Intermittent Fasting Diyeti İle Zayıflama Deneyimlerimiz

Fazla tartılamam aynaya bakınca kendimi gördüğüm görüntüm önemli değildir. doğa biz kadınlara biraz adaletsiz davranmış. özel günlerimiz, şişkinliğimiz, hormon dengemiz vs kiloyu çok etkiliyor bazen 1 güne 22 kg fark bile oluşabiliyor gece üstümüz açık kalmışsa biraz terlemişsek uyanınca hemen şişkinlik olur, ödem olur.

22 gün önce İF Diyetine başladım tam bana göre bir diyet çünkü ben az yemekle doymayan birisiyim. Bu kadar yemek yememe rağmen ramazan ayında hiç sıkıntı çekmem orucumu çok rahat tutarım. diyetisyene gitsem 3 öğün yemek+3 ara öğün verecek ben asla az porsiyonla doymam aç kalmayı tercih ederim daima. Diyete başladığımda 94.5 kg idim ya ş 44 3 doğum. Bu diyette sabah 6.30 da uyanıp evi biraz toparlayıp,sabah uyandığımda büyük bir bardak limonlu zencefilli su içiyorum 7 de evden çıkıyorum yaklaşık 45 dakika yolumu uzatarak otobüs durağına gidiyorum. Gün içinde bol bol sıvı alıyorum şekersiz, tatlandırıcısız, katkı maddesiz. 2 nescafe+2 Türk kahvesi ama kesinlikle tarçınlı içiyorum en az 2 adet yeşil çay bol bol su bazne 1 soda olabiliyor.Tarçını hayatımın vazgeçilmezi yaptım kesinlikle tokluk hissi veriyor şeker ihtiyacınızı fazlasıyla karşılıyor. Çantamda tarçınla dolaşıyorum kahve ikram edildiğinde hemen ekleyeyim. Akşam 18 gibi eve geliyorum hemen 1-2 dilim tam buğday ekmeği+7-8 siyah zeytin+1-2 kibrit kutusu beyaz peynir+salatalık+domates +yeşillik+1 tatlı kaşığı zeytinyağı ile akşam yemeğimi yiyorum. Akşam saat 22 ye kadar eğer acıkmışsam bir parça peynir ağzıma atıyorum aya da küçücük bir lokma ekmek ya da bir lokma hamur işi yatağa geçmeden önce yarım kase yoğurt+2-3 tatlı kaşığı tarçın+1 tatlı kaşığı zencefil+1 tatlı kaşığı zerdeçal+1 1tatlı kaşığı en acısından toz biber karışımını yiyorum 1 bardak su ile çünkü tadı kötü dişlerimi fırçalayıp uyuyorum. Bu diyete başlarken aynı zamanda,aynı anda şekeri hayatımdan çıkardım. Şeker ve türevlerini hayatımdan çıkardım. Acıkmıyorum tatlı düşkünlüğüm vardı lokum ve cezerye türlerine asla hayır diyemezdim şimdi asla canım istemiyor meyve bile yiyemiyorum canım hiç bir şekilde tatlı ve hamur işi, börek ve asla istemiyor. Önceden sıcak ekmek, poğaça börek kokusu duyduğumda tok karnına bile bol bol yerdim şimdi asla yiyemiyorum o eski güzelim kokular hiç bir anlam ifade etmiyor. 21 günde 5 kg vermişim bazısına göre az olabilir bana da az geldi ama moralimi bozmadım çünkü yaş metabolizma yürüyüş dışında spor yok. çünkü zamanım hiç yok hele 9 günlük bayram tatilinden hiç yürüyüş yapamadım biraz deniz havuz... başka birileri eminim çok daha fazla kilo verebilirdi ama moralimi hiç bozmadan aynı hızla devam etmekte kararlıyım hedefim 60ları görmek
tatlım burda paylaşmana sevindim bize de moral oldu :) :eğlence:

tatlım burda paylaşmana sevindim bize de moral oldu :) :eğlence:
Az kilo verme nedenin az yemekten bence. Biraz daha fazla yiyebilirdin. Ben bir kere diyetisyene gittigimde az yediğim için kilo veremedigimi söyledi kadın bana ve verdigi listeyi görünce ben bunları nasıl yiyecegim demiştim ama yapışan o son 4 kilo o liste ile gitmişti. Bence tamamen bundan dolayı tabii ki ekmek beyaz un ye demiyorum ama bir şeyleri daha fazla yemen gerekli gibi geldi bana canım. Yeme saatlerinde istedigin kadar yemek önemli ki zaten 1 hafta sonra alışıyorsun zaten deli gibi yiyemiyorsun. Ama yemek önemli, vucudu kıtlık durumuna sokmamak için. öyle olunca vucut direk depoluyor.

Az kilo verme nedenin az yemekten bence. Biraz daha fazla yiyebilirdin. Ben bir kere diyetisyene gittigimde az yediğim için kilo veremedigimi söyledi kadın bana ve verdigi listeyi görünce ben bunları nasıl yiyecegim demiştim ama yapışan o son 4 kilo o liste ile gitmişti. Bence tamamen bundan dolayı tabii ki ekmek beyaz un ye demiyorum ama bir şeyleri daha fazla yemen gerekli gibi geldi bana canım. Yeme saatlerinde istedigin kadar yemek önemli ki zaten 1 hafta sonra alışıyorsun zaten deli gibi yiyemiyorsun. Ama yemek önemli, vucudu kıtlık durumuna sokmamak için. öyle olunca vucut direk depoluyor.

Çok hemde ama regl olamayanda olmuş bu diyette umarım beni de bulmaz şeyden nem kapan bir yapım var :))) Antalya 69.900 olmuş :) şimdi oldu kızlar ben iyi degilim hahhahaha
darısı bize tatlım an itibariyle yemeyi bırakacağım, haftaya ıf diyetini kabak detoksu ile yapacağım bakalım sonuç ne olacak yazarım buraya, iyi sonuç alırsam sende denersin

darısı bize tatlım an itibariyle yemeyi bırakacağım, haftaya ıf diyetini kabak detoksu ile yapacağım bakalım sonuç ne olacak yazarım buraya, iyi sonuç alırsam sende denersin
Ben bir tek if yapabilirim canım artık listeler kurallar fenalık geldi bana :) bu if diyetinde de istedigin kadar yeme özgürlüğü beni çeken en azından karnım doyarak kalkıyorum.

X