İkinci evlilik öncesi kararsızlıklarım 🙁 kafam karmakarışık lütfen okuyun

O kadar nazik naif ki arabaya binerken kapımı açar montumu giydirir bi yere giderken. İs yerindeki en nazik insan diyebilirim. Arabaya binerken kapımı bile açar. Herkes imrenerek bakıyor bize

Şu kısmı okuduktan sonra gerisini tartışmaya bile gerek yok.
Düzgün kişiliği olmayan kadın ve erkekler gerçek karakterleri ile birini elde edemeyeceklerini bildikleri için karşı cinsi aşırı ilgi ve sevgiye boğarak yapmaya çalışır sonrada gerçek yüzlerini gösterirler. Bu şeklide abartılı sevgi gösterisi yapıp evliliğini, ilişkisini berbat eden tek bir kişi tanımıyorum.

Oooo aşırı kurnaz hadsiz.
Hanımefendi oglunuzu tabiki düşüneceksiniz ve evi kiraya bile verseniz neden evi ortaj giderine katasiniz tabiki oglunuza yatırım yapacaksınız ne münasebet ya.
Hadsize bak.
Anasıyla oturmaktan usanmış kapağı sana atacak
zaten sürekli annem her şeyime karışıyor bıktım diyordu kaç defa kiraya çıkmaya niyetlendi çıkmadı

yok canım dedim ya eski eşim özel sektörde afedersin it gibi çalışır hem kiramı hem faturalarım öder asla sen de şunları öde demezdi. alkol yüzünden ayrıldık o ayrı. yani bu da evlenecekse, bi zahmet kendini sıkıp en azından kira ödemesi lazım. hadi benim evde oturdu, yahu karım bana evini açt kira derdinden kurtardı bende evine bir iki eşya alayım der. ama hiç bi sorumluluk almaya cesareti yoksa bi zahmet evlenmesin annesiyle yaşasın. ki 38 yaşında adamın oğluyla annesinin evinde yaşamasına zaten anlam vereiyorum.
Batakçının teki işte, canını üzmemiş hiç, dün bulmuş dün yemiş bugün bulmuş bugün yemiş, yarın Allah kerim demiş. Şimdi de kapaklanacak yer arıyor.

Batakçının teki işte, canını üzmemiş hiç, dün bulmuş dün yemiş bugün bulmuş bugün yemiş, yarın Allah kerim demiş. Şimdi de kapaklanacak yer arıyor.
Allahtan yolun başında gösterdi gerçek yüzünü, ya rol yapıp nikah kıyıldıktan sonra gösterseydi gerçek yüzünü. teşekkür etmek lazım dürüstlüğüne :)

