İmam ile sevgiliyiz ve kafam çok karışık

senbenbiziz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2024
12
-15
24
İmam ile sevgiliyiz niyetimiz ciddi ve evlilik konuşmaları geçti, kapalı birisi değilim ve ilerde kapanmayı düşünüyorum zaten o da kapanmamı istiyor, çalışmama sıcak bakmıyor ve aslında istemiyor ben çalışmayı istiyorum ama o erkeklerle başbaşa duracağım bir iş istemiyor ben de ona tamam öyle olmazsa çalışırım dedim. İyi birisi, kötü alışkanlıkları yok, kötü huyu yok. Evlilik için yıllar var hemen olmayacak. Ben onu o beni seviyor, ailesi muhafazakar, doğulular ama batıda büyükşehir de doğup büyümüş biraz orayı benimsemiş. Kapalılık olmazsa, erkeklerle çalışma durumu olursa bu evliliğin olmayacağını, ilerisinin olmayacağını, bu yüzden net karar vermemi istiyor. Benim kafam çok karışık ne yapacağımı bilmiyorum, önümde hiç bu tarz bir örnek yok, görmedim. İmamla sevgili olmuş, evlilik yaşayan, başından boyle bir şey geçmiş birileri var mı varsa görüş bildirebilir mi

Kapalılık olmazsa, erkeklerle çalışma durumu olursa bu evliliğin olmayacağını, ilerisinin olmayacağını, bu yüzden net karar vermemi istiyor.
Ticaret mi yapıyorsunuz
Seven insan her haliyle sever
Tesettürü de Allah istedi diye yapın yapacaksanız naçizane

Haklısınız vicdanlı, merhametli, adalet duygusu da var ama devir kötü öyle tanıtır kendini ama öyle de çıkmayabilir tabi emin olamıyorum kafam çok karışık

Mesele imam,mühendis,doktor vesaire değil ki.
Karşında ki kişinin kriterleri var. Sana uyuyor mu ? Uyuyorsa ok. Uymuyorsa yenisine geç.
Nasıl karşında ki kişi kiminle evliliğinin yürüyeceğini düşündüğü kişinin kriterlerini belirlemiş sen de belirle. Uyan birini bul

Ayyy evlenmek için bu kekolarin bin tane kuralına uymak zorunda kalan bir kadın daha. Eskiden kadınlar bin tane kural koyar naz yapardı şimdi kadınlar erkek onunla evlensin diye bi ayağını öpmediği kalıyor. Okuyunca midem bulanıyor ya. Şunlar şunlar olmazsa benimle evlenmeye layık olmazsın diyen adam için post açılıyor ya gerçekten artık umudum kalmadı benim.

Kapalı ve çalışmayan birini istemesine saygım var. Ama o zaman hali hazırda kapalı ve çalışmak istemeyen birini bulsun. Bi de her şeye o kadar dikkat ediyorsa sevgililik de dini açıdan hoş bi kurum değil. Hakkınızda hayırlısı olsun ama bence kendinizden fedakarlık yapmayın. Kapanmak istiyorsanız da kendi istediğiniz zaman istediğiniz şekilde yapın biri şart koştu diye değil. Yoksa içinize sinmez hiçbi zaman.

Doğulu, muhafazakar ve imam. Evlenmeden, düğün öncesi kapanmanı isteyecek, düğününüz büyük ihtimal Kuranlı olacak. Senin her şeyine laf edecek karışacaklar açık olduğun için.

Gelelim evlendikten sonra olacaklara:
Eğer il ve ilçe merkezinde imamsa gezme tozma gibi konularda pek sıkıntı yaşamazsın ama namaz vakitlerinden önce dönmeniz gerekir. Bayramlarda vs izinleri olmaz, 1 2 gün anca. Yıllık izinleri vardır ama pek kullanmazlar.

