İstanbul'da Yaşayan veya İstanbul'u iyi bilen arkadaşlarım bir bakar mısınız rica etsem??

kurtuluşta dolapdere, sondurak hariçi kiralık eşyalı evler var tek otobus yada metro ile gidebilirsiniz osmanbey olabilir nişantaşı yüksek olur fiyatları harbiye olabilir 35 senedir kurtuluştayım bomontı de özel guvenlıklı yerler var orası da feriköyde

evet ulaşım olarak avantajlı. ben de gayrettepe de çalışıyorum ve bu açıdan rahatım

tabi ki, kira olarak da daha uygun bir çok semte göre, ayrıca mesela pazar fiyatı bile farklı. bu sebeple kendisine tavsiye ederim ama dediğim gibi beklentiler ve ihtiyaçlar tam bilemediğim için, her detayı vurgulamak istedim aslında

amin inşallah, hepimiz mutlu ve huzurlu olduğumuz yerlerde yaşayalım inşallah. benim evim inanılmaz bir yokuşta, şimdi bile inip çıkamıyorum sakatlanma riski var. benim sevmeme sebeplerim arasında bu da var. ama maddi durumlar, işte bazen herieyin önüne geçiyor kira vermiyorum sonuçta

Haziranın 3unde açık olan okullar belli olacak o zaman yine yazarım hepinize çok teşekkür ederim iyi ki varsınız
rica ederiz, hakkınızda hayırlısı olsun inşallah. atanıp, bu tarafa gelirseniz yardımcı olmak da isterim. ben 20 yaşında , yabancı hissettiğim çok taşınmalar yaşadım, faydam olursa mutlu olurum kendi adıma.

aynen kağıthanede cogu evın duvarları ortak. musluk sesıne kadar duyuyor ve uyanıyorsunuz ayrıca cogu kısı anadolu dan gelen ınsanlar. yanlıs anlasılma olmasın ben de geldım ama 60 sene once gelmıs mesela aıle ama halen mahalle kulturunde. ya da ozgur bır arsada kendı mustakıl evınde yasıyor kafasında.gurultu, rahatsızlık vermeme hassasıyetı falan yok yanı genel olarak. yapılar da ıc ıce oldugundan, ekstra zor oluyor yani.

Kizlarrr merhaba yine ben Açık olan okulların listesi belirlendi. Fakat Kağıthane de Açık yok. Listenin ekran görüntüsünü aldım atacağım buraya bi el atın fikir yurutelim ne dersiniz bu hafta içi başvuru sürecim

Sadece bu okullarda benim branşımda açık var.

Eklentiler

• Screenshot_20240603-153346_Microsoft 365 (Office).jpg
    261,2 KB · Görüntüleme: 36
  • Screenshot_20240603-153331_Microsoft 365 (Office).jpg
    255,5 KB · Görüntüleme: 37
Sultanbeyli ve sancaktepe ilçelerini tercih ederseniz anadolu yakasında onlar ve tek vasıtayla en yakın kurtköy olur.Kurtköy temiz ve site içi daire bulabileceğiniz bir semt güvenlide ayrıca.Onun dışında güngoren ilçesi olursa onun en yakını ve tek vasıtayla gidebileceginiz tozkoparan semtini önerebilirim.Bağcılar bayrampaşa esenyurt gaziosmanpaşa tercih etmeyin derim.

Listeye tekrar baktım küçükçekmecenin florya semtini tercih edebilirsiniz.Sarıyer ve beykozda güzeldir ama detaylı olarak mahallelerini bilmiyorum

