İmam ile sevgiliyiz ve kafam çok karışık

senbenbiziz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2024
12
-15
24
İmam ile sevgiliyiz niyetimiz ciddi ve evlilik konuşmaları geçti, kapalı birisi değilim ve ilerde kapanmayı düşünüyorum zaten o da kapanmamı istiyor, çalışmama sıcak bakmıyor ve aslında istemiyor ben çalışmayı istiyorum ama o erkeklerle başbaşa duracağım bir iş istemiyor ben de ona tamam öyle olmazsa çalışırım dedim. İyi birisi, kötü alışkanlıkları yok, kötü huyu yok. Evlilik için yıllar var hemen olmayacak. Ben onu o beni seviyor, ailesi muhafazakar, doğulular ama batıda büyükşehir de doğup büyümüş biraz orayı benimsemiş. Kapalılık olmazsa, erkeklerle çalışma durumu olursa bu evliliğin olmayacağını, ilerisinin olmayacağını, bu yüzden net karar vermemi istiyor. Benim kafam çok karışık ne yapacağımı bilmiyorum, önümde hiç bu tarz bir örnek yok, görmedim. İmamla sevgili olmuş, evlilik yaşayan, başından boyle bir şey geçmiş birileri var mı varsa görüş bildirebilir mi

Böyle düşünen biri kapalı bir kadınla evlense daha iyi değilmi ama. Ben evlilik için kapanan birkaç kadın tanıyorum. Başına örtü örtüyor ama eşi yine memnun olmuyor. Makyaj yapma, pantolon giyme diye devam ediyor istekler. E kadın yıllarca böyle giyinmiş, biranda ayak uyduramıyor. Bu sefer kadın baskıdan bunaliyor adamda sen baştan kabul ettin şimdi neden böyle yapıyorsun diyor. Velhasıl mutlu olamıyorlar.

Evet haklısınız insan bir anda önceki hayatından tam anlamıyla vazgeçemiyor

Kaç kurtar kendini

Olmaz. Senin hayata bakisinla onunki farklı. Tesettüre girmek bile senin için yıpratıcı olacak. O kendisine uygun bir eş bulsun sen de hayatına bak. Önünde evlilik için yıllar varken kendini bu kadar çaresiz hissetme. Hayatına uggun ekonomik özgürlüğünün oldugu bir eş adayı tercih et.

Senelerce eski eşimden aynı baskıları gordum calisamazsin vs baş kaldırdım ise girdim kıskançlıktan şiddet gördüm onu giyme bunu giyme oraya bakma sonra evden çıkmaya dönüyor en son yıldım lanet olsun ne derse yapayimda evliligim yürüsün dedim sonra ne mi oldu çöp yerine koydu beni değerim bitti fjsbshsb aferin ne derse kabul et

kümese tavuk arıyo herhalde yanlış düşünce yapısı var uzak durun derim

Yani hiç şaşırmadım, imam diyorsun. Ülkemizde iki sure bilen erkek kişisi bile dinini karısı, kızı üzerinden yaşarken imamı düşünemiyorum bile. Mesleğini söylediği an taleplerini tahmin etmen gerekirdi. Hatta bence az bile söylemiş seni korkutmamak adına.

İleride bir şeyler için eşini ikna etsen de toplumu edemezsin, çünkü mahallede orda burda sen imamın karısı olarak bileneceksin ve ona göre yaşayacaksın. Aksi halde cemaatinden saygı görmez, o nedenle seni sadece kendi fikirleri doğrultusunda değil vasfının gereği olarak da çok fazla kısıtlayacak. Sen imam karısısın olmaz lafları havada uçuşacak. Maalesef iş bir tek kapanmakla bitmiyor

Kızılcık şerbeti de mi izlemediniz hiç yaa seküler kız muhafazakar erkek ilişkisi yürümüyor işte yürümüyor.
Şaka bi yana siz zaten evlenmiş olmak için görüşüyorsunuz gibi geldi. Ayrıca bu devirde çalışmaya kadar karışmak nedir ya. Şöyle adamlara bir de iyi insan demiyor musunuz tilt oluyorum. İyiyse cami yaptırsın cennete gitsin o zaman burda milletin başını yakmasın. Ayrıca iyi falan da değil kendinize gelin. Adam şimdiden kurallar koymuş. Evlenince o kurallara uymazsanız neler olur bilemiyorum

Lütfen kapanacaksanız bir erkek için değil, Allah için kapanın.

Muhafazakar değilsen sonu boşanma olur. Çok gördük burda kapandım ama açılmak istiyorum diyenleri. İmamın karısı da açık olmaz herhalde yapamayacaksan ayrıl zaten pek aşk niyetinde değilsiniz belli mantığına uymuyorsa ayrıl

Kötü huyu yok “?????
  • çalışmana sıcak bakmıyor
  • kapanmanı istiyor
-pis bir zihniyet var önünde erkeklerle aynı ortamda durmanı istemiyor..

Demek ki kendi içinde iğrenç şeyler var ve senin erkeklerle aynı ortamda durmanı istemiyor son derece midem kalktı.