Eğer köyde imamlık yapıyorsa ve köy hayatını sevmiyorsan vay haline. Her gün evde ve köyde olacaksınız. Çarşıya filan gittiğinizde namaz vakitlerinden önce dönmeniz gerekir, namaz kıldıracak, bir namaza geç gelsin köylüden biri mutlaka şikayet eder. Ramazan ayı çok yoğun geçer. İftar davetlerine katılır, teravihler derken izniniz yine olmaz. Bayram namazını kıldırmadan bir yere gidemez. Siz plan yaparsınız ama o planların süresi sınırlı olur. Hele kışın daha da zor oluyor.

Sürekli evde birlikte olmak, sürekli köyde olmak bir süre sonra insanın canını sıkıyor.

Eşi imam olan arkadaşım var çalışıyor, eşi imam olan tanıdıklarım var onlardan da bazıları çalışıyor ve eşleride bu konuda sıkıntı çıkarmıyor. Çok iyi düşün ama bence sen yapamazsın.

Evlendikten sonra koymadığı şartları da çıkacak ortaya. Görüşleriniz uymuyorsa sanmıyorum olsun. Ayrıca sevgili olmanın günah olduğunu muhtemelen vaaz veriyordur :)

Yorumlar o kadar önyargılı ve saçma ki, imam da bir insanı sevebilir bu çok normal; kapanmanız Allah rızası için olsun inşaAllah nasip olur, ve inanın eğer gerçek manada iman sahibiyse sizi Allahın emaneti olarak görür ve hiçbir şekilde ezdiririp üzmez kaldı ki kapanmanızı istemesi çok normal ama emin olun bunu egosu için değil zaten üzerimize farz olduğu için istiyordur eğer seviyorsanız ve sevdiğinden eminseniz hiç uzatmadan evlenin Allahın razı olacağı şekilde. Allah hayırlısını masip etsin inşaAllah.
Bu arada hiç sizi öyle eve tıkacak yok erkek sinek olmayan yere sokmicak diye yorum atanlar var oda dişi sinek olduğu yere girmicek başkasına o gözle bakmicak evini en huzur bulduğu yer olarak görecek sizinke aktiviteler yapacak bunları da düşünün düşünün ki bi barmen var onun yerinde o gece kulüplerinde çalışırken sen rahat olabilecekmisin mesela

Çalışma ve kapanma konusunda adam gayet net fikrini beyan etmiş karışıyorum emin olamıyorum dediginiz seyler koca bir hayati etkileyecek seyler ve siz burada karisiklik yasiyorsaniz muallakta kaliyorsaniz olur mu sizce ?

Imam olması dogulu olmasi muhafazakar olmasi kotu aliskanliklarinin bulunmamasi hicbirinin bir önemi yok bana göre şu acabalardan sonra

İstemediğiniz şeyleri bugün kabul ederseniz ilerde çok pişman olursunuz. Dik duruşunuz,kendi kararlarınız olsun. Birbirinize uymuyorsanız,ortak yolu bulamıyorsanız şimdiden ayrılık. Emin olun evlenince daha büyük sorunlar çıkıyor..

Bir erkeğe güvenip nasıl işi bırakıyorsun?

Bence kabul etmeyin.2-3 yıl aşk ve seks derken geçer de sonraki yıllar kendinizi kötü hissedersiniz.Bu ,5 yıl sonra ben sıkıldım çalışmak istiyorum ya da başımı açmak istiyorum tarzı konuşacağız bir ilişki değil.Adam baştan şartlarım bu bu demiş.Muhtemelen kabul edeceğinizi düşünüyor.Siz ben düşündüm yapamayacağım derseniz o sizi ikna etmeye çalışacak.Cunku bu şartları kabul edecek akıllı bir insan zaten bulamaz.Lutfen bu tarz sizi kısıtlayan insnalardan uzak durun

Dimi ama evlenmeye yıllar varmış o şartları sunmuş ama kendisine bi baksın önce

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…