İşten sonra eve gitmeden kahve kaçamağı...

Hayır bekarım :)
Konuyu açarken çocuklarımın yaşı diye öğrencileri kastetmissiniz ama herkes sizin çocuklarınız var zannetti. Bu durumda eğer maddi olarak sıkışık iseniz evde balkonda da takilabilirsiniz yani çocuklar yakanıza yapışıyor ya da sigarayı görmesinler gibi bir şey canlandi bence herkesin gözünde ben olsam bi eve girer yemeğimi yer sonra açılır sandalyemi, evde yaptığım kahveyi alır aşağıda müsait bir yer varsa oraya giderdim.

Ben anaokulu sektöründeyim, çocuklarımın yaşları küçük üstelik programımız epey yoğun. Bol aktiviteli ve bahçe oyunları ile geçiyor. Yemek, uyku, tuvalet, üst değişimi derken bazen hiç yapmadığım bile oluyor. Olmuyor yani bir dakika nefes alamıyorum çocuklar boş kalsın istemiyorlar boş anımız bile oyunla geçiyor. Çalışma saatleri uzun farkındayım, maaş asgarinin bir tık üstü işte. Küçük illerde bu sektörde fazla maaş veren yok biz öğretmenlere. Kpss'ye girdim sonucu bekliyorum. Öğretmenlik değil bir kamu kuruluşuna girsem bu işten kat be kat daha iyi şartlarda olacağıma inanıyorum. Dediğinizde çok haklısınız, daha iyi şartlarda çalışsam ve iyi hissetsem buna ihtiyaç duymayacağım. Bunu şimdiden en aza indirgemek için psikolojik destek almıştım işte, o da olmadı.

Ayyy evet ben de şimdi okuyunca öyle anladım hahahaha

Çok insani ve ben bi sıkıntı göremedim

Termos bardak alın kahveyi yapıp çıkın müsait bir park bahçede sigara eşliğinde için,maddi açıdan zorluyor dediğiniz için aklıma bu geldi yani bir kahve sigara keyfiniz varsa da onu da bu şekil yapın ben genelde çocuklar uyuyunca yapıyorum gece 10 gibi

cok iyi yapıyorsun bence aynen boyle devam
sonucta 18.30 calisma, 45 dakika yol desek gunde kac saat uzaktasin sorun olmuyorsa kafadan 45 dakikalık bir keyif zamani da sorun olmamali

Ben de kendi çocukları sandım hatta 3,5 ve 4 yaşsa peşpeşe doğmuş diye de düşündüm
Bir rahatlama geldi bana

Psikolog neden yapma dedi, maddi nedenlerden dolayı mı? Kahveye bende takıldım, dışarıda para gidecek diye içmiyorum evde yapıp götürüyorum. İçebilirim evet ama 2 yada 3 kahve parasına tişört alabilirim istediğim gibi yapıyorum. Eve çeşit çeşit Türk kahvesi aldım süper oluyor

Benim de sürekli alışveriş yapma bağımlılığım var , sürekli kendime biseyler istetirim, kargo geldiğinde sanki birisi bana hediye yollamışcasına mutlu oluyorum ve bunun psikolojik olduğunun farkındayım, eşim durumdan memnun olmasa da ben mutlu olduğum için fazla üstelemiyor, geçen kış komple giysi dolabımı yeniledim , birçok esyayi eledim birilerine verdim halbuki baya yeni güzel şeyler de vardı ama sıkılmıştım bir de lohusalik psikolojisi ile baya para harcadım, en pahalı bakım ürünlerini aldım falan , suanda biraz durulmuş gibiyim ama hiç belli olmuyor ruh halim

Kızlar rahatladım vallaha sayenizde çok teşekkür ederim zaman ayırıp yorum yapan herkese...
Ben de anksiyete tedavisi gördüm ama daha cok mobbing sonrasi tukenmislik yasiyorum
Konunuzu okuyunca aaa ne guzel kendini mutlu ediyor diye düşündüm
Bir psikolog hocamizin soyledigi bir seyi paylasayim
Aglamak da uzulmek de sinirlenmek de normal, her şeyi patolojik görmeyin diyordu. Yani is sonrasi icilen bir kahve bence bir bağımlılık ya da bırakılması gereken kötü bir aliskanlik değil ki.
Benim babam da cok stresli bir isyerinde çalışıyordu agir sorumluluklari vardi, o da kahveye uğrar sonra eve gelirdi ve sebep.olarak da stresimi atıp geleyim ki o ruh halimi yansıtmayayim diyordu. Sizinki de böyle bir sey üzmeyin kendinizi

sigara disinda bir sakincasini gormedim, bence cok mantikli

Çocuklarımın yaşları 3.5 ve 4
arkadasim oyle bir yazmissin ki herkes kendi cocugun sanmis. duzeltmemissin de.
anaokulundaki cocuklarmis.
kendin de bakarsın.
bence böyle yazsan daha net olurdu.
genc bekar kadinsin, is cikisi bir saatten ne olacak? ben gencken 6da isten cikiyorsam eve 10dan önce gelmezdim

Ben de kendi çocukları sandım hatta 3,5 ve 4 yaşsa peşpeşe doğmuş diye de düşündüm
Bir rahatlama geldi bana

Çocuk çok başka bir meziyet, Allah isteyen herkese nasip etsin, eğitmek bakmak öyle zor ki. Bu işte tüm sabrımı başkalarının çocuklarına verdim, acaba kendi çocuğuma nasıl bir anne olurum bilemiyorum gerçekten.

Bu arada aklıma gelmişken tüm annelere sabır diliyorum, yaptığınız iş öyle zor ama öyle güzel ki... Tebrik ederim annelerimizi.

Öğrencilerimin deseymişim daha iyiymiş :) herhalde onları benimsediğim için ağzımdan öyle çıkıyor.

Ben de kışın tüm dolabı yenileyeceğim vallahi aklımda. Bir dönem kahve değildi bu arada alışverişe takmıştım ben de. Makyaj malzemesi alırdım ama hep :) Oluyormuş demek ki ya, rahatladım biraz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…