Sandviç - Kanepeler Ispanaklı Peynirli Güneş Poğaça ve Sucuklu Menemen -Pakmaya sponsorluğunda

1bilinmeyen canım poğaçana gelip gidip tekrar bakıyorum,o dilimlerin kenarlarını nasıl kıvırıp o hale getirdin,çok düzgün olmuş,ben de becerebilirmiyim acaba,gerçekten beceri ister onu öyle yapmak,ben kesin yanlışlıkla kopartırımHarikasın.

Dilimlere ayırınca, dilimi tutup, sağa doğru bük.. Bütün hepsini aynı yöne bük.. Pide gibi bir görüntüsü oluyor kıvırdığın dilimin. Çok basit yani.
Dilimin içindeki harç az gözükürse, artan iç oluyor, ondan ilave et.. Hamur sonuçta sağını solunu düzeltmesi kolay oluyor

Tamam canım,sanırım bu dediklerini yapabilirimAslında işin başında olunca ve yapmaya başlayınca ne yapacağını biliyor insan.Senin iç harcın bol gözüküyor,aynı ölçüyle yaparım,az gelirse dediğin gibi ilave ederim,çok teşekkürederim ilgilenip cevap verdiğin ve bizi bu güzel tarifle tanıştırdığın için.Tekrar emeğine sağlık

Rica ederim, ne demek Çok basit inan.. Hani gören zor bir şey sanır ama normal poğaça yapmaktan farkı yok aslında, hatta dilimleyip bükmek normal poğaçayı kapatmaktanda pratik İç harcı olarak ilkin patatesli kıymalı yapmıştım, o da güzel olmuştu.. Aynen dediğin gibi başına geçince inan bakma ihtiyacı bile duymazsın.. Ben çok mutlu oluyorum soran olunca, çünkü bilgi paylaşmak güzeldir

Oyy bu ne guzellik yahu Kk nun hepsi mi hamarat olur ,simdi cildizaam Sofran ve sununlarin sahana canim ,ellerine saglik Basarilar dememe gerek var mi

Oyy bu ne guzellik yahu Kk nun hepsi mi hamarat olur ,simdi cildizaam Sofran ve sununlarin sahana canim ,ellerine saglik Basarilar dememe gerek var mi
Çok teşekkür ederim Nuryolu
İlkkez böyle bir yarışmaya giriyorum :)
Tüm arkadaşlara başarılar diliyorum..

Elinize sağlık. Çok güzel görünüyor. Güneş poğaça yapımı çok zor görünüyor niyeyse bana :) sucuklu menemende enfes görünüyor. Başarılar dilerim:)

Elinize sağlık. Çok güzel görünüyor. Güneş poğaça yapımı çok zor görünüyor niyeyse bana :) sucuklu menemende enfes görünüyor. Başarılar dilerim:)
Çok teşekkür ederim Dombik
Poğaçanın yapılışı inan normal poğaça yapmaktan farkı yok, hatta daha kolay bence
Sucuklu menemeni kesinlikle tavsiye ederim denemeni..

Bu böreği ne zaman görsem şekline bayılırım.Gerçi siz poğaça demişsiniz ama börek de olur dimi:)Çok güzel görünüyor.Menemen de kahvaltıların vazgeçilmezi.Yumurta yerine üzerine kaşar peyniri de serpip deneyin güzel oluyor gerçekten.Ellerinize sağlık.Başarılar dilerim.

Ama hamur poğaça hamuru, ilk aldığım tarifte poğaça olarak almıştım.. Aklımda öyle kalmış.. Nettede benzeri videosu var yapılışnın, ben instant maya kullandım..
Menemen sucuklu olarak çok severiz, yumurta kırmayınca aynen kaşar rendelerim, bazende fırınlarım..
Çok teşekkür ederim yorumunuz için..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…