intermittent fasting yada yeni yasama biçimi

bende uygulamaya çalışıyorum sabah kahvaltı 11e çektim akşam 6 da bitiriyorum şimdilik akşam bir kaşık pulbiber yoğurt karışımını bıraktım bir kaç gün denemek istiyorum bakalım sonuç ne olcak gerçi reglimde yaklaştı regl den sonra daha net belli olur

Menüm
17/5 saatlik açlıktan sonra 12 buçkta 3 kaşık yoğurt
Saat 3 te 4 dolma 5.6 sarma 2 börek 1 un kurabiyesi
Saat 6 40 ta bir kase çorba
7 itibaryle yemeği kapattm. Spor yaparsam yazarm. Perşmbe kilo bildrimi yapcm

Bu beslenmeye başladğndan beri kaç kilo verdn nekadar sürede?
Akşam on gibi yine yoğurt kürünü yemeliydm ıf bozlmasn dye yemiyecm

Merhaba ! Kusura bakma dün hiç internete girecek zamanim olmadi.
Ben 12 temmuz da 118 kiloyla basladim. 2 haftadan sonra bir hafta ara verdim, misafirlerim vardi, sonra tekrar basladim.
Gecen cuma günü 111,9 kiloydum

Cok teşekkur ederim yorumları da okudum baya bilgilendim. Bugün telefpnuma kalori hesabı yapan bir programda indirdim. Haftada en az bir kilo vermek için günde 1320 kcal tuketmem gerekiyormuş. Bende bu program ve if ile bu haftayı gecirmeyi planliyorum yapabilirsem buradan sizlere de yazarim.

Yapabilecegine eminim :KK66:
Nasil gidiyo ?

bende uygulamaya çalışıyorum sabah kahvaltı 11e çektim akşam 6 da bitiriyorum şimdilik akşam bir kaşık pulbiber yoğurt karışımını bıraktım bir kaç gün denemek istiyorum bakalım sonuç ne olcak gerçi reglimde yaklaştı regl den sonra daha net belli olur

Evet regl döneminde vücut ortalama 1 kilo su toplarmis, kisiden kisiye degisebilir tabiiki ama kilo ölçmek için en ideal zaman olmadigi kesin.
Sonuçlarini merakla bekliyorum :)

50 dk yüryş arada koşu(5-7-8hız aralığı)
+30 dk egzersz (kol bacak mekik yan yağlar twister plank masaj aleti) ortaya karışık yapıldı görev tamamdr:)))

Tempona hayran kaldim !!! Idolümsün : ))

Menüm
17/5 saatlik açlıktan sonra 12 buçkta 3 kaşık yoğurt
Saat 3 te 4 dolma 5.6 sarma 2 börek 1 un kurabiyesi
Saat 6 40 ta bir kase çorba
7 itibaryle yemeği kapattm. Spor yaparsam yazarm. Perşmbe kilo bildrimi yapcm
17/7 olmasin ? :KK66:

Evet regl döneminde vücut ortalama 1 kilo su toplarmis, kisiden kisiye degisebilir tabiiki ama kilo ölçmek için en ideal zaman olmadigi kesin.
Sonuçlarini merakla bekliyorum :)
Regl olmadım ama her an olabilirim zaten bu sabah 700 gr artı çıktım diyete devam ediyorum ortalama 1200 kalori almaya çalışıyorum bende sonuçları merak ediyorum

Merhaba ! Kusura bakma dün hiç internete girecek zamanim olmadi.
Ben 12 temmuz da 118 kiloyla basladim. 2 haftadan sonra bir hafta ara verdim, misafirlerim vardi, sonra tekrar basladim.
Gecen cuma günü 111,9 kiloydum
Tam olarak almak istediğim cvp bu yöntemlemi verdiğin canım kusura bakma uğraştryorm seni.

Merhaba :KK3:
Ben de belli bir süredir intermittent fasting'in tam olarak ne olduğunu anlamaya çalışıyorum. Sizi bulmuşken hemen özetle sorularımı sormak istiyorum:
Belli bir süredir Karatay yapıyorum. 2 öğün yemek yeniyor, biliyorsunuzdur belki. Aç kalmak yasak. İntermittent'da diyelim ben 11'de ilk öğünü, 6'da ikinci öğünü yaptım (7'de kalkiyorum). Saat 10 gibi acıktım. Aç yatsam sorun olur mu?
Saat 11 ve 6 arasına sıkıştırınca 7/17 oluyor. Çok mu iddialı olur?

Merhaba :KK3:
Ben de belli bir süredir intermittent fasting'in tam olarak ne olduğunu anlamaya çalışıyorum. Sizi bulmuşken hemen özetle sorularımı sormak istiyorum:
Belli bir süredir Karatay yapıyorum. 2 öğün yemek yeniyor, biliyorsunuzdur belki. Aç kalmak yasak. İntermittent'da diyelim ben 11'de ilk öğünü, 6'da ikinci öğünü yaptım (7'de kalkiyorum). Saat 10 gibi acıktım. Aç yatsam sorun olur mu?
Saat 11 ve 6 arasına sıkıştırınca 7/17 oluyor. Çok mu iddialı olur?

Merhaba ! Evet karatayi duydum ama açikçasi tam olarak ne olduguna bakmadim.
Yakin bir tanidigim bu yöntemle 8 kilo verip yerine 12 alinca, onu da diger rejimlerle ayni kefeye koydum.

Ac kalmak, neden yasak olsun ? Ac kalinca vücut bir nevi kendini temizlemeye aliyo, toksinler atiliyo, metabolizma yükseliyo, seker orani ayarlaniyo, insan daha rahat konsantre olabiliyo, gün içinde kendinize ayiracak daha fazla zamaniniz oluyo vs vs. Dünyanin her yerinde, dini yada felsefi nedenlerden dolayi insanlar oruç tutarlar, ayrica bazi ülkelerde bazi hastaliklari tedavi etmek için bile açlik kürleri yapilir. Bu tür beslenme tarziyla üst düzeyde spor yapan insanlar bile var.
"Aclik" kelimesi otomatik olarak negatif bir seyler çagristirdigi için, genel olarak insanlarda bir tedirginlik yaratiyo haliyle. Basta demistim ya, bize ögretilen ve resmen bilinç altimiza kazinmis bazi bilgilerden tereddüt etmek gerekiyo :)

Ilk ögünü, eger yapabilirseniz, 1den önce yememenizi tavsiye ederim. Gün içinde ne kadar geç yemeye baslarsaniz o kadar iyi. Bunun nedenini açiklayan bir yazi okumustum, tekrar bulabilirsem paylasirim.
Aksam yemegini de haliyle daha geç yemis oluyosunuz, ve yatmadan önce acikma riski de azalmis oluyo.
Eger bunu yapmaniz mümkün degilse ve aksam gerçekten birsey yememe konusunda kendinize güveniyorsaniz (genelde aksam evde rahat bir ortamda olunca, evde de baska insanlar varsa, yemek olmasada bir seyler atistirmaya daha meyilli oluyoruz), 16/8 olarak baslayabilirsiniz, kendinizi birden zorlamamak açisindan. Baktiniz ki oluyo, 7/17 yaparsiniz.
Yavas yavas deneyerek, kendi ritminizi bulursunuz.
Aç yatma konusunda, son yemegi aksam 6 veya 7de yerseniz, ve doyurucu bir yemek yerseniz, yatana kadar acikacaginizi sanmiyorum. Her ihtimal, diyelimki yatmadan önce acikmaya basladiniz, sivi ve kalorisiz bir içecekle bu his geçer. Aclik hissi ilk baslarda genel de sabahlari oluyo, bir hafta içinde filan vücut alisiyo ve onu da hissetmiyorsunuz.

Örnek, bugün ilk ögünümü henüz yemedim, ve aklima da gelmedi gerçekten, simdi bu mesaji yazarken fark ediyorum : )) (oldugum yerde saat 6)
Ama bütün gün aç kaldiktan sonra, sadece yagsiz bir salatayla da geçistirmek yok tabii, bildigin günlük ihtiyaçlarini karsilayacak ve doyurucu bir ögün olmasi gerekiyo.

Yakin bir tanidigim bu yöntemle 8 kilo verip yerine 12 alinca, onu da diger rejimlerle ayni kefeye koydum.

Ac kalmak, neden yasak olsun ? Ac kalinca vücut bir nevi kendini temizlemeye aliyo, toksinler atiliyo, metabolizma yükseliyo, seker orani ayarlaniyo, insan daha rahat konsantre olabiliyo, gün içinde kendinize ayiracak daha fazla zamaniniz oluyo vs vs. Dünyanin her yerinde, dini yada felsefi nedenlerden dolayi insanlar oruç tutarlar, ayrica bazi ülkelerde bazi hastaliklari tedavi etmek için bile açlik kürleri yapilir. Bu tür beslenme tarziyla üst düzeyde spor yapan insanlar bile var.
"Aclik" kelimesi otomatik olarak negatif bir seyler çagristirdigi için, genel olarak insanlarda bir tedirginlik yaratiyo haliyle. Basta demistim ya, bize ögretilen ve resmen bilinç altimiza kazinmis bazi bilgilerden tereddüt etmek gerekiyo :)

Ilk ögünü, eger yapabilirseniz, 1den önce yememenizi tavsiye ederim. Gün içinde ne kadar geç yemeye baslarsaniz o kadar iyi. Bunun nedenini açiklayan bir yazi okumustum, tekrar bulabilirsem paylasirim.
Aksam yemegini de haliyle daha geç yemis oluyosunuz, ve yatmadan önce acikma riski de azalmis oluyo.
Eger bunu yapmaniz mümkün degilse ve aksam gerçekten birsey yememe konusunda kendinize güveniyorsaniz (genelde aksam evde rahat bir ortamda olunca, evde de baska insanlar varsa, yemek olmasada bir seyler atistirmaya daha meyilli oluyoruz), 18/6 olarak baslayabilirsiniz, kendinizi birden zorlamamak açisindan. Baktiniz ki oluyo, 7/17 yaparsiniz.
Aç yatma konusunda, son yemegi aksam 6 veya 7de yerseniz, ve doyurucu bir yemek yerseniz, yatana kadar acikacaginizi sanmiyorum. Her ihtimal, diyelimki yatmadan önce acikmaya basladiniz, sivi ve kalorisiz bir içecekle bu hiç geçer. Aclik hissi ilk baslarda genel de sabahlari oluyo, bir hafta içinde filan vücut alisiyo ve onu da hissetmiyorsunuz.

Örnek, bugün ilk ögünümü henüz yemedim, ve aklima da gelmedi gerçekten, simdi bu mesaji yazarken fark ediyorum : )) (oldugum yerde saat 6)
Ama bütün gün aç kaldiktan sonra, sadece yagsiz bir salatayla da geçistirmek yok tabii, bildigin günlük ihtiyaçlarini karsilayacak ve doyurucu bir ögün olmasi gerekiyo.
Karatay gerçekten harika bir sistem ama ev hanımlarına göre sanırım çünkü yumurta, zeytin, peynir, ceviz, sebze ile eksiksiz bir kahvaltı edilmesi gerekiyor. Sabah işe gitmeden önce buna vakit ayırmak çok zor. Ayrıca bazen normalde hiç acikmadigim bir saatte acikiyorum ne yapacağımı şaşırıyorum.
En azindan Karatay sayesinde tüm o "rejim" mitlerinin çoğundan kurtuldum. Sağlıklı yağlar ve proteinin önemini daha iyi anladım.
Sanırım 12'de ilk ögünümü yiyeceğim. Sabah kahvaltı yapmaya alışkın olduğum için beni tek düşündüren nokta bu. 6'da da bitirmem lazım çünkü 2 saat sonra da spor yapmam gerekiyor.
Dediginiz gibi doyurucu bir yemek yedikten sonra acikacagimi sanmıyorum.
Son soru: saat 12'de ilk ögünümü yedikten sonra 6'ya kadar hiçbir şey yemesem olur mu aciktigim halde?

Menüm 17 buçukluk saatten sonra
12 buçukta bir kase yoğurt 4 tane el kadar çökelekli pide ve domates
Saat 3 te birtane eti cin:))
Son öğün iki haşlanmş yumurta( üstüne az zencefl zerdeçal pulbiber)birazda badem fındk ve yoğurt 19.00 da kapanış:)
50dk. Yüryş+30 dk egzersz

Eger bunu yapmaniz mümkün degilse ve aksam gerçekten birsey yememe konusunda kendinize güveniyorsaniz (genelde aksam evde rahat bir ortamda olunca, evde de baska insanlar varsa, yemek olmasada bir seyler atistirmaya daha meyilli oluyoruz), 16/8 olarak baslayabilirsiniz, kendinizi birden zorlamamak açisindan. Baktiniz ki oluyo, 7/17 yaparsiniz.
Aç yatma konusunda, son yemegi aksam 6 veya 7de yerseniz, ve doyurucu bir yemek yerseniz, yatana kadar acikacaginizi sanmiyorum. Her ihtimal, diyelimki yatmadan önce acikmaya basladiniz, sivi ve kalorisiz bir içecekle bu his geçer. Aclik hissi ilk baslarda genel de sabahlari oluyo, bir hafta içinde filan vücut alisiyo ve onu da hissetmiyorsunuz.

Saat 6 ve hala ilk öğünü yemedinmi??

yazdiklarinizi okudum mantikli da geldi ama ben ramazanda falan hep kilo alirim hic vermem. demekki bu bana uygun degil . :KK43:

yazdiklarinizi okudum mantikli da geldi ama ben ramazanda falan hep kilo alirim hic vermem. demekki bu bana uygun degil . :KK43:
Ramazanda sahur geç saatte yapılıyor ağır şeylerde yenince kilo alınıyor. Bende hersene kilo alırdm ramazanda ama bu sene 2 buçk kilo verdm sahurda çok dikkat ettm.

biraz arastirip geldim. aklima yatti. yatmasindaki en buyuk sebep ben zaten sik sik duzenli beslenemiyorum. ac kalma surelerim fazla. sonra karnim acliktan agriyinca ekmek arasini basiyorum ondan kilo veremiyorum. aldigim kilo da dogum kilosuydu zaten o kaldi veremiyorum.

neyse kahvaltiyi 11 gibi yapıyorum gende. aksam gec yiyordum. 12-8 arası yemek mantikli geldi. is yogunlugum acisindan da iyi. peki direkt oglen yemegi mi yiyosunuz. yoksa 12 de yine kahvalti gibi mi yiyorsunuz.

etkisini ne zaman gosteriyor. bi deneyeyim bakalim. saglikla.ilgili faydalari hosuma gitti. dukandir karataydir bunlarla ilgili saglik acisindan olumsuz seyler okudum hic yanasmadim o yuzden. ama bu iyi gorunuyor

X