İradenize nasıl sahip çıkıyorsunuz?

Baharyagmuru35

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2011
14.264
14.661
Evet yememeniz gereken şeyler var ve zayoflamanız lazım hem de 20 kilo kadar. Ne yaparsınız yasak olan ve çok sevdiğiniz o yiyeceklerden nasıl vazgeçersiniz? yardıma ihtiyacım var ve bu cevaplar belki bana yardım edebilir.. çünkü çok kilom var ve zayıflamam gerekiyor yarın diyorum hergün ama ertesi günü gelince olmuyor

3 günde alışır 21 günde kendinize şaşırırsınız. Başlamak ise bitirmenin yarısı, dar kıyafetler giyin. Sevdiğiniz ama üzerinize olmayan kıyafetleri her pes dediğinizde deneyin. Az ama sık en önemli kural. Ve şöyle düşünün bu bir süreç. En önemlisi ise siz gerçekten zayıflayınca Mutlu olacak mısınız? Öyleyse sizi hiç bir şey tutamaz

Yedikçe kilo almayanlardansınız sanrm :)

Evet oyuzden ahkam kesmeyeyim dedim ama bol su bence gercekten ise yarayacaktir. Agzim bos kalmasin derseniz kalorisi dusuk hem saglikli yesillik yiyin nebileyim kivircik filan mevsiminde salatalik vs elma herdaim..

Bence basarabilirsiniz:KK24:

Tadını biliyorum diyin kendinize..sizin için giymeyi hayal ettiğiniz kıyafetler,,görünmek istediğiniz bi vücut şekli mi daha önemli yoksa yemek istediğiniz şeyler mi?bunların farkına vardiğiniz zaman zaten yemeyi değil olmayı hayal ettiğiniz şeyi yaparsıniz..yemek 5 dakika pismanlik çok daha fazlası..

Bende şu 3-4 ay içinde yaklaşık 6-7 kilo aldım. Hemde hiç alışık değildim kilo almaya. Hep zayıftım o yüzden çok üzülüyorum bu duruma. Önceden de çok yer almazdim ama bu sefer Almanın sebebi şu sanırım: birincisi bu sene üniversiteye başladım yurtta kalıyorum ve her sabah patates kızartması kesin alıyorum. Ve odada herkes cips falan yiyordu bende almaya başladım önceden kirkda bir yerdim. Her gün kesin yer oldum. Şimdi patates kızartmasini bıraktım ilk önce. Kahvaltıda peynir zeytin falan alıyorum sadece. Ekmeği tamamen kestim. Cipsi tamamen birakamadim bende maalesef cips benim herseyim olmuş resmen çok canım istiyor ama küçük paketlerden alıyorum artık ve iki günde bir yemeye çalışıyorum. Birde abur cubur yerine mandalina falan yemeye başladım çünkü canım sürekli birşeyler yemek istiyor . Birde yurtta her gün akşam pilav yanına da başka bir yemek alıyordum artık pilav almıyorum hiç çorba salata ya da kilo aldırmayacak birşey yemeye çalışıyorum. Spora başlamayı düşünüyorum henüz başlamadım ama en azından günde yarım saat koşmaya calisicam. Sizde kesemiyorsaniz da ben gibi azaltmayı deneyin önce. Bu arada bir kahvaltı yerinde çalışıyordum. Akşama kadar simit poğaça yiyordum. Dedim birdaha poğaça yemiyicem. Geçen gün yine karnım acikti tam pogacayi alıyordum elime dedim yemiyicem geri bıraktım yemedim:halay:

Evet yememeniz gereken şeyler var ve zayoflamanız lazım hem de 20 kilo kadar. Ne yaparsınız yasak olan ve çok sevdiğiniz o yiyeceklerden nasıl vazgeçersiniz? yardıma ihtiyacım var ve bu cevaplar belki bana yardım edebilir.. çünkü çok kilom var ve zayıflamam gerekiyor yarın diyorum hergün ama ertesi günü gelince olmuyor
Ust uste dort dogum bana nerden baksam yirmi kilo fazlalik getirdi...simdi kilo vermeye calisiyorum haftanin alti gunu spor ve beslenmeme dikkat ediyorum,simdilik yedi kilo verdim bile...kolaymi zor tabi ilk donemler ozellikle ama kendine uc ay ver uc ay sik disini sporunu hayatindan eksik tutma yediklerine dimkat et sonra yasm seklin degisicek,birden herseyi bicak gibi kestirip atma azalt once bicak gibi kesersen bir donem sonrasi eksiklik hissedip deli gibi saldirmak istersin eski aliskanliklarina...azalttikca bir gun bir bakicaksin yoklugunu eskisi gibi aratmiyor,birde tercih meselesi ya yiyip o anin tadini cikarir sonra mutsuz olursun yada yemez nefsine hakim olur surekli mutlu olursun secim senin