Herkes kapanabilir acilabilir, bunda bir sıkıntı yok kimse insanın kendi özgürlüğünü elinden alamaz insan çok itikatlidir kapanır veya bir inanç yolunda ilerler gider Allah’la arasındaki kendi bağıdır kimseyi bağlamaz. Ama ben korkunç bir öcü gördüm kusura bakma. İmamla sevgiliyiz demen beni güldürdü .. merak erme imam nikahı ile evlenirsiniz üstüne 5 tane daha getirir.

Kapanmak Allah'ındır emriyse, bunu kul için değil, Allah için yapın ve iyice araştırın, sine sine yapın. Bir erkeğin karısı olmak için kapanılmaz, o şekilde kapananların çoğu, gerçek kapanmıyor.

Ayrıca erkeklerle çalışıyoruzda ne oluyor? Ahlak örtüsü insanın içinde olacak. Şimdi açığım ve erkekle çalışıyorum diye ben ahlaksız mi oluyorum? Veya illegal ne yapıyorum mesela?Çoğu çalışan kadın gibi edebimizle duruyoruz.

Şimdi sevgi kelebeği gibi sinir koymazsanız, yarın yok doktor erkek, bakkal erkek, memur erkek, pazarcı erkek vs. Diye eve kapatır sizi.

Takva sahibi tanıdıklarım var, kimisi ticaret yapar, kimisi öğretmen, memur vs. Hiçte gereksiz hareketlerini görmedim. Kendilerini gereksiz muhabbetten korurlar ama, erkek var diye dünyaya kendini kapatmazlar.

Diyelim ki bu kişi eşiniz oldu, vefat etti. İşleri kim yürütecek? Çocuğa kim bakacak? Faturası, doktoru, işi, çocuğun erkek öğretmeni vs. Sırf bunlar için yeniden mi evlenmek lazım?

Benim gördüğüm, dini gerçek manada yaşayan insanlar, çağ değiştiği için, hepimizin dikkat ettiği gibi gereksiz muhabbete girmeyerek, gayette sosyal yaşamın, iş hayatının içindeler.

Hıı başka şehirde bulunduğumuz zaman bir hekim arkadaşım vardı. Kadın gayette bilinçli ve tesettürlüydü. Yani dini konuların, her şeyin son derece farkındaydı.

Ee bu kadın erkek hasta bakıyor, dokunuyor??? Şimdi acile duştayken fenalaşan çıplak biri gelse " Başkası mı baksın?" Diyecek.

Batmanlı bir imam.
Batman kadınların en mutsuz olduğu il seçilmişti bir dönem. Ayrıca yüksek kadın intihar oranları hala devam ediyor. Üstelik Batman Hizbullahın da en yoğun olduğu ildir.
Batmanlı ve aşırı dindar bir aileden direkt kaçardım ben.
Yani adam kendine esir, evine süs arıyor. Kapayacak eve karısını, baştan bu şartla devam ediyor.
Aklın mı yok evladım bir de düşünüyorsun

Tasma da getirdi mi?

Eğer profilinizdeki bilgiler doğru ise 24 yaşındaymışsınız. Daha genceciksiniz. Sevip sevilerek aynı görüşlere sahip olduğunuz biri ile karşılaşmak için uzun yıllarınız var.
Şu anlattığınız olayda gram sevgi aşk görmedim ben amaç sadece evlenmek gibi. Ne bu evlilik merakı? Sırf kocam olsun diye bu kadar kendinden kişiliğinden ödün verilmez.
Tanımıyorsunuz bile adamı, ortada gram bir duygusal bağ yok. Zaten ilk mesajınızdan bile belli aşırı duygudan yoksun yazmışsınız.
Adam sizi bir yerde görmüş, hemen evlenelim demiş ne alaka? Yangından mal mı kaçırıyor? Sizce normal mi bu durum?
Şu olay benim başıma gelse ay ne alaka iki farklı insanız, kapalı istiyorsa gitsin annesi köyden kapalı kız bulsun der geçerdim. Siz ciddi ciddi bu konu üzerine kafa yorup düşünüyorsunuz.
Sakın yıllarınızı sizi bu şekilde kısıtlayacak bir insan için olmadığınız biri gibi davranarak harcamayın. İnsanın kendi kendine yaptığı kötülüğü bir başkası yapmıyor cidden. Üzülürsünüz, solar gidersiniz.
Yedi kat yabancı için kapanmayın bence o kendine hazır kapalısını bulsun.

Dün bir gazeteci de Narin Cinayetinden bahsederken kadın intihar oranının en yüksek olduğu yer olarak Batman’a dikkat çekmişti.

Dün bir gazeteci de Narin Cinayetinden bahsederken kadın intihar oranının en yüksek olduğu yer olarak Batman’a dikkat çekmişti.
Bu konuyla ilgili seneler önce uçan süpürge festivalinde belgesel izlemiştim ben.
Namus cinayeti yerine kadınları intihara zorluyorlar. Çok etkileyici bir belgeseldi. Batman biliyorsunuz hüdapar ın da kalesidir. Hizbullah yapılanması da vardır. Kadınlar için en sıkıntılı ildir.
Bu kadar dinci bir adam üstelik Batman ben kaçardım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…