Internetten tanistigin adamla bulusma ?

Gidecek zaten kafaya koymus.
Yanlarinda mi dursam uzaktan mi izlesem ama kesinlikle ben gidecegim yok yani bi insan bu kadar saf olamaz.

Bende şüpheci bir insanım. Öyle yaklaşmak her zaman iyidir. İyi çıkarsa ne ala ama kötü çıkarsa hazırlıklı olmuş olurum.

Ablan yeni insanlarla tanişmak istemesi normal fakat ilk buluşmadan rve çağirma durumlari abest bence ayrica sizi bu konulara dahil etmesini saçma buldum 1 sy konuşmuş bile olsa yüz yüze işler değişebiliyor önce kendisi görüşüp karar vermeli hemen aile bireyleri dahil edilmemeli buluşmalara.
Biraz ön yargili da buldum sizi cünkü kimle tanişirsa tanişsin vakit geçirmeden az çok taniyamaz insan ve dişarda veya işyerinde bile tanişsa ayni durum geçerli internet olmasinin pek farki yok aslinda

Yok ben evi duydum ya normal yaklasamam her mantikli insanin yapacagi gibi. Kahve yapacakmis filan komik komik bahanelerle cocuk kandirir gibi.
Ablam adami oyle bi anlatiyor ki yok yani boyle bir insan yeryuzunde olamaz dersiniz. Onyargili degil mantikla yaklasiyorum nerden tutsam elimde kaliyor.

Bende şüpheci bir insanım. Öyle yaklaşmak her zaman iyidir. İyi çıkarsa ne ala ama kötü çıkarsa hazırlıklı olmuş olurum.

Iyi cikarsa ne ala bence de .
Ama insan sunlari der mi ya,adamin bunu teklif etmesi de anormal. Ablam zaten ayri bi kafa. Bu isin sonunda umarim kimse uzulmez. Kac gundur sunun gerginligini yasatiyor bana ablam.

Tabi ki aynen oyle. Adamin adini soyadini yaziyorum bir hastanede adi cikiyor ama bence o isim ona ait degil. Adami arayip isminiz kullaniliyor mu desem ? Ona aitse de adam da kafayi yemis.
Ablam zaten aklini kaybetmis. Hastaneden ara diyorum cok yogun oluyormus. Komik gercekten komik.
Hastaneyi arayın.
Doktorun sevgilisiyim, eşiyim vs diye sekreterlerden bilgi almaya çalışın.

Ablan kibar davranıyor canim iyi niyetinden ama dikkatli olmakta fayda var

Bu devirde insan biraz supheci olur,sorgulayici olur. Neler duyuyoruz,okuyoruz.
Insan bi korkar. Keske bunlari dusunmeyecek bi yerde yasasaydik.
Tesekkurler yazdiginiz icin kesinlikle dikkatli olmali.

Canim ben erkek olsam (doktorlar baya maas alıyor ki doktor olmasam bile)ilk bulusmada yeni tanistigim bayani güzel bi yere götürürüm (ünlü bi kafe olabilir restorant olabilir) çiçek mutlaka alirim.bak bu doktor falan degil bence disari götürecek parasi falanda yok.neymis elinden kahve içmek istiyormuş komik yani.aklima bi olay haber daha geldi.bi kizi cocuk astsubayim diye kandırmıştı haberlerde hatta resmi kiyafetli falan gelmis evlenme teklifi falan etmiş parasini dolandirmis sonra yakalananmisti.netten tanismalarda yuzde 50 sansin var canim iyi cikarsa ne ala.ama meslegini dogru söylüyor olsa bile neyin nesidir sapik midir bilmem neymidir bilemeyiz ki sonuçta kucuk te degil ablaniz bunlari bilmesi lazim

Canim ben erkek olsam (doktorlar baya maas alıyor ki doktor olmasam bile)ilk bulusmada yeni tanistigim bayani güzel bi yere götürürüm (ünlü bi kafe olabilir restorant olabilir) çiçek mutlaka alirim.bak bu doktor falan degil bence disari götürecek parasi falanda yok.neymis elinden kahve içmek istiyormuş komik yani.aklima bi olay haber daha geldi.bi kizi cocuk astsubayim diye kandırmıştı haberlerde hatta resmi kiyafetli falan gelmis evlenme teklifi falan etmiş parasini dolandirmis sonra yakalananmisti.netten tanismalarda yuzde 50 sansin var canim iyi cikarsa ne ala.ama meslegini dogru söylüyor olsa bile neyin nesidir sapik midir bilmem neymidir bilemeyiz ki sonuçta kucuk te degil ablaniz bunlari bilmesi lazim

Ya ne kadar dogru yazmissiniz.
Ben de onu diyorum adam doktor olsa ev teklifini edecek kadar anormal olur mu ?insan demez mi ne o oyle sapik gibi diye.
Cik bi yerde bulus, bi yemek ye ne bileyim bi kahve ic.
Doktor olduguna inanmiyorum, eger doktorsa da bilmiyorum ozel hayatinda belki sapik. Belki kotu niyetli.

