İlahi Adalet

Bir üye vardı, kocasının bipolar olduğu ailesi tarafından gizlenmiş kadından, çocukla boşandı. Herif hala diyodu hizmetli tutarım işin hafifler dön diye. Dönerse gidecekleri yer Allahan dağı, adam öğretmen bi de çünkü, nerden bulacaksa orda çalışacak insanı. Oyalayabildiğim kadarı kâr diyo heralde. Vaadi kendinden komikti.
Bu da bipolarmis sanırım

Belkide şizofren. Bana birlikteyken beynimin icinde karincalar dolasiuor demişti anlamamistim
Hiçbir manyak bu ekonomide atanmış memur karısına istifa et diye diretmez. Adamda ciddi bir muhakeme yeteneği kaybı var. Bişey istiyor ama sonucu o an önemli değil.

Bir üye vardı, kocasının bipolar olduğu ailesi tarafından gizlenmiş kadından, çocukla boşandı. Herif hala diyodu hizmetli tutarım işin hafifler dön diye. Dönerse gidecekleri yer Allahan dağı, adam öğretmen bi de çünkü, nerden bulacaksa orda çalışacak insanı. Oyalayabildiğim kadarı kâr diyo heralde. Vaadi kendinden komikti.

Benim uzaktan tanidiğim bir aile tecavüzcü oğullarını kakaladilar. Resmen hepsi sus pus oldu. Adam tecavüzcü. Kizi türkiyeden getirdiler. Bilmem kaç sene sonra ögrendi kız. Allah bu insanları bildiği gibi yapsin. İğrenç varlıklar

teşekkür ederim yol gösterici mesajlarınız için. onu engelleyip kafamda tamamen bitireceğim. bir ablam yok destek olan hala teyze yok. herkes kendi havasında. belki beni bu yğzdende sindirdi bilmiyorum. neyse..
Suçu sürekli başkalarına atıyorsunuz. Terapi alıp hayatınızla ilgili sorumluluk almayı öğrenmeniz gerekiyor. Alkolik adamın nesine kapıldınız?

Merhaba,
Ben mart ayında bir konu açmıştım. Merak edenler okuyabilirler ama özetle ben haksızlığa uğradım.
Bu yazdıklarımı evlenmeyi çok isteyenler de okusun lütfen. Ben tam olarak bir evlilik yapmış değilim aslında, onun yaşadığı şehire tayinim çıksın diye nikahı erken yapmıştık, benim tayinim çıkmadı sonrasında kendisi beni terketti.
Ben çok acı çektim, çok gür saçlarım vardı hep döküldü üzüntüden. Hala tam düzelmiş değilim bazen çok kötü oluyorum.
Ben mantıklı davranmadım, tüm dünyam o olmuştu vazgeçemedim ondan. O benden ayrıldı o şekilde bitti.
Ben şunu sormak istiyorum. Ben haketmedim bu yaşadıklarımı. Allah'a havale ediyorum onu, ailesini.
O da bana karşı nefret dolu. İşimden istifa etmediğim için bana hakaretler ediyor. Küfürler ediyor. Benim ona demem gereken şeyleri o diyor bana , onun hayatını mahvettiğimi vs. Halbuki o benden ayrıldı ve benimle mantık evliliği yaptığını söyledi.
Kalbimi un ufak etti sadece Allah'a havale ettim. Psikolojisi yerinde olsa beni anlardı. ( yerinde olmadığını öğrendim, tanışmadan önce de sıkıntıları varmış bilmiyordum, sanırım bir şeyler tetikledi ve anormal birisi oldu.)
Bana karşı inanılmaz öfke ve kin dolu ama tek suçumsa istifa etmemiş olmak.

Benim ahımı aldılar. İnanın hep içimde yaşadım. ettiği küfleri kötü sözleri kimseye diyemedim. Babamlar sinirlenir annem üzülür diye hep içime attım. Halen de öyle yapıyorum. İstediği gibi at koşturdu yani... Kendi ailesi de uzaktan izledi sadece.

Ben hakkımı helal etmiyorum beni bu duruma getiren hiç kimseye.

Kendime avukat tuttum 1 kuruşta talep etmedim çünkü o bana yapacağını yaptı, ondan gelen hiçbir şey benden götürdüğünü bana geri getirmez ki. Sadece Allah'a sığınıyorum. Avukata bir kuruma bağış yapmasını isteyebilir miyim dedim o da süreci uzatacığını söylediği için vazgeçtim.

Allah hiç kimseye sevdiği insan tarafından " seninle mantık evliliği yaptım " cümlesini duydurtmasın. Ve daha bir sürü şeyi...

İlahi adalet yerini bulur değil mi. Ben ne onu ne de seyirci gibi izleyen ailesine hakkımı hiç helal etmeyeceğim.

Ama karşımdaki de sanki ben ona kötülük yapmışım gibi sözler söylüyor. O da beni Allah'a havale ediyor.
Psikolojisi yerinde olmayan birine ettiğim ah karşılığını bulur mu sizce. Öyle ki işine gidebiliyor, ödemelerini yapıyor o kısımlarda psikolojisi yerinde (!)
Allah merhametsiz insanlardan korusun.
Son olarak bununla tanışmadan önce bende evlenmeyi çok isteyen biriydim. Öyle ki kendimi çok sıkışmış hissediyordum. Öyle bir zamanda karşıma çıktı mantıklı düşünemedim. Gözlerim kör oldu diyebilirim.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.
Bir insan karsisindakinin kendisini sevip sevmedigini anlar. Bence siz de 32 yasina geldim, turkiye standartlarina gore evde kaldim psikolojisiyle evlilik karari alip garip bir sekilde baglanmissiniz. Yoksa sevilmediginizi anlardiniz.

