İstanbul'da Yaşayan veya İstanbul'u iyi bilen arkadaşlarım bir bakar mısınız rica etsem??

Seyrantepe de bir site mahallesi var Gs stadının tam arkasında adını hatırlayamadım metroya da yakındı baya

Seyrantepe de bir site mahallesi var Gs stadının tam arkasında adını hatırlayamadım metroya da yakındı baya
Vadi İstanbul mu? Zengin değilse niye oralara para harcasın ki? Gaspçıların yoğun yaşamadığı ve ulaşımın rahat olduğu herhangi bir yerde yaşayabilir.

Yazıldı mı bilmiyorum ama Kağıthane'de Sultan Selim mahallesi var. Ama sanayi mahallesi olarak bilinir. 20 bin ve üstüne oturulacak durumda daire bulursunuz. Metroya yakın kısımları tercih ederseniz daha rahat olur. Genel olarak güvenlidir. Beyaz yakalı nüfusu yoğundur.

Metrobüs+metro veya metrobüs+yürüyüş yaparım diyorsanız veya marmaray+metro yaparım diyorsanız Anadolu yakasını da düşünebilirsiniz.

Yazıldı mı bilmiyorum ama Kağıthane'de Sultan Selim mahallesi var. Ama sanayi mahallesi olarak bilinir. 20 bin ve üstüne oturulacak durumda daire bulursunuz. Metroya yakın kısımları tercih ederseniz daha rahat olur. Genel olarak güvenlidir. Beyaz yakalı nüfusu yoğundur.

Metrobüs+metro veya metrobüs+yürüyüş yaparım diyorsanız veya marmaray+metro yaparım diyorsanız Anadolu yakasını da düşünebilirsiniz.
Kağıthane önerildi çok teşekkür ederim Sultan Selim mahallesini de not alayım 🙏🌸

evet en işlek caddesi, Sanayi Mah. ekonomik ve çok da sıkıcı değil ama yine de detaylı olarak hanımefendiye bilgi vermek isterim çünkü kendim de orda oturuyorum. halen alışamadım, sevemedim. eşimin babadan kalma evi olmasaydı, oturmak istemezdim.

evet en işlek caddesi, Sanayi Mah. ekonomik ve çok da sıkıcı değil ama yine de detaylı olarak hanımefendiye bilgi vermek isterim çünkü kendim de orda oturuyorum. halen alışamadım, sevemedim. eşimin babadan kalma evi olmasaydı, oturmak istemezdim.

Ben de 2 yıl oturdum. Çok bayılarak oturmadım ama önemli avantajları vardı. Metroya çok yakın (Şişli'de çalıştığım için bu çok önemliydi), yürüyüş mesafesiyle ulaşabileceğiniz çok sayıda AVM ve market var. Ana caddeye çıkınca minibüse binip Sarıyer veya Beşiktaş gibi keyifli yerlere ulaşmak çok kolay. Belirli yerleri haricinde güvenli de olduğunu gördüm. Tek başına yaşayacak bir kadın için uygun.Yani yaşaması çok keyifli değil, haklısınız, ama kirasını karşılayamayacağımız keyifli yerlere gidebilmek için uygun bir konumda.

Kendi eviniz olması çok güzel, en azından kira derdiniz yok. Ama umarım daha keyif alarak yaşayacağınız evler vardır kısmetinizde.

Mecidiyeköy (Trump Avm arkası, Şehit Er Cihan Namlı Caddesi, Darcan Sokak vs. ), Gülbağ (Kekik Sokak), Kuştepe (Bilgi Üniversitesi Yakını) bu 3 bölgede eşyalı kiralık minik ev rahatlıkla bulursunuz 15-16 bine.
Kekik Sokağın bazı kısımları ve üniversite yakını (kuştepe halkından dolayı) size sorun yaratabilir ama bilginiz olsun..

