Intermittent Fasting Diyeti İle Zayıflama Deneyimlerimiz

Şu an çok açım daha doğrusu gözüm aç özellikle tatlıya karşı ama dayanıyorum çünkü daha fazla aşırı kilolu gezmek istemiyorum. 10 yıl önce 50 kiloydum 10 yılda 70 !!!! kilo almışım. Ben de bir tane daha ben var anlayacağınız. Bir de şimdi 40 yaşına geldim metabolizmam da yavaşladı nasıl yapacağım bu zayıflama işini bilmiyorum ama yapacağım. İnşallah...umarım...
Bu sabah 116.7 idi kilom akşam tartıldım ve -700 görünüyor. Sabaha daha fazla eksi olur umarım. Yediklerime gelince tek öğün;
2 yumurtadan omlet
8 siyah zeytin
1 domates
1 biber
50 gr beyaz peynir
4 dilim çavdar ekmeği (biraz fazla oldu ama anca doydum valla)
gün boyuda filtre kahve.
Günaydın bende 37 yaşındayım. Metabolizma yavaşlıyor haklısınız. Bende 6 yıldır kiloluyum. 52 kiloydum genelde. İlk oğlundan sonra 57 oldum. Eşim filan kilolusun derdi bende kendimi kilolu bulurdum. Halbuki son üç yıldır 65-70 arası gidip geliyorum. Megersem 57 ne güzel bir kiloymus. Hedefim şu an 60 olup geri almamak. Ama içten içe tekrar 57 olmak istiyorum.
Sizde kendimi gördüm. Gözünüz tatlılarda ise sağlam bir irade henüz oluşturmamız olabilirsiniz. Belki 10 kere diyete başladım eylülden beri. Aynı siz gibi kafam onlarda olunca devamını getiremedim. Şimdi de öyle. Ama kendime 4 gün daya 5 gün dayan deyip duruyorum
Ahmet apa ile yitik şifayı ücretsiz bulanlar face grubunu bir inceleyin. Sağlam bir niyetle seviye 1 i 40 gün yapsanız kesin olarak 15 kilo verirsiniz. Öğlen kahvaltı. Akşam akşam yemeği. Yasaklilara uyacaksiniz. Pirinç patates makarna un ve meyve yasak. İnceleyin. Bir sürü rapor var yapanların.9 seviye. Sağlıklı beslenmeden bahseden bir grup. 4 ay kadar sürüyor. Siz iyece inceleyin. Ben diyet günlerimde onu yapiyorum.

Geçen Ramazan dan önce 40 gün 1. Seviyeyi yaptım. Yaklaşık 7 kilo verdim. Üstelik hergun en az yarım saat yurumem gerekiyordu onu da yurumemistim.buna rağmen 7 kilo verdim. Ki öğünleri bol tuttum. Çok kilolu olanlar 15 civarı kilo verdiler. Sonra ikinci seviyeye geçtik. Normalde 21 gün. Ramazana özel bir ay sürecekti. Ben malesef bir davette bir arkadasin çiğ pişirdiği köfte ve pirinç pilavı yüzünden bıraktım ve sonra başlamadım. Ki bu benim aptalligimdi tamamen. O sırada 59 olmuştum. Baya inceledim. 69 ile başladım. İkinci seviyede sahurda 3-5 hurma akşam iftar. Yasaklilara uyarak. Tatlı un şu bu yasak yani. 10 gün yaptım ikinci seviyeden. Hurmayi çok severim. 3 gün yiyebildim. Aşırı şekerli geldi düşünün.
Bir kuzenim vardı boyu 1 60. Kilosu 100 kusur. Tam kilosunu söylemek istemez hiç. 7. Seviyeye kadar yaptı. 60 li kokulara indi. 30 kusur kilo verdi. Ama sonra aynen yiyip geri aldı. Kesin olarak koruma döneminde çok dikkat etmek lazım. Şimdi 8. Seviyeyi yapiyor. Kilosunu konuşmayı sevmiyor.

Dizin tek öğün de mantıklı bence. Fakat keisn olarak öğünde çok yiyin. Misal kilonuza göre yumurta sayısı 3/4 olmalı kesin olarak. İstediğiniz kadar zeytin ve peynir yemelisiniz. Ve yanında muhakkak çiğ kuruyemiş. Karnınız aç olmasinki gözünüz de aç olmasın. Ahmet apa tatlı krizi gelenlere tahinin içine ceviz ve tarçın atıp yemelerini söylerdi bu arada. Ben seviyelere başlarken bir niyet ettim ki canım tatlı bile istemedi. İki ben yemek yemem kahvaltı etmem sadece abur cubur hepsi tatlı kremalı şeyler onlarla beslenirken. Ona rağmen. Bu sitemde keisn karar verip niyet etmek lazım. 10 bin kişi başlamıştık. 2500 kişi karaciğer temizliği yaptı ve seviyeleri bitirdi
Ahmet APA ile Yitik Şifayı Ücretsiz Bulanlar

