JaBoTa'lı Muhabbetler :)

bende son çocuğum
son çocuklar daha çürük oluyormuş büyüklerine göre spermler ve yumurta ebeveynler daha yaşlıyken geldiği için öyle oluyormuş bazı araştırmalar bunu destekliyormuş kesin olmasada

öylemi bunu bilmiyordum canım
espirik olsun yüzün biraz gülsün diye yazmıştım onları zaten
çok geçmiş olsun inş. atlatırsın hepsini :KK16::KK16::KK16:

evet bende öyle duymuştum, şimdilik çok ciddi bir sıkıntım yok, big ün güm diye gitmem inşallah:KK1:

ben seni evli sanıyorudm canım, şaşırdım, sıkıntı herşeyin başı,hele kadın hastalıklarının %90 ı sıkıntı stres

yok canım benım değilim...:KK53::KK53::KK53:

bende son çocuğum
son çocuklar daha çürük oluyormuş büyüklerine göre spermler ve yumurta ebeveynler daha yaşlıyken geldiği için öyle oluyormuş bazı araştırmalar bunu destekliyormuş kesin olmasada

öylemi bunu bilmiyordum canım
espirik olsun yüzün biraz gülsün diye yazmıştım onları zaten
çok geçmiş olsun inş. atlatırsın hepsini :KK16::KK16::KK16:

saol canım benım anladım zaten şakadan alınmam kasma kendini sen :KK51::KK51:

son çocuklar toplandık toplandık:KK24::KK24::KK24:
sorduk niye yıprandık, yıppprandık yıprandıkk:KK53:

evet bende öyle duymuştum, şimdilik çok ciddi bir sıkıntım yok, big ün güm diye gitmem inşallah:KK1:

bende hep bundan korkuyorum kendim için
bilemeyiz tabi hiç birimiz
allah korusun diyorum
allah ölümün bile hayırlısını versin kimseye çektirmesin

Evlilik zor bir kurum iyi insanlarla karşılaştırsın Alahım işallah :KK43: Bende dertliyim bu konuda ama olmaması belkide daha iyi sonunun kötü olmasından iyidir :KK43:

Ama bi çoğunun ablası gibiyim :KK19: hiç son çocuk gibi değilim

bnede hep diyorumki ah sizin büyüğünüz olsaydım ahhh ahh:KK4:, bazen öyle hareket ediylar ki çocuk yapmaz onların yaptığını,
ama küçüğüm diye tınlamıyolar beni tabee:KK14:
bende hep bundan korkuyorum kendim için
bilemeyiz tabi hiç birimiz
allah korusun diyorum
allah ölümün bile hayırlısını versin kimseye çektirmesin

aminnn:KK31:

haklısın çekirge
düğüne cenazeye hastalığa yapılan ziyaretler insanlık görevimiz,
sevmediğim kişiler ıolsa bile katılmaya çalışırım bu sebeple.

Bende öyle
Geçen bi kına ve düğüne gittim ya
O da benzer durumlarda olan bi arkadaşımdı
Ben yine de gittim

Kına da biraz olay oldu, ufak şeyler ama kız ağladı
Kadınlarda birbirini dürtüp şişt gelin ağladı yapıyolardı boyunlarını uzatıp dikizliyolardı
Gittim arkadaşımın kulağına herkes sana bakıyo, büyük bişey oldu sanacaklar daha kınanın başındayız kalk oynayalım dedim
( Ki ben oynamayı hiç sevmem, durumu kurtarmak adına yaptım bunu )
Tamam dedi gözlerini sildi hemen, kalktık oynadık
Pişman değilim, ertesi günde nikahına gittim. Aynı saatte başka bir düğün olmasına rağmen takımı takıp ötekine koştum

bence gitmelisin. bırak o utansın canım:KK16:
canım onuda utandırmak istemem ama ne bileyim iştee..
piyocum günaydın,
bu tarz insanlardan bende hiç hoşlanmam iyi günde herkesin herkesin yanında olur ama şuda var cenaze düğün gibi durumlarda çok ciddi bir olay yoksa gidilmeli diye düşünüyorum.
Bu arkadaş senin düğününe gelmişmiydi piyocum ?
gofrettom gelmişti takısınıda takmıştı. ama ben gitmeyeceğim halde dün akşam giden bir arkadaşıma altınımı vermiştim adıma taksın diye. o borcumdur onu vericektim zaten ama gitmek konusu düşündürdü sadece beni.

ozaman gitmelisin ki
gitmek senden bir şeyler götürmez aksine kazandırır :KK34:
evet canım ama başkaları için bişeyler yapmaktan sıkıldım. herkesin kahrını çekmekten oda öyle napayım demekten. azıcıkta insanlar beni çeksin oda öyle desin yani..

uff gerçekten çok kötü bir durum, bence git canım. sen insanıllığını yapmış ol, belki arkadaşında bilerek davranmamıştır sana öyle . yanında olursan o da hatasını farkeder. zaten çok yaralanmış şimdi. desteğe en çok ihtiyacı oludğı zaman. insanlar vefayı çok hatrılmaıyolar ama vefasızlığı asla unutmuyolar:KK50:
hiçte farketmez ve değişmez canım. eminimki düğünden sonra 1-2 kere görüşür en fazlaa.. destek isteseydi onu çok aradım yada o arasa bana anında ulaşırdı ekndi derdimi bırakır ona koşardım ama o istemedi..

