Kaderde manita için konu açmak da varmış.

Ben de kore dizileri ve bollywoodın sıkı takipçisiyim. Hayrani oldugum kadin erkek farketmez bi cok insan var. Gong yoo yu da cok severim, hatta suan telefonumdaki tüm ekranlar gong yoo ve basrol arkadasina ait. ama sosyal medyalarda bununla ilgili paylaşımları abartmak ve sözlüyü bu hesaplara eklememek saçmalık ve cocukca. Özellikle de hayatında biri varsa bu konularda daha olgun olmalisin diye düşünüyorum.

Ama belki de sözlünün tavrının bununla alakasi bile yoktur?

Sanırım sorun sosyal medya ile alakalı.
Umursanmadığını mı düşündü acaba? Yada senin bilmediğin birşey oldu ve sen ondan msj beklerken oda senin onu merak edip aramanı bekledi. vs vs.

Sözlünden pek fazla bahsetmediğin için pek de yorum tutturmak zor.
Acaba annesini fln arayıp sıkıntısının ne olduğunu mu sorsan?

Çok enteresansınız. Hayran olduğunuz erkek ünlülerin ınstagram açması face üyesi olması sizin için çok normal ve gayet zevkle istekle takip ediyorsunuz ama sözlü olduğunuz ciddi anlamda hayatınızda olan kişi için bir erkeğin face açması bana garip geliyor diyorsunuz? ve takip etme paylaşımları nedir diye merak etme gereği bile duymuyorsunuz?

Ayrıca sevgililer gününden bir gün önce de o ünlüye baya baya hayranlık dolu şeyler yazıyorsunuz ve sevgiliniz görmesin diye onu eklemiyorsunuz ya da o hayran olduğunuz kişiler tarafından hayatınızda biri olduğunun bilinmesini istemiyorsunuz bu çok net!! ve sözlünüz çok haklı onlara gösterdiğiniz ilgiyi hayatınızdaki kişiye göstermiyor merak etmiyor o sözleri ona söylemiyorsunuz. Maalesef siz bu insanı sevmiyorsunuz bence ayrılın.

Ya valla oyle bir anlatmissiniz ki sanki nispet yapiyormusum gibi ona. Bakin benim 10 yildir boyle hayranlik durumlarim var. Benim duzenim hep boyleydi zaten. O da bunu biliyordu. Hayran oldugum kisini bilmiyordu ama boyle bir hayranligim takibim oldugunu biliyordu. Muhabetini bile ediyoruz arada. Filmler izletiyorum. Tabii ozellikle su kisiye hayranim demiyorum. Ne bileyim ergenligime sahit olmasini istemiyorum. Ara mesajlari okursaniz instagrami zaten aktif kullanmadigini, takip istegini kabul etmedogimi belki de fark bile etmedigini yazdim. Facebookda normal takiliyoruz iste. Mesajlasmalar, sarki gondermeler, gonderi begenmeler falan. Daha ne yapabilirim? Bence normal bir face ikilisiyiz.
Ayrilmayi dusunmuyorum <3 o beni birakmadigi surece

Yorumunuz icin tesekkurler

Benim bu alanda bir fansite kurdugum ya da yonettigim falan yok. Insanlar eski sevgililerini, onlarin sevgililerini ve eski sevgililerinin eski sevgilerini stalklarken ben sadece hayrani oldugum unluyu takip ediyorum, begeniyorum ve bunu arkadaslarimla paylasiyorum.

Arkadaslar ben kendisine bu kisiden hiç bahsetmedim, kiyaslamadim, hatta fangirl oldugumdan bile bihaber olabililir. Facede fotograflarink begenince önüne geliyorsa ancak o sekilde görmüştür. Istagramdan da fotovraflarini paylasmiyorum. Ayni sekilde begeniyorum sadece. Sadece twitterda retweet ederek paylasimim oluyor. Kardesi ekli miydi hatirlamiyorum ama oyleyse bile bunu ispiyonlayacak tiyniyette bir insan degil. Kaldi ki ortada ispiyonlanacak bir durum da yok bence.

Arkadasim ben bunlari anlattim
Ben bunlari pet siseyle anlatyim
Ben bunlari kursun kalemle anlattim
Ben bunlari pinpon topu ile anlattim :KK70:

Ara mesajlari okursaniz hayranlik boyutumun zannettiginiz kadar tehlikeli bir seviyede olmadigini gorursunuz. Sozlumun de sosyal medyayi zaten pek fazla kullanmadigini da.