Kızlar çok kararsızım ve çaresizim. 3 sene önce alkolik eşimden fiziksel psikolojik şiddet gördüğüm evliliğimden ayrıldım. 10 yaşında oğlum var memurum. Eşimle evliyken kredi çekip ev almıştım evi kredisini ben ödüyorum diye oğlumuz benle kalacak diye bize bıraktı kendi arabayı aldı. Aşka küsmüşken kimseye güvenmezken iş yerimde biriyle tanıştım. O da memur. O kadar nazik naif ki arabaya binerken kapımı açar montumu giydirir bi yere giderken. İs yerindeki en nazik insan diyebilirim. Arabaya binerken kapımı bile açar. Herkes imrenerek bakıyor bize. dün Oturduk planlar yapmaya başladık . Evlenince senin evde mi otururuz kiraya mı çıkarız nerde yaşarız falan . Benim evde tek cocuk odası var anlaşamazlar ayrı odaları olsun dedim hak verdi senin evi satma o ev oğlunun hakkı yeni eve kiraya çıkarız dedi. Senin evi kiraya verip o kiradan gelen parayla yeni evin kirasını ödeyelim dedi. Bende o evin kirasını direk oğlumun hesabına atarım ona birikim olur yeni evin kirasını beraber öderiz sonuçta benim evim de olmaya bilirdi kirada oturtabilirdik sıfırdan dedim. kira her sene artar 20 olsa on sen on benden çıkar ikimizi de zorlar senin evden gelen kirayla kiramızı ödemek borca girmemek maaşlarımızla çocuklara birikim yapmak gezmek daha kolay gibi diyor. Ya da evini sat işe yerine yakın 2 cocuk odalı ev al ev sizin eviniz ona bi sözüm yok yine oğluna kalacak. Sende ev bende araba varken neden kiraya cıkalım yeni araba kredisine girelim. Sen evi oğlun için kiraya vereceksen bende arabamı satıp oğluma altın yapmak zorundayım dedi. Tamam hadi evi sattım yeni eve taşındık yeni evin eşyaları nasıl olacak dedim. Ne eksiğin varki evde dedi. Ne demek ne eksiği var eski eşimden kalan eşyaları mı kullanalım dedim. Biraz tartışınca yatak odasını değiştiririz ilerleyen zamanda diğer eşyaları beraber yavaş yavaş değiştiririz dedi. Bende evimi oğluma arabanı oğluna yatırım yapalım. Sıfırdan kiraya cıkıp eşya alalım dedim. İlk evliliğimiz olsa tamam ama çocuğumuz var borçsuz yaşayalım dedi. kafam karıştı . amacım borçsuz yaşamak gezmek çocuklara rahat birikim yapmak dedi. Sen de araba masraflarına karşma dedi bakımını falan ben yaptırırım dedi. Evin masrafları tabi ki ortak olacak dedi. Asla gocunmam evlilik paylaşmaktır tabi ama arabayı ben karşılarım. Barınmayı sen karşılıyorsun demesi ödemeleri bölmesi bana biraz saçma geldi kafam karıştı sizce art niyetli bi düşünce mi . Bir de bana evi karıştırma oğlumun dedim diye sen kendine değil oğluna öncelik verirsen mutlu olamazsın sen oğluna öncelik veriyorsun dedi. Evet tabi ki oğlum öncelik dedim peki sana oğlunla mutluluklar dedi bana . Kısaca kızlar sende ev bende araba var. Senin evde oturalım eşyaları kullanalım ilerde değiştirelim dedi ama ben ısrar etmesem yatak odası değiştirme fikri bile yoktu. Anne evinde bıkmış beni ev arkadaşı gibi kullanmak istiyor resmen. Bi yandan soğudum bi yandan hala bende borçsuz yaşamak istiyorum evimde otururuz ondan da araba olur diyorum aka hem evimi kullanıp hem masrafları ortak etmesi bide eşya borcuna girmek istememesi beni çok rahatsız etti. Simdi de ben istemiyorum artık deyince hiç eşya almam demedim yavaş yavaş alırız demeye başladı ama güvenemiyorum nolur bana akıl verin içimdeki acaba beni bitirdi
Bak kendinde yazmissin anne evinden bikmis ev afkadasi ariyor diye .onun evi yok ortak bir eve cikip ortak kazandiginizla karsilayip evin kirasinida tabikii ogluna biriktirmelisin .kendisinin de evi olsa onun evinde otursaniz kirayi eve kat diyecegim ama degil .adam hem kirayi belese getirecek, hem evin giderlerini bolusecek ,hem annesinden kurtulacak hemde duzenli sex hayati olacak .adamin bu isten kârına bakar misin ? Herkes salak bir o akilli masallah. O zarif davranmalara kanma .kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez.

Bak kendinde yazmissin anne evinden bikmis ev afkadasi ariyor diye .onun evi yok ortak bir eve cikip ortak kazandiginizla karsilayip evin kirasinida tabikii ogluna biriktirmelisin .kendisinin de evi olsa onun evinde otursaniz kirayi eve kat diyecegim ama degil .adam hem kirayi belese getirecek, hem evin giderlerini bolusecek ,hem annesinden kurtulacak hemde duzenli sex hayati olacak .adamin bu isten kârına bakar misin ? Herkes salak bir o akilli masallah. O zarif davranmalara kanma .kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez.
bir de bana diyor benim evim olsa oğlumun yüzünü görmek nasip olmasın seni kirada süründürmezdim diyor. aynısını bende dedim canım kendisine, evimde yaşayacaksın eşyalar benden cinsel isteklerini karşılıcam senin burda sorumluluğun tam olarak ne dedim

