İşten sonra eve gitmeden kahve kaçamağı...

Ben de deli gibi çay tiryakisiyimdir
Benimde bir cocuk var bende eve gitmeden genelde bir arkadasimla cafede oturur çay tatlı sipariş ederim kendime.
Sizin kahve ne kadara mal oluyor ki?
Kahve hiç sevmediğim için fiyatlar hakkında bilgim yok.

Mekana göre değişiyor ama genelde Türk 65 double 75, iced latte tarzı şeyler 110 ve 130 arası. Gayfe gurmesi olarak hangi kafede en güzel ne içilir onu bile biliyorum artık :) hatta sınırı aştım civardaki tüm kahveciler tanıyor içeri girince içtiğim kahveyi hazırlamaya başlıyorlar hemen. Bazen çok utanıyorum bu duruma ama...

Sigarayi mi bırakmak istiyorsunuz? Yoksa bence böyle bir kaçamak harika birşey. Ben de okul dönemi yoğun çalışıyorum. Evde de üç çocuk yemek ev eş vs durumları oluyor. Haliyle kendime ayirdigim sigara kahve bir saat mükemmel hissettiriyor 🥰

ben dikkatim dağılıyor ve uzun uzun okuyamıyorum ama sonra da kitabı uzunca süre bitiremedim diye suçluluk duyuyorum diye sayfa sayısı az kitapları yanımda götürüyordum. mini çakallığa bakın ama! sonra da bittiğinde keriz gibi mutlu oluyordum.

Ayy ne güzel işte... Gayet güzel bir çözüm bulmuşsunuz aslında, hem vicdanınız rahatlıyor hem de kısa da olsa bir kitap bitiriyorsunuz. Uzunca bir süre ara verenler genelde yeniden o rutini yakalayamıyor, sizin farklı bir çözüm bularak istikrarlı bir biçimde hareket etmenizle gurur duydum.

Sigarayi mi bırakmak istiyorsunuz? Yoksa bence böyle bir kaçamak harika birşey. Ben de okul dönemi yoğun çalışıyorum. Evde de üç çocuk yemek ev eş vs durumları oluyor. Haliyle kendime ayirdigim sigara kahve bir saat mükemmel hissettiriyor 🥰

İlerde istiyorum, mesela evlenirsem ve çocuk sahibi olmak istersem bir yıl önceden bırakmak için çalışmalara başlarım fakat şu an istemiyorum. Mutlu oluyorum. Zararı çok biliyorum ama beni motive ediyor ve enerji veriyor ona ulaşacak olmak. O sigara bitene kadar o an bana aitmiş gibi hissediyorum dünyayı durduruyorum resmen :)

Mekana göre değişiyor ama genelde Türk 65 double 75, iced latte tarzı şeyler 110 ve 130 arası. Gayfe gurmesi olarak hangi kafede en güzel ne içilir onu bile biliyorum artık :) hatta sınırı aştım civardaki tüm kahveciler tanıyor içeri girince içtiğim kahveyi hazırlamaya başlıyorlar hemen. Bazen çok utanıyorum bu duruma ama...
Anladim gayet normal.

Ayy ne güzel işte... Gayet güzel bir çözüm bulmuşsunuz aslında, hem vicdanınız rahatlıyor hem de kısa da olsa bir kitap bitiriyorsunuz. Uzunca bir süre ara verenler genelde yeniden o rutini yakalayamıyor, sizin farklı bir çözüm bularak istikrarlı bir biçimde hareket etmenizle gurur duydum.

bence siz de kendinizle gurur duymalısınız. kendinizdeki bir ihtiyacı tespit etmişsiniz ve bunu gerçekleştirmek için fedakarlık yapıyorsunuz, çözüm üretiyorsunuz. Anne de olsanız ve bir aileniz de olsa kendinizde ısrarcı olmaktan vazgeçmeyin.

eskiden starbucks'a çekirdeğinizi götürdüğünüzde sizin için filtre kahveyi ücretsiz olarak demliyorlardı. kaldı mı böyle şeyleri acaba artık? şimdi için değil ama iklim şartları çetinleştiğinde belki çözüm olabilir.