Dizin tek öğün de mantıklı bence. Fakat keisn olarak öğünde çok yiyin. Misal kilonuza göre yumurta sayısı 3/4 olmalı kesin olarak. İstediğiniz kadar zeytin ve peynir yemelisiniz. Ve yanında muhakkak çiğ kuruyemiş. Karnınız aç olmasinki gözünüz de aç olmasın. Ahmet apa tatlı krizi gelenlere tahinin içine ceviz ve tarçın atıp yemelerini söylerdi bu arada. Ben seviyelere başlarken bir niyet ettim ki canım tatlı bile istemedi. İki ben yemek yemem kahvaltı etmem sadece abur cubur hepsi tatlı kremalı şeyler onlarla beslenirken. Ona rağmen. Bu sitemde keisn karar verip niyet etmek lazım. 10 bin kişi başlamıştık. 2500 kişi karaciğer temizliği yaptı ve seviyeleri bitirdi
Ahmet APA ile Yitik Şifayı Ücretsiz Bulanlar
Teşekkür ederim o kadar yazmışsın üşenmeyip benim için facebook um yok ama incelemeye çalışacağım merak ettim. 😄

Dünden bugüne 1 kilo gitti bile 😂 ödem olduğunu biliyorum ama ödem de gitsin canım ne gerek var bünyemde ödeme 🤪 bugün çok rahatım çünkü detaylı araştırmalarım sonucu şekersiz olmak şartıyla kahveye çok az süt konulabilir denmiş. Çok mutlu oldum. Eğer kahvemde süt varsa tamamdır biraz da tarçın serperim tokluk verir. Tatlı krizime de tarçın birebir.

Açlıgi sütun bozduğunu üzülerek haber vermek zorundayım. Leptini engeller. Bende çok severim sütlü kahveyi. Yemek esnasında sıvı alımı yasak benim sistemde. Sütlü kahveyi yoksa ogun arkası içerdim.
1 kiloya sevindim. Öyle valla insan seviniyor

Bugünü de bitirdik çok şükür. Yarın sabah tartıda azıcık da olsa eksi görmek umudu taşıyorum🙂 Bu akşam ki yemeğime gelince;
1.5 porsiyon domates soslu kepekli makarna
200 gr.yoğurt
Hemen belirteyim ki o kadar aç kalıp makarna yemek hiç iyi bir fikir değilmiş tadı çok güzeldi gözüm de damağım da doydu ama midem çook rahatsız oldu. Üstelik full karbonhidrat. Pişman oldum bir daha yemem valla 😊

Merhabalar
10.30 da filtre kahve büyük
Öğlen iki yumurtalı bol tereyağli omlet. Bol peynir. Üç avuç kadar fındık ( kendime zıkkımın kokunu ye diyesim geliyor 🤪)
5.5 gibi komşular geldi sütlü neskafe . 45 dakka sonra bulgur pilavı ve taze fasulye ve turşu.
Biraz önce yeşil çay.
Yarım saat yürüdüm yarım saat Leslie yaptim

O değilde yarın akşam 5 30 a kadar yemeyecegim. Kahve icerim yine. 5 30 da herşeyden bol bol yiyeceğim. Cuma günü de yine diyet yemeği yiyerek akşam yemeği yaparım ins tek.. yarın için bende heyecanlıyım ve korkuyorum. Çünkü bugün ekşi çıktım. Yarın artı çıkarsam çok moralim bozulur

Evet en azından fazla çıkmadım. -100 Gr. Buna da şükür. Bugün akşam o şekilde yersem ertesi gün gerçekten korkumdan tartilamam

116.7 ile başladım bugün 115.2 çıktı sabah. Çok mutlu oldum :halay: azar azar gitsin önemli değil yeterki gitsin.Hergün tartılmak iyi değil ama dayanamıyorum

3.gün de bitti baya alıştım. Bu akşamki menüm;
1 porsiyon kabak dolması
100 gr yoğurt
3 dilim çavdar ekmeği
100 gr kestane şekeri (arada olur böyle şeyler)

Merhabalar
Akşam 4.5 gibi başlayıp 6.30 gibi bitirdim. İki saatlik bir yeme oldu. Tabiki korkunçtu. Bu üçüncü acamagim ve yeme araligini çok uzun tuttum.
2 tane kaşarlı sucuklu poğaça
1 orta boy patates
2 dilim borovni
1 tabak yoğurtlu mayonezli makarna
3-5 parça haşhaşlı çörek
1 küçük kase kısır
Çeyrek ayva

Yarın akşam diyete uygun tek öğün yapacağım ve inşallah sonraki günde öyle yapacağım. Pazartesiye 4 günüm var ve Allah ömür verirse 1 kilo daha eksilmek istiyorum

-500 dahaaaa... aman da aman gitsin kilolaarrrr...şaka bir yana dünkü kestane şekerinden sonra biraz korkmuştum ama çok şükür artı olmadı. Evettt bugün 4.gün ve devammmm

Bugün +700 Gr. Verdiğim partinin sonucu
Tek öğün yaptım. Bir dolu tabak kısır, az yumurtalı ıspanak, az balık, iki dolu yemek kaşığı süt kaymağı ( tereyağı kıvamında)
Yarım saat yürüdüm. Rahatsızım biraz ve çok uykusuz. Yoksa yarım saat Leslie yapmak isterdim

X