Kabul etmeli miyim, lütfen fikir verin.

25 bin TL net maaşı kabul etmeli miyim?

• Evet, işi kabul et.

OY: 17 25,4%
  • Hayır, iş aramaya devam et.

OY: 50 74,6%

• Ankete Katılan
    67
Aynısını eşimde dedi. Bir de bu maaştan minibüs parası da düşecek. 24 bine gelecek. İşe girince ilk zamanlar görüşme zor olur anca cumartesi olabilir. Hafta içi dikkat çeker. Eşim de hemen burayı bırakırsan cv çok kirlenir diyor. Hiç girme diyor. Ama hakikaten düşük. Yeni mezun olsam kesin kabul ederdim. Sizce bile bile neden bu kadar düşük teklif edildi, işsiz olduğum için mi?

Bence bekleyin biraz daha. Temmuz ayı zam ay ı. Daha fazla almanız gerekirken daha az teklif edilmiş. Diğer koşullar da eski işimizden kötü. İngilizceniz de varmış. Eş te evi idare edebiliyor. Ben olsam beklerdim.

Eşimde yılda 60 bin daha az kazanacaksın diye bakıyor:) Ama işte issizlik kötü. Bu arada Ocak sonuna kadar issizlik maasi alacağım 15 bin civarı.
Bence 25 binlik işe girmeyin. Zaten işsizlik maaşı yattığınız yerden alacakmışsın ne güzel işte. 9-18 çalışıp eve gelip bir de yemek temizlik vs. Sorumlulukları sizdeyse hiç değmez o yorgunluğa 25 bin. İngilizceniz varmış ne güzel işte. Bence biraz daha arayın iş

Eşimde yılda 60 bin daha az kazanacaksın diye bakıyor:) Ama işte issizlik kötü. Bu arada Ocak sonuna kadar issizlik maasi alacağım 15 bin civarı.
Eşiniz çok haklı şu an maddi bir zorunluluğunuz yok değerinizi düşürmeyin bence. Siz 10 yıldır çalışan birisiniz 25 bin çok çok az. Bu teklifi kabul ederseniz kendi değerinizi düşürmüş olacaksınız. Görümcem bu sene mezun oluyor işe girdi 22 bin veriyorlar ona.
İşsizlik maaşı da alıyormuşsunuz bakınmaya devam edin. Şu an ilanların az olma sebebi temmuz ayı içerisinde olduğumuzdan olabilir.

Merhaba, deneyim yiliniza gore oldukca dusuk ucret. Ve bana haklari da az geldi. Mesela yemek ucreti var mi onu da yazmamissiniz

Ben olsam halihazırda işsizlik maaşımda varken (aradaki fark 10 bin lira,yol masrafınızla biraz daha düşecek, çalışan insanın ek masrafları da oluyor her zaman(giyim,makyaj,sosyalleşme vb))bu işi kabul etmezdim. 10 senelik deneyime az kalıyor,en azından eski maaşınız kadar olmalıydı diye düşünüyorum. Iş bakmaya devam edin,Ocağa kadar illaki bulunur,özellikle yaz sezonu bitince eylül gibi daha hareketlenir piyasalar diye düşünüyorum.

cok ünlü bi amerikan şirketinde gene cok ünlü bi telefon markasının temsilciyisim henüz zamsız 20 alıyorum 3900 multi uc ayda bı ıkramıye ve haftasonları calısmıyoruz bide homeoffice tabi. Ayrıca moleküler biyologum ama maalsef sektörde ıs yok. yanı dıyecegım o kı beklentıler beklentı olarak kalıyo maalsef.....

Sağ olun. Ama şu an piyasa kötü. İlan o kadar yok. Çok bunaldım ev üstüme üstüme geliyor. O yüzden biran önce işe girmek istiyorum. 25 bin tl az değil mi 10 yıllık deneyime?

Evet az bir rakam ama hiçten iyidir, bu kadar bunaldıysanız başlayın ama arayışta olmaya da devam edin. Bakarsınız zamanla şartlar da biraz iyileşir, boş durmaktan iyidir her şekilde

bu sene memur ve emekli dışında ara zam yok maalesef
yapan bazı şirketler var onlar da anca gerçekten kurumsal, düzgün yerler olabilir
onlar da zaten 10 senelik deneyimli insana 25 bin gibi saçma sapan maaşları teklif etmeyecek vizyonda yerler

