İlahi Adalet

Benim dışımda diye bir şey yok. Ben bunları yaşamama sebep olanlara hakkımı helal etmiyorum. Öyle kolay değil çünkü evlenmek çocuk oyuncağı değil. Tayinn çıkmadı istifa da etmiyorsun hadi güle güle demek öyle kolay olmamalı.
Ahlık beddualık çok şeyi var . O zaman karşısındakinin duygularıyla oynamayacak.Başta Seviyorum deyip sonra mantık evliliği yaptım demeyecek .

Karşisina daha yağli bir kapi çıkmıştır. şipi şak boşan, başına musallat olma diye psikopata bağlamiş. Güzelce sındirmiş. Boşandıktan 2 ay sonra düğün haberi gelir.

Bu kadar şeyi bile isteye yaşayıp, sonucunun da az çok ne olacağını kestirip, mantiksizliklar silsilesi içinde mantık aramaya çalışırken ben ne yapıyorum ya dememissiniz.
İlle karşı taraf ayrıldığında bir aydinlanma yaşıyorsunuz, sonra da topu ilahi adalete atiyorsunuz tecelli etmesi için.
Allah insana akıl ve bu akıl ile de muhakeme yeteneği vermiş.
Kullanmasını bilene yaşadığı dünya katlanilir bir hal alirken, bilmeyen de birilerini önceliklerinin üzerinde tutarak kendi cehennemine odun atar durur.
Silkelenin kendinize gelin.
İlahi adalet bunca mazlum acılar içinde kivranirken onlara daha lazım.

Son düzenleme:
Karşisina daha yağli bir kapi çıkmıştır. şipi şak boşan, başına musallat olma diye psikopata bağlamiş. Güzelce sındirmiş. Boşandıktan 2 ay sonra düğün haberi gelir.

Evet ben hiç mantıklı düşünemedim. Dünya benim için onun etrafında dönüyor gibiydi. İnandım bir de özür dileyince hemen yumuşadım, kandım. Ayrılamadım.

Bana o zamanlar öyle davranmadı, benimle mantık evliliği yaptığını bilseydim ben evlenmezdim ve benim tanışma şeklim öyleydi sadece
Görücu usulünün mantığı da budur zaten.
Aşk değil, mantık evliliği.
Mantığının uyduğunu da sevmeye meyillenmektir.
Yani ne o ne de siz önce aşık olup sonra mantık aramadiniz.
Önce tanışıp sonra sevmeye odaklandiniz.
Hakkınızı helal etmeyecek kadar acı yasamanizin sebebi de yine kendinizsiniz.
Fazla acı cekmek drama queenlige giriyor bu tip meselelerde.
Olmamış ve bitmiş.
İlle kucağınızda bir bebe ile mi bitsin isterdiniz bu sorunlu ilişkinin ?
Ne güzel işte bitmiş.
Önünüze bakın, canıniza yazık
3 günlük dünya değer mi ?

Ben onu seneler öncede görmüştüm ama kim olduğunu bilmiyordum. Sonra birden karşımda görünce bana rüya gibi geldi kapıldım. Ben mantıklı davranmalıydım nikah olmadan ayrılmalıydım ama yapamadım. Tüm dünyam o gibiydi çünkü, daha önce böyle bir şey yaşamamıştım

Evet ben hiç mantıklı düşünemedim. Dünya benim için onun etrafında dönüyor gibiydi. İnandım bir de özür dileyince hemen yumuşadım, kandım. Ayrılamadım.

Amacim seni kirmak değil ama tedavi olmani öneririm. Hem bu olanlari sindirirsin hemde kendi değerini ve kendini sevmeyi ögrenirsin.
Bazi şeyleri öğrenmelisinki birdaha başına gelmesin. Bu adamin nesine bukadar kandin kör kütük aşık oldun? Sormasi ayip, nur yüzlümü?

Terapi almam gerektiğini biliyorum ama bir türlü gidemedim. Bilmiyorum duruşuna bakışına çocuksu haline sanırım.

Boş verin.
Profilimde bir video var az önce paylaştım, bir izleyin

Öleceğiz hepimiz.
Baktıginizda bu dünyadan servet goturemedigimiz gibi acılarımızı da goturemeyecegiz.
Hepsi burada kalacak.
Değmez.
Ne güzel sagliklisiniz, işiniz var mis gibi.
Gezin, tozun, yiyin, için, biriktirin.
İlahi adalet tecelli edecek diye beklemeyin.
En büyük nimet unutmaktir.

Terapi almam gerektiğini biliyorum ama bir türlü gidemedim. Bilmiyorum duruşuna bakışına çocuksu haline sanırım.

Başlaman gerek. Kafamda saç kalmadi diyorsun. Olay nezaman yaşandi bilmiyorum ama kendi kendine acima zamani bitmiş. Kendine gelsen iyi olur.
Böyle bir adam için kendine ve ailene zarar vermeyi birak

Adam içip içip sana hakaret esip deşarj oluyor. Bunu kendine yapma ve kimsenin yapmasina izin verme.

Ben artık bunları yapmaya çalışıyorum. Tamamen kadersel diye bakıyorum çünkü ben bambaşka bi insan olmuştum.
Adam içip içip sana hakaret esip deşarj oluyor. Bunu kendine yapma ve kimsenin yapmasina izin verme.
evet... ertesi günde nasıl normal hayatına devam ediyor bilmiyorum. babamın başı belaya girer diye de kimseye de bişey demiyorum. öyle işte

Sana belki absurd gelecek ama psikopatlarin hepsi hayatlarina normal devam ediyorlar. Uc bir örnek ama seri katilde - kesip dogradiktan sonra- elini yikayip yemegini yiyor

Sana belki absurd gelecek ama psikopatlarin hepsi hayatlarina normal devam ediyorlar. Uc bir örnek ama seri katilde - kesip dogradiktan sonra- elini yikayip yemegini yiyor
haklısınız. ben hala onu düşünüyorum . Onu engellemeliyim değil mi? o beni engelledi her yerden. Bazen yazacağı zaman yazıyor kötü sözler söylüyor sonra yeniden engelliyor.

haklısınız. ben hala onu düşünüyorum . Onu engellemeliyim değil mi? o beni engelledi her yerden. Bazen yazacağı zaman yazıyor kötü sözler söylüyor sonra yeniden engelliyor.

Kesinlikle engelle.
Hem onu hemde ailesini. Annen babanda engellesin.
Lütfen yapma böyle. Maddi durumun varsa hemen bir terapi yeri kendine. Bu gidişle hasta olursun.

Çok tanıdık geldi bu konu bana…. Aynı eve girmeden en baştan bitmesi hayrına olmuş. Zaten mantık evliliğiydi (belki de öyle değildi, olanlar zoruna gittiğinden öyle dedi) demenin ne alemi var, ayrıl git işte

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…