Haziranın 3unde açık olan okullar belli olacak o zaman yine yazarım hepinize çok teşekkür ederim iyi ki varsınız 😇🌸🙏

yenGEnC evet İstanbul’da 10 bin liraya da ev bulunabilir ama her ne kadar 12-13 yıldır İstanbul’da yaşamasam da kötü yöndeki değişiminden haberdarım, 10 bin liraya bulunan ev ya çok eski bir binadır ve depremde yıkılma riski vardır, çürük çıkan bina çok ama vicdanı sızlamayan bazı ev sahipleri kiracıların canını hiçe saydığından 3 kuruşa bile olsa bu beton mezarlara kiracı sokuyor, bazı yerlerde ev kiralarının ucuz olmasının sebeplerinden biri bu ya da semti kötü oluyor bölgenin adı çıkmış oluyor, ki İstanbul’un birçok ilçesi artık eskisi gibi güvenli değil, bir Esenyurt, Esenler, Bağcılar da yaşamak her gün acaba nerede silahlı saldırı olacak diyerek yaşamak demek, şanslıysanız sokaklarda yaşanan silahlı saldırılarda bir kaza kurşununa kurban gitmezsiniz, keza Anadolu yakasında da Kartal-Pendik, Ümraniye çete hesaplaşmaları yaşanan ilçeler, bu ilçelerin devlet hastanelerinin acillerine neredeyse haftada 2-3 defa silahlı saldırı vakaları geliyor, bir sene annem daha sağken böyle bir olay sonrası ölen bir adamın hastaneye getirilmesiyle, sabahın 6’sına kadar hastanede resmen rehin alındık desem yalan olmaz, hayatımda ilk defa o kadar özel harekat polisini bir arada gördüm, yani evet ucuza ev bulunur ama semtin nispeten güvenli olması için daha fazla kira ödeyip güvenliğinizi satın alıyorsunuz.

Öte yandan evet İstanbul yokuşlu bir şehir, oturduğunuz o yokuşa toplu taşıma yoksa, taksi de kısa mesafe götürmek istemiyorsa o bayırları yazın sıcağında inip çıkmak ayrı derttir, kar da kış da yürümek daha da zordur hele de ara arterse yandın, tuzlamadan nasibini almaması halinde jilet gibi bayırda bir artistik buz patencisi edasıyla death drop atlayışı yapa yapa gidersin.

Anlamadığı şu insanların öncelikleri farklı. Kreş 15 bin demiş,şu an butik kreşlerin bile aylığı o kadar zaten, bilinen köklü fazla şubesi olan yerler daha da pahalı zaten.
Mutfak masrafı diyor 4 kişilik bir aile dengeli düzenli besleniyorsa bahsettigi rakamin da üzerine ćıkabilir. Makarna yedirmiyoruz çocuklara 3 öğun,meyvesi, eti ,sebzesi,yumurtası ,peyniri,kuruyemişi vs derken ben en pahalı alışverişimi halihazırda iki çocukla yapıyorum şu an.
Semt konusu da (tabi ki kirada otursam )çocukların güvenliği ön planda olur. Ben ara sokakta bisiklet sürsün,oynasın diyemem ki (araba çarpabilir,sokakta başına başka birşey de gelebilir,kızım 2 sene sonra liseye gidecek belki toplu taşıma kullanacak vs)en basitinden,sitede oturuyorum halihazırda yine site bakarım,güvenle vakit geçirsinler diye. İyi bir muhit isterim kızım sokakta rahat yürüsün diye. Geçenlerde bir ev baktık eşimle, yeni yapılanma olan bir bölge,yeni bina,bahçe katı bir dubleks falan,güvenlikli site. Sokağa bir baktım , kızımı bu sokakta yürütürmüyüz dedim eşime, pek güvenli durmuyor dedik ,biraz gezdik dolaştık çevreyi,sevemedik. Bizim kriterlerimize asla uymadı mesela evi ćok beğenmis olmamız da kurtarmadı durumu.
Şimdi bekar bir genç kadında bence ucuz diye kötü muhitlerde korkarak yaşamamalı.