Doktor da olabilir,biz ne doktorlar gorduk tek amaci internetten kiz dusurmek olan. Doktor olmasi iyi niyetli olacagini gostermez. Degilse de kendine benzeyen bir doktorun ismini kullaniyor olabilir. Kimlik kontrolu yapmadiniz sonucta.

normal bi insan ilk bulusmada evine çağırmaz yada gitmek istemez dikkat edin!bnm ablam yıllardır mahallemizde oturan herkesin çok iyi dediği kişide yanıldı uzakta hiç görmeden tanımadan nasıl güvenmiş ablanız şaşarım :KK43:

Merhabalar.
Oyle sacma bi durumda kaldim ki hemen anlatiyorum. Aslinda durum benim icin net ama ablamin israrlari,hali,tavri biktirdi gercekten.
Ben 28,ablam 35 yasinda. Cok kotu ve mutsuz bir evlilik yasadi, baska bir sehirde kaldi. Evlenmeden once babam cok diretti olmamasi icin adamin tuhaf oldugu o zamandan belliydi ama ablam asik oldugu icin gozu bir sey gormedi ,neyse yasanildi ve bitti. Simdi hayata tekrar dondu diyebilirim. Yeni bir okula basladi, hayallerini gerceklestiriyor anne ve babamla kaliyor. Onun adina cok mutluyum. Yeniden baslamasinda elimden geldigince destek oldum,oluyorum.
Olaya gelince, ablam internetten biriyle tanismis. Adam 33 yasinda bir doktormus, cok nazikmis,harikaymis , yardimsevermis vs vs.
Dunyanin butun iyi sifatlarini kullaniyor adami anlatirken. Nerden biliyosun diyorum, belki manyagin teki. Internet yani sonucta nasil guveniyorsun dimi ? Adamin isine, yasina dair somut olarak gordugu hic bir sey yok. Fotograflarindan yasi belli oluyormus ablama gore.
Ablam adamin fotografini gosterdi, tamam ben de genc derim ama bende mi sorun var anlamadim. Ben mi cok supheciyim?
Bu arada sadece 1 aydir konusuyorlarmis.
Haftaya goruseceklermis.
Simdi buraya kadar ben ablama dikkat et, bak her seye inanma vs diye fikir verebilirim ama yasi 35 olan bir insana ne kadar mudahale edebilirim ? Kendi kararlarini verebilecek yasa ve akla sahip.
Boyle dusunuyorum ama bir yandan da goz gore gore bu kiz yine asik oldum halleriyle kendini yakacak diye de korkuyorum.
Neyse bulusacaklar, ben de "sen de gel "diyecek diye bekliyorum. Ne de olsa tanimadigi bir adam, belki yalniz gitmek istemez diye.
Yok neymis, aksam yemegine evime geleceklermis. (Bu arada ben yalniz yasiyorum.)Boylece disarinin yapayligindan uzak daha samimi ve tatli bir ev ortami olusacakmis.
Ben de evde olacagim tabi hem tanismis olurmusum.
Yahu ben tanimadigim elin adamini, hatta daha ablamin tanimadigi ( tanidigini iddia ettigi ) gormedigi adami evime almak zorunda miyim ? Hirli midir hirsiz midir, neyine guveneyim bana bi soyler misiniz?
Bu fikir de her nedense adamdan cikmis.
Ablama soz vermis kendi elleriyle kahve yapacakmis. :olamaz:Gel de cildirma.
Bir de mutfagima sokacagim oyle mi ?
Abla dedim, aklin basinda mi ? Cildirdin mi ?
Disarda kahveyi nasil yapacakmis.
Gunlerdir bu konuyla basimin etini yedi.
Ben asiri tepki veriyormusum cok supheciymisim. Ben 3. Sayfa haberi olmak istemiyorum ya. Kesinlikle hayir dedim. Ben tanimadigim, bilmedigim adami evime almam. Boyle bir sacmalik olamaz.
Madem illa bulusacaksan git disarida kalabalik bir mekanda bi kahve ic yeter,haksiz miyim ?
Bana kalsa o bulusma bile gereksiz. Kimdir,nedir bilmiyorsun. Bi de adam fantastik kitaplarindaki bas kahraman gibi mubarek. Adeta bir melek ablamin anlattiklarina gore. O da ayri bir mevzu da geciyorum.
Simdi ablam hala diretiyor,israr ediyor. Cocuk gibi bildiginiz. Asla izin vermem evime girmesine. Hadi annem babam olsa bi nebze diyecegim ama boyle hic mantikli geliyor mu kulaga ?
Ablam adamla disarda bulusacak ama ben de mi gitsem, madem beyefendi benim evine gelip aileyle tanisma hayalleri de kurdu disarda tanissin.
Bir insan telefonla 1 ayda bu kadar fantastik bir karakterin var olduguna knanmissa yaninda kim bilir neler olur ? Ev mevzusuna zaten gelmiyorum. Kahve yapacakmis:olamaz: kim inanir suna ya ? Akli basinda olan adam bu sacma sapan teklifle gelmez.
Ablam icin ne yaparsa yapsin diyip umursamasam mi? O da olmuyor.
Ya hic bi sey icime sinmiyor.
Ben baskalarinin kararina karisan eden biri degilimdir ama ablamin yabanci ve gormedigi bir adami aksam aksam evime sokmak konusunda israrci tavrindan sonra saglikli karar alabildigini sanmiyorum. Akli havada Leyla'nin.
Icim bayildi ya. Of of. Ben ne yapabilirim bu noktada sizce ?
ablanız ateşle oynuyor internette kendini evli olduğu halde bekar tanıtan ya da farklı kimlikle tanıtan o kadar çok adam var ki.ne yapılabilir?
yaşı itibariyle baskı yapamazsınız ama mümkünse tek görüşmesini engelleyin siz de gidin yanınızda ve lütfen kimliğini görmek istediğinizi belirtin.sonrası kolay adam doğru mu yalan mı söylüyor,googleda biraz tarayınca ortaya çıkar zaten

