İkinci evlilik öncesi kararsızlıklarım 🙁 kafam karmakarışık lütfen okuyun

Ne biçim adam bu böyle, siz söylemeseniz eski eşin yatağında yatacak.
İstediği kadar kibar olsun, böyle biriyle evlenilmez.
Evlilik böyle birsey değil ki ya, hadi eviniz olmasaydı? Ayrica tabiki oğlunuza oncelik vereceksiniz.
Oğlum benim her şeyim onu düşünüyorum canım o yüzden bitirdim zaten

Kızlar çok kararsızım ve çaresizim. 3 sene önce alkolik eşimden fiziksel psikolojik şiddet gördüğüm evliliğimden ayrıldım. 10 yaşında oğlum var memurum. Eşimle evliyken kredi çekip ev almıştım evi kredisini ben ödüyorum diye oğlumuz benle kalacak diye bize bıraktı kendi arabayı aldı. Aşka küsmüşken kimseye güvenmezken iş yerimde biriyle tanıştım. O da memur. O kadar nazik naif ki arabaya binerken kapımı açar montumu giydirir bi yere giderken. İs yerindeki en nazik insan diyebilirim. Arabaya binerken kapımı bile açar. Herkes imrenerek bakıyor bize. dün Oturduk planlar yapmaya başladık . Evlenince senin evde mi otururuz kiraya mı çıkarız nerde yaşarız falan . Benim evde tek cocuk odası var anlaşamazlar ayrı odaları olsun dedim hak verdi senin evi satma o ev oğlunun hakkı yeni eve kiraya çıkarız dedi. Senin evi kiraya verip o kiradan gelen parayla yeni evin kirasını ödeyelim dedi. Bende o evin kirasını direk oğlumun hesabına atarım ona birikim olur yeni evin kirasını beraber öderiz sonuçta benim evim de olmaya bilirdi kirada oturtabilirdik sıfırdan dedim. kira her sene artar 20 olsa on sen on benden çıkar ikimizi de zorlar senin evden gelen kirayla kiramızı ödemek borca girmemek maaşlarımızla çocuklara birikim yapmak gezmek daha kolay gibi diyor. Ya da evini sat işe yerine yakın 2 cocuk odalı ev al ev sizin eviniz ona bi sözüm yok yine oğluna kalacak. Sende ev bende araba varken neden kiraya cıkalım yeni araba kredisine girelim. Sen evi oğlun için kiraya vereceksen bende arabamı satıp oğluma altın yapmak zorundayım dedi. Tamam hadi evi sattım yeni eve taşındık yeni evin eşyaları nasıl olacak dedim. Ne eksiğin varki evde dedi. Ne demek ne eksiği var eski eşimden kalan eşyaları mı kullanalım dedim. Biraz tartışınca yatak odasını değiştiririz ilerleyen zamanda diğer eşyaları beraber yavaş yavaş değiştiririz dedi. Bende evimi oğluma arabanı oğluna yatırım yapalım. Sıfırdan kiraya cıkıp eşya alalım dedim. İlk evliliğimiz olsa tamam ama çocuğumuz var borçsuz yaşayalım dedi. kafam karıştı . amacım borçsuz yaşamak gezmek çocuklara rahat birikim yapmak dedi. Sen de araba masraflarına karşma dedi bakımını falan ben yaptırırım dedi. Evin masrafları tabi ki ortak olacak dedi. Asla gocunmam evlilik paylaşmaktır tabi ama arabayı ben karşılarım. Barınmayı sen karşılıyorsun demesi ödemeleri bölmesi bana biraz saçma geldi kafam karıştı sizce art niyetli bi düşünce mi . Bir de bana evi karıştırma oğlumun dedim diye sen kendine değil oğluna öncelik verirsen mutlu olamazsın sen oğluna öncelik veriyorsun dedi. Evet tabi ki oğlum öncelik dedim peki sana oğlunla mutluluklar dedi bana . Kısaca kızlar sende ev bende araba var. Senin evde oturalım eşyaları kullanalım ilerde değiştirelim dedi ama ben ısrar etmesem yatak odası değiştirme fikri bile yoktu. Anne evinde bıkmış beni ev arkadaşı gibi kullanmak istiyor resmen. Bi yandan soğudum bi yandan hala bende borçsuz yaşamak istiyorum evimde otururuz ondan da araba olur diyorum aka hem evimi kullanıp hem masrafları ortak etmesi bide eşya borcuna girmek istememesi beni çok rahatsız etti. Simdi de ben istemiyorum artık deyince hiç eşya almam demedim yavaş yavaş alırız demeye başladı ama güvenemiyorum nolur bana akıl verin içimdeki acaba beni bitirdi
Bi tane iyi niyetli cümlesini göremedin açıkçası. Bence arabanızın kapısını kendiniz açın

Bence kira konusunda haksız değil. Siz nasıl oğlunuzun geleceğini düşünüyorsanız o da düşünüyor, sonuçta onunki de evlat.
Ama onun harici çok sıkıntılı. Eski eşinizden kalan eşyaları kullanma isteği hiç mantıklı değil.
bana dese evinde yaşayalım eşyaları ben alırım ya da giderlere ortak olma yine tamam derdim ama. Bu benim her şeyi üstlenmemi istiyor benim standartlarım düşer bu şartlarda dedim

bana dese evinde yaşayalım eşyaları ben alırım ya da giderlere ortak olma yine tamam derdim ama. Bu benim her şeyi üstlenmemi istiyor benim standartlarım düşer bu şartlarda dedim
Başka isteği var mıymış paşamın? Anası vermez bu kadar bedavayı bu yaşta.

Kafam çok karıştı hem evimde oturacak hem eşya masrafına girmeyecek oğlunu bavulunu alıp gelmek sanırım amacı sinir oldım