Anlamadığı şu insanların öncelikleri farklı. Kreş 15 bin demiş,şu an butik kreşlerin bile aylığı o kadar zaten, bilinen köklü fazla şubesi olan yerler daha da pahalı zaten.
Mutfak masrafı diyor 4 kişilik bir aile dengeli düzenli besleniyorsa bahsettigi rakamin da üzerine ćıkabilir. Makarna yedirmiyoruz çocuklara 3 öğun,meyvesi, eti ,sebzesi,yumurtası ,peyniri,kuruyemişi vs derken ben en pahalı alışverişimi halihazırda iki çocukla yapıyorum şu an.
Semt konusu da (tabi ki kirada otursam )çocukların güvenliği ön planda olur. Ben ara sokakta bisiklet sürsün,oynasın diyemem ki (araba çarpabilir,sokakta başına başka birşey de gelebilir,kızım 2 sene sonra liseye gidecek belki toplu taşıma kullanacak vs)en basitinden,sitede oturuyorum halihazırda yine site bakarım,güvenle vakit geçirsinler diye. İyi bir muhit isterim kızım sokakta rahat yürüsün diye. Geçenlerde bir ev baktık eşimle, yeni yapılanma olan bir bölge,yeni bina,bahçe katı bir dubleks falan,güvenlikli site. Sokağa bir baktım , kızımı bu sokakta yürütürmüyüz dedim eşime, pek güvenli durmuyor dedik ,biraz gezdik dolaştık çevreyi,sevemedik. Bizim kriterlerimize asla uymadı mesela evi ćok beğenmis olmamız da kurtarmadı durumu.
Şimdi bekar bir genç kadında bence ucuz diye kötü muhitlerde korkarak yaşamamalı.
Size tamamen katiliyorum. Oturdugum bolgede oglen makarna bulgur ve sebze cikan kresin fiyati 15bin lira. 2024/2025 fiyatiysa temmuzda belli olacakti.
Oglum 3 ana 2 ara ogun yapar. Ve istahli bir cocuk. Her ogununu ozenle hazirlarim. 2 yasinda ve asla kuru makarnayla bir ogun gecirmedim. Haliyle mutfak masrafimiz epey yuksek. 1kg karisik cig kuruyemis bile bin lira. 1kg bize 2 hafta gidiyor desem umarim sasirmazsiniz.

Konu sahibine onerim Kagithanede duzgun guvenli bir yer pek yok. Cogu yapilar ic ice kalabalik. Vadi Sariyere bagli ama Kagithaneye daha yakin. Vadide 1+1 25bine bulunabilir. Ya da Sariyeri dusunebilirsiniz. Haciosman metro istasyonuna bircok otobus geliyor, metroyla Sisli Mecidiyekoye kisa surede ulasirsiniz. Ben Sariyerde oturuyorum ve cok huzurlu guvende hissediyorum.

Size tamamen katiliyorum. Oturdugum bolgede oglen makarna bulgur ve sebze cikan kresin fiyati 15bin lira. 2024/2025 fiyatiysa temmuzda belli olacakti.
Oglum 3 ana 2 ara ogun yapar. Ve istahli bir cocuk. Her ogununu ozenle hazirlarim. 2 yasinda ve asla kuru makarnayla bir ogun gecirmedim. Haliyle mutfak masrafimiz epey yuksek. 1kg karisik cig kuruyemis bile bin lira. 1kg bize 2 hafta gidiyor desem umarim sasirmazsiniz.

Konu sahibine onerim Kagithanede duzgun guvenli bir yer pek yok. Cogu yapilar ic ice kalabalik. Vadi Sariyere bagli ama Kagithaneye daha yakin. Vadide 1+1 25bine bulunabilir. Ya da Sariyeri dusunebilirsiniz. Haciosman metro istasyonuna bircok otobus geliyor, metroyla Sisli Mecidiyekoye kisa surede ulasirsiniz. Ben Sariyerde oturuyorum ve cok huzurlu guvende hissediyorum.
Aynen öyle. Şaşırmam niye şaşırayim,benim oģlumda kuruyemis canavarı,o da kendi başına yiyordur haftalık yarım kilo kuruyemiş minimum. Kızım meyve canavarı o da erik,kiraz karpuz ne bileyim mandalina ne varsa sever yer evde bulunsun ister. Bende abur cubur yiyeceğine meyve yemesini tercih ederim zaten.
Bende kreş gezerken,güvenlik acığı olan,eleman eksiği olan(1 görevli kadın 3 kattaki tüm sınıflardaki çocuklara tuvalete giderken eşlik ediyor,tuvaleti temizliyor,mutfak,hatta yemek yapıyor vb , menüde bahsettiğiniz tarzda zaten)okulların o bantta olduğunu biliyorum. Şok olmuştum hatta bu kadıncağız hangi birini adam akıllı yapabilir ki diye. Daha fazla eleman calıstıran yerler daha da pahali,işin icine yabancı dil,ek ders (dans,jimnastik vs)girince daha da pahalı. 15 bin lira küçük bir yerde belki pahalı olabilir,büyük şehirlerde ortalama belki ortalama alti bir fiyat.
Çocuğu güzel beslemek,dengeli beslemek zaten başlı başına ek bir masraf. Helali hoş olsun zaten,bundan da kısamam,imkanım dahilinde layıkıyla hazırlarım o ayrı ama böyle sanki çok uçuk meblağlarmış gibi konuşulması tuhafıma gidiyor acıkçası. 1 küçük kalıp peynir 300 lirayken ne bileyim eli yüzü düzgun organik yumurta 100 lirayken,kuruyemiş meyve fiyatları malumken sanki biz abartıyormuşuz gibi görünmesi tuhaf. Hiç mi markete pazara çıkmıyorlar anlamıyorum. Ha makarna da yenir,bulgurda yenir asla ezmek amaclı söylemedim ama imkan varken kimse çocuğuna bunlarla öğün atlatmak istemez ki. Gelişim çağındalar,mümkün olduğunca iyi beslenmeliler. Bunlardan kısip birikimde yapamam,para biriktireyim gezeyim de diyemem şahsen.