Merhabalar.
Oyle sacma bi durumda kaldim ki hemen anlatiyorum. Aslinda durum benim icin net ama ablamin israrlari,hali,tavri biktirdi gercekten.
Ben 28,ablam 35 yasinda. Cok kotu ve mutsuz bir evlilik yasadi, baska bir sehirde kaldi. Evlenmeden once babam cok diretti olmamasi icin adamin tuhaf oldugu o zamandan belliydi ama ablam asik oldugu icin gozu bir sey gormedi ,neyse yasanildi ve bitti. Simdi hayata tekrar dondu diyebilirim. Yeni bir okula basladi, hayallerini gerceklestiriyor anne ve babamla kaliyor. Onun adina cok mutluyum. Yeniden baslamasinda elimden geldigince destek oldum,oluyorum.
Olaya gelince, ablam internetten biriyle tanismis. Adam 33 yasinda bir doktormus, cok nazikmis,harikaymis , yardimsevermis vs vs.
Dunyanin butun iyi sifatlarini kullaniyor adami anlatirken. Nerden biliyosun diyorum, belki manyagin teki. Internet yani sonucta nasil guveniyorsun dimi ? Adamin isine, yasina dair somut olarak gordugu hic bir sey yok. Fotograflarindan yasi belli oluyormus ablama gore.
Ablam adamin fotografini gosterdi, tamam ben de genc derim ama bende mi sorun var anlamadim. Ben mi cok supheciyim?
Haftaya goruseceklermis.
Simdi buraya kadar ben ablama dikkat et, bak her seye inanma vs diye fikir verebilirim ama yasi 35 olan bir insana ne kadar mudahale edebilirim ? Kendi kararlarini verebilecek yasa ve akla sahip.
Boyle dusunuyorum ama bir yandan da goz gore gore bu kiz yine asik oldum halleriyle kendini yakacak diye de korkuyorum.
Neyse bulusacaklar, ben de "sen de gel "diyecek diye bekliyorum. Ne de olsa tanimadigi bir adam, belki yalniz gitmek istemez diye.
Yok neymis, aksam yemegine evime geleceklermis. (Bu arada ben yalniz yasiyorum.)Boylece disarinin yapayligindan uzak daha samimi ve tatli bir ev ortami olusacakmis.
Yahu ben tanimadigim elin adamini, hatta daha ablamin tanimadigi ( tanidigini iddia ettigi ) gormedigi adami evime almak zorunda miyim ? Hirli midir hirsiz midir, neyine guveneyim bana bi soyler misiniz?
Ben asiri tepki veriyormusum cok supheciymisim. Ben 3. Sayfa haberi olmak istemiyorum ya. Kesinlikle hayir dedim. Ben tanimadigim, bilmedigim adami evime almam. Boyle bir sacmalik olamaz.
Madem illa bulusacaksan git disarida kalabalik bir mekanda bi kahve ic yeter,haksiz miyim ?
Bana kalsa o bulusma bile gereksiz. Kimdir,nedir bilmiyorsun. Bi de adam fantastik kitaplarindaki bas kahraman gibi mubarek. Adeta bir melek ablamin anlattiklarina gore. O da ayri bir mevzu da geciyorum.
Simdi ablam hala diretiyor,israr ediyor. Cocuk gibi bildiginiz. Asla izin vermem evime girmesine. Hadi annem babam olsa bi nebze diyecegim ama boyle hic mantikli geliyor mu kulaga ?
Ablam adamla disarda bulusacak ama ben de mi gitsem, madem beyefendi benim evine gelip aileyle tanisma hayalleri de kurdu disarda tanissin.
Bir insan telefonla 1 ayda bu kadar fantastik bir karakterin var olduguna knanmissa yaninda kim bilir neler olur ? Ev mevzusuna zaten gelmiyorum. Kahve yapacakmis:olamaz: kim inanir suna ya ? Akli basinda olan adam bu sacma sapan teklifle gelmez.
Ben baskalarinin kararina karisan eden biri degilimdir ama ablamin yabanci ve gormedigi bir adami aksam aksam evime sokmak konusunda israrci tavrindan sonra saglikli karar alabildigini sanmiyorum. Akli havada Leyla'nin.
Tanımadığı bir adam niye soz verir kahve yapmak için?kim bilir o kahveye ne koyar?belki tecavüz bile eder uyutur falan allah korusun bu zamanda tanıdığına bile guven olmazken ablanız kafayı yemiş olmalı