Bende şu 3-4 ay içinde yaklaşık 6-7 kilo aldım. Hemde hiç alışık değildim kilo almaya. Hep zayıftım o yüzden çok üzülüyorum bu duruma. Önceden de çok yer almazdim ama bu sefer Almanın sebebi şu sanırım: birincisi bu sene üniversiteye başladım yurtta kalıyorum ve her sabah patates kızartması kesin alıyorum. Ve odada herkes cips falan yiyordu bende almaya başladım önceden kirkda bir yerdim. Her gün kesin yer oldum. Şimdi patates kızartmasini bıraktım ilk önce. Kahvaltıda peynir zeytin falan alıyorum sadece. Ekmeği tamamen kestim. Cipsi tamamen birakamadim bende maalesef cips benim herseyim olmuş resmen çok canım istiyor ama küçük paketlerden alıyorum artık ve iki günde bir yemeye çalışıyorum. Birde abur cubur yerine mandalina falan yemeye başladım çünkü canım sürekli birşeyler yemek istiyor . Birde yurtta her gün akşam pilav yanına da başka bir yemek alıyordum artık pilav almıyorum hiç çorba salata ya da kilo aldırmayacak birşey yemeye çalışıyorum. Spora başlamayı düşünüyorum henüz başlamadım ama en azından günde yarım saat koşmaya calisicam. Sizde kesemiyorsaniz da ben gibi azaltmayı deneyin önce. Bu arada bir kahvaltı yerinde çalışıyordum. Akşama kadar simit poğaça yiyordum. Dedim birdaha poğaça yemiyicem. Geçen gün yine karnım acikti tam pogacayi alıyordum elime dedim yemiyicem geri bıraktım yemedim:halay:
Gerçekten cips baya kalorili neddn kilo aldığınız çok belli baya adım atmışsınız inşallah gerisi de gelir bnde çikolata hastasıyım o olmadan duramıyorum sırf kilo almamın sebebi zaten çikolata 2014 eylülden beri 15 kilo aldım bn de :KK43:

Ben hedef koymustum kendime sort giymekti hedefim. Ve yemekleri yerkende dusunuyordum yemegin 1 kasik tadida ayni 1 tabagida. Surekli kendimi boyle frenliyordum. 67den 48e dusmustum bu sekilde

Ne tüketip ne tuketmemeniz gerekeni değil irademize nasıl sahip ciktigimizi sormussunuz.

Ben beynimde bitirdim. Cok ama cok motive ettim kendimi önce.Zayıf kızlara bol bol bakip eski halime dondugumu hayal ettim hep.Bir de al bugünedek o kadar yediklerin ne fayda etti zevkini aldın ve bittin gibisine.

Kilit noktaya geliyorumm!
"Yemin etmek":))

Dini inancınız ne bilmiyorum ama artık sizin inancınız da yemin nasıl oluyorsa o şekil de olabilir :)

Ben mesela" 20 gün asla un şeker meyve vs.yemeyeceğim " içeriği ile büyük yemin ettim .Yemin benim için hassastır asla bozmam çünkü .

20 gun bitince o gün istediğimi her istediğimi yedim Ertesi gün tekrar bi yemin ..Yani 1-2 gun ara vererek bu şekil 6 ay devam ettim.Sabahları 2 yumurta yiyordum zeytin peynir vs.Yani saçma bi diyet değil sağlıklı beslenerek aslında. Siki diyet aylarim da meyve bile yoktu asla 7 den sonra bisey yemekte yoktu.

1.inci bebeğim de bol emzirdigim için hemen eski kilom 57 ye dönmüştüm 2.inci de 76 ile doğum yaptım ve bu şekil eski kiloma yeniden kavuştum.

Sadece inanın ve yemin edin:) Zaten yiyemeyeceginizi bildiğiniz için beyin otomatik yasaklı yiyeceklere algıyı kapatıyor .

Ve gece aynı düşünün ben kararlı olmasaydım bugun neler midemde idi??Tonla şey çıkacak ve ne çok şey yediğimiz o fark edeceksiniz .Yenildi ve 5 dakikalık zevk bitti yedikleriniz gece 2 ile 4 arasında yağ olarak haydi vücuda .Oysa aksi halde yemediğimiz için o saatler arasında vücut yağları kullanmaya başlayacak .Böyle düşünün.

Umarım bi gün evet superim artık ben de zayıfım diye yazarsiniz.Ben vakit ayirdim tanımadığım biri için bu kadar yazdim cabaladim:)

İsteyince olur. Yani hayal edilen şey düşününce ne kadar da basit .Gönlünüzce olur umarım :)

Son düzenleme:
Gerçekten cips baya kalorili neddn kilo aldığınız çok belli baya adım atmışsınız inşallah gerisi de gelir bnde çikolata hastasıyım o olmadan duramıyorum sırf kilo almamın sebebi zaten çikolata 2014 eylülden beri 15 kilo aldım bn de :KK43:
Bende çikolatayı pek aramam. Benim için cips neyse sizin için de çikolata o olmuş sanırım :) bende öyle bir hal aldı ki durum her gün markete gider oldum artık 3-4 paket cips alıp 3 unu bir günde yediğimi biliyorum. Başka birşey almak için gittiğimde bile bir anda kendimi cips Almus olarak buluyirdum. Bence bu işin çözümü markete gitmemek. Aklınıza çikolata geldiği an gidip alayım deyip gidiyosunuzdur sizde muhtemelen yada birsuru alıp depolamissinizdir. O yüzden aklınıza geldiği zaman gitmemeye çalışın markete. Bi şekilde oyalayın kendinizi kandırın gerekirse. Zor da olsa oluyor bence alışınca. Ki ben bundan bir yıl önce hayatta cips yemezdim aklıma bile gelmezdi kirkda bir yerdim şimdi bu hale geldim. Yani tamamen alışkanlık oluyor. Bir süre engel olun kendinize sonra zaten almazsiniz alışınca

X