İlişkiler hep bu şekilde mi yoksa benim sevgilim cimri mi

kadın zaten evlılık gecım derdı coluk cocuk kendını adıyor bır heap odemek coksa haklısınızz

işte sorunun bu hep kadının sömürülmesine takılmışsın.
bizse kadın-erkek kimsenin maddi manevi sömürülmemesi için konuşuyoruz.

o kadının evde sömürülmesi de senin gibi erkek hesabı ödesin diye direten kadınlar yüzünden oluştu.

Sevgi diliniz hediye / sürpriz vb gibi sanırım
Erkek arkadaşınızda bu yoksa ve siz evlendiğinizde de bu beklenti içerisinde olursanız o zaman büyük sıkıntı olur
Kendinizi ve sevgilinizi bu konuda iyi tartın

senın benden baska ısın yok mu
tamam sensın

yahu onu kuonusuyorsan eger sen ....kızın sureklı hesapları ben oduyorumm bu ne zamandır boyle ama artık bundan sıkıldıgını soylemıs
cunku erkegın kolayına rahatına gelmıs
kı zaten en bastan berı kız altta kalmıyorum ama benım ıcın en kucuk bırseyı yok demıs

Ben ailemden böyle gördum. Problemli olabilir, bu benim problemim. Ben kız arkadaslarımla birlikteysem erkek kardesim gelirse geldiginde hesabı o öder, ya da babam normal bir kadın arkadasıyla dısarı cıktıgı zaman hep babam öder, ne kardesim ne babam asla ödetmezler de, her zaman evlerine de bırakırlar kapıdan iceri girene kadar.
En yakın arkadasım, abisi, uc kız daha yemege gittik, hesabı abisi ödedi.
Benim eski erkek arkadasım bulusup bir yere gittigimiz zaman ben kendim eve gideceksem arkamdan da kendisi gelir iki araba giderdik, ben eve girerim o öyle devam eder. Olması gereken budur.
Bence bu enayi aramak degil, centilmen aramaktır. Centilmen olan da maddi manevi cömertligini göstermek zorunda.
Ben böyle gördum, benim dogrum budur. O zaman kadınların da eli kolu var biz kapıyı kendimiz acamıyor muyuz da erkek kapıyı tutuyor bize.

Çok cömert olduğu söylenemez
ve bana göre bence yani kadın 1 öduyorsa erkek 5 ödemeli hesabı...hediye konusunda bişey diyemiycem o kişilikle alakalı

aklı olan sömürülmez. bunun kadının hesap ödemesiyle alakası yok.
bundan önce hep erkekler alıyordu ne var ne yoksa o zaman rahatsız mıydınız olan bitenden?

derdiniz kadının sömürülmesi ama erkek sömürülürse hiç sorun yok.
saçma sapan anlamsız bir tavır işte.

insan sömürülmesin diyenler lazım bizim toplumumuza.

ailenizden yanlış görmüşsünüz işte. centilmenlik erkeğin her şeyi ödemesi değildir. kapıyı açabilir sandalyeni çekebilir ama herşeyin parasını ödemesi gerekmez.
kardeşiniz babanız ödetmesin ama elin adamından niye bu tavrı bekliyorsunuz?
böyle beklentilerle üzülmeniz sinirlenmeniz çok doğal.

ve evet halen kendinize enayi aradığınızı düşünüyorum.

senın benden baska ısın yok mu
tamam sensın

Bu nasıl avam bir üsluptur yahu ?
Tamam sensin nedir ?
Bir kere samimiyetinizin olmadığı insanlara sen diye hitap edilmez.
Polemiğe girmek istemiyorum siz belli ki pasif agresif bir tavır içindesiniz,size avcı ve toplayıcı hayatınızda başarılar.

Prensesler gibiydim ben baba evindeeee

ya tamam ıste sensın sen dogrusun sen haklısın
sen herkesı kendı dusuncenı kabul ettırıp bastırma polıtıkası guduyorsun tamam ıste sensın dıyorum alıntılama dıyorum o uslubunu duzelt dıyorum anladın sanırım sensın yanı

Bana da böyle bir üslup kullandı, KİB'ledim lütfen siz de kib'leyin, herkes hakettiğini bulsun. Benim de yaptığım benzetmeyi alıp bana haraket ettin dedi, sen öylesin belli ki falan dedi. Dingonun ahırı değil burası, yönetimi bekliyoruz Mune

Aslında hepimiz aynı şeyi konuşuyoruz. Ama belki de yanlış ifade ediyoruz. Evet kadınlar olarak ezilmeyelim. Biz de erkek kadar katkıda bulunalım. bizim beklediğimiz redvelvetcake in belirttiği gibi sadece biraz centilmenlik. Onlardan bu hareketi görsek biz de bir sonraki yemeğin ismarlanmasi ya da başka türlü telafi ederiz. Bu henüz bizim kültürümüzde oturmamış bir durum. Ya hesabı da ben öderim istediğimi de yaparım diyen bir erkek tipi var ya da ohhh buldum birini ödesin hesabı diyen erkek tipi var. Malesef ikisini ortasını bulmak çok zor. Bu zamana kadar olan nesil böyle. Bundan sonra biz kendi kızlarımızı güçlü, erkek çocuklarımızı da centilmen yetiştireceğiz.

Konu şu an da şey gibi geliyor bana.
Görüntü aynen şu.
Aynı düşünen 5 kişi aynı düşünmeyen 2 kişiyi
almış ortalarına
Nasıl bizim gibi düşünmezsiniz uleyyyn şaaaaK
diye parçalamak üzereler

Bu saldırgan tavrınız nedir kadın-erkek eşitliği
savunuyor gibi görünüp kadın gömenler?
Tek tek alıntılamadım çekindiğimden değil
o kadar nick uğraşamayacağım için.

Dikkat ettim bu hesap mevzuları hep kadın-erkek
eşitliğine bağlanıp, kadını aşağılamayla son buluyor.
Yahu hesap ödeme altı üstü. Kadınların her konuda
biz eşitiz, eşitlik isteriz, bizde hesap ödeyebiliriz
valla bak çok güçlüyüzzz, yapabiliriz diye bagırması
bir bana mı itici geliyor.
Sen kendini eşit görüyorsan eşitsindir.
İstiyorsan adamın donuna kadar kendin al kime ne.
Almayan da almaz yani,
niye almıyorsun, alacaksın, saçma, sponsor arıyosun :/

Erkek hesap ödeyince enayi, sponsor yada sömürülmüş
olmaz.
Centilmen olur, kibar olur, nezaket göstermiş olur.
Oldu o zaman eve de biz bırakalım
Hatta kapıdan içeri girene kadar bekleyelim de :)
Eşitiz sonuçta bizde yapabiliriz. Yada bir o bıraksın beklesin bir biz.
Eşitlik bozulmasın.

Ama olmaz gücümüzü para ödeyince hesap ödeyince kanıtlamış oluruz.
O zaman kadını güçlü yapan kadınlığımız mı
yoksa para mı? derler adama...
Parası olmayan kadın hiç uğraşmasın o zaman :/

AYNEN oyle erkek ya herseyı ustlenır ya oyle bosvermıs
ortası lazım yoksa aksını kımse soylemıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…