Internetten tanistigin adamla bulusma ?

Cidden kalbime inecek.
Yani ablama asiri tepki gosterdim bu ev konusunda. Benden cekinip soylememistir diye umuyorum. Dertsiz basimiza dert aliyoruz bela aliyoruz baska bir sey degil.

Tepkiyi çok taksa hala kahve yapacak diye sayıklamaz. Ne olur ne olmaz konusu açılınca bi sorun bence.

Merhabalar.
Oyle sacma bi durumda kaldim ki hemen anlatiyorum. Aslinda durum benim icin net ama ablamin israrlari,hali,tavri biktirdi gercekten.
Ben 28,ablam 35 yasinda. Cok kotu ve mutsuz bir evlilik yasadi, baska bir sehirde kaldi. Evlenmeden once babam cok diretti olmamasi icin adamin tuhaf oldugu o zamandan belliydi ama ablam asik oldugu icin gozu bir sey gormedi ,neyse yasanildi ve bitti. Simdi hayata tekrar dondu diyebilirim. Yeni bir okula basladi, hayallerini gerceklestiriyor anne ve babamla kaliyor. Onun adina cok mutluyum. Yeniden baslamasinda elimden geldigince destek oldum,oluyorum.
Olaya gelince, ablam internetten biriyle tanismis. Adam 33 yasinda bir doktormus, cok nazikmis,harikaymis , yardimsevermis vs vs.
Dunyanin butun iyi sifatlarini kullaniyor adami anlatirken. Nerden biliyosun diyorum, belki manyagin teki. Internet yani sonucta nasil guveniyorsun dimi ? Adamin isine, yasina dair somut olarak gordugu hic bir sey yok. Fotograflarindan yasi belli oluyormus ablama gore.
Ablam adamin fotografini gosterdi, tamam ben de genc derim ama bende mi sorun var anlamadim. Ben mi cok supheciyim?
Bu arada sadece 1 aydir konusuyorlarmis.
Haftaya goruseceklermis.
Simdi buraya kadar ben ablama dikkat et, bak her seye inanma vs diye fikir verebilirim ama yasi 35 olan bir insana ne kadar mudahale edebilirim ? Kendi kararlarini verebilecek yasa ve akla sahip.
Boyle dusunuyorum ama bir yandan da goz gore gore bu kiz yine asik oldum halleriyle kendini yakacak diye de korkuyorum.
Neyse bulusacaklar, ben de "sen de gel "diyecek diye bekliyorum. Ne de olsa tanimadigi bir adam, belki yalniz gitmek istemez diye.
Yok neymis, aksam yemegine evime geleceklermis. (Bu arada ben yalniz yasiyorum.)Boylece disarinin yapayligindan uzak daha samimi ve tatli bir ev ortami olusacakmis.
Ben de evde olacagim tabi hem tanismis olurmusum.
Yahu ben tanimadigim elin adamini, hatta daha ablamin tanimadigi ( tanidigini iddia ettigi ) gormedigi adami evime almak zorunda miyim ? Hirli midir hirsiz midir, neyine guveneyim bana bi soyler misiniz?
Bu fikir de her nedense adamdan cikmis.
Ablama soz vermis kendi elleriyle kahve yapacakmis. :olamaz:Gel de cildirma.
Bir de mutfagima sokacagim oyle mi ?
Abla dedim, aklin basinda mi ? Cildirdin mi ?
Disarda kahveyi nasil yapacakmis.
Gunlerdir bu konuyla basimin etini yedi.
Ben asiri tepki veriyormusum cok supheciymisim. Ben 3. Sayfa haberi olmak istemiyorum ya. Kesinlikle hayir dedim. Ben tanimadigim, bilmedigim adami evime almam. Boyle bir sacmalik olamaz.
Madem illa bulusacaksan git disarida kalabalik bir mekanda bi kahve ic yeter,haksiz miyim ?
Bana kalsa o bulusma bile gereksiz. Kimdir,nedir bilmiyorsun. Bi de adam fantastik kitaplarindaki bas kahraman gibi mubarek. Adeta bir melek ablamin anlattiklarina gore. O da ayri bir mevzu da geciyorum.
Simdi ablam hala diretiyor,israr ediyor. Cocuk gibi bildiginiz. Asla izin vermem evime girmesine. Hadi annem babam olsa bi nebze diyecegim ama boyle hic mantikli geliyor mu kulaga ?
Ablam adamla disarda bulusacak ama ben de mi gitsem, madem beyefendi benim evine gelip aileyle tanisma hayalleri de kurdu disarda tanissin.
Bir insan telefonla 1 ayda bu kadar fantastik bir karakterin var olduguna knanmissa yaninda kim bilir neler olur ? Ev mevzusuna zaten gelmiyorum. Kahve yapacakmis:olamaz: kim inanir suna ya ? Akli basinda olan adam bu sacma sapan teklifle gelmez.
Ablam icin ne yaparsa yapsin diyip umursamasam mi? O da olmuyor.
Ya hic bi sey icime sinmiyor.
Ben baskalarinin kararina karisan eden biri degilimdir ama ablamin yabanci ve gormedigi bir adami aksam aksam evime sokmak konusunda israrci tavrindan sonra saglikli karar alabildigini sanmiyorum. Akli havada Leyla'nin.
Icim bayildi ya. Of of. Ben ne yapabilirim bu noktada sizce ?
Sağlık sektöründe çalışıyorum erkek arkadaşım dr anlattıklarınız bana çok tuhaf geldi ya adam hayatıyla ilgili yalan söylüyor yada ablanı cinsel olarak kullanmak istiyor yada sosyal sıkıntısı var bence çalıştığı hastaneyi bölümünü filan iyice sorsun en azından doğruyu söylüyor mu diye teyit edilebilir madem bu kadar mükemmel bi insansa yanlız kalmasıda tuhaf geldi

Ablanız ilk evlilikten kalan boşluktan dolayı sağlıksız kararlar veriyor bence. Evinize almayın dışarda buluşsunlar ama ilk buluşmada isterseniz sizde bulunun. Birde 1 aydır tanıdığı adamla görüşmek için de çok erken yani normalde yüz yüze de tanısa çok erken bence. Hakkınızda hayırlısı ama ben olsam ablamı kesip atamam sonuçta ona zarar gelmesin diye yanında bulunmak falan isterdim. Şöyle de bir şey var ilk buluşmada daha onlar tanışmamışken sizin bulunmanız da garip bir yandan. Bilemedim ya ama ablanıza söz geçirmeniz zor gibi artık yaşından dolayı.

Ya adam gerçekten doktorsa neden internetten bulduğu biriyle gönül ilişkisi kurmaya çalışsın ki? Elini sallasa ellisi yani. Kim bilir kaç kadın peşindedir. Tuhaf bayağı bilmiyorum ama ablanızın ısrarlarına yenik düşmeyin. İkinizi birden harcamasın.

X