Ilk bulusmadaki davranis - fikirlerinize ihtiyacim var

Sevgili hanimlar,

ben yeni bir beyfendiyle tanistim. Bir kac haftadir telefonla hos sohbetimiz vardi ve bulusmayi teklif etti. Bende kabul ettim ve dün yemege gittik. Sohbetimiz oradada gayet güzeldi. Hatta bana bir incelik yapip cicek getirmisti (bende ona cikolata almistim). Neyse ki hesap geldi ve tabi ki garson sordu beraber mi ayri mi diye. Bana döndü ve nasil yapalim diye sordu. Ben ikileme düsdüm. Ilk bulusmada erkegin hesap ödemesi bir nevi sosyal bir kod olarak anlasildigi icin, "bilemedim ki..." diye ona soru isareti gibi baktim. O da o zaman, "ben ödeyeyim, kahvelerde senden olur dedi" gülümseyerek. Böylece ciktik, sohbetimiz gayet normal devam etti ve dedigi gibi kahveleride o gün ben ödedim.

Herhangi bir sekilde ona bu konuya takildigimi belli etmedim. Tahmin dahi etmiyor cünkü hala diyalogumuz devam ediyor ve hatta yeniden bulusmaya karar verdik. Benden hoslandigini da cok acik bir sekilde belirtti.

Sizce hesap geldigi zaman neden o sekil sordu bana? Sonucta, bir hanfedi ilk bulusmada hesabi ödüyorsa zaten görüsmek istemiyordur bir daha. Acaba bunu mu farkinda degil dicem ama mümkün degil. Biliyordur (üstelik ayni yastayiz ve ikimizde calisiyoruz).

Tabiki gelecek bulusmalarda bende zaten öderim hesaplari. Konu bile degil. Tamam yine o ödedi yemegi ama bana bu ilk bulusmadaki tavir bir nebze garip geldi. Simdi size soruyorum: Acaba ben mi fazla ince düsünüyorum yoksa gayet normal mi gelismis her sey? Bana yapici fikirler verirseniz cok mutlu olurum. Cünkü aslinda böyle seylere takilip diyalogumuz bozulsun istemiyorum. Sizlerin bu konuda tecrübesi ne?:)
İlk buluşmada kadın hesabı öderse bir daha görüşmek istemiyordur, bir sosyal kural mı ben de ilk defa duydum da. Adamın da duyduğunu pek sanmıyorum. Pahalı alkollü bir yere gittiyseniz ayrı ayrı ödenebilir tabii ki ama orta düzey bir yerse ben de erkeğin ödemesini tercih ederim, nezakettir. Bir şey demeyin, belli etmeyin. Biraz gözlemleyin bakalım bir sonraki buluşmada da bu tarz şeyler yapacak mı?

Yani ne yenirse nasıl bir ortamda yenirse yensin o hesap geldiğinde ayrı ayrı olacak derim ben karşımdaki kişi hayır tabi ki der. Heep böyle oldu. İlla ki kadın kişisi de ödeyim demeli bence bilemedim demek yapılmış en kaba ve saçma hallerden biri olmuş. Siz asıl orda yarı yarıya deseydiniz bence ben ödeyim diyecekti. Hiç karşıma ben ödeyim dedikten sonra tamam hadi öde diyen çıkmamıştı benim. Oldu ki demedi zaten kendi parasını kazanan kadınlarız ihtiyacımız yok ödemesine hesabımı öder çıkarım güzel de bir gün geçirmiş olurum. Sadece ilk buluşmada ben ödeyeceğim demeleri artık bir kibarlık ve gelenek haline gelmiş o kadar.
Bende zaten tam düzgün tepki veremedim. Insan bazen bos bulunur ya. Tam o misal oldu sanirim. Bende sevmem öyle seyleri söz konusu etmek. Bu yüzden takildim zaten sanirim :).

