İlişkiler hep bu şekilde mi yoksa benim sevgilim cimri mi

Bence bildiğin cimri. İkinizde öğrenci olsanız anlarım. Ama o çalışıyorken senin ailenden aldığın harçlıklarla karnını doyurmaya çalışması bence çok itici. Defedin gitsin.

Yani ben de anlamadim bu nasil iliski. 2 yildir berabersiniz cok ciddisiniz bulusup 50 liralik yemekler yiyorsunuz ama hic para konusunda konusmadiniz mi? Boyle bir iletisimsizlik icinde bir de evlenmeyi dusunmeyin lutfen. Surekli ben odeyeyim de anlasin nedir? Ilerde evlenince de bir sorununuz oldugunda soylemeyip hicbirsey yokmus gibi davranip anlamasini beklerseniz daha cook uzulursunuz. Ben sevgilinize de hak verdim eger hic konusmadiysaniz ailenizden ne kadar aldiginizi nerden bilsin. Herseyi odeyebiliyorsaniz demek ki cok aliyordur diye dusunmustur. Aylik asgari ucretin iki kati ailesinden para alan arkadasim var benim. Hersey ogrenci olmak calisiyor olmak degil yani.

Ya ben kendimi yanlıs ifade ettim yada siz anlamadınız sanırım. Ben zaten benim hesaplarımı sürekli erkek ödesin demiyorum. Iliskimizin başlarinda hep o öderken bile altta kalmamak için hediyeler aldığımı belirttim. Kusura bakmayın ama burdan gayet normal, sürekli erkekler ödemek zorundA değil diyenlerin, benim durumumda olduğu anlarda böyle söyleyeceklerini kesinlikle düşünmüyorum!
Siz öğrencisiniz karşınızda ki çalışan 3 buluşmadan 2sinde hesaplari siz ödüyorsunuz çünkü ödediginiz zamanlarda karşıdakinin hiç sesi çıkmadığı için, odemediginiz zamanlarda siz kendinizi rahatsız hissediyorsunuz ve bunu eşitlikle bağdaşlaştırıyorsunuz. Bu şekilde davranip düşünen eli sürekli sevgilisinin yaninda cebine giden bayana hiç denk gelmedim kusura bakmayın ama gelip burda eşitlik deyip ahkam kesmeye gerek yok.
Çünkü bende bir kadınım ve kadının halinden bende anlarım
Sevgiliniz elinde bir hediyeyle geldiğinde mutlu olan insanlarız. Benim ilişkide de yoksun olan taraf bu. Yani çok absürd bişey istediğimi düşünmüyorum.
Maddiyat konusunu hiç konuşmadınız mi, bu nasıl ciddi ilişki diyenler var
Maddiyat konusunu tabii ki konuşuyoruz. Bu son bir kaç aydır Babam işten kovulduğu için benim yaz tatilin başında univ de giderler fazla olduğu için 1 aylık çalıştığım param vardı kenarda, şuan onları harcıyorum. O da farkında bunun, haberi var babamın işten çıkarıldığının, hatta ben ona diyorum bu aralar biraz az harcama yapalım falan gibisinden
Fakat bazı yorumlarınız gercekten cok incitici. Soylenilenler gibi erkeğin eli hep cebinde olacak zihniyetinde olsaydım şimdiye kadar bu ilişkiyi yürütmezdim, kendimi de kötü hissetmez "erkek değil mi oder" diye düşünürdüm.