Dürüstlük değil o, ödü patladı cebimden para çıkacak diye.
canım 4 gündür tartışıyoruz. asla geri adım atmadı biliyo musun tamam canım yeter ki beni bırakma kiraya çıkarız veya eşya alırız demedi. ısrarla borçsuz hayat istiyorum diye diretti . annemde dedi ki seni sevse evsiz de kabul ederdi bırak kızım bizde nazik görünümüne bakıp adam sandık dedi.

Uyanık, iyi yapmışsın canim engellemekle.
Bunlar böyle böyle kalplere girip, şartlarını sunuyorlar sonra. Benciller, bu şartları kabul edip evlenmiş olsan, başka bir sorun çıkınca atıyorum çocuğuna bir konuda fazladan masraf yaptın, o da derdi "ee benim çocuğum?" sorun çıkmadan karşılığını beklerdi.
Ya da ne bileyim bu tarz şeyler, benden 1 gidiyorsa senden de 1 gidecek mantığı var

Uyanık, iyi yapmışsın canim engellemekle.
Bunlar böyle böyle kalplere girip, şartlarını sunuyorlar sonra. Benciller, bu şartları kabul edip evlenmiş olsan, başka bir sorun çıkınca atıyorum çocuğuna bir konuda fazladan masraf yaptın, o da derdi "ee benim çocuğum?" sorun çıkmadan karşılığını beklerdi.
Ya da ne bileyim bu tarz şeyler, benden 1 gidiyorsa senden de 1 gidecek mantığı var
aman valla iyi ki bitti ya valla hem suçlu hem beni suçluyr kendimden şüphe ettirdi kaç gündür. hiç geri adım da yok, yazdıklarında hep beni suçluyor

Kapı açıp kapatan,mont giydiren adamdan beklediğim Max performans.Konu sahibi lütfen evlilik için acele etmeyin🙁.
yok yok zaten evlilikle ilgili korkularım travmalarım vardı. herkes birini öneriyordu istemiyorum kimseyi diyordum. sanırım eski eşim ve ailesinden duyduğum küfürler hakaretler sonrası bu adamın tatlı dizi nezaketi dikkatimi çekti kapıldım bi an ama sonradan hareketleri şüphe uyandırınca sizlere danışmak istedim. en basitinden birlikte günü birlik tatile gittik kendisine tüm masrafları sana yüklemek istemiyorum yarı yarıya paylaşırsak gelirim dedim. çok ısrar ettim diye kabul etti. gittik. tüm ödemeleri kendisi yaptı. tatil dönüşü masraflar ne kadar tuttuysa söyledi kendisine yarısını gönderdim. bir gün telefonunu karıştırırken ne gördüm. bana aldığı kalemliği anahtarlığı tek tek not almış telefonuna . o notu gördüm ayrılmak istediğimi söyledim. neden not aldığını sordum. kredi kartımdan harcamıştım. banka kartından kredi kartına aktarmak iççin not aldım dedi. sonra en yakın arkadaşına bu hareketini anlattım. en yakın arkadaşı gidip sormuş hediye yazılır mı abi ya diye. arkadaşına da aileme aldığım hediyeleri not aldım. ortak masrafa dahil olmasını istemedim aileme aldığım hediyeyi kız neden ödesin demiş. ikimize çelişkili yanıt verince işkillendim ayrıldım

canım 4 gündür tartışıyoruz. asla geri adım atmadı biliyo musun tamam canım yeter ki beni bırakma kiraya çıkarız veya eşya alırız demedi. ısrarla borçsuz hayat istiyorum diye diretti . annemde dedi ki seni sevse evsiz de kabul ederdi bırak kızım bizde nazik görünümüne bakıp adam sandık dedi.
Bi daha arayacak o, bulmuş bedavayı kolay salmaz. Sorun kaç gr mehir istermiş.

X