İlahi Adalet

Anlaşamama gibi bir durum olmadı. Benim tayinim çıkmayınca benden istifa etmemi istedi. Etmeyince de benden ayrıldı. Ailesi bu kıza böyle davranma ayrılıyorsan da insan gibi ayrıl diyebilirdi. O benim karşıma bile çıkmadı.

Tamam bu da bir anlaşmazlık işte. Tayin çıkmamış şartlar uyuşmamış adam sürdüremeyeceğine karar verip ayrılmış. Bunun ahlık beddualık neyi var?

Sizin dışınızda herkesin bu ilişki ve ayrılıkta sorumluluk almasını istiyorsunuz sanırım.

Kendi memleketinden kendi kültüründen iyi aile kızı olduğum içinmiş ama şimdi ağıza alınmayacak hakaretler ediyor
Bende 29 yaşındayım mesela. İnsan böyle bu yaşlarda geç kalıyorum korkusuyla daha çok şeye tölerans tanıyor olabilir. Buda toplum baskısından malesef. Bazen anneme dıyorum evlen diye diye başıma bela açıcaksın. Açıkcası çevremde çoğu kadın bu yaşlarda ve evli değil. Biz niye kendimizi boğuyoruz anlamıyorum. Aslında bi insanla mantıkla başlarsın sonradan seversin. Görücü usulüde bir tür mantık evliliği zaten. Bu yüzden kurtuldunuzu düşünerek lütfen kendinizü çok yıpratmayın. Ee ne demişler Dünyada tonlarca erkek var masmavi gözlüler bilene var :)

Anlaşamama gibi bir durum olmadı. Benim tayinim çıkmayınca benden istifa etmemi istedi. Etmeyince de benden ayrıldı. Ailesi bu kıza böyle davranma ayrılıyorsan da insan gibi ayrıl diyebilirdi. O benim karşıma bile çıkmadı.
İnsanlardan beklentiyi düşürün siz kendinizi düşünmedikçe kimse vaziyet almayacak. Sizin aileniz sahip çıktı mı höt dedi mi o önemli.

Kirgin olmanizi anlıyorum ama yukarda yazdığım gibi. Verilmiş sadakan varmış. Sen ayrilmamak için baya çaba sarf etmişsin. Sonunda en çirkef tarafını gösterip o senden ayrılmış.
Yat kalk dua et

Tatsız bir tecrübe yaşamışsınız, ah almışlar çıkar acısı çıkmaz Allah bilir. Size bu kötü de olsa bir deneyim. Bundan sonra kendiniz tanışıp anlaşsanız, dünya iyisi dahi olsa ne kadar güvenip güvenmemeniz gerektiğini gördünüz. Burada kadınlar körü körüne kocam diye çıldırıyor, en azından Allah size en başından göstermiş kötüyü. Buna şükredin ve aşmaya çalışın. Üzülmeniz, kederiniz devam ettikçe sağlığınızdan olursunuz, başka da bir şey geçmez elinize maalesef.

Tatsız bir tecrübe yaşamışsınız, ah almışlar çıkar acısı çıkmaz Allah bilir. Size bu kötü de olsa bir deneyim. Bundan sonra kendiniz tanışıp anlaşsanız, dünya iyisi dahi olsa ne kadar güvenip güvenmemeniz gerektiğini gördünüz. Burada kadınlar körü körüne kocam diye çıldırıyor, en azından Allah size en başından göstermiş kötüyü. Buna şükredin ve aşmaya çalışın. Üzülmeniz, kederiniz devam ettikçe sağlığınızdan olursunuz, başka da bir şey geçmez elinize maalesef.
Evet haklısınız. Diyecek hiçbir şeyim yok Allah'a sığınıyorum sadece

Kirgin olmanizi anlıyorum ama yukarda yazdığım gibi. Verilmiş sadakan varmış. Sen ayrilmamak için baya çaba sarf etmişsin. Sonunda en çirkef tarafını gösterip o senden ayrılmış.
Yat kalk dua et
Evet çünkü evlilik öyle kolay bitebilen bir şey değildi benim için ve sırf tayinim çıkmadı diye istifa etmedim diye ayrılmak bana çok basit gelmişti. İnanmadım da zaten istifa etmedi diye ayrılık mı olur. İnsanlar ne sorunları birlikte aşıyorlar

Bende 29 yaşındayım mesela. İnsan böyle bu yaşlarda geç kalıyorum korkusuyla daha çok şeye tölerans tanıyor olabilir. Buda toplum baskısından malesef. Bazen anneme dıyorum evlen diye diye başıma bela açıcaksın. Açıkcası çevremde çoğu kadın bu yaşlarda ve evli değil. Biz niye kendimizi boğuyoruz anlamıyorum. Aslında bi insanla mantıkla başlarsın sonradan seversin. Görücü usulüde bir tür mantık evliliği zaten. Bu yüzden kurtuldunuzu düşünerek lütfen kendinizü çok yıpratmayın. Ee ne demişler Dünyada tonlarca erkek var masmavi gözlüler bilene var :)
Karşına çıkan kişiye çok dikkat et. Ben bunları yaşayacağımı hiç tahmin etmezdim. Hep başkalarından duyardım. Bazen inanamıyorum

Çamura daha fazla bulaşmaz mıyım. Ben bir an önce ondan kurtulmak istiyorum

Her insanin yapisi farkli. Ben şahsen bana zarar veren bir insanin pestilini çıkartana kadar kendime rahat vermiyorum.
İçim içimi yiyor. O benden kurtulmak için dua etsin diye karabela gibi cöküyorum. Benim yapim bu. Ister uzasin ister uzamasın. Sürünsün mahkeme kapilarinda. Hem hakaret yiyip hemde niye sinip köşene cekilesin? Ilahi adalet iyi hoş ama allah sanada akil fikir vermiş. El kol vermiş. Verileni kullan. Allah cezasini gerekirse zaten verir

Öncelikle istifa etmediğiniz için tebrik ederim. Hiç bir erkek için istifa etmeye, peşinde sürüklenip onun memleketine yerleşmeye ve evde ondan harçlık vermesini beklemeğe değmez.
İlahi adalete gelince de herkes herkesi Allaha havale ediyor. Kimin hakkı diğerinin alacağı haktan fazla onu Allah bilir. Siz kendinizi iyileştirip mutlu olmaya bakın

ben 32 yaşındayım. Benden ayrılılnca itiraf etti. Ben seninle mantık evliliği yaptım aşk evliliği değildi dedi.
Tayin çıkmayınca ne oluyor anlamadım yani onun yaşadığı şehire mi çıkmadı tayin ayrı şehirlerde kaldınız oda ayrıldı ?

X