Sen ödedikce sende çok para var sanıyordur. İşine de gelmiş oh ne ala memleket. Canım sen de bu aralar sıkışıgim falan de arada tepkisini olc. Cimri lik bir yana da siz de iletişim sorunu var bilgine

Canım işin biraz zor adam" cimrilik "belirtileri gösteriyor üstelik pek düşünceli de değil.işin zor. ya seviyorum deyip onu olduğu gibi kabul edeceksin,yada bu ilişkiye biraz ara verip daha iyi düşüneceksin, evlenince düzelir dersen sana bol şans

Diger meseleyi daha ciddi buldugum icin yorumumda o kisma hic deginmedim. Burada sorun edilebilecek sey eger siz ona hediyeler almaniza dusunceli davranmanıza ragmen o hic hediye almiyor sizi mutlu edecek bir sey yapmiyorsa dusuncesizdir odundur. Ne yaparsaniz yapin zor degisir bu. Bunu da oturun ciddi ciddi konusun ben bundan bundan rahatsiz oluyorum diyin onun dusuncesini ogrenin. Bizim iliskimizde merak ediyorsaniz onu da anlatayim. Ben onun cebinde ne kadar var durumu nasil bilirim o da beni bilir. Hesap odemeye gelince de kimin durumu daha uygunsa o oder israr kiyamet olmaz. Benim maddi durumum daha iyiyse yemek yeriz onu ben oderim kahve icmeye gideriz onu o oder mesela. Ama hediye konusunda odunluk benimkinde de var bulamadim cozum konustum konustum ben boyleyime geldi konu

Koca bir sayfayi ben aslinda oyleyim ben aslinda boyleyim demekle gecirmissiniz. Ama aslinda zengin ve comert sevgili istiyorsun. Adam cimridir o ayri ama ogrenci halinde 50 tl yemek yiyorsan sana varlikli adam lazim. Hepimiz öğrenci olduk bekar olduk sevgili olduk. Sevgilim kiz ark yedirdin icirsin vitrinde gordugumu alsin elime para sikistirsin evlenince de agzima
... cimri ve sana deger vermiyorsa dehle. Ama genc bir kiz olarak paraya bu kadar tav olma. Kimse vitrinde gordugun seyi almak zorunda degil. Sevgilin kocan buna muhtac olma calis vitrinde gordugun seyi ozgurce al.

neden erkekten beklentılerımızı azaltıyoruz hanımlar
hemen kızı paragoz ılan edıyoruz
evet adam cımrı
sen erkek gıbı atıldıkca hesaba ısıne gelmıs

be kardesım sen ogrencısın o ıse calısıyor .. ıınızde calısanız kendını zorla ama babadan aldıgın para ıle neden adam besleyeceksın

arkadas surprız yapmamasından veya hediyeleşmeye onem verıyor herkes gıbı .. begendıgı bır urunu alıp mutlu edebilir bunu beklemek cok mu ..

cek kendını odeme hesap boyle adamlara cok o yaptıgın ..5 oduyorsa 1 ode sen

ama sunu da soylemek ıstıyorum sevgılını baska sevgılıler ıle kıyaslama ..
ayrıca arkadas grubu ıle gıttıgın bır ortamda hesabı onun odemesını beklemen de

ve bıraz daha ucuz mekanlar seçin her bulusmada 50 lıra cok yanı yerı gelır bır bardak cay ıcın yerı gelır luks bır yerde yemek ama her zaman bu sekılde olmak musrıflık

biz de öğrenci olduk küçük hanım. ve ben öğrenciyken bırak erkek arkadaşı kendi ailemden bile zorunlu haller dışında para istemedim gittim garsonluk yaptım, mağazalarda yarı zamanlı çalıştım kendi paramı kazandım kimseye muhtaç olmadım halen daha kimseden kuruş isteyemem yeri geldi 5-10 lirayla bir hafta geçirdim ama kimseden bir şey beklemedim. bu yüzden bu başkasının sırtına dayanmaya yönelik tavrın beni çok rahatsız etti.

o yüzden dedim eğer durumun yoksa oturacaksın evinde. sevgilim ödesin diye beklenti içine girersen böyle üzülmen çok normal. ben kadınım deyip geri çekilmekle olmaz bu işler.
o çalışıyor diye her şeyi ondan bekliyorsun. başka masrafları olup olmadığını biliyor musun mesela, kira fatura vs. yani çalışıyor olması sürekli sana para harcaması anlamına gelmiyor.

