İkinci evlilik öncesi kararsızlıklarım 🙁 kafam karmakarışık lütfen okuyun

yok yok zaten evlilikle ilgili korkularım travmalarım vardı. herkes birini öneriyordu istemiyorum kimseyi diyordum. sanırım eski eşim ve ailesinden duyduğum küfürler hakaretler sonrası bu adamın tatlı dizi nezaketi dikkatimi çekti kapıldım bi an ama sonradan hareketleri şüphe uyandırınca sizlere danışmak istedim. en basitinden birlikte günü birlik tatile gittik kendisine tüm masrafları sana yüklemek istemiyorum yarı yarıya paylaşırsak gelirim dedim. çok ısrar ettim diye kabul etti. gittik. tüm ödemeleri kendisi yaptı. tatil dönüşü masraflar ne kadar tuttuysa söyledi kendisine yarısını gönderdim. bir gün telefonunu karıştırırken ne gördüm. bana aldığı kalemliği anahtarlığı tek tek not almış telefonuna . o notu gördüm ayrılmak istediğimi söyledim. neden not aldığını sordum. kredi kartımdan harcamıştım. banka kartından kredi kartına aktarmak iççin not aldım dedi. sonra en yakın arkadaşına bu hareketini anlattım. en yakın arkadaşı gidip sormuş hediye yazılır mı abi ya diye. arkadaşına da aileme aldığım hediyeleri not aldım. ortak masrafa dahil olmasını istemedim aileme aldığım hediyeyi kız neden ödesin demiş. ikimize çelişkili yanıt verince işkillendim ayrıldım
Ayyy çok beter bir adam,koşarak uzaklışılacak cinsten.

bana dese evinde yaşayalım eşyaları ben alırım ya da giderlere ortak olma yine tamam derdim ama. Bu benim her şeyi üstlenmemi istiyor benim standartlarım düşer bu şartlarda dedim
Bence hiç evlenmeyin. Siz zaten kendinize bakabiliyorsunuz inanin başınıza bela almayın evlenerek hem o hem onun cocugu yükünüz 2 kat artacak buna degermi sizce?

yok yok zaten evlilikle ilgili korkularım travmalarım vardı. herkes birini öneriyordu istemiyorum kimseyi diyordum. sanırım eski eşim ve ailesinden duyduğum küfürler hakaretler sonrası bu adamın tatlı dizi nezaketi dikkatimi çekti kapıldım bi an ama sonradan hareketleri şüphe uyandırınca sizlere danışmak istedim. en basitinden birlikte günü birlik tatile gittik kendisine tüm masrafları sana yüklemek istemiyorum yarı yarıya paylaşırsak gelirim dedim. çok ısrar ettim diye kabul etti. gittik. tüm ödemeleri kendisi yaptı. tatil dönüşü masraflar ne kadar tuttuysa söyledi kendisine yarısını gönderdim. bir gün telefonunu karıştırırken ne gördüm. bana aldığı kalemliği anahtarlığı tek tek not almış telefonuna . o notu gördüm ayrılmak istediğimi söyledim. neden not aldığını sordum. kredi kartımdan harcamıştım. banka kartından kredi kartına aktarmak iççin not aldım dedi. sonra en yakın arkadaşına bu hareketini anlattım. en yakın arkadaşı gidip sormuş hediye yazılır mı abi ya diye. arkadaşına da aileme aldığım hediyeleri not aldım. ortak masrafa dahil olmasını istemedim aileme aldığım hediyeyi kız neden ödesin demiş. ikimize çelişkili yanıt verince işkillendim ayrıldım
Yok artık ya! Kalemlik hediyesi de not edilmez ya! Pes cidden! Adamdan kurtulduğun iyi olmuş.

İlk evlilikte şiddet görünce bunlar güzel geldi ama sonra bana niyeti kötü geldi. Acaba o da benim gibi borçlardan bıktı ilk evliliğinde çocuklarla benle rahat yaşamak mı istiyor dedim kendime ama tüm yükü bana yıkıyor üstelik asla evladımın vebaline girmem o ev onun o evi karıştırmam onun geleceğine yatırım dedim kendisine
Eviniz olmasa,memur olmasanız bu adam size yanaşmazdı bence.
Tamam ekonominin hali malum,bir noktaya kadar hak veririm ama evinizle ilgili karışmıyorum diyerek tam tersini yapıyor. Arabası kaç milyonluk bilmiyorum ama evle araba kıyaslanabilirmi fiyat anlamında? Bence kıyaslanamaz. Barınma kirada otursanız sizin en büyük masraf kaleminiz onu size yikıyor arabayı ben karşılarım diyor ama arabanın masrafı evin masrafından asla fazla olamaz. Kendi arabası zaten bir zahmet benzinini alıp,kasko,bakım vb şeyleri karşılasın yani.
Bakın size dese ev alalım birlikte ödeyelim amenna ama bu adam sizin evinizi satarak yeni ev almak derdinde ,çocuğunuzun hakkını gözettiği falan yok,kendi arabası duracak siz ev alacaksınız neden?
Boşverin kendinize bu kadar hesapçı bir adamı bela etmeyin.

Tamam ekonominin hali malum,bir noktaya kadar hak veririm ama evinizle ilgili karışmıyorum diyerek tam tersini yapıyor. Arabası kaç milyonluk bilmiyorum ama evle araba kıyaslanabilirmi fiyat anlamında? Bence kıyaslanamaz. Barınma kirada otursanız sizin en büyük masraf kaleminiz onu size yikıyor arabayı ben karşılarım diyor ama arabanın masrafı evin masrafından asla fazla olamaz. Kendi arabası zaten bir zahmet benzinini alıp,kasko,bakım vb şeyleri karşılasın yani.
Bakın size dese ev alalım birlikte ödeyelim amenna ama bu adam sizin evinizi satarak yeni ev almak derdinde ,çocuğunuzun hakkını gözettiği falan yok,kendi arabası duracak siz ev alacaksınız neden?
Canım benim evim su an 4 milyon. Arabası lüks bi şey değil 300-400 bin anca eder. Sürekli ev yoksa arabamı satarım diyor al g.tüne sok arabanı diyemedim 😂 keşke deseydim

canım 4 gündür tartışıyoruz. asla geri adım atmadı biliyo musun tamam canım yeter ki beni bırakma kiraya çıkarız veya eşya alırız demedi. ısrarla borçsuz hayat istiyorum diye diretti . annemde dedi ki seni sevse evsiz de kabul ederdi bırak kızım bizde nazik görünümüne bakıp adam sandık dedi.
Borçsuz hayat istiyor iyi güzel de borçsuz hayat için kendisi ne yapacak ne katacak kendini getirmekten başka? Ev sizden, eşyalar sizden eski eşyalar kendisi bavulunu alıp gelsin sizin sırtınızdan borçsuz hayat yaşasın oh ne ala. Mantıklı düşünebilmenize ayrılmış olmanıza çok sevindim 🙏

Zaten biz ilk tanıştığımızda ortak arkadaşlarımız eski eşiyle nişanlıyken kadın daha memur değildi çalışan kadın istiyordu bu kadın memur olunca evlendi dediler bunları duydum taşlara iyice yerine oturdu bende

X