Ilk bulusmadaki davranis - fikirlerinize ihtiyacim var

Cok tesekkür ederim. Bende ayni bu kaniya vardim zaten bulusmada. Dedim, belki o da bir an ne diyecegini sasirmistir yada heyecan yapmistir falan diye düsünüm. Hepimiz insaniz sonucta :). Ama gözlemleyecegim.

Ortak ödemeyi teklif ederdim, her zaman da ortak ödemeyi isterdim sevgiliyken. Bu içimi rahatlatan bir şey. Her şeyi erkek kişisi ya da erkek ailesi yapmalı durumu benim mantığıma pek uymuyor.

Muhtemelen öderdi o da, belki garson sorunca bir gaflete düştü. Sosyal kodlarınız varmış gözlem yapın ama kafaya takılacak bir şey değil henüz. Belki benim gibi hesap ödenmesini istemeyen bir tipsiniz, bunu bilemezdi ben çok cimri ya da kötü niyetli göremedim çünkü bu konu dışında her şey yolundaymış.

Aslinda benim sosyal kodlarim degilde, ben erkeklerin genelde bozuldugunu biliyordum, hesablari ayri ödemeye kalkinca. En azindan birinici bulusmada öyle biliyordum. Sonradan zaten öyle yapilabiliyor. Birazda bu yüzden böyle oldu :). Aynen, oda bos bulundu belkide. Zaten aklima takilmasi beni rahatsiz ediyor. O yüzden buraya yazdim. Tesekkürler fikriniz icin.

Ben ilk buluşmalarda erkeğin ödemesinden yanayım ama sizin diyalogta bilemedim ki demek yerine ortak ödemeniz daha iyi olurmuş, ne yapalım diye sorulduğunda. Ödemek isteyen ne yapalım diye sormaz, bu soruya karslik de ödeme ortak yapılır.
İlk bulusma için bu konu tek başına bir sorun mu derseniz değil bence.

Bende tam dogru davranamadim o an. Haklisiniz. Bir an bos bulundum :).

Ay çok kaba bir davranış bence ..hele ilk bulusmada...ben böyle şeylere dikkat eden biri olduğum için bir daha gorusmezdim

Ikimizde yabanci ülkede yasayan türküz. O sonradan gelmis. Ben avrupada büyüdüm.
anladım
şimdi seni yemeğe kendisi davet etti, değil mi?
sen onun davetiyle o yemeğe katıldın
hem davet edip hem de hesap ödetmeye yeltenmesi çok çirkin
kahveleri sen ödersin demesi daha daha çirkin
daha şimdiden 2 kuruşluk yemeğin hesabını yapıyorsa yarın öbür gün olur da evlenirseniz hamilelik sebebiyle vs çalışamadığında bu adamla çook para sorunu yaşarsın
ilişki boyunca da yaşarsın gerçi evlenmene gerek yok

ben senin yerinde olsam nasıl yapalım dediği noktada sadece kendi yediğimi öder
yanındayken de hiç bozuntuya vermezdim
evlere dağıldığımızda mesaj atıyor ya hani karşı taraf
işte o mesaj geldiği an, "bana vakit ayırdığın için teşekkürler ama biz birbirimize uygun değiliz" der bi daha da görüşmezdim

Evet, o dedi bulusalim diye. Genel tutumu farkli oldugu icin bende o an dogru tepki veremedim (sasirdim cünkü o kadar nezaketten sonra) ve öyle gelisti durum. Kafam karisti biraz ve bende ikinci bulusmayi kabul ettim. Tekrar ayni durum olursa zaten sizin dediginiz gibi karar verecegim bende. Banada hos gelmedi bu kadar güzel sohbet ettikten sonra öyle bir durum yasanmasina. Dramatik bulmuyorum tabi, ama ilk tanisma dönemi böyle ufak seylerle tartiliyor sanki. Tesekkürler fikriniz icin.

Biraz aşırı bir tepki olmaz mı bu? Bence biraz daha gözlemlemekte fayda var. Bir de yabancı bir ülkede yaşıyorlarmış. Belli bir yaştan sonra ani ve fevri kararlar da doğru değil bence.

ikinci kez davet etti ve yine aynı şeyi yapacak emin ol
düşün taşın karar ver. sen böyle bir ilişki istiyor musun? bu durumu gözardı edebilir misin ?
bunu göz ardı edebilecek kadar çok da beğenmemişsin bence adamı
yani bi daha böyle birini bulamam cimri olması da tolare edebileceğim bi kusur diyorsan devam et
yok edemem diyorsan ikinci buluşma sadece zaman kaybı olacaktır

Garip olan yanida bu. Aslinda cok nezaketli biri. Yani bana öyle davraniyor. Böyle olmasi beni bu yüzden böyle düsündürdü. Kendimde istedigim tepkiyi bir an veremedim. Öyle gecti gitti durum.

Yani demekki bazı konularda nezaketli değil.
O gün söyleyemedin diye hiç söyleyemezsin diye birşey yok.
Ben olsam o öyle dediği anda yemeğin hepsini öder ve kahveye gerek yok teşekkür ederim diyip ordan ayrılırdım.
Sen çok hoşlandıysan biraz daha gözlemleyebilirsin.
Birdahaki buluşmalarda bakarsın hareketlerine.
Baktın aynı şeyler devamm ediyor ozaman bitirirsin. Eğer şimdi bitirirsen aklın kalacak gibi çünkü.

Hiç laga luga yapıp, eşitiz car curt muhabbetlerine girmeyeceğim.ataerkillikse de ataerkillik.ilk buluşmada hesabı erkek ödemeli.haa yemeği ödeyip, buluşmayı uzatmak amaçlı ya da karşındaki kendini kötü hissetmesin diye kahveler de senden olsun denebilir ama yemeği de nasıl yapalım diyen adamdan hayır gelmez.tecrübeyle sabittir.paracı adam hemen anlaşılıyor.garson da bir acayip lüks mekansa kutuyla gelir hesap, lüks değilse de ödeyecek kişi kasaya gider öder.o kısmı tam anlamadım.ikiniz de aynı anda kasaya gidip garsonu tereddütte mi bıraktınız?

Herşeyi erkek ödesin kafasında hiç değilim ama ilk defa buluşma durumunda erkek öder.Daha sonra ilişkinin dinamiklerine göre ödeme şekli değişir.Sorması hiç doğru olmamış.Normal öderdi sizde teşekkür edip kahvelerde benden derdiniz akşamı güzel bir şekilde sonlandirirdiniz.Bana bu hareketi itici geldi.

Biraz aşırı bir tepki olmaz mı bu? Bence biraz daha gözlemlemekte fayda var. Bir de yabancı bir ülkede yaşıyorlarmış. Belli bir yaştan sonra ani ve fevri kararlar da doğru değil bence.

Yabancı ülkeyle hiç alakası yok.
Hollandada yaşıyorum ve buralı erkekler bile davet ettiyse ödemeyi teklif eder.
Türk erkekleri hele asla ödetmez kavga bile eder

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…