Ben dusunuyorum dusunuyorum aklima baska sey gelmiyor. En son bu geldi aklima diye konu actim hemen bakirkoye yatirdiniz beni yav :deli:

sevgililer gününü onemsemiyordunuz
ama hayran oldugunuz kişiyle ilgili sevgililer gününde paylaşım yapıyorsunuz
çelişki ??
bakirkoy gibi bir ifade kullanmadım
ama bunun bir adım ötesi hayallerde hayran oldugunuz kişiyle yaşam kurma
ayrıca insanlar sevgilerini verdikleri önemle gösterirler
sizin cool luk olarak adlandırdığıniz durum ilişkinin gerektirdiği şekilde sevmeme durumu
bu da ilişkiyi sağlıksız yapar

Hım bence siz bu ilişki konusunda biraz daha düşünün.
Fangirl olayına bir şey demeyeceğim ama pek önemsemiyor gibisiniz,duygularınızı iyi ölçüp tartın.
Ayrıca ben sizi anlıyorum insanlar sosyal medyayı gittikleri kafelerde fotoğraf çekip paylaşmak için kullanmıyor sadece,beğendiğiniz/hayran olduğunuz insanların fotoğraflarına,paylaşımlarına bakabilmek,beğenebilmek için de kullanıyorlar.Yani herkes bir değil.

valla ben 7 yıllık evliyim senin gibi kore jönü hayranlığım var hatta tlf ekran resmi şu an o instagramdan takip ederken filan oyy ne tatlı yaawww filan bile derim, eşim senin yazdığın gibi sadece geçici olduğunu bildiği için hoşlanmasa da kızmıyor çünkü dizi hayranlığı başka dizi izlesen onun başrolüne bayılırsın vs diyor :kahve:

Belki erkek olsam ben de rahatsiz olurdum
Ama bir erkegin kadina duyacagi hayranliktan cok farkli bence
Ya da bende farkli
Libido falan dedim ama cidden sehvet icerikli bir duygu yok
Sadece ne biliyim boyle bir sure sonra evlat gibi benimsiyorsun
Benim hayrani olup evlenince cok mutlu oldugum unluler de oldu mesela

Konu uzamasin diye cok bahsetmedim ama
Allahtan sosyal medyayi cok kullanmiyor zaten
Facede haber falan paylasiyor onlari da begeniyorum okuyup
Resimleri universite zamani paylasmis, o resimlere bakmkstim ama kim begenmis diye bakmadim acikcasi.
Instagram da sadece 2 resmi vardi o da ilk acildiginda eklemis. Bakilacak pek bir seyi yok yani. Allah gonlume gore verdi, aktif kullanmiyor çok sukur. Dedigim gibi sosyal medya fazla feminen bir sey bence. Erkeklerin ne isi var ya :deli:

14 subati normalde de kutlamiyoruz ki zaten
Ben sevgilier gunu oldugundan degil, tarih belirtmek icin şey etmiştim
Telefonda konusacaktik zaten, oyle sozlestik? Konuya yazmamis miyim acaba?

Allah gonlume gore verdi, aktif kullanmiyor çok sukur. demişssin cnm dusunsene kendının yerıne onu koy bence sende rahatsız olurdun bunu soyledıgıne gore.

acıkcası bende sosyal medya aktıf kullanan bırıyle yapamazdım ama bende aktıf kullanmıyorum pek. yanı kendım ne yapıyorsam karsımdanda onu beklerdım.

Benim bu alanda bir fansite kurdugum ya da yonettigim falan yok. Insanlar eski sevgililerini, onlarin sevgililerini ve eski sevgililerinin eski sevgilerini stalklarken ben sadece hayrani oldugum unluyu takip ediyorum, begeniyorum ve bunu arkadaslarimla paylasiyorum.

Arkadaslar ben kendisine bu kisiden hiç bahsetmedim, kiyaslamadim, hatta fangirl oldugumdan bile bihaber olabililir. Facede fotograflarink begenince önüne geliyorsa ancak o sekilde görmüştür. Istagramdan da fotovraflarini paylasmiyorum. Ayni sekilde begeniyorum sadece. Sadece twitterda retweet ederek paylasimim oluyor. Kardesi ekli miydi hatirlamiyorum ama oyleyse bile bunu ispiyonlayacak tiyniyette bir insan degil. Kaldi ki ortada ispiyonlanacak bir durum da yok bence.

Arkadasim ben bunlari anlattim
Ben bunlari pet siseyle anlatyim
Ben bunlari kursun kalemle anlattim
Ben bunlari pinpon topu ile anlattim :KK70:

Ara mesajlari okursaniz hayranlik boyutumun zannettiginiz kadar tehlikeli bir seviyede olmadigini gorursunuz. Sozlumun de sosyal medyayi zaten pek fazla kullanmadigini da.

