Ilk bulusmadaki davranis - fikirlerinize ihtiyacim var

E Tamam işte. O saçma sapan insanların çoğu da kaçıngan bağlananlar.
Hayatımdaki insana sorunlarımdan bahsettiğimde "kendine yetemiyor" diye düşünüp beni eski ilişkisiyle kıyasladığına dair buraya konu açsam "ayrıl bundan" derdiniz değil mi?

Linç yiyeceğim ama umrumda değil.
Sorunları yansıtmamak övünülecek bir şey değil. Siz yansıtmazsanız, karşı taraf yansıtmazsa bu nasıl bir ilişki olacak ki? Sadece kafeye gidip, gülüp eğlenilen ve asla derinleşmeyen, her şeyin "olması gerektiği ölçüde" olduğu bir ilişki modeli.
Bana sorun çıkaracak, kendine yetemiyor vs vs.
Hiç katılmıyorum. Sıfır yani şuna hak vermem. İnsanlar derdini anlatınca değil, fikirlerini, duygularını anlatınca ilişki derinleşir. Sorunlu insan sorunlu insandır, bayılarak dinleyen var mıdır bilmiyorum ama ben nefret ederim dert dinlemekten. Hele koskoca adamın kendi içinde halledebilecegi şeyleri daha flört döneminde anlatması kadar libido öldürücü bir şey de olamaz😬 ayrica bir ilişkide negatif bir şey yaşayıp ayrildiysam ve bundan ders aldıysam tekrar aynı hatayı yapmamak için tabi ki eski iliskimle kiyaslarim. Siz kiyaslamadiginiz için 739282 tane aynı tipte adamla ilgili konu açıyorsunuz.

Bir de fazla negatif insanlar yoruyor. Arkadaş, ne zaman sorsan kötü, mutsuz.
Hiç mi iyi günü olmaz bir insanın?
Üstüme ağırlık çöküyor, fazla negatif insanlarla görüşmüyorum. Benim yüküm bana yeter.
Aynen öyle. Daha en hafif ve pozitif zamanlardaydik ve hergün bir derdi vardi. Hic abartmiyorum.

Anlattığı sorunların ne olduğunu ve cidden çözüm mü beklediğini yoksa bunun konu sahibinin kaygısından doğan bir varsayım mı olduğunu bilmeden yorum yapmak çok zor ama her buluşmada hesap ödeyip elini cebine attırmayan, centilmen davranan bir erkeğin, karşısındaki kadına yıkılma gibi bir niyeti olduğunu pek sanmadım ben. Yeni ilişkilere başlarken eski ilişki travmalarını ve "tecrübelerini" bir kenara bıraksak, sadece yaşayıp görsek de hayat bayram olsa keşke.
Buralarda bir üye daha vardı wurstria diye. O da buluştuğu her erkekte bir sıkıntı buluyordu. Bulduğu şeyler de o kadar mantıklı ki bir şey de denmiyor :KK70: ama seziliyor yani aslında pek de öyle olmadığı. Hatta 1 senede 14 kişiyle falan bulusmustu hepsinde de bir sorun vardı falan. Sorun olmasa da kendi kurcalayıp buluyordu bir şekilde. Hep salla yenisi gelsin modundayız ama bilemiyorum.
...bu kisi kim bilmiyorum ama ben tanistigim kisilerde bile secici davraniyorum. Bunu herkes begenmeye bilir ama ben bu konulari cok ciddiye aliyorum ve o sekil tanisiyorum. Sayilidir tanistigim kisiler.

