor bu düşünce, daha bu evliliğin bitmemiş, pembe olmayan tabloda bir çocuk var ! Ne kadar bencilce düşünceler bunlar ! Bu demek değildir ki bosananlar ikinciye evlenemez ya da çocuğu olanlar ikinci defa evlenmesin ama sen daha birinci evliliği bitirmemissin el kadar bebeğin var etraf piskopat dolu 10 yıl once g.tunden bir şey salllayan adamın lafıyla acaba diyorsun!

Keşke çocuğunuz olmasaymış ama yapacak bir şey yok bu fikrin aklınıza gelmesi kendini gerçekleştiren kehanet değil şöyle mutsuz olduğunuz için bu fikre tutunuyorsunuz boşanabilmek için aslında cesaret arıyorsunuz ve bu şekilde kendinizi teselli ediyorsunuz

Bomboş bir ihtimale tutunmak yerine terapiye falan gidin öyle saçmalık olmaz.

Dur hele daha biz hiç evlenmedik 😂
Önce boşan da diğer evliliği o zaman düşünürsün

Dün forumda biri diyordu ki; bebeğimin elinde hayat çizgisi kısa az mı yaşayacak. Hayat çizgisi üzerine araştırmalar varmış.🤷🏻‍♀️

Birileri müsait yerlerinden bir şeyler uyduruyor öbürleri de peşinden koşuyor. Gerçekten inanılmaz bir durum.

Ya gerçekten bana aşırı saçma geliyor bu düşünce, daha bu evliliğin bitmemiş, pembe olmayan tabloda bir çocuk var ! Ne kadar bencilce düşünceler bunlar ! Bu demek değildir ki bosananlar ikinciye evlenemez ya da çocuğu olanlar ikinci defa evlenmesin ama sen daha birinci evliliği bitirmemissin el kadar bebeğin var etraf piskopat dolu 10 yıl once g.tunden bir şey salllayan adamın lafıyla acaba diyorsun!
Olumsuz sözlerden çok etkilenen bir yapım var evet. Yani bu ihtimal bile beni korkutuyor aslında . Düşüncemde bencil olan kısım neresi sizce anlayamadım da

Olumsuz sözlerden çok etkilenen bir yapım var evet. Yani bu ihtimal bile beni korkutuyor aslında . Düşüncemde bencil olan kısım neresi sizce anlayamadım da
Çocuk ? Öz evladına tecavuz edenlerle dolmaya başlamışken ülke ve siz HALİHAZİRDA EVLİYKEN ,acaba ikinci evlilik beni mutlu mu eder diyerek sadece kendi mutlulugunuza odaklanamazsiniz. Aynısı babası için de geçerli. Çocuk olmasaydı kafanıza estiği gibi tabi ki yaşayın.

Sizler benim söylemeye çalıştığımı malesef anlamadınız. Benim aslında sormaya çalıştığım gerçekten birisinin bir kahveye bakıp bana bu sözleri etmesi beni bugün mutsuz ediyor olabilir miydi

Fala inanmayın yani fal kesin bişey değil ki. Sorunlarınız ne bilmiyorum ama oturup konuşup halledebilirsiniz belki ya da destek alabilirsiniz evladınız varmış önce bi çabalayın sonra bakarsınız

Olabilir desek ne yapacaksınız?
Yıllar evvel bir boyacının baktığı kahve falı üzerine mi yorum yapalım anlamadım.
Evliliğinizdeki sorunlar halledilemeyecek gibi mi?
Boyasıyı falan bırakın, bunları çözmeye odaklanın. Mutsuzluktan olsa gerek saçma nir şeye takılmış aklınız.

Son düzenleme:
Çocuk ? Öz evladına tecavuz edenlerle dolmaya başlamışken ülke ve siz HALİHAZİRDA EVLİYKEN ,acaba ikinci evlilik beni mutlu mu eder diyerek sadece kendi mutlulugunuza odaklanamazsiniz. Aynısı babası için de geçerli. Çocuk olmasaydı kafanıza estiği gibi tabi ki yaşayın.
Sizin bakış açınızı çözemedim açıkçası . Bağdaştirdiginiz konular ve yazdıklarımdan anladıklarınıza bakarak yeniden şu şekilde sormak istiyorum size. Acaba bana edilen o sözler beni gerçekten mutsuz ediyor evliliğimde mutsuz olmama sebep oluyor olabilir mi ? Kırgın olduğum anlarda bu sözlerin aklıma gelmesi hakkında sormuştum

Sizler benim söylemeye çalıştığımı malesef anlamadınız. Benim aslında sormaya çalıştığım gerçekten birisinin bir kahveye bakıp bana bu sözleri etmesi beni bugün mutsuz ediyor olabilir miydi
Faldan önce eşinizle aranız iyi miydi ki? İyi ise falın yorumu mutsuz etmiş olabilir. Kötüyse de az da olsa etki etmiş ki ikinci evliliğe umut bağlamışsınız.

Bir arkadaşıma biri el falı bakmıştı. Nişandan öteye ilişkilerin gitmeyecek demişti. Şu anda evli ve iki çocuğu var 😅

Faldan önce eşinizle aranız iyi miydi ki? İyi ise falın yorumu mutsuz etmiş olabilir. Kötüyse de etki etmiş ki ikinci evliliğe umut bağlamışsınız.
Bu bir fal değildi aslında boyacı orta yaşlı birisydi kahveme bakıp bunları söyledi . Yani ortada oturup fal baktığımız bir durum yoktu . Bu olay oldu ve 3 ay sonra eşimle flört başladı sonra sevgililik sonra evlilik sorunlarımızın en çok arttığı dönem son 6 ay diyebbilirim

Benim yıldıznamemde de ilk kocamın öleceği ikinci ile anlaşamayıp boşanacağım üçüncü ile ise mutlu mesut olacağım yazıyor yani ben buna inanmak istemediğim için çok kaale almıyorum sen inandığın sürece evrene bu mesajı gönderiyorsun gerçekleşmesine sebep olacaksın belki de

Olabilir desek ne yapacaksınız?
Yıllar evvel bir bozacının baktığı kahve fal üzerine mi yorum yapalım anlamadım.
Evliliğinizdeki sorunlar halledilemeyecek gibi mi?
Boyasını falan bırakın bunları çözmeye odaklanın. Mutsuzluktan olsa gerek saçma nir şeye takılmış aklınız.
Bence sorunlarımızi halledebiliriz çözebiliriz ama eşimin benim hakkımda yeni sorunlar ortaya koyması ve benim artık yetişemiyor olmam beni üzüyor

Bence etkılenmıssınız bi laf var bir seyı 40 kere sökersen olur dıye. Benım de öle bazı dusuncelerım var aklına getırme mutsuzsan bolanırsın o ayrı ama beynınde yer etme bunu. Ayrıca boşanmak çok zor. Psıkolojısı insanı mahvedıyor. Ama boşanıp çok mutlu olanda var. Sevgınız hıc mı yok esınıze

X