intermittent fasting yada yeni yasama biçimi

Bu zencefil hikayesini arastirirken enteresan bir bilgiyle karsilastim zerdeçal hakkinda.

Özellikle son zamanlarda her yerde saglik için çok iyi oldugunu filan okuyoruz.
Ama zerdeçalin içindeki yararli madde kürkümin bünye tarafindan çok az sindirilebilen bir aktif bilesenmis. Yani tek basina kullanildiginda bir ise yaramiyo. O yüzden baska maddelerle ayni anda tüketmek gerekiyomus, bunlar da :
- karabiber
- zencefil
- herhangi bir yag, çünkü zerdeçalin aktifleri yagda çözünürmüs
Yogurt karisiminin mantigi da burdan geliyo demekki.
Bünyeyi güçlendirmek için, özellikle kis aylarinda bagisiklik sistemini kuvvetlendirmek için, bu 3 baharatin bir arada kullanilabilecegi yaziyo.
Ölçüler : 9-5-1 (9 ölçek zerdeçal - 5 ölçek zencefil - 1 ölçek karabiber).
ise yaramasi için, günde ortalama 10 gram tuketmek gerekiyomus bu karisimdan, 4-5 kerede.

Bu zencefil hikayesini arastirirken enteresan bir bilgiyle karsilastim zerdeçal hakkinda.

Özellikle son zamanlarda her yerde saglik için çok iyi oldugunu filan okuyoruz.
Ama zerdeçalin içindeki yararli madde kürkümin bünye tarafindan çok az sindirilebilen bir aktif bilesenmis. Yani tek basina kullanildiginda bir ise yaramiyo. O yüzden baska maddelerle ayni anda tüketmek gerekiyomus, bunlar da :
- karabiber
- zencefil
- herhangi bir yag, çünkü zerdeçalin aktifleri yagda çözünürmüs
Yogurt karisiminin mantigi da burdan geliyo demekki.
Bünyeyi güçlendirmek için, özellikle kis aylarinda bagisiklik sistemini kuvvetlendirmek için, bu 3 baharatin bir arada kullanilabilecegi yaziyo.
Ölçüler : 9-5-1 (9 ölçek zerdeçal - 5 ölçek zencefil - 1 ölçek karabiber).
ise yaramasi için, günde ortalama 10 gram tuketmek gerekiyomus bu karisimdan, 4-5 kerede.
Instagramda pinoeatshealthy hesabında görmüştüm bunu. Hatirlattigin iyi oldu. Teşekkürler Melanie.

Çok güzel şeyler paylaşıyor Pino, tavsiye ederim.

Yediklerini not ettinmi ? Saat kaçtan kaça yapiyosun ?
Sporu birakmanin etkisi olacagini sanmiyorum açikçasi.
Yediklerimi tahminen not ediyordum. Şimdi yazacağım. Karatay kahvaltısı yapıyorum 12'de. Fazla fazla kalorisini hesapladim, 700 kalori ediyor. Aslında o kadar etmez ama 700 diyelim. Sonra da 5 ya da 6'da yiyip kapatıyorum. Son öğünde de sebze yemeği, bakliyat ve yoğurt ağırlıklı besleniyorum. Ondan da 500 kalori alsam toplamda 1200 ediyor.

Zaten böyle beslendim ama şekerli unlu şeyler de yedim. Ondan oldu diye düşünüyorum. İnsülin direnci var. O mu etkiledi? Of bilmiyorum. Ama yukarıda yazdığım şekilde beslenip, haftada 5 gün egzersiz yapacağım. Bakalım ne olacak.

Yediklerimi tahminen not ediyordum. Şimdi yazacağım. Karatay kahvaltısı yapıyorum 12'de. Fazla fazla kalorisini hesapladim, 700 kalori ediyor. Aslında o kadar etmez ama 700 diyelim. Sonra da 5 ya da 6'da yiyip kapatıyorum. Son öğünde de sebze yemeği, bakliyat ve yoğurt ağırlıklı besleniyorum. Ondan da 500 kalori alsam toplamda 1200 ediyor.

Zaten böyle beslendim ama şekerli unlu şeyler de yedim. Ondan oldu diye düşünüyorum. İnsülin direnci var. O mu etkiledi? Of bilmiyorum. Ama yukarıda yazdığım şekilde beslenip, haftada 5 gün egzersiz yapacağım. Bakalım ne olacak.
Bence spor etkiliyo vermeyi hareket şart başka türlü olmuyo ben şimdi hergün 45 dk leslie ve yürüyüş yapıcam 69 u görünce pilatese başlıcam

Bence spor etkiliyo vermeyi hareket şart başka türlü olmuyo ben şimdi hergün 45 dk leslie ve yürüyüş yapıcam 69 u görünce pilatese başlıcam
Spor yapmasam bile o kadar fazla fiziksel aktivite yaptım ki.
300-400 gram versem anlatacağım ama bir de 100 gr fazla çıktım geçen haftaya göre. o_O

Spor yapmasam bile o kadar fazla fiziksel aktivite yaptım ki.
300-400 gram versem anlatacağım ama bir de 100 gr fazla çıktım geçen haftaya göre. o_O
Bende çok zor kilo veriyorum şu ara durmuştu işte spor olmadan mümkün değil benim vermem bi 10 sene önce çok güzell kilo vermiştim o zaman boştum günde iki kere spor salonuna gidiyodum falan sonra işe başladım o kadar yoğun tempo zamansız yemeler stres üstüne evlilik hamilelik derken döndüm aynı yere şimdi yine uğraşıyorum

X