İradenize nasıl sahip çıkıyorsunuz?

Öncelikle azimli olmalısınız kesin karar verirseniz zayıflamak istediğinize hiç bişey önünüzde durmuyor ki canınız bile çekmiyor İnan'ın. Geçen sene bu zamanlar bir azimle 4 aya yakın bi sürede tam 15 kilo verdim aç gezdim resmen ama karşılığını aldım az yedikçe insanın iştahı köreliyor ama sonra bi tatile gittim bi abarttım yemeyi sonrası iştahım tekrar çoştu o 15kilonun 5 kilosunu gayet güzel bi şekilde geri aldım kendim ettim kendim buldum resmen . Şimdi bide hamileyim oh gelsin kilolar. Ama isteyince emin olun oluyor önemli olan kesin karar vermek gözünüz hiç bişey görmez bide kilo vermeye başladıkça insan daha çok motive oluyor o yüzden ilk zamanlar biraz daha dişinizi sıkmalısınız sonrası daha kolay İnan'ın

Mesela caninin cok cikolata istedi diyelim..yada kizartma...
Amaaaan ben zaten bunun tadini biliyorum...yemesem kaybim olmayacak diye dusunun...
Ya da bir tane de yesem iki tane de yesem ayni tad...birsey degismeyeck diye dusunun...bu sayede bir tane almaniz yetiyor

Geçenlerde bir yerde okudum, öğrencileri iki gruba ayırmışlar, bir gruba yemekten 2 saat sonra yani açken, diğer gruba 15lı dk sonra yani tokken iki parça çukulata verilmiş 14 gün boyunca, tokken yiyenlerde bir süre sonra hem çukulata yeme isteği azalmış, hem de tadı artık eskisi gibi cazip gelmemeye başlamış. Açken yiyen grupsa tam tersi. Yani açken zararlı yiyeceklere meyletme ve bağımlı hale gelme riskiniz daha fazla. Açlığınızı aşırı şekerli yağlı, fast food tarzı zararlı yiyeceklerle bastırmaktansa sağlıklı yiyeceklere yönelin. Eve almayın, evde yemek yapın, dışarda çok yememeye çalışın. Bir süre sonra alışacaksınız ve istemeyeceksiniz. Not tutun, şu kadar gündür devam ediyorum gibi, bir de etrafınızda bir kaç kişiye de söyleyin, bu tarz devamlılık gerektiren durumlarda psikolojik olarak hesap verebilme duygusunun da işe yaradığı söyleniyor,

Evet yememeniz gereken şeyler var ve zayoflamanız lazım hem de 20 kilo kadar. Ne yaparsınız yasak olan ve çok sevdiğiniz o yiyeceklerden nasıl vazgeçersiniz? yardıma ihtiyacım var ve bu cevaplar belki bana yardım edebilir.. çünkü çok kilom var ve zayıflamam gerekiyor yarın diyorum hergün ama ertesi günü gelince olmuyor
Çikolata cips ve diger bütün abur cubur ve tatlıları bırakın. . Derhal fark edecektir. Her şeyden vazgeçmenize gerek yok. Kasmadan. Daha sakin ve rahat olun. Endişeyi bırakın. Öğün haricinde bi şey yemezseniz olur biter. Rejim filan gerekmez. Merdiven kullanın asansör değil. Ayrıca balık etli hatunlar da çok hoş oluyor. Ben zayıf ve basenliyim. Direkt orantısız yani. Kilolu oluo orantılı olmayı tercih ederim. Gidio bi şükür namazı kılın bence

Geçenlerde bir yerde okudum, öğrencileri iki gruba ayırmışlar, bir gruba yemekten 2 saat sonra yani açken, diğer gruba 15lı dk sonra yani tokken iki parça çukulata verilmiş 14 gün boyunca, tokken yiyenlerde bir süre sonra hem çukulata yeme isteği azalmış, hem de tadı artık eskisi gibi cazip gelmemeye başlamış. Açken yiyen grupsa tam tersi. Yani açken zararlı yiyeceklere meyletme ve bağımlı hale gelme riskiniz daha fazla. Açlığınızı aşırı şekerli yağlı, fast food tarzı zararlı yiyeceklerle bastırmaktansa sağlıklı yiyeceklere yönelin. Eve almayın, evde yemek yapın, dışarda çok yememeye çalışın. Bir süre sonra alışacaksınız ve istemeyeceksiniz. Not tutun, şu kadar gündür devam ediyorum gibi, bir de etrafınızda bir kaç kişiye de söyleyin, bu tarz devamlılık gerektiren durumlarda psikolojik olarak hesap verebilme duygusunun da işe yaradığı söyleniyor,

Öle hamburger filan sevmem ekmek çok yemem aç karnına da tatlı yemem yemek sonrası tokken cnm çok istiyor bnm de

Birkaç ay öncesine kadar abur cubur bağımlısıydım:KK53:. Ben şunu denedim :

Vücudun bir şeye alışma süresi 21 gün imiş. Ben de 21 gün boyunca abur cubur yemedim , hâlâ yemiyorum. Alıştım galiba...
Daha sonra pastahane islerini bıraktım aynı şekilde.