Esenyurt, Beylikdüzü ve Güngören'i direk eleyelim.
Beşiktaş M. Ali Büyükhanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi güzel, ancak okul Etiler'de. Orada yakın yerlerde bile (ev,pansiyon,apart vb.) fiyatlar uçuk.
Bayrampaşa Tuna ve Sağmalcılar olabilir, Bayrampaşa'nın çoğu göçmen zaten..
Sarıyer Anadolu Lisesi, Ayazağa tarafında, otobüs ve minibüs var. Sarıyer Mustafa Kemal Anadolu Lisesi de aynı şekilde. Metro ile de 10-15dk yürüme mesafesi var.
Beykoz Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi'ne otobüsle ulaşım var ama yokuşu olan bir bölge..
Büyükçekmece Recep Güngör Anadolu Lisesinin konumu metrobüse çok yakın, Tüyap veya Beykent durağından yürüme mesafesinde.
Büyükçekmece Sudi Özkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi cadde üstünde bir okul. Minibüs, otobüs var. Sahile (Kamiloba'ya) çok yakın. Yazın bol bol denize girersiniz hem de plaj parası vermeden :)

Ne çok bilginiz var okullar hakkında maşallah çok teşekkür ederim 1+1 eşyalı 25- 30 bine tutabilecegim bir ev istiyorum yakınından ve avrupa yakası olmaz mı ki

Gaziosmanpasayi neden onermiyorsunuz orada çalışıp kagithanede otursam uzak mi olur hem kursuma da yakın ( kurs Şişli'de)

ben okulları bilemem ama Sarıyer Mustafa Femal Anadolu Lisesi konum oalrak epey iyi. İstinye'de çok uzun yıllar yaşadım ve okulun bulunduğu Derbent mahallesine çok yakındır.. Hem ucuza ev bulrusunuz, hem ulaşımı kolay hem de yaşaması çok keyifli bir bölge.
Bir de eski ofisim Beşiktaş Ali Büyükhanlı meslek lisesi'ne epey yakın idi. okulun etrafında ev tutmanız pek mümkün değil emlak fiyatları açısından fakat bu bölge de ulaşımı çok çok kolay.

Ne çok bilginiz var okullar hakkında maşallah çok teşekkür ederim 1+1 eşyalı 25- 30 bine tutabilecegim bir ev istiyorum yakınından ve avrupa yakası olmaz mı ki
Çok rahat bulursunuz 20 bine eşyalı. ya da eşyasız 17-18e tutup, trendyoldan ve spotçudan uyguna alırsınız eşyaları ne olacak =)

Gaziosmanpasayi neden onermiyorsunuz orada çalışıp kagithanede otursam uzak mi olur hem kursuma da yakın ( kurs Şişli'de)

Hemen Gop'daki okullara da bakayım tam neredelermiş d

E orası çingene mahallesi zaten

Gaziosmanpaşa Süleyman Şah Anadolu Lisesi, Karayolları mahallesinde. 49 numaralı otobüse biner dolana dolana Şişli'ye 45-50dk da gelirsiniz. Bölge olarak çok önerebileceğim bir yer değil.

GOP Behçet Canbaz Anadolu Lisesi, Ali Fuat Başgil tramvayına yakın (15-20 dk) , tramvaya binip Edirnekapı'ya oradan da Metrobüs ile Mecidiyeköy'e (15 dk) gelebilirsiniz. Tabi yürüme mesafesini ve kalabalığı hesap etmedim :) O bölgede 17-18e ev bulursunuz.

GOP 2. Mehmet Çok Programlı Anadolu Lisesi ve GOP Vefa Poyraz Anadolu Lisesi, Küçükköy bölgesinde, ulaşım var evet ama 1 saate yakın sürüyor.

Eyüp Refhan Tümer Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Eyüpsultan Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Karadolap (Yeşilpınar) mahallesinde,her ne kadar ulaşım imkanı fazla olsa da çok kalabalık, eğitimsiz kalabalık çok.Açıkçası önermem. (49, 49y, 49g dolana dolana Şişli'ye götürüyorlar 45-55 dk)

Kurtuluş

Ergenekon, Türkbeyi, Baysungur,Bilezikçi, Şahin, Baruthane ve civarı

Feriköy
Savaş, Kuyulubağ, Çobanoğlu bunların 1. Ve 2. Adaları

Şişli Merkez
Kocamansur, Hanımefendi, Perihan, İskenderoğlu sokak ve civarı

Bu sokaklar güvenli. Özellikle Kurtuluş için bu sokaklar dışına bakmayın.

Bağcılar bayrampaşa esenyurt gaziosmanpaşa tercih etmeyin derim, ben de aynen..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…