Intermittent Fasting Diyeti İle Zayıflama Deneyimlerimiz

Açlık süresini tutturuyorum, en geç 7 de bırakıyorum yine ekmek yok çok karbonhidrat yok ,ertesi gün 12 ye kadar yemiyorum bisey .
Hafta içi 12 de yedikten sonra 4 E 5 e kadar yine yemiyorum ama akşam yemek öncesi tirtikliyorum son günlerde, kraker büsküvi v.s
Yine hafta ici iyi
Hafta sonu evde olunca daha çok ihtiyaç duyuyorum ,neyse artik acelem yok az az da olsa gitsin yeter .
Akşam yemekten sonra atistirmaliklari ve ekmeği kestim ya bu bile büyük adım.
Gitsin geri gelmesin kilolar insallah
İnşallah. Allah'ım kilo verebilir miyim. Verince kilo almadan artık zayıf kalabilir miyim. Merak ediyorum

Günaydınlar
Kendime yine zıkkımın kökünü ye demek istiyorum.
Cuma günü oructum. Akşam sadece su içmek zorunda kaldım. Ertesi sabah 8 de limonlu su içerek 36 saatlik orucumu bitirdim. Elma ve brokoli ile günü kapattım. Çünkü açlık sonrası bağırsak problemi yaşamak istemiyordum.
Tabi tartı da 60.6 gibi inanılmaz bir rakam gördüm. 6 yıldır beni delirten bilinç altim, kaybettigim kiloyu telafi edebilmem için yönlendirdi. Neyse...
Bir yemek kaşığı süt kaymağı
1.5 yumurta
1 büyük patatesin kızartması
1 büyük mayaliyi tulum peyniri ile tost yaptım ve cok azı dışında hepsini yedim.
2 tatlı kaşığı pekmez
Bir büyük bardak sütlü Nescafe

Asıl simdi bağırsaklarım için endiselenmeliyim.
Ya ne güzel 60.6 olmuşsun. Aynı diyetantigi ile devam et. Yakında 60 olursun. Sonra 60 i bir süre koruyup 60 in altına düşmeye çalışırsın değil mi. Ama yok. Neyse...
Akşam fındık ve bir meyve yiycem inşallah.
Yarın da oruç kazası inşallah. Oruçlar da beni zorluyor biraz. Ama 9 gün kazam kaldım. Geçen hafta 3 gün tuttum. Bu haftada 3 gün tutacağım inşallah.
Buraya yazdıklarımı yapmaya çalışıyorum. O sebeple ayrıntılı bir sekilde yaziyorum

Bence tartışmayı bırakmak lazım, 1 hafta 10 gün tartılmamak. Bi amaca bağlanınca, rakama sartlaninca rahat davranabiliyoruz .Ya da eş kaza fazla çıkınca demoralize oluyoruz .
Ben yarin sabah tartılıp tartıyi bırakıyorum, bu şekilde dikkat edersem veririm ,acelem yok ,zaman alsa da okur diye düşünüp beklentimi düşürmeyi hedefliyorum .1 hafta tartılmasam regl geliyor zaten ,regl bitince tartılmak hedefim 🙂

Tartılmadan duramıyorum valla 🙂 Dün akşam;
2 dilim çavdar ekmeği
1 büyük tabak bezelye yemeği
200 gr yoğurt
1 ayva
2 kivi yedim. Oldukça doyurucuydu doğrusu ama ne tat ne koku halen alamadığım için ne yediğimin çok da önemi yok.Reglim de yeni bitti rahatladım. Şimdi spor zamanı haydi bana kolay gelsin...