1 ayda ne konuşursun mesela?
En sevdiğin film ne, hadi beraber izleyelim. En sevdiğin yemek ne vs. yani.
Ailedeki büyücü halandan, kenafir gözlü yengenden bahsetmezsin mesela. :KK53:
Kesinlike katiliyorum. Yani daha isin "eglencesinde" olursun. Flört edersin. Ben böyleyim. Zaten ciddi ve uzun vadeli bir iliski istedigimi belirtmistim ona. Biliyordu bunu ama o hergün dertliydi ve benide asagiya cekiyordu onun negatif olmasi. Hep tedirgindim acaba bu sefer bulusabilecekmiyiz o iptal etmeden diye. Yorumlariniz icin tesekkür ederim gercekten. Kendimi daha iyi his ediyorum simdi. :)

Kesinlike katiliyorum. Yani daha isin "eglencesinde" olursun. Flört edersin. Ben böyleyim. Zaten ciddi ve uzun vadeli bir iliski istedigimi belirtmistim ona. Biliyordu bunu ama o hergün dertliydi ve benide asagiya cekiyordu onun negatif olmasi. Hep tedirgindim acaba bu sefer bulusabilecekmiyiz o iptal etmeden. Yorumlariniz icin tesekkür ederim gercekten. Kendimi daha iyi his ediyorum simdi. :)
İlk zamanlar heyecanlı geçmeli bence de. :) Durduk yere annemle babam her gün kavga ediyor dersen, libido killer oluyorsun işte. Acı ama gerçek.
Bir şey diyeyim mi? Bir ilişki insanı mutlu etmeli, olduğun yerden yukarıya çekmeli. Yoksa ne anlamı var ki?

Hiç katılmıyorum. Sıfır yani şuna hak vermem. İnsanlar derdini anlatınca değil, fikirlerini, duygularını anlatınca ilişki derinleşir. Sorunlu insan sorunlu insandır, bayılarak dinleyen var mıdır bilmiyorum ama ben nefret ederim dert dinlemekten. Hele koskoca adamın kendi içinde halledebilecegi şeyleri daha flört döneminde anlatması kadar libido öldürücü bir şey de olamaz😬 ayrica bir ilişkide negatif bir şey yaşayıp ayrildiysam ve bundan ders aldıysam tekrar aynı hatayı yapmamak için tabi ki eski iliskimle kiyaslarim. Siz kiyaslamadiginiz için 739282 tane aynı tipte adamla ilgili konu açıyorsunuz.
Bende eski iliskiyi daha cok tecrübe kaynagi olarak görüyorum. Yani kisinin kendisinden cok yasadigim problemlerden örnek alarak temkinli davranmayi tercih ediyorum.

İlk zamanlar heyecanlı geçmeli bence de. :) Durduk yere annemle babam her gün kavga ediyor dersen, libido killer oluyorsun işte. Acı ama gerçek.
Bir şey diyeyim mi? Bir ilişki insanı mutlu etmeli, olduğun yerden yukarıya çekmeli. Yoksa ne anlamı var ki?
Kesinlikle öyle. Bende insanin kendi kendine mutlu olmasinin gereketigini düsünüyorum. Iliskide o mutlulugunun üstüne mutluluk eklemesini beklerim (tabi hayat her zaman toz pembe degil; bunu kast etmiyorum; yani genel olarak bir dert ciksa bile o iliskinin bana enerji vermesini bekliyorum; negatiflik degil). :) Flört döneminde veya bir iliskinin basinda cok dert paylasmak iyi olmuyor. Insani hemen yoruyor cünkü karsinda her gün mutsuz biri görüyorsun ve sen ne kadar pozitif olursan ol, bir noktada senide asagiya cekiyor.

Bende eski iliskiyi daha cok tecrübe kaynagi olarak görüyorum. Yani kisinin kendisinden cok yasadigim problemlerden örnek alarak temkinli davranmayi tercih ediyorum.
Yani problemleri neydi bilemiyorum ama bana koskoca adam neden kendi işlerini kendi yapmıyor, neden gelip anlatıyor çok tuhaf geldi. Ben biraz fazla ketumum hadi beni baz almayalım ama yine de bu kadar ilişki başında her şeyi anlatmak da çok fazla. Ne bileyim oturumla ilgili konular falansa belki o konularda alttan alabilirdim. Ama sağlık, aile sorunları, maddi sorunlar falan gerçekten hiç ilgilenmediğim ve içinde bulunmak istemediğim şeylerdir. O sebeple de iyi ki erken evlenmişim diyorum, şimdi olsa kimseyi çekemezdim 😂 en ufak şeylerde bile çok seciyim, arkadaşlıkta falan, evlenirken de haliyle seçici olacağım 🙄