:oops::oops:

Herşeyim var, çok teşekkür ederim. Allah razı olsun, teklifinizle dünyanın en güzel termosunu almış kadar oldunuz, beni de çoooook mutlu ettiniz. Güzel kalbinizden geçen tüm dilekleriniz kabul olsun.
Canımsın o zaman yarın ki kahveyi benim yerime iç olur mu tadını çıkart

Storytel e baktınız mı ? Kitaplariniz varsa çok ucuza geliyor

Öneri için çok teşekkür ederim ama ben kitabı canlı canlı elimde seviyorum, evimin bir odası kütüphane kitap yanımda olacak, notlar alacağım sonra dönüp bir iki yıl sonra tekrar okuyacağım falan :) artık pahalı bir hobi oldu maalesef:KK43:

eskiden starbucks'a çekirdeğinizi götürdüğünüzde sizin için filtre kahveyi ücretsiz olarak demliyorlardı. kaldı mı böyle şeyleri acaba artık? şimdi için değil ama iklim şartları çetinleştiğinde belki çözüm olabilir.

Ben öyle bir uygulamasının olduğunu bilmiyordum. Son aylarda da böyle bir uygulamaya hiç rastlamadım.

Selam,

Benim psikolojik olduğunu düşündüğüm bir takıntım var. Bununla ilgili profesyonel yardım aldıysam da başarılı olamadım. Öğretmenim ve 8.30 - 18.00 bazen 7.30 - 18.30 günde yarım saatlik mola ile deli gibi çalışıyorum. Çocuklarımın yaşları 3.5 ve 4, eforu tahmin edebilirsiniz belki. Her iş çıkışı eve gitmeden önce bir kahve mekanına gidip müzik dinleyerek kahve, sigara içip günün stresini atıyorum. Sanki eve gidince bana ait bir zamanım olmayacakmış gibi hissediyorum. Resmen işteyken kafamda hangi kafeye gideceğimi düşünüp, içeceğim kahve ve sigarayı düşünerek motive oluyorum. Bu yapay mutluluk bana maddi anlamda çok yük oluyor. Psikolog bunun yerine başka bir şey koy, spor ya da kitap, film yani seni eve götürmeye teşvik eden bir hobi dedi ama spora haftaiçi mecalim kalmıyor, film sıkıyor, kitap okuyorum ama...

Var mı bir dönem böyle takıntılı şeyler yapanlar? Kendimi çok garip hissediyorum. Mesela bugün yine çok yoğun çalıştım 10 dakika sigara molası yaptım üstüne müdürümden azar yedim. Kahve mekanına gidip oturup ağladım resmen şimdi geldim eve. Günün stresini böyle atıyorum eğer bu stresle eve gelirsem boğulurum diye düşünüyorum. Ne yapacağım ben?

Takıntı değil de seni mutlu eden bir rutin olarak düşün. Çok da zararlı bir alışkanlık değil. Aynı mekana ayni kahveye aynı masaya takıntı yapsan neyse .

Ordan çekirdek alınca 1 kahve ücretsiz yapıyorlardı. Ama kendi çekirdeğini getirene neden yapsınlar ki?

Öneri için çok teşekkür ederim ama ben kitabı canlı canlı elimde seviyorum, evimin bir odası kütüphane kitap yanımda olacak, notlar alacağım sonra dönüp bir iki yıl sonra tekrar okuyacağım falan :) artık pahalı bir hobi oldu maalesef:KK43:

Ben de o şekilde seviyorum. Son yıllarda tablet tarzı çıkan sadece kitap okumalık aletler de var ama ben dokunacağım o güzel kokusunu içime çekeceğim anca öyle...
Kitap fiyatları konusunda ben de sizinle hemfikirim, pırlantadan alınmayan vergi kitaplardan alınıyor diye bir söz bile var. Geçen gün eski bir kitabımı aldım elime 14 TL yazıyordu arkasında, duygulandım. Ben tüm kitaplarımı A.zondan alıyorum. Prime üyeliğiniz varsa indirimlerde güzel fiyatlara satılıyor. Hem orijinal hem de yayınevleri kaliteli. Üstelik kargosu da epey hızlı. Bu ara yine kitaplarda baya indirim vardı hatta ama alamadım elimde okumakta olduğum bir sürü kitap var diye. Son yıllarda büyük kitap mağazalarından alma işi baya azaldı. İnsanlar artık oradan kitabı inceleyip internetten sipariş verir oldu.

X