Sormasa şık olurmuş.
Bence konuyu şuan konuşmaya gerek yok, bundan sonra ki buluşmalarınızda ki tavırına dikkat edin, bu konuda ki düşüncesi ne?
Cimri olabilir, siz ödeyin isteyebilir, ortak ödensin isteyebilir, kişisel tercihler sonuçta, size uyar uymaz .
Benim beklentim ilkinde sormaması, sonrakiler de arada o arada benim ödemem olurdu. İlkinde ki tavrı tam net veri olmayabilir.

Ahahaha sen öyle istersin diye sormuştur diyenler varda bana hiç öyle gelmedi,, hep erkek öder diye bi kaide yok ama ilk bulusma da da teklif etmezsin üstüne kahveyi kitlemezsin, sen zaten kendin kahveyi öderdin ama söylenince cirkin oluyor belli ki ince düşünceli biri değil cimri birkac görüşmeden sonra anlarsın,
Zaten söz konusu olmasini garipsedim. Aslinda kendiside cok nezaketli biri gib. Diyorum ya, bos bulundum bende bir an ne diyecegimi sasirmis buldum kendimi :).

Yaşlarınız kaç bilmiyorum ama adamlarında işi zor . Sosyal medya yuzunden bir taraf kadınlar güçlüdür hakimiyet kurmayın herkes kendi hesabını öder derken bir taraf erkek bonkör olmalı diyor belki o da heyecan yaptı diye yumuşatmak istiyorum . Ama bende sorulmasını bile hoş bulmuyorum hesap konusunun erkek ödemeli ilkte belli bir konumdaysa yaşlar ve hayatlar .

Keske bilmem ki filan demeyip kendi hesabinizi ödeseydiniz, adam istemeyerek ödemek zorunda kalmis hemen ardindan kahve ödemenizi söylüyor filan çok gicik bir tip.
Ilk bulusmada bi yemek parasina dertlenen biriyle sohbetim tutsa da olmazdi ama bu benim fikrim tabi.
Anliyorum sizi. Benimde aklima bu yüzden soru isareti geldi zaten. Tavir önemli aslinda. Bende gözlemlemeyi düsünüyorum.

Sevgili hanimlar,

ben yeni bir beyfendiyle tanistim. Bir kac haftadir telefonla hos sohbetimiz vardi ve bulusmayi teklif etti. Bende kabul ettim ve dün yemege gittik. Sohbetimiz oradada gayet güzeldi. Hatta bana bir incelik yapip cicek getirmisti (bende ona cikolata almistim). Neyse ki hesap geldi ve tabi ki garson sordu beraber mi ayri mi diye. Bana döndü ve nasil yapalim diye sordu. Ben ikileme düsdüm. Ilk bulusmada erkegin hesap ödemesi bir nevi sosyal bir kod olarak anlasildigi icin, "bilemedim ki..." diye ona soru isareti gibi baktim. O da o zaman, "ben ödeyeyim, kahvelerde senden olur dedi" gülümseyerek. Böylece ciktik, sohbetimiz gayet normal devam etti ve dedigi gibi kahveleride o gün ben ödedim.

Herhangi bir sekilde ona bu konuya takildigimi belli etmedim. Tahmin dahi etmiyor cünkü hala diyalogumuz devam ediyor ve hatta yeniden bulusmaya karar verdik. Benden hoslandigini da cok acik bir sekilde belirtti.

Sizce hesap geldigi zaman neden o sekil sordu bana? Sonucta, bir hanfedi ilk bulusmada hesabi ödüyorsa zaten görüsmek istemiyordur bir daha. Acaba bunu mu farkinda degil dicem ama mümkün degil. Biliyordur (üstelik ayni yastayiz ve ikimizde calisiyoruz).