sen kendini rahatsız hissetmedin o ödedi diye senin rahatsızlığın o öderken seni durdurmaması. o yüzden yol yakınken sana oluk oluk para harcayacak birini bul. sırtını daya misler gibi.

hesaba atılmanın erkek gibisi kadın gibisi olur mu?
biz de öğrenci olduk. çok rahatsızsa yarı zamanlı çalışsın. hem okuyup hem çalışan çok kişi var. ben de öğrenciyken çalıştım.

ne kadar alışmışsınız her şeyi erkekten beklemeye..

pardon da hesap oderken degıl alacagın bı yemegı bıle erkek arkadasına soyleyıp onun garsona yonelmesı daha uygun.

ıkıncısı evet erkegın bır adım onde olması ıyı

yalnız uyenın bı beklentısı yok altta kalmayı sevmem hep benı beslesın bana alsın demıyor yanı bır konuyu cımbızla cekmeyelım veya bır yorumu

ayrı erkek arkadası ıle evlenecekmıs
altta kalmamak adına hesap oduyor ama erkek bunu kullanıyor artık bu yonde kız degıl
ogrencı olup olmaması degıl konu ben ogrencıyım elımı cebıme atmam demıyor karsı taraf calısıyor benım maasım yokken benden beklıyor dıyor

neden biz kadınlar ne istediğimizi söyleyemiyor muyuz?
ne saçma sapan şeyler bunlar.
erkeğin bir adım önde olması iyi ama o önde olan erkek de kendine yakın kadın arar. yani sen de ne var ki karşıdan ne bekliyorsun?

bu ülkede kadınlar ne kadar pasif, ezikmiş bunu anladım forumda gerçekten.
erkek ödesin erkek sipariş versin, erkek hediye alsın oh ne ala. ondan sonra evde erkek ezince de eziliyorum diye ağlıyorsunuz. baştan ipleri ver eline sonra ağla.

o zaman yemek yemeyecekler. oturacaklar parkta simit peynir yiyecekler.
kimin ne kadar durumu varsa.
ki yukarıda yazdım adam belki kira fatura derken eline az para kalıyor. bunları neden düşünemiyoruz?
sanki 50 000 lira maaş alıyor aylık. aldığı hepi topu 1500-2000 lira paradır. o da bu devirde kime ne kadar yeter tartışılır.

Beslenmesi gereken biri varsa o da kizdir mi diyorsun : ) Hanim kizimiz muhtemelen erkek arkadaina gore dahs iyi bir sosyoekonomik duruma sahip. Denk değiller. Kizimiza zengin bir kismet cikarsa sorun cozulur. Ideal olan kimsenin kimseyi beslememesidir.

sensın o pasıf
arsız gıbı bana bunu al mı dıyorsun sen ?
sahsen bazı ozel anları , organızasyonları kendı akıl edecek
ıkı senedır hıc ozel bısey yapmıyor
hesap odemelerde altta kalmaamk ıcın odedım artık maddı anlamda somuruyorum dıyo sen anlamıyorsun sanırım ana konudan cıkıp kadın haklarına gectın

kımse kendını ezdırmez , ezdırmıyor ama su ızledıgımız eskı turk fılmlerıne bıle bakarsan erkekler kadınların pesınde kosar , ıkna eder , ne bileyim cabalarmıs bana bul adı altında ezdırmemek mı oluyor ayrıca .. komiksin cıdden benı alıntılama bu arada

kadın haklarını koruyan kardes ( ne alakaysa tabi konu ıle senın mesajlar )

ayrıca senle aynı seye aynı yorumu yapmak zorunda mıyım senın ak dedıgıne ak mı dıyecem yanı hı

konuyu anlamadınız sanırımm sız
ben altta klamamak adına hesap oduyorken o benı suan kullanıyor dıyor konunun ozetı bu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…