Merhabalar.
Haftaya goruseceklermis.
Çok çok haklısınız gerçekten. Kesinlikle taviz vermeyin kararınızdan.
Hayır adam o kadar mükemmelmiş melekmiş de o yaşına kadar neden etrafından bi ilişki kurup evlenmemiş de internetten arkadaş buluyor. Ya da evet o kadar mükemmel ama evli karısını aldatıyor. Yani bi çok şey geçiyor insanın aklından aman dikkat edin. Ablanızla aranızın bozulması pahasına da olsa kabul etmeyin. Gitsin kalabalık biyerde bi cafede görüşsün çok istiyorsa.

İnternetten tanışma olabilir de ilk buluşma evde olmaz o_O Ablanızı iyice uyarın bence,başka bir arkadaşının evine falan da gitmesin,kimseye güven olmaz bu devirde.

okurken hayret ettim, gerçekten güvenmiş haa! Tedbiri elden bırakmayın. Yok mu çevrenizde güvendiğiniz bir erkek, sizi yemeğe gelecekleri akşam o da gelsin. Ama ben olsam evimi öğrenmesine izin vermezdim. İkincisi adam ilk görüşmede normal davranabilir? inanmamak gerek. Aslında çok şüphe uyandırıcı bir durum. Adam madem bu kadar harika üstelik doktor? Niye hala bekar? Niye internetten sevgili ediniyor. Üstelik ablanızdan küçük. Çok şüphe çekici sakın güvenmeyin.
Not: O internet sitemlerine girdiğinizde erkeklerin zaten hep iyi mesleklere sahip olması dikkatinizi çekmedi mi? Benim de karşıma savcı olduğunu söyleyen böyle biri çıkmıştı.

Kendi başını derde sokma ihtimalinin yanı sıra, sizinkini daha beter sokma ihtimali var bu durumda. Zira ne idüğü belirsiz bir adama, evinizin yerini eliyle gösterecek. Bir de yalnız yaşıyorsunuz.. Katiyen izin vermeyin.
Annenize babanıza anlatın gerekirse!
Daha evvel olumsuz bir evlilik yaşamış, 35 yaşındaki bir kadin, internette kısa sure önce tanıştığı birine bu kadar erken güvenebiliyorsa, sanırım ablaniz iflah olmaz bir romantik..

Ablanız sanırım biraz saf. Benim kuzenim internetten bir kadinla tanıştı kadın icin baska şehire gitti gerizekali bir de kadının evine gitmis. Babam cok kızmıştı ya kocasi eve gelse falan diye. Sanirim boşandım demis ya da bosanma asamasindayim orasini bilemiyorum gerçekten. Adam kadını aldatmış. Neyse benim kuzenim bu kadinla evlendi ve 3 ay once boşandı kadin kuzenimi aldatti çünkü. Internet isi cok sakat ,benim kuzenimde sakat ama o kadar yola git bir de kadinin evine git kadin da 2 cocuklu neyse sansi varmis basina kötü birsey gelmedi.
Bence ablaniz uluorta bir yerde buluşsun ne alaka ya elleriyle kahve yapmak once bir tanış,bi flört et bir zaman gecir sonra boyle tatli küçük romantiklikler yap. Adam doktor falan değil bence ogrendiniz mi

Bu adam dolandirici ablanizi kollayin tek birakmayin mazallah sonra dizlerinize vurursunuz.ablaniz safmi anlamadim siz abla o ergen bir kiz olmussunuz yazik ablanizi takipte kalin..

X