Bence tartışmayı bırakmak lazım, 1 hafta 10 gün tartılmamak. Bi amaca bağlanınca, rakama sartlaninca rahat davranabiliyoruz .Ya da eş kaza fazla çıkınca demoralize oluyoruz .
Ben yarin sabah tartılıp tartıyi bırakıyorum, bu şekilde dikkat edersem veririm ,acelem yok ,zaman alsa da okur diye düşünüp beklentimi düşürmeyi hedefliyorum .1 hafta tartılmasam regl geliyor zaten ,regl bitince tartılmak hedefim 🙂
Geçen yıl birndiyet yaptım. 12 kilo vermiştim. Tabi hemen geri aldım. İşte o zaman 40 gün tartilmamistim. İlginç ki şimdi her sabah tartiliyorum. Sadece akşam tartilmaya yüreğim yetmiyor. Çok çıkarım diye korkumdan tartilmiyorum.
Hatta defter tutuyorum🤪

Tartılmadan duramıyorum valla 🙂 Dün akşam;
2 dilim çavdar ekmeği
1 büyük tabak bezelye yemeği
200 gr yoğurt
1 ayva
2 kivi yedim. Oldukça doyurucuydu doğrusu ama ne tat ne koku halen alamadığım için ne yediğimin çok da önemi yok.Reglim de yeni bitti rahatladım. Şimdi spor zamanı haydi bana kolay gelsin...
Hay Allah ya. Can sıkıcı bir durum. Bende yaşamıştım bilirim. Geçmiş olsun

Akşam 5 te 8 adet enfes burgurlu yaprak sarma yedim. Yoldaydim. Bu sebeple sadece bunu yedim. Şu an açım. Ama yapacak bir şey yok. Sabah sahir yapmadan oruça niyet edeceğim İnşallah

Eveeeetttt tat ve koku duyularım geri döndüü :KK49::KK49: çok şükür.Ne kötü birşeymiş ya olmamaları.Herşeyin başı sağlık valla.
Kilomda değişiklik olmadı. Yalnız bugün çok zorlanıyorum dışarıdaydım sabahtan ve geçtiğim yerlerde bol bol pastane vardı Allah’ım ne güzel kokuyorlardı ve vitrinleri çoook güzeldi resmen iç çektim. Neyse dünkü menüm;
3 dilim çavdar ekmeği
2 porsiyon bezelye yemeği
200 gr yoğurt
3 kivi

Bende size katılmak istiyorum henüz yeniyim bu gün diyet araştırmasından sonra kesin kararımı verdim 11-19 arası beslenicem inşallah birlikte birbirimizi motive edelim💃🏻

İnşallah hepimiz için yaparım baya azimliyimdir tek korkum hafta sonları 🙈🙈
Gerçekten etkisini gören var mı bilginiz var mı Ben burasını atlaya atlaya okudum da 🙄
Haftasonlarını hiç sorma çoğumuzun derdi zaten.😄 Bu işin kuralı belli doğru yağ yakımı için açlık süresince kalorili hiçbirşey tüketmezsen tabii ki çay,su,kahve şekersiz ve sütsüz serbest ve yemek yediğin zamanlar doğru kalori alırsan kesinlikle işe yarar.

Merhabalar
Çok şükür orucumu tuttum
Akşam 4 büyük köfte ve soğan piyazi
2 bardak ayran
1 tane muz
Küçük bir patates ( fırında)
7/8 çiğ fındık
Çeyrek ayva

Yapabilirsem 20 dakka Leslie yaparım. Bugün sabah 61.2 idim.

Bu arada bir tane taze hurma, yarım incir ve yarım ceviz de yemiştim. Yazmayı unutmuşum
Yarım saat Leslie yaptım bu arada. Kendimi tebrik ediyorum. Dün yapmamıştım

Herkese selam 🙋🏻‍♀️
İf diyeti ile ilgili başka bir sayfaya yazmıştım yine forumda fakat orası aktif değil , burayı buldum şimdi çok sevindim . Oraya yazdığım postu kopyala yapayım hemen şuraya , beni de alın yanınıza koştum geldim 💃🏻

Ben de ilişeyim şuraya 🙋🏻‍♀️
Var mı devam eden? Gelin birbirimize destek olalım ..
hayatta olmaz olmaz diye bir şey yok , bir gün kilo problemi yaşayacağım hiç aklıma gelmezdi . 1.60 boyum var . 55 kilo ile evlendim,
3 sene içinde 66 oldum 🙈 66 ile hamile kaldım 85 ile Doğuma girdim ve 74 kiloda takıldım kaldım . Yani Doğumdan çıktıktan sonra giden kilo dışında 1 kilo bile vermedim .. bide emzirmesem 250 kilo olurdum herhalde 🙄🙄
Kendimi hiç beğenmiyorum .. fotoğraf çektirmek istemiyorum , aynaya bakmak istemiyorum 👎🏻

Neyse .. Salı günü karar verdim ve o an ; (sanırım akşam üstüydü ) karar verdim . ‘Yarın’ başlarım değil o an başlamalıyım dedim ve kendi çapımda diyet serüvenime başladım ..
Şeker zaten kullanmıyorum , ama ekmek ve diğer karbonhidratları kestim . Pirinç -makarna- ekmek vb. Tüketmiyorum .
Bol su (içine limon sıkarak) içiyorum .
protein ve sebze yiyorum
Her gün en az 30 dakika tempolu yürüyüş yapıyorum bebek arabası ile beraber 🥳
Bebeğim sabah çok erken kalktığı için ben de erken yatıyorum . Saat 21 en geç 22’de uyumuş oluyorum . O yüzden bu aralıklı oruç diyeti benim için çok süper bir uygulama olabilir ..
Saat 18 ya da 19’da son yemeğimi yesem ; 6-7 arası uyanıyoruz. Bir kaç saat zaten bir şey yemiyorum bu sebeple uygulayabileceğimi düşünüyorum .. dilerim başarabilirim 💪🏻
Tartıldıkça bu mesajımı alıntı yaprak kilomu yazacağım :)
Hepimize kolay gelsin 🤩

4.2.2020- 74.7

Herkese selam 🙋🏻‍♀️
İf diyeti ile ilgili başka bir sayfaya yazmıştım yine forumda fakat orası aktif değil , burayı buldum şimdi çok sevindim . Oraya yazdığım postu kopyala yapayım hemen şuraya , beni de alın yanınıza koştum geldim 💃🏻

Ben de ilişeyim şuraya 🙋🏻‍♀️
Var mı devam eden? Gelin birbirimize destek olalım ..
hayatta olmaz olmaz diye bir şey yok , bir gün kilo problemi yaşayacağım hiç aklıma gelmezdi . 1.60 boyum var . 55 kilo ile evlendim,
3 sene içinde 66 oldum 🙈 66 ile hamile kaldım 85 ile Doğuma girdim ve 74 kiloda takıldım kaldım . Yani Doğumdan çıktıktan sonra giden kilo dışında 1 kilo bile vermedim .. bide emzirmesem 250 kilo olurdum herhalde 🙄🙄
Kendimi hiç beğenmiyorum .. fotoğraf çektirmek istemiyorum , aynaya bakmak istemiyorum 👎🏻

Neyse .. Salı günü karar verdim ve o an ; (sanırım akşam üstüydü ) karar verdim . ‘Yarın’ başlarım değil o an başlamalıyım dedim ve kendi çapımda diyet serüvenime başladım ..
Şeker zaten kullanmıyorum , ama ekmek ve diğer karbonhidratları kestim . Pirinç -makarna- ekmek vb. Tüketmiyorum .
Bol su (içine limon sıkarak) içiyorum .
protein ve sebze yiyorum
Her gün en az 30 dakika tempolu yürüyüş yapıyorum bebek arabası ile beraber 🥳
Bebeğim sabah çok erken kalktığı için ben de erken yatıyorum . Saat 21 en geç 22’de uyumuş oluyorum . O yüzden bu aralıklı oruç diyeti benim için çok süper bir uygulama olabilir ..
Saat 18 ya da 19’da son yemeğimi yesem ; 6-7 arası uyanıyoruz. Bir kaç saat zaten bir şey yemiyorum bu sebeple uygulayabileceğimi düşünüyorum .. dilerim başarabilirim 💪🏻
Tartıldıkça bu mesajımı alıntı yaprak kilomu yazacağım :)
Hepimize kolay gelsin 🤩

4.2.2020- 74.7
Hoşgeldin inşallah hep birlikte inceleceğiz...

X