Tabiki gelecek bulusmalarda bende zaten öderim hesaplari. Konu bile degil. Tamam yine o ödedi yemegi ama bana bu ilk bulusmadaki tavir bir nebze garip geldi. Simdi size soruyorum: Acaba ben mi fazla ince düsünüyorum yoksa gayet normal mi gelismis her sey? Bana yapici fikirler verirseniz cok mutlu olurum. Cünkü aslinda böyle seylere takilip diyalogumuz bozulsun istemiyorum. Sizlerin bu konuda tecrübesi ne?:)

Olmaz böyle birinden.
İlk buluşmada erkek öder.
Ondan sonra yeri gelir sende ödersin.
Ama ilk buluşmada nasıl yapalım diyen ve sonrasında kahveler senden diyen birinden asla olmaz.

Yaşlarınız kaç bilmiyorum ama adamlarında işi zor . Sosyal medya yuzunden bir taraf kadınlar güçlüdür hakimiyet kurmayın herkes kendi hesabını öder derken bir taraf erkek bonkör olmalı diyor belki o da heyecan yaptı diye yumuşatmak istiyorum . Ama bende sorulmasını bile hoş bulmuyorum hesap konusunun erkek ödemeli ilkte belli bir konumdaysa yaşlar ve hayatlar .
Ikimizde 30lu yaslardayiz. Evet, bu da geldi aklima. Heyecanladi diye düsündüm cünkü heyecanli oldugunuda bir kac kez söyledi o gün :).

Çok hoş olmamış. Kahveyi sen ödersin demesi de ayrı bir saçma. Ama sizin de bilemedim demeniz yani Bilemedim ki şimdi
Bana öyle bu soru gelse yarı yarıya ödeyelim derdim.
İlk buluşmada bence de erkek ödemeli.
Bende bos bulundum bir an. Ne diyecegimi sasirdim. O yüzden birak garip bir durum olustu evet. Bende sevmem aslinda böyle konulari :).

Olmaz böyle birinden.
İlk buluşmada erkek öder.
Ondan sonra yeri gelir sende ödersin.
Ama ilk buluşmada nasıl yapalım diyen ve sonrasında kahveler senden diyen birinden asla olmaz.
Garip olan yanida bu. Aslinda cok nezaketli biri. Yani bana öyle davraniyor. Böyle olmasi beni bu yüzden böyle düsündürdü. Kendimde istedigim tepkiyi bir an veremedim. Öyle gecti gitti durum.

Ikimizde 30lu yaslardayiz. Evet, bu da geldi aklima. Heyecanladi diye düsündüm cünkü heyecanli oldugunuda bir kac kez söyledi o gün :).
İlk buluşmalar çok heyecanlıdır gerçekten :) Şimdilik çok üstünde durup duygularınızın önüne geçmesine izin vermeyin . Bakın bakalım yeme içme vs para harcama uslubu nasıl . Şunu da unutmayın hayat çok pahalı hepimiz hayat gayesi içineyiz . Ama cimri bir insanla da ömür geçmez ince ince gözlem yapıp adım atın .

İlk buluşmada kadın hesabı öderse bir daha görüşmek istemiyordur, bir sosyal kural mı ben de ilk defa duydum da. Adamın da duyduğunu pek sanmıyorum. Pahalı alkollü bir yere gittiyseniz ayrı ayrı ödenebilir tabii ki ama orta düzey bir yerse ben de erkeğin ödemesini tercih ederim, nezakettir. Bir şey demeyin, belli etmeyin. Biraz gözlemleyin bakalım bir sonraki buluşmada da bu tarz şeyler yapacak mı?
Yok hayir, orta düzeyede bir yerdi. Haklisiniz bende gözlemeyi tercih ediyorum zaten. Tesekkür ederim.

Keşke bilmem ki diyip bakacağınıza dur ben ödeyeyim deseydiniz şak diye…
İlk buluşma önemlidir kahveler senden diyeni de ilk kez gördüm genelde bizler “kahveler bari benden olsun”deriz ya hani 😵‍💫

İkinci buluşmanızda cimri olduğu net çıkar ortaya🤣
Diyorum ya, bos bulundum :KK70:. Bazen insan duraklar ya öyle bir sey oldum. Evet, bende öyle diyorum hep, kahvelerde bari benden olsun diye :KK66:.

X