İstediğimiz gibi bir araba alamamak

A3 ufak araba değil mi? Konu sahibi üç çocukla sığılabilecek büyük bir araç istiyor

Yatırım tavsiyesi değildir ama altın çıkarsa muhtemelen dolar da çıkar. Bu durum araba piyasasını nasıl etkiler araştır derim. Üç çocuklu arkadaşım citroen c4 aldı. Geniş bir araç, bagajından falan gayet memnun

Kızlar ya konu içindeyiz madem bende sorayım kullanan varsa beni bi aydınlatın.
2021 model ve üstü(ikinci el olduğundan fiyat alakasına göre karar vericem)
Mercedes c200
Bmw x1
Volvo xc40
Mercedes e200
2021-2023 model arası bunlardan kullanan var mı beni bi aydınlatın gözünüzü seveyim ya. Bak bak sarı sayfalı sitede gözüm çıktı

Volvo çok güzel araba ya... Eski arabayı satıp üstüne mi ekleyeceksin? Parayı nasıl buldunuz yani benim güncel derdim

Volvo çok güzel araba ya... Eski arabayı satıp üstüne mi ekleyeceksin? Parayı nasıl buldunuz yani benim güncel derdim
Hahajhahaj Allah seni aynen a3 ü satacağız 10 senedir kullanıyoruz valla aşkında taş gibi araba ama 10 sene de yeter yani. Üzerine kendimiz ekleyeceğiz. Biz kredi kullanmıyoruz o yüzden bu kredi,faiz ,banka işinden ben hiç anlamıyorum ya.
Bu arada ben de Volvo seviyorum ama xc40 küçük diyor almışken xc60 alınır diyor eşim ama o da iyice bütçe yükseltiyor. Resmen çıkmaz oldu he. Ben gelemem böyle işe en son yok araba falan diyecem

Mercedes alırsan en iyisi a serisi, c ben olsam almam. Bmw x1 güzel araba, arkadaşımın var memnun. Yıllardır kullanıyor. Ben de bindim içi de rahat. Volvo tartışılmaz marka mercedes gibi ama dediğin modeli görmedim

Bmw motor sorunu çıkarıyor diyorlar o göz korkutuyor ama bilemedim ya.
Bide elektrikli araba mevzusu var acaba elektrikliye mi geçsek diyoruz sonra diyoruz teknolojiye güven olmaz

İki yıl ödemeyle güzel bir araba alabilecekken alamamak çok can sıkıcı ama ya çok üst segmentte değil ki istediğim. Ama araba fiyatları çok uçuk.
Haklısınız ama bence elinizdeki miktara uygun belki üzerine biraz borçlanarak(200-300bin)alın şimdilik. Bayilerle görüşün takas durumu kredi durumu sorun araştırın yani. Sıfır olabiliyormu sanıyorum 300 bin 2 seneye kadar bayilerde ödeme imkanları olabiliyor.(citröen c3 900 küsür binlerdeydi en son arkadasim aldı)
İlerde onu da satar daha üst segment bir arac alırsınız. Elinizdeki miktar kadar kredi çekeceksiniz aracın yarısı kadar kredi miktar olarak bence fazla. Şu dönemde çıkar mı,faizi nasıl uçuk olur onu da bilmiyorum tabi.
Aracımı değiştirsem şu an (2016 da almıştım 0 km)aynı arabayı almak için elimdekini satınca, üzerine sattığimda elime geçen miktarı eklemem gerek ki alabileyim. 2 tanesi 1 sıfır alabiliyor yani.
Haliyle hatchback küçük mücük demeden kullanıyorum ki 2 çocukla beni de sedan belki 4×2 bir araç paklar aslında. Ha sorun çıkarmıyor şu an birde onun etkisi var tabi. Daha eski sorun cıkaran bir model olsaydı muhtemelen daha alt segment bir model bakardım bütçemi arşa çıkarmadan,kendimi ćok zorlamadan. Aynı aracı almazdım bir milyon üzeri borçlanıp. Param olsa farklı tabi ama param yoksa elimde durum bu olurdu.

Selam Ben de en çok insanların parayı nerden bulduğunu merak edenlerdenim bizim de mütevazi bir aracımız var, çok da seviyorum. Ama ikinci bir araç ihtiyacımız var, tek arabayla yetişemiyoruz çoluk çocuk vs. Bi 400 bin de bizde var ama yok, üstü çıkmıyor bir türlü. Kredi yok o yok bu yok arkadaş insanlar nasıl alıyor çatır çatır ben anlamıyorum.

Çatır çatır almıyorlar ki her ay dişini sıkıp kenara 5 10 koyuyorlar biraz da borç ya da en bolundan kredi

Hahahahah kız çatır çatır almıyoruz 10 senede bir alıyoruz ticaret yapanların kazançları daha farklı oluyor tabi bu gerçek

Buradaki üyeler aileden borç almayı kınıyor ama biz böyle yapıyoruz hep. Babamdan, kaynımdan falan zamanında dolar, altın borç aldık. Borcumuzu da söylediğimiz vakte kadar ödedik. Arabanın modelini yükseltmiştik. Sonra günde 70-80 km yol giden eşim arabaya ve yakıt parasına acıdı, onu satıp daha küçük bir şey aldık. Kalanıyla da arazi aldık. Böyle bir alternatif yoksa aşama aşama yükseltmelisiniz modelini.

Bmw motor sorunu çıkarıyor diyorlar o göz korkutuyor ama bilemedim ya.
Bide elektrikli araba mevzusu var acaba elektrikliye mi geçsek diyoruz sonra diyoruz teknolojiye güven olmaz
Ben yıllarca Bmw 1.18i kullandım. Çok seviyordum arabamı. Motor sorununu bilmiyorum da yedek parçası filan çok pahalıydı.
Bir gün parayı bulursam yine Bmw alırım

Ben yıllarca Bmw 1.18i kullandım. Çok seviyordum arabamı. Motor sorununu bilmiyorum da yedek parçası filan çok pahalıydı.
Bir gün parayı bulursam yine Bmw alırım
Bmw de eşim 5.20 falan diyor ben x1 daha güzel buluyorum.
Aslında ben oldum olası Mercedesciyim ama eşim hep BMW hayal etmiş o yüzden onun istediği olsun istiyorum da sanki x1 daha sportif karizmatik. 5.20 5.30 lar mafya arabası gibi 6 gün ben kullanıyorum arabayı

Doğrusu arabalardan pek anlamıyorum farları yakışıklı bakan tüm modelleri seviyorum . O yüzden Bmw
Mercedesin farları bana yakışıklı gelmiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…