Ben dusunuyorum dusunuyorum aklima baska sey gelmiyor. En son bu geldi aklima diye konu actim hemen bakirkoye yatirdiniz beni yav :deli:

Sorun sevgilini onemsemeyip o adama övgülerde bulunman. Onu eklememen. Ne bileyim bana çok anormal geldi sevgiline yaklaşımın.

Ama gong yoo da çok tatlı ya :) ben de beğendiğim aktörleri takip ederim filmlerini özel bir ilgiyle ve zevkle izlerim. Yani sadece adamı izlemek bile büyük bir keyif olabiliyor. Eskiden çok daha fazla zaman geçirirdim beğendiğim ünlülerle ilgilenerek takip ederek. Çok sıkı bir song il gook hayraniydim 6 7 yıl öncesine kadar. Ama bu beğenme işini sosyal medyadan fotoğraflarına "ölürüm sana, yerim seni, aşkım, çok yakışıklı vs" gibi ifadelerle belirtmedim hiç. Hatta şu an nisanliyim
Hiçbir ünlüye olan hayranligimi begenimi nisanlimin yanında belli etmem. Bir keresinde Film izlerken "adam da cidden yakışıklı" yorumum üzerine benim nişanlı "off kadına bak cok da güzel, sen hariç bütün kadınlar çok güzel" gibi bir tepki verince anladım durumu ve bir daha açıkça belli etmedim hiç hayranligimi. Düşününce onun da başka kadınları ünlü de olsa begenmesi sinir bozucu oluyor. Birinin fanı olsa ve çok daha fazla abartılı sevgi ifadeleri kullansa bizim ilişkimiz çok uzun surmezdi. O da kaldıramazdi bunu ben de.

Hayranlığını biraz yontmaya çalış istersen ve eğer mesele cidden buysa onun gözünden bakmayı dene. Sen ona coffee prens izle bak göreceksin ne tatlı adam diyemezsin, sen sadece tatlı vs bulsan da. Senin adamı cinsel yönden çekici bulduğunu düşünüyor olma ihtimali yüksek ve buna kimse katlanamaz. Gerçi ben hiç öyle olacağını dusunmuyorum, arkadaşlarım da bana "koreliler köpek yiyor gerçekten öpebilir misin onu" gibi şeyler söylüyorlardı. Çok komik gelmişti bana hiç aklıma gelmeyen biseydi ama hayranlık erkekler tarafından cinsel arzu gibi görülüyor galiba.

Tanrım! Beni anlayan bir cekik sever ^
Ya ben onu yirim <3. <3
Bu ara goblin'i 2. Kez izliyorum gaza geldim bi i love you yazdim diye manyak oldum -.-
Ya cidden face de instagram da sadece begeniyorum, bir sey yazmiyorum. Sadece twitter da bu sekilde retweet yapiyorum. Belki de tanidiklarim da yaptigindan bana pek anormal gelmiyor.
Yaninda hic bahsetmiyorum, cok yakisikli demiyorum, yani insan egosu kaldiramaz diye sansimi zorlamiyorum inanin.
Ben baska bir sey bulamadigim icin aklima ancak bu ihtimal geldiginden en son

sevgililer gününü onemsemiyordunuz
ama hayran oldugunuz kişiyle ilgili sevgililer gününde paylaşım yapıyorsunuz
çelişki ??
bakirkoy gibi bir ifade kullanmadım
ama bunun bir adım ötesi hayallerde hayran oldugunuz kişiyle yaşam kurma
ayrıca insanlar sevgilerini verdikleri önemle gösterirler
sizin cool luk olarak adlandırdığıniz durum ilişkinin gerektirdiği şekilde sevmeme durumu
bu da ilişkiyi sağlıksız yapar

Bakim ne kadar da yanlis anlamaya musaitsiniz
Ben sevgililer gununde diil 13 subatta paylastim o resmi
Normal bir resimdi sevgililer gunu temali degil
Hatta konumda sevgililer gunu temasi hic islenmedi ki, ben sadece tarih belirtmek icin soyledim o tarihi, gun saydim yani.
Ya sosyal medya o kadar hayati bir sey mi cidden ya? Ogrendigim iyi oldu.