Birden her şeyi bırakma yavaş yavaş alışa alışa bırak... Dene bunu:KK66:

Hamilelik ve dogum sonrasi harici pek kilolu biri degildim. yaş ilerledikçe metabolizma yavaşlıyor sanirim kilo vermek zorlaşmaya başlamıştı
Eski resimlerime bakar bakar kendime gaz verirdim
Bir de eski eşim sen kilo veremeyeceksin galiba kaldı bu göbek sende deyip dururdu , dedim ki içimden simdi bunu boğsam mahkemeydi cezaydı derken ben daha fazla kilo alırım iyisi mi yeme drya
:KK14: bol su , az ya da hiç ekmek ve bol yürüyüş
Şimdi istesem de fazla yiyemiyorum .Ha cok sevdigim şeyler var onları da ayda bir ödül olarak kullanıyorum kendime.
Umarım başarabilirsiniz:KK200:

güzel güzel elbiselere bakarak insan hırs edebilir birde gereksiz abur cubur dışında diğer tüm besinleri de yemek zorundasin diyet yapmak aç kalmak değildir kucuk kucuk öğünlerle hersey den yemek gerekir bol bol koş ayrıca.

Ben de zararlı yiyecekleri gobegimde basenimde bacaklarimda yağ topaklari gibi düşünüyorum ve yemekten vazgeciyorum:)
Bir dilim baklava bile bacaklarimda selülit olarak yer alacak diye vazgeciyorum. Beynimi sartlamisim ve sen de dene tatlım

Evet yememeniz gereken şeyler var ve zayoflamanız lazım hem de 20 kilo kadar. Ne yaparsınız yasak olan ve çok sevdiğiniz o yiyeceklerden nasıl vazgeçersiniz? yardıma ihtiyacım var ve bu cevaplar belki bana yardım edebilir.. çünkü çok kilom var ve zayıflamam gerekiyor yarın diyorum hergün ama ertesi günü gelince olmuyor
Bende öyleydim .yalnız benim sorunum yeme değil yememeydi. Günde bir öğün yiyerek (midem fazlasını almıyordu ) hayatta kalmaya çalışıyordum :) bide 3 çocuk doğurdum :) neyse başladım bir diyete .20 kilo fazlam vardı .artık 7 kilo fazlam var :)

3 sene önce 93 kiloydum boyum 173cm 25 yaşımdayım.Bi gün boolll paça bi pantolon aldım ve bana olmadı o güne kadar ne kadar şişman olduğumu anlamamıştım.O gün benim dönüm noktam oldu.Akşam 6dan sonra bişey yemedim çok acıkırsam bi kase yoğurdun üstüne elma doğradım meyveli yoğurt gibi yedim.Evde leslie yaptım 15dk.Ekmek sadece kahvaltıda bi dilim yedim.Haftada bi gün serbesttim ama mide küçüldüğü için zaten çok yiyemiyodum.Her hafta o pantolonu denedim.Bana olmayan kıyafetlerimi denedim.Bi sene sonunda hepsi bana bol oluyodu 58 kiloya düştüm.Ben bunları yaptım umarım yardımcı olur

Yasak koymuyorum. Ilk olarak porsiyon kücültün. Caniniz zararli bir sey yemek istiyorsa sabah yiyin. Öglen yemeginde iyice doyurun kendinizi. Aksam da bir iki dilim cavdarla gecistirin. Saat 7 den sonra yemeyin. Caniniz abur cubur isterse kenara koyun ertesi gpn sabah yiyin. Bir kac kilo gidince yemek istemiyeceksiniz

Eve abur cubur çikolata tatlı vs alma
bu çikolata, tatlı, cips falan alıştığın zaman sürekli yiyesin geliyor
ama yemediğin zaman da önünde olduğunda bile canın istemiyor gerçekten.
Baklavayı vs. çok severim mesela ama genellikle önüme koyulsa tadına bile bakmam. Ama bu aralar her gün çikolata yiyorum. Evde olmasa yemem. Alıştığımdan yiyorum.. kendini yememeye alıştır.

3 sene önce 93 kiloydum boyum 173cm 25 yaşımdayım.Bi gün boolll paça bi pantolon aldım ve bana olmadı o güne kadar ne kadar şişman olduğumu anlamamıştım.O gün benim dönüm noktam oldu.Akşam 6dan sonra bişey yemedim çok acıkırsam bi kase yoğurdun üstüne elma doğradım meyveli yoğurt gibi yedim.Evde leslie yaptım 15dk.Ekmek sadece kahvaltıda bi dilim yedim.Haftada bi gün serbesttim ama mide küçüldüğü için zaten çok yiyemiyodum.Her hafta o pantolonu denedim.Bana olmayan kıyafetlerimi denedim.Bi sene sonunda hepsi bana bol oluyodu 58 kiloya düştüm.Ben bunları yaptım umarım yardımcı olur
Tebrik ederim 1 senede çok büyük bi başarı, hele motivasyonunuzu kaybetmemeniz işin en önemli noktası

Mükemmel kilo vermişsiniz helal olsun darısı başıma

Ekmek hastası olan ben hiç ekmek yemedim ve 1.5 ayda tam 6 kilo verdim ama ilk hafta çok aşırı zorlandım.Adeta ekmek beni ye diye bağırıyordu:KK70: Ama cnm emin ol 7-8.gün ekmek aklıma bile gelmedi zorluğu sadece ilk hafta o kadar.Ya kendine deki 1 hafta seni yemeyeceğim bu kadar.

X