Bence sen son bir kere daha üstüne düşeni yap ve git düğününe
Sonrası onun tavırlarına kalır..

Oldu oldu , olmuyorsa zorlamazsın artık

düğüne gidemem ama akşam kınasına gideyim madem kararsız kalmıştım sizin desteğinizle gideyim :KK31::KK31:

haklısın çekirge
düğüne cenazeye hastalığa yapılan ziyaretler insanlık görevimiz,
sevmediğim kişiler ıolsa bile katılmaya çalışırım bu sebeple.

canım cenazede küslük olmaz zaten hatta bi arkadaşım düşük yapmış geç öğrendiğimden gidememiştim hala içimde ukdedir..
ama düğünde bana ihtiyacı yok zaten bende zorla katlanmak zorunda kalmayayım diye aslında gitmek istememiştim ama şimdi gidiyorum size dua etsin :KK9::KK9:

Bende öyle
Geçen bi kına ve düğüne gittim ya
O da benzer durumlarda olan bi arkadaşımdı
Ben yine de gittim

Kına da biraz olay oldu, ufak şeyler ama kız ağladı
Kadınlarda birbirini dürtüp şişt gelin ağladı yapıyolardı boyunlarını uzatıp dikizliyolardı
Gittim arkadaşımın kulağına herkes sana bakıyo, büyük bişey oldu sanacaklar daha kınanın başındayız kalk oynayalım dedim
( Ki ben oynamayı hiç sevmem, durumu kurtarmak adına yaptım bunu )
Tamam dedi gözlerini sildi hemen, kalktık oynadık
Pişman değilim, ertesi günde nikahına gittim. Aynı saatte başka bir düğün olmasına rağmen takımı takıp ötekine koştum

bu tarz cemiyet olayları hassas şeyler çekirge
çok doğru yapmışsın, Allah razı olsun,
sevmediğin kişiyle reel hayatta görüşmelerini en aza indirirsin zaten
her gittiğimiz düğünü olan kişiyle can ciğer kuzu sarması değiliz ki

canım onuda utandırmak istemem ama ne bileyim iştee..

gofrettom gelmişti takısınıda takmıştı. ama ben gitmeyeceğim halde dün akşam giden bir arkadaşıma altınımı vermiştim adıma taksın diye. o borcumdur onu vericektim zaten ama gitmek konusu düşündürdü sadece beni.

evet canım ama başkaları için bişeyler yapmaktan sıkıldım. herkesin kahrını çekmekten oda öyle napayım demekten. azıcıkta insanlar beni çeksin oda öyle desin yani..

hiçte farketmez ve değişmez canım. eminimki düğünden sonra 1-2 kere görüşür en fazlaa.. destek isteseydi onu çok aradım yada o arasa bana anında ulaşırdı ekndi derdimi bırakır ona koşardım ama o istemedi..

piyocum hediyesini göndermekle iyi etmemişsin, geçmiş yılların hatrına arkadaşını gelinlikle görmen gerek diye düşünüyorum
tebrik eder, hediyesinin verir kaçarsın hemen kısa kalmandan anlar zaten görev icabı geldiğini.
Sonrada gerekli olmadıkça görüşmezsin, kimse bizi sevmediğimiz kişilerle görüşmek için zorlamaz :KK70:

bende son çocuğummmm :KK3::KK3::KK3:

hastalığı olanlara geçmiş olsun kzılar acil şifalar dilerim..

kocayıda boşadım çöpsüz üzümüm, çatıyıda mor hayal ettim. adresi alayım????:KK55::KK55:

O arkadaşınız sizin özel gününüzde yanınızda olduysa sizinde gitmeniz münasip olur.Tabi çağırdıysa,gelmenizi,yanında bulunmanızı istediyse.

bu tarz cemiyet olayları hassas şeyler çekirge
çok doğru yapmışsın, Allah razı olsun,
sevmediğin kişiyle reel hayatta görüşmelerini en aza indirirsin zaten
her gittiğimiz düğünü olan kişiyle can ciğer kuzu sarması değiliz ki

Yine sorarsan söylim
O benim düğünüme gelmemişti
Ama ben çağırmamıştım
Küs olduğumuz dönemdi ve oldukça saçmaladığı kıskançlık yaptığı bi dönemdi
Bende görüşmeyi kesmiştim, haliyle buyur düğünüme gel demedim
Ortak arkadaşlarla gelme isteğini bildirdiği halde

Ama son 2 yıldır düzeldi sanırım
Görüşüyoruz da
Çağırsam gelirdi ona da eminim
Bu yüzden gittim, görüşüyoken düğününe gitmemem saçma olurdu
Eski meseleri açmak olurdu

Artık olgunlaştığını ümit ediyorum, eskiyi açmayı düşünmüyorum.
Umarım herkes yuvasında çok mutlu olur

X