Hım bence siz bu ilişki konusunda biraz daha düşünün.
Fangirl olayına bir şey demeyeceğim ama pek önemsemiyor gibisiniz,duygularınızı iyi ölçüp tartın.
Ayrıca ben sizi anlıyorum insanlar sosyal medyayı gittikleri kafelerde fotoğraf çekip paylaşmak için kullanmıyor sadece,beğendiğiniz/hayran olduğunuz insanların fotoğraflarına,paylaşımlarına bakabilmek,beğenebilmek için de kullanıyorlar.Yani herkes bir değil.
Duygumarimi iyi olcup tartma olayini degerlendirecegim, tesekkurler yapici elestiriniz icin

Sorun sevgilini onemsemeyip o adama övgülerde bulunman. Onu eklememen. Ne bileyim bana çok anormal geldi sevgiline yaklaşımın.
Ya sosyal medyadan sozlumun fotografini paylasip masallah benim erkegime
Boyuna posuna nazar degmesin
Agzini yerim ben bunun
Yigidim falan desem sorunsuz mu olacaktim :KK70:
Ben tercih etmiyorum iliskimi sosyal medyada yasamayi. Burada da gelip size ovmuyorum diye sevmiyor mu oluyorum anlamadim?

o birinin fanı olsa öyle paylasımlar yapsa ne yaparsın . sosyal medya sana göre feminen herkes kulllanabilir. sözlün haklı zamanında bende seviyordum senin gibi olmasada o tarz kişileri. vede esim rahatsız olacagından adım gibi eminim. acık acık konus anlat derdini. ama cok zor bulursun bunu kaldıravak adamı

Açıkça söylemem gerekirse ben evlenmeden önce bu deliliğimi azalttim. Biraktin mi diye sorarsan birakilmiyor gercekten burdaki bazi arkadaslara tuhaf gelebilir belki bu durum ama Turk dizilerinin yapış yapışligindan sonra Kore dizileri insana cok masum geliyor. Deli bir Super Junior hayraniydim. Fan sayfalari resimler Korea-Fans da deli gibi çalışmalar falan filan. So ji sub ve genclerden Kim Woo Bin hayraniydim. Hatta 15 bini gecik sayfam vardi.. Ne oldu sozlenince kendimde aşırı kiskanc biri oldugum icin bu durumu azalttim hatta baya azalttim. Eşime bu fanlığı hissettirmeden diziler filmler indirmeye basladim.. Cok hosuna gitti. Simdi oturup beraber izliyoruz. :KK48::21::KK73:

Editto:
Buradan gelen yorumlardan sonra kendimi baya bir sorumlu hissedip inadi kirip mesaj attim. Yine senle ilgili degil, aileme karsi sorumluluklarimla alakali dedi. Boyle dedigi halde benimle ilgli bir sey cikarsa çırasını yakacagimi belirtim. O da tamam yakabilirsin dedi. Ama yine de elestirilerinizi degerlendirecegim arkadaslar :)
Ayrica kendisi yengec burcu erkegi..

Bir kadın olarak erkek bir/birkaç ünlüye hayran olmanız, onları sosyal medyada takip etmeniz, o kisiyi sevdiginiz/begendiginize dair paylasim yapmaniz, hatta hayranlardan olusan bir kitle ile mantionlaşmanız falan...
İşte böyle şeyler ilişkinizi/evliliginizi olumsuz etkiler mi?

Biliyorum bu tarz seyler cok ergence geliyor bazilarina. Ama benim kafa rahatlatma şeklim, terapi seklim bu. Yani omrumun her asamasinda hayran oldugun biri vardi. "Sıkı bir fangirl"üm yani. Ha 3 sene suruyor sonra baska birine takiliyorum. Ama kendimi bildim bileli bu boyle. 10 kusur yıldır diyelim.
Ama boyle evlenicegim ben onunla diye hayaller kurma şeklinde değil. Yani gerçeklikten kopmuyorum. Bu kişilere hayranlık duyarken normal bir şekilde aşık olabiliyorum yani.

Neyse yine uzattım.

25 yaşında bir kadınım. Benim bir ilişkim var. Söz yaptik yakınlarda nişan olacak. Ben birbirimizi sosyal medyadan pek ekleme taraftarı degildim. Ben sosyal medyayı bu bahsettiğim amaçla kullanıyorum çünkü. Bir de erkeklerin sosyal medya kullanmasi bana biraz tuhaf geliyor. Sosyal medya fazla feminen bir şey bence. Benim kişisel fikrim bu şekilde, doğrudur yanliştir orasini bilemem. Faceden ekledi neyse dedim kabul ettim. Twitter zaten kullanmıyor. Instagramdan ekledi kabul etmedim :KK14:
Niye kabul etmedin diye tartışmadik. Hatta farketmemis bile olabir, ya da fark etmistir de sebebini bildigi icin sormuyordur. Acikcasi omur boyu sormaz insallah. Faceden eklemese de olurdu. Arkadaslarina falan hic bakmadim. Kimler fotografini begeniyor diye takip de etmedim. Ben ona guveniyorum. Burada okudugum sosyal medya mağduru aldatılan kadinlardan biri olmayacagima %100 olmasa da %90 eminim.

