İstediğimiz gibi bir araba alamamak

Monoceto

Guru
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2010
3.268
5.827
34
Merhaba hanımlar
Geçen hafta arabamı sattım. 2008 model ufak bekarliktan kalma bir arabaydı. Çok severek kullandım ama artık üç cocuklu hayatımda küçük gelmeye başladı. Model de yükseltmek istiyorum. Arabamı 300 bine sattım. Kenarda da 400-450 bin kadar param var. Ama almak istediğim arabalar hep 1200-1500 civarı yani paramın neredeyse iki katı. Makul bir oran olsa borçla aylık 25-30 bin arası ödeme yapacak şekilde 2 yılda bitiririm. Ama öyle birşey yok mu, ya da ben mi bilmiyorum. Sinirlerim bozuldu ya bu kadar zor olmamalı bu iş
Yolu yordamı nedir? 700 bin nereden nasıl bulunur? Yardımlarınıza ihtiyacım var.

700 bin çok yüksek bir rakam maalesef. Borç istesen bulunmasi zor, kredi çeksen geri ödemesi çok yüksek. 700 bin taşıt kredisi veriliyor mu ondan da emin değilim. Bence daha makul bir araç bakın ilerleyen zamanlarda üzerine koyarsınız. 750 bin elinizde var desek az da kredi cekseniz bence orta halli bir araba alınır.

300 binlik arabadan 1.5 milyonluk arabaya sıçramanıza gerek yok bence. Zaten mütevazı bir araç kullanmışsınız bunca sene. Şimdi o kadar lükse birden çıkmak mantıksız. Bütçenize uygun güzel arabalardan alın. Çok isterseniz yine para biriktirin sonra yine değiştirirsiniz hayalinizdeki arabayla.

700 750 bine ki biraz borç yapın 800 e gayet güzel araba bulursunuz ki bu ara arabalar düşük,1,5 milyona gerek yok bence şu aşamada basamak basamak gidilir..Bende yeni 600 lük aldım 1 yıl sonra 800 sonra 1 milyon böyle gitmeyi planlıyorum bir anda olmaz,kredi de bu ortamda çekilmez sizinki artık ihtiyaç değil lükse kaçıyor ne diye fazladan bir sürü faiz ödeyesiniz ki

Şimdilik elinizdeki kadarıyla bir araç alın zamanla elinize para geçtikçe bir miktar da kredi çekerek model yükseltebilirsiniz.

Ne marka istiyorsunuz merakla ettim
Bilemiyorum ki... Sürekli kafam karışıyor. SUV istiyorum. Toyota Corolla cross olabilir. Hibrid bir başka araba da olabilir. Citroen C5 aircross olabilir... Renault suv hybrid de olabilir. Hyundai Tucson olsa hiç yok demem Karman corman kafam yani...

300 bine kadar sıfır faizli bir yıl ödemeli krediler var bayilerde ama üstünü bulamazsınız. Bütçenize uygun araç bakmalısınız.
Hangi markalarda var? Nereden ogrenebilirim? Arada da borç mu alsam kardeşlerinden altın kuru uzeri. off çok karisigim.. eşimin parası var ama vermez. O yüzden kendim halletmek istiyorum. 25-30 bin aylık öderim sikinti olmaz da. Verecek yer yok.

Altın yıl sonunda 300e çıkacak, altın borcu düşünüyorsanız bilginiz olsun.

İhtiyaç kredileri çok yüksek ki zaten Max 277 bin çıkıyor çok iyi kredi notuna araç kredisi dersen onunda iviri ziviri birsuru prosedürü var yani yorumlara göre hareket etseniz mantıklı bianda sıçramak olmuyor ne yazıkki

Sıfır araç mı yoksa ikinci el mi almak istiyorsun. İkinci ele düzgün iyi araba alabilirsin aslında.

Elde 700 varken tüm parayı verip üstüne borçlanıp araba alınmaz.

Altın yıl sonunda 300e çıkacak, altın borcu düşünüyorsanız bilginiz olsun.
Nasıl 300e? Param altinda, tutayım o zaman beş altı ay sonra mi alsam. Ay off az parayla birşeyler oluşturmaya çalışmak çok sinir bozucu. Ya hu alan nasıl alıyor aklım almiyor benim. Yolda cidden durdurup sormak istiyorum. Abicim ablacım ne iş yapıyorsun diye

Esin de para var ama vermiyor sen bu arabayı aldığında evlilik birliği içinde olduğu için mal alımı ortak oluyor valla bilemedim Allah korusun bı boşanma birşey olsa adam malina çöker bütçen neyse onu al bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…