Sorunlarını anlatmasından ziyade zaman ayırmaması büyük problem olurdu benim için, bu yüzden en başından kestirip atmak en doğrusu olmuş. Yorumlar biraz farklı düşünmeme neden oldu, ben de normalde Cileklivanilinn Cileklivanilinn gibi düşünüyorum, dert dinlerim, anlatırım da, benim için bunları konuşmamak sorun. Benim de 1 buçuk aylık bi ilişkim var ve adam dert anlatma konusunda çok ketum. O da belli sıkıntılar yaşamış zamanında, maddi kayıplar falan, ama anlatmıyor, ben de sormak istemiyorum. Beni de bu rahatsız ediyor =)

Yani problemleri neydi bilemiyorum ama bana koskoca adam neden kendi işlerini kendi yapmıyor, neden gelip anlatıyor çok tuhaf geldi. Ben biraz fazla ketumum hadi beni baz almayalım ama yine de bu kadar ilişki başında her şeyi anlatmak da çok fazla. Ne bileyim oturumla ilgili konular falansa belki o konularda alttan alabilirdim. Ama sağlık, aile sorunları, maddi sorunlar falan gerçekten hiç ilgilenmediğim ve içinde bulunmak istemediğim şeylerdir. O sebeple de iyi ki erken evlenmişim diyorum, şimdi olsa kimseyi çekemezdim 😂 en ufak şeylerde bile çok seciyim, arkadaşlıkta falan, evlenirken de haliyle seçici olacağım 🙄
Evet bütün noktalara katiliyorum. :) Siz tam tamina anladiniz benim "derdimi". Aynen böyle konu. Icinde bulunmak istemedigim konulardi ve madem sorunun var, o zaman onu cözüp tanissaydin diye düsündüm o konusurken. Iyi biriydi ama iste konu bu sekil gelisti malesef.

Sorunlarını anlatmasından ziyade zaman ayırmaması büyük problem olurdu benim için, bu yüzden en başından kestirip atmak en doğrusu olmuş. Yorumlar biraz farklı düşünmeme neden oldu, ben de normalde Cileklivanilinn Cileklivanilinn gibi düşünüyorum, dert dinlerim, anlatırım da, benim için bunları konuşmamak sorun. Benim de 1 buçuk aylık bi ilişkim var ve adam dert anlatma konusunda çok ketum. O da belli sıkıntılar yaşamış zamanında, maddi kayıplar falan, ama anlatmıyor, ben de sormak istemiyorum. Beni de bu rahatsız ediyor =)
Zaten bir iliski gelistigi zaman yani 1-2 senedir sevgiliyse insan zaten paylasmak zorunda sorunlarini ama daha en bastan hep dertli olursan, hic hos olmuyor, görüseymiyorsun ve üzülüyorsun. Ilk heyecanlar hemen kayboluyor yada hic olmuyor bile ne yazik ki. Sizide anliyorum. Tesekkürler yorumunuz icin. :)

Zaten bir iliski gelistigi zaman yani 1-2 senedir sevgiliyse insan zaten paylasmak zorunda sorunlarini ama daha en bastan hep dertli olursan, hic hos olmuyor, görüseymiyorsun ve üzülüyorsun. Ilk heyecanlar hemen kayboluyor yada hic olmuyor bile ne yazik ki. Sizide anliyorum. Tesekkürler yorumunuz icin. :)

Ben öz eleştiri yaptım sayenizde =)
Biraz sıkıntılarım var bağlanma konusunda. Sizin tavrınız daha sağlıklı geldi şu an.

X