Bakın hala derdime gelemedim:kahve:

Neyse beyimizin ne hikmetse sevgiler gununden bir gun oncesinden beri keyfi yok. Biz farkli sehirlerdeyiz. 8 saat falan var arada. 14 subat gecesi telefonda konusalim uzun uzun diye sozlestik mesajlasirken. Aksam aramadi. Ben de inat ettim aramadim. Sonra gece yatarken "gordun mu unuttuk konusmayi :) ben yatiyorum sana iyi geceler" diye mesaj attim cevap atmadi. Sonra ertesi sabah 10 gibi "gunaydin, yasiyor musun?" Dedim. Yasadigini ama caninin sıkkın oldugunu. Bir sure kafasini dinlemek istedigini soyledi. Benimle alakasi yokmus. Bir surecte onsuz bir hayatin tadini cikartabilirmisim:işsiz: ben de zaten uzun mesafe iliskisinde bol bol onsuz zamanimin oldugunu yazdim. Sorunun neyse soyle dedim. O da onemli bir sey degil ya anlatirim dedi. Ve 24 saat gecti hala bir sey yazmadi.

Bence benimle alakali bir durum var. Yani yoksa neden bana mesaj atmasin? Ve dusunuyorum dusunuyorum aklima baska bir sey gelmiyor. Sosyal medyadaki bu varligim disinda. Sevgiler gununden bir gun once asiri sevgi patlamasi yasamistim bu hayran oldugum unluye dair :spor: ama facede sadece begeniyorum. Asil instagram ve twitterda tozu dumana attiriyorum :skandal::süslü:

Yani bu yazdigi seyler cidden sinirimi bozdu. 3 gundur aklimdan bin turlu sey geciyor. Biz hic kavga etmedik bu zamana kadar. Ha cok uyumlu bir cift midiydik? Hayir degil. Hatta kesinlikle degil. Ama cool ve anlayisli bir cifttiz bence. Aynisini o yapsa sorun eder misiniz diye soracak olursaniz... yani kiskanmaktan ziyade ergenligine gulerim en fazla. Kendime de cok guluyorum zaten.

Bu huyumu bırakmamı şart koşarsa çok sinirlenirim. Ondan kiymetli oldugundan degil, bu sekilde mudahale edildigi icin. Birakmak istersem kendim biktigim icin birakmak istiyorum.

Uff bir seyler soyleyin lutfen.
O mesaj atana kadar bir sey yazmak istemiyorum.
Senlik bir durum yok dedigi halde benlik bir durum cikarsa yakayim mi çırasını?:sinirli:

Kafam karışık olunca konu da biraz karıştı haliyle. Kusuruma bakmayın :deli:

(Türkçe klavye katliamı için özür dilerim. Sıkıntılı kelimer dışında telefondan düzeltmek zor )

25 yaşında sözlendiğim kadının/erkeğin ergen gibi sosyal medyada ünlülere menşın atmasını ya da böylesine hayranlıkla yazılar yazmasını bende istemezdim sanırım. Hayran olunabilir, takip edebilirsin. Ne bileyim fotoğraf beğenirsin filan ama sosyal medyada arkadaşlarla bu konu hakkında sürekli konuşup, bunu çılgınca dile getirmek normal değil.
Sorun seninle ilgili olmasa bile sen bu huyunu bir gözden geçir :)

Aboov insanlar uzaylı görmüşe dönmüş.
Ben kendimi anlatsam ortalık karışacak demek. :rapci:
Ben dizilerden ziyade müziğiyle ilgiliyim Kore'nin. Ama Gong Yoo favori aktörüm.
Bu olaylar 16 yaşında veya ergen olmakla ilgili değil.
İlişkim olmadığı için bir yorum yapamayacağım ama sözlünüzü kaybetmek istemiyorsanız, onu daha çok önemsediğinizi gösterin bence :KK52:

benim anlamadığım nokta sevgilinizin bu fanlık olayını bilip bilmediği ki bilmiyor gibi geldi neden saklıyorsunuz ki ? evlenince sorun olur mu demişsiniz gizli gizli mi takip edeceksiniz..
sosyal medya amacına uygun kullanıldığında cinsiyetçi bir mecraa değilir..
son olarak bu adam sizi sevmiyor..benimle ilgili, sonra anlatırım palavralarını yemeyin..

X