Internetten tanistigin adamla bulusma ?

Fiona22

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2018
744
1.500
34
Merhabalar.
Oyle sacma bi durumda kaldim ki hemen anlatiyorum. Aslinda durum benim icin net ama ablamin israrlari,hali,tavri biktirdi gercekten.
Ben 28,ablam 35 yasinda. Cok kotu ve mutsuz bir evlilik yasadi, baska bir sehirde kaldi. Evlenmeden once babam cok diretti olmamasi icin adamin tuhaf oldugu o zamandan belliydi ama ablam asik oldugu icin gozu bir sey gormedi ,neyse yasanildi ve bitti. Simdi hayata tekrar dondu diyebilirim. Yeni bir okula basladi, hayallerini gerceklestiriyor anne ve babamla kaliyor. Onun adina cok mutluyum. Yeniden baslamasinda elimden geldigince destek oldum,oluyorum.
Olaya gelince, ablam internetten biriyle tanismis. Adam 33 yasinda bir doktormus, cok nazikmis,harikaymis , yardimsevermis vs vs.
Dunyanin butun iyi sifatlarini kullaniyor adami anlatirken. Nerden biliyosun diyorum, belki manyagin teki. Internet yani sonucta nasil guveniyorsun dimi ? Adamin isine, yasina dair somut olarak gordugu hic bir sey yok. Fotograflarindan yasi belli oluyormus ablama gore.
Ablam adamin fotografini gosterdi, tamam ben de genc derim ama bende mi sorun var anlamadim. Ben mi cok supheciyim?
Bu arada sadece 1 aydir konusuyorlarmis.
Haftaya goruseceklermis.
Simdi buraya kadar ben ablama dikkat et, bak her seye inanma vs diye fikir verebilirim ama yasi 35 olan bir insana ne kadar mudahale edebilirim ? Kendi kararlarini verebilecek yasa ve akla sahip.
Boyle dusunuyorum ama bir yandan da goz gore gore bu kiz yine asik oldum halleriyle kendini yakacak diye de korkuyorum.
Neyse bulusacaklar, ben de "sen de gel "diyecek diye bekliyorum. Ne de olsa tanimadigi bir adam, belki yalniz gitmek istemez diye.
Yok neymis, aksam yemegine evime geleceklermis. (Bu arada ben yalniz yasiyorum.)Boylece disarinin yapayligindan uzak daha samimi ve tatli bir ev ortami olusacakmis.
Ben de evde olacagim tabi hem tanismis olurmusum.
Yahu ben tanimadigim elin adamini, hatta daha ablamin tanimadigi ( tanidigini iddia ettigi ) gormedigi adami evime almak zorunda miyim ? Hirli midir hirsiz midir, neyine guveneyim bana bi soyler misiniz?
Bu fikir de her nedense adamdan cikmis.
Ablama soz vermis kendi elleriyle kahve yapacakmis. Gel de cildirma.
Bir de mutfagima sokacagim oyle mi ?
Abla dedim, aklin basinda mi ? Cildirdin mi ?
Disarda kahveyi nasil yapacakmis.
Gunlerdir bu konuyla basimin etini yedi.
Ben asiri tepki veriyormusum cok supheciymisim. Ben 3. Sayfa haberi olmak istemiyorum ya. Kesinlikle hayir dedim. Ben tanimadigim, bilmedigim adami evime almam. Boyle bir sacmalik olamaz.
Madem illa bulusacaksan git disarida kalabalik bir mekanda bi kahve ic yeter,haksiz miyim ?
Bana kalsa o bulusma bile gereksiz. Kimdir,nedir bilmiyorsun. Bi de adam fantastik kitaplarindaki bas kahraman gibi mubarek. Adeta bir melek ablamin anlattiklarina gore. O da ayri bir mevzu da geciyorum.
Simdi ablam hala diretiyor,israr ediyor. Cocuk gibi bildiginiz. Asla izin vermem evime girmesine. Hadi annem babam olsa bi nebze diyecegim ama boyle hic mantikli geliyor mu kulaga ?
Ablam adamla disarda bulusacak ama ben de mi gitsem, madem beyefendi benim evine gelip aileyle tanisma hayalleri de kurdu disarda tanissin.
Bir insan telefonla 1 ayda bu kadar fantastik bir karakterin var olduguna knanmissa yaninda kim bilir neler olur ? Ev mevzusuna zaten gelmiyorum. Kahve yapacakmis kim inanir suna ya ? Akli basinda olan adam bu sacma sapan teklifle gelmez.
Ablam icin ne yaparsa yapsin diyip umursamasam mi? O da olmuyor.
Ya hic bi sey icime sinmiyor.
Ben baskalarinin kararina karisan eden biri degilimdir ama ablamin yabanci ve gormedigi bir adami aksam aksam evime sokmak konusunda israrci tavrindan sonra saglikli karar alabildigini sanmiyorum. Akli havada Leyla'nin.
Icim bayildi ya. Of of. Ben ne yapabilirim bu noktada sizce ?

Ablan kafayı yemiş bence. Yemeği kahveyi geçtim adam tecavüz bile eder. Annene babana anlat derim. Gerekirse ablanla ilişkilerini de boz.

Cidden saçmalık .kesinlikle kabul etme evine alma . Ablan macera peşinde gitsin dışarda buluşsun .
Bu arada sağlık sektöründeyim .bizim doktorlar kafalarını kaşıyacak vakit bulamıyor .o kadar karakter analizi yaptığına göre ablanız,baya bir mesajlaşmışlar . 35 yaşındaki insana akıl veremezsiniz .kendi aklıyla hareket edecektir zira..

Sütten agzi yanan yogurdu ufleyerek yermis ama bu soz ablaniz icin gecerli degil sanirim.
Ben yillardir tanidigim erkek arkadaslarimin bile evime gelmesini istemiyorum. Ki sevgili falan değil normal arkadastan bahsediyorum. Kahve icilecekse disarda oturup icilir. Kimseye güven olmaz.

Internet bana hiç güvenilir gelmiyor.
Hani kurs da falan tanıştik diye gelseler süreye takılmazdim evimde ağırlardim.

Ama ülke artık eskisi gibi değil ki
Hiç gormedigi bir adam.
Belki fotoğraflar bile kendinin degil.
Yok yani şüpheler icin de olacak is değil
Almayın.

Buluşsunlar dışarda kahve içsinler

Onu beğenmezlerse sonra Adam elleri ile kahve yapar

Adam aynı şehirde mi

doktorsa hastanesi vs bellidir gitsin ablam uzaktan baksın vs

Dışarıda kalabalık yerde buluşulur hatta yakınlara da şuraya gideceğiz diye haber verilir eve bırakayım dese de arabasına binilmez vs

Adam nerde doktoruna hangi hastane yada sağlık ocağında falan nerdeyse ne doktoruymus yaşı gerçekten dedigi yasmi resim desem gerçekten omu adamla hiç telde görüntülü konusmuslarmi sadece resme bakarakmi bulusucaklar ?? Sakın ama sakın evine alma evinizin adresini bile bilmesin bikere. . ABLANİZ erkeksiz kalamiyormu anlamadimki bu nedir zaten bi hata yapmış eve geri dönmus şimdi hata üstüne daha farklı bi hata nasıl yapabiliyor .... SAKIN KABUL ETMEYİN .. adamın ne olduğu daha belli değil hiç bir kanıt yok elinizde ..

Sakın sakın sakın gardını düşürüp kabul etme ve mutlaka sen de buluşmaya git... Üstelik sana tavsiyem süslen , püslen , çok güzel ve seksi bir şekilde git... Eğer sana yavşarsa sorun kökünden hal olur

Disarda gorussunler hemde baya kalabalik bi yerde.sizde gidin ablaniz izin vermezse uzaktan izleyin ablaniza soylemeyin.ablaniz boyle safsa adam evinede davet edebilir o daha da tehlikeli.bence adamin niyeti kahve falanda degil.maksat ev ortaminda rahat kalmak

Ablan yeni insanlarla tanişmak istemesi normal fakat ilk buluşmadan rve çağirma durumlari abest bence ayrica sizi bu konulara dahil etmesini saçma buldum 1 sy konuşmuş bile olsa yüz yüze işler değişebiliyor önce kendisi görüşüp karar vermeli hemen aile bireyleri dahil edilmemeli buluşmalara.
Biraz ön yargili da buldum sizi cünkü kimle tanişirsa tanişsin vakit geçirmeden az çok taniyamaz insan ve dişarda veya işyerinde bile tanişsa ayni durum geçerli internet olmasinin pek farki yok aslinda

Ablan kafayı yemiş bence. Yemeği kahveyi geçtim adam tecavüz bile eder. Annene babana anlat derim. Gerekirse ablanla ilişkilerini de boz.

Bence de yemis cildirmis ya.
Adam manyak midir sapik midir bizi keser mi dograr mi.
Kahve yapacak demiyor mu ben cildiriyorum ya

Ben arkadaşimla ilgili bir konu açmıştım internetten tanıştığı adama aşık oldu bişey yapamıyorum diye siz de yapamazsınız. Üzülen ve hasta olan kendisi oldu bir pislik yüzünden. Bu duruma da affına sığınarak aşk değil hormonlar diyorum.
Adama tabiki güvenmemelisin ve eve almamalısın, ablan bişey yaşamak istiyorsa da karışma bence kötü sen olursun. Tecrübeyle sabit seni dinlemez zaten...

Oha 1 aylik herifi eve mi cagircaksiniz? Sakin yapmayin adam ya sapiksa ya manyaksa? Ben ilk bulusmalari kalabalik sehrin gobeginde yapma taraftariyim.

Yapar miyim hic,tanimadigim kim oldugunu bilmedigim adami evime alacagim. Saka gibi.
Ben de ablama oyle dedim. Tum akli yetilerini bir kenarana birakip illa bulusacagim diyorsan en kalabalik mekan bir kahve icip gel diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…