Önce ki işinde kaç gün çalışıyordun? Hafta sonu tatili çok büyük avantaj. Maaş bana da biraz az geldi

işte burada bi maliyet hesabı yapmak lazım
sadece maddi değil manevi anlamda da
ocak ayına daha çok var yılın yarısındayız henüz. ocağa kadar yattığınız yerden 15 bin geliriniz olacak, hiç yoktan iyidir
arada 9 bin fark var minibüsü de düşünce. 9 bin için yorulduğunuza, harcadığınız paraya (giyim kuşam makyaj, arada bir de olsa sırf tüm gün dışarıdasınız diye illa ki para harcarsınız az da olsa) değecek mi ?
bir de yemek ücretini yazmamışsınız. biliyorsunuz yeme içme fiyatları da çok yükseldi
yemek ücretiniz günlük ne kadar ?
ben izmirde yaşıyorum, porsiyon tavuk, et döner gibi ürünler minimum 300 lira
mesela tavuk dünyası 290 lira
hamburger + patates 280 lira. bu üç kaleme içecekler dahil değil. içecekler de ayran falan 40-50 lira, kola 60 lira falan
en basic mc donalds menüleri mcchicken 225 tl,
big mac 250 tl.
terra pizza hesaplı menü efsane 5 malzemeli orta boy pizza, kutu kola, patates 335 tl

bunlar örnek. 300 tl'nin altında doyurucu bişey kalmamış durumda

daha basit şeyler ise,
et döner dürüm ayran 155 tl
hatay usulü tavuk dürüm 100-140 arası değişiyor içeceksiz
çiğ köfte dürüm ayran menü 100 tl

ama bunlar doyurmaz, biraz açlık bastırır

şehrinizde fiyatlar bu civardaysa bu şirket size günlük 300'ün altında yemek parası veriyorsa yine zarardasınız yemek ücretinin üstünü kendi cebinizden tamamlayacağınız için
kendi yemekhanesi veya anlaşmalı olduğu yemek firması varsa onda da ne verirlerse onu yemek zorundasınız
ve tekrar söylemek isterim, burada senelerce de çalışsanız maaşı sizi tatmin etmez belli ki maaş skalası düşük bir yer
düşük teklif etmelerinin sizinle ilgisi olduğunu sanmıyorum, ya para kazanamıyor ya da cimri bir yer.

Kalifiye çalışana bu maaş çok az. Ulaşım sorunu olacakmış, tamamlayıcı sağlık sigortası da yapmayacaklarmış. Eş eve bakabiliyormuş. Ben biraz daha bekleme taraftarıyım.

yemek ücreti benim de aklıma takıldı. belirtmemişsiniz. ödemiyorlar mı?
bir de benim merak ettiğim bu bir sigorta şirketinin ofisi mi yoksa sigorta şirketinin headquarter'ı mı?

yemek ücreti benim de aklıma takıldı. belirtmemişsiniz. ödemiyorlar mı?
bir de benim merak ettiğim bu bir sigorta şirketinin ofisi mi yoksa sigorta şirketinin headquarter'ı mı?
Yemekhanesi var. Yemek ücreti yok. Yok o şirket değil, bilinen bir şirket ama burada söylemeyeyim. Genel merkezi burası. Ama turkiyede de bölge ofisleri var. Burası İstanbul'daki genel merkezi. Net maaş, servis ve yemek. Başka hiçbir yan hak yok.

Kalifiye çalışana bu maaş çok az. Ulaşım sorunu olacakmış, tamamlayıcı sağlık sigortası da yapmayacaklarmış. Eş eve bakabiliyormuş. Ben biraz daha bekleme taraftarıyım.
Evet bugünde özellikle sordum, bu maaş Aralık ayı sonuna kadarmış. O zamanda yüzde 50 zam yaparlar mı emin değilim. 25 bin net ile 6 ay çalışacağım. Tamamlayıcı sağlık sigortası bile yok evet. Özel sağlık sigortasını geçtim artık. Bir de cepten en az aylık bin tl minibüse vereceğim. Bana iyi ihtimal 24 bin tl kalacak

yok yok kendi güvenliğiniz için şirket adını zaten vermeyin. ben genel merkez olup olmadığını merak etmiştim ve merkez ofis için gerçekten şartlar çok çok kötü o halde. muhtemelen employer branding açısından sınıfta kalanlardan birisi.

Önce ki işinde kaç gün çalışıyordun? Hafta sonu tatili çok büyük avantaj. Maaş bana da biraz az geldi
Önceki işimde gene hafta içi 8- 6 idi. Cumartesi yoktu. Ama bireysel özel sağlık sigortası, maaşa ek aylık 2 bin tl net yakacak yardımı, erzak yardımı, alışveriş çeki ve 30 bin tl net ücreti vardı. Şartları çok daha iyiydi. Bir de temmuzda zam olacaktı. Tahminen maaşım 35 bin tl olurdu. Yeni mezun bir tanıdığım muhasebede yetiştirilmek üzere 24 bine başladı. Bana da az geldi maaş. Yan hakları iyi olsa okey diyeceğim ama o da yok.

önceki işinizde kazancınız aslında 35e falan geliyormuş o yan yardımlarla beraber

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…