Kesinlikle katılıyorum, İstanbulluyum 40 yaşına kadar İstanbul dışında bir yerde yaşamadım, benim gençliğimdeki gibi değil artık birçok ilçesi ve bazı semtler çok kötü, şahsen bedava deseler oturmam, yaşadığım yerde yüzde yüz güvende olmam diye bir şey söz konusu olamasa da nispeten güvenli olmasını isterim, keza dediğiniz gibi mutfak masrafı asla kısamayacağım bir harcama, sebze, meyve, protein, süt ve süt ürünlerini yemesek de olur diyemem, ki egedeyim sözde çoğu yeri tarla olan bir kasabadayım ama burada bile son 1-2 senede sebze meyve fiyatları uçtu, örneğin taze barbunyanın kilosu 90 lira kim bilir İstanbul’da kaç liradır🤷‍♀️

Ben de zaten bekar bir kadın olduğundan güvenliği için yazdım çünkü İstanbul’u şehir olarak severim ama her yeri tıklım tıklım doldu, ülke içi ve ülke dışı İstanbul’a göç yüzünden şehirde asayiş sorunu yaşanıyor, güvenlik kesinlikle önemli😌

Kesinlikle katılıyorum, İstanbulluyum 40 yaşına kadar İstanbul dışında bir yerde yaşamadım, benim gençliğimdeki gibi değil artık birçok ilçesi ve bazı semtler çok kötü, şahsen bedava deseler oturmam, yaşadığım yerde yüzde yüz güvende olmam diye bir şey söz konusu olamasa da nispeten güvenli olmasını isterim, keza dediğiniz gibi mutfak masrafı asla kısamayacağım bir harcama, sebze, meyve, protein, süt ve süt ürünlerini yemesek de olur diyemem, ki egedeyim sözde çoğu yeri tarla olan bir kasabadayım ama burada bile son 1-2 senede sebze meyve fiyatları uçtu, örneğin taze barbunyanın kilosu 90 lira kim bilir İstanbul’da kaç liradır🤷‍♀️

Ben de zaten bekar bir kadın olduğundan güvenliği için yazdım çünkü İstanbul’u şehir olarak severim ama her yeri tıklım tıklım doldu, ülke içi ve ülke dışı İstanbul’a göç yüzünden şehirde asayiş sorunu yaşanıyor, güvenlik kesinlikle önemli😌
Aynen öyle.
Benim önceliğim güvenlik. Dediğiniz gibi yüzde yüz güvenli diyemem yaşadığım semte ama sokakta yürüyebiliyoruz rahatsız edilmeden. Çok fazla hırsızlık,gasp vb olaylar yaşanmıyor,şahit olmuyoruz. Bekar genç bir kadına git en kötü semtte bir apartman dairesinde otur,güvenlik önemsiz ya boşver, ne olacak diyemem şahsen. Can güvenliği tasarruf yapmaktan çok daha önemli bana göre. Biraz fazla ödeyip en azından huzurla girip çıksın evine ,taciz edilmesin,rahatsız edilmesin diye düşünenlerdenim. Gıdadan ve güvenlikten tasarruf yapılmaz bence bu devirde.

X