Bu durumda siz de suclusunuz bana gore, kendi hirslariniz, istekleriniz gozlerinizi kor etmis ve evlenmissiniz yani bu yasadiklarinizin az da olsa suclusu sizsiniz ayni zamanda; cunku 32 yasinda bir insanin bunun ayirdina varmamasi mumkun degil bana gore

ben buraya bunları yazdım. benim yaptığım aptallıkları kimse yapmasın. en sonunda ben kendime baş başa kaldım. seviyorum diyen o bambaşka bir insan oldu, ailem kendi hayatlarıyla meşgul şu an. ben kandım kimse kanmasın.
Sizinki sevgi değil gibi , insan kendine bu kadar kötü davranan birini sevemez. Tamam eşiniz düzgün davranmadı ve onu suçluyorsunuz , ahınız var. Peki ben neden evlenmeden önceki davranışlarına katlandım , gözümün önündekini göremedim diye düşündünüz mü ya da daha sadece nikahtan sonra gerçekten evlilik olmadan önce ayrılırken neden bu kadar yıkıldığınızı. İnsanların sevdiği eşleri , çocukları aileleri ölüyor bu kadar kötü olmuyor. Sizinki sevgi aşk değil saplantı, bir erkeğin sizinle evlenmek istemiş olmasına , okadar çok anlam ve önem yüklemişsiniz ki , gözünüzün önündeki gerçekleri görememişsiniz. Neden bu sizin başınıza geldi onu da söyleyeyim , büyük ölçüde sizin sevgi sandığınız mutlaka evleneceğim saplantısı nedeni ile. Eşinize bağlanma şekliniz doğru değildi . Normal bir kadın , sevse bile bu davranışlara katlanmazdı , çünkü sevgisine karşılık görmediğini anlar ve ilişkiyi bitirirdi . Ama siz bitirmediniz ve bunlar o yüzden başınıza geldi . Siz , bir erkek sizinle evlenmek istediği için göklere çıkıp , sizden ayrılınca çehennem çukuruna düştünüz. Ama bu psikolojik hal hiç normal değil. Evlilik tabi ki önemli , ama sadece bir erkeğin sizinle evlenmeyi kabul etmiş olması size değer katan ya da sizi değerli kılan bir statü semboli değil. Siz zaten evlenmeden önce de değerliydiniz. Eşiniz size değer vermedi çünkü siz tüm kötü davranışlarına katlanıp kendinizi değersizleştirdiniz. Siz kendinize değer vermeyi , ve bir erkeğin ilgisine bu kadar hayati anlam yüklememeyi öğrenmediğiniz sürece , sağlıklı ilişkiler kurmanız mümkün değil. Yok Allah’a havale ettim, yok ailesi neden engel olmadı , beni yıktı geçti diyorsunuz da , insanlar gergin boşanıyor , sanki ilk terkedilen sizmiş gibi davranıyorsunuz.

Allah’a havale etmeyi artık bırakalım lütfen. Her anımız zaten kayıt altında ve kimin ne yaptığı ortada.Sistem kusursuz çalışıyor. Havale etmek demek, bak ben acı yaşadım buna ceza ver demek gibi bir şey. Yani sen belki gözardı edersin neme lazım ben ayrıca havale ile sana ileteyim. Bu cümleyi lütfen kurmayın. Yaratıcıya ve ilahi sisteme büyük saygısızlık bana göre.

Size yazacak çok şey var aslında ama konunuzdan uzun olur o yüzden kısa kesicem.

Öncelikle karşınızdaki kişinin zihinsel olarak sorunu olduğunu söylüyorsunuz. Ancak kurban bilincinden de çıkasınız yok. Madem adam tedavilik durumda ise neden onun söz ve eylemleri için kendinizi kahrediyorsunuz. Akıl başta olsa zaten bunları yapar mı?

Siz de destek almalısınız. İçinizi dökmüş ve rahatlamış olursunuz. Konunuzu hatırlıyorum hala o bilinçle yaşamayın lütfen. Siz almanız gerekeni tecrübeyi koyun cebinize ve hayatınızı toparlayın bir an önce. Yolsa başka dertlerle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Herkes hak ettiği cezayı net bir şekilde alacak hiç endişeniz olmasın ve tabi ki ödülü de.

Bu da benim kaderimmiş.
Bu kaderiniz değildi , sizin seçiminizdi. Seçimlerinizin gerekçelerini tekrar değerlendirip , gelecekte başka türlü davranın. Kadere tüm suçu yükleyip , kendi hatanızı , psikolojik sorunlarınızı, ve gerçeklere dayanamayan değerlendirmelerinizi görmezden gelmeyin. Siz böyle davrandıkça , düzgün aklı başında erkekler size yaklaşmak çünkü sorunlu bir ilişki yaşayış tarzınızın farkına varırlar. Size ancak eşiniz gibi insanlar yaklaşır ve gene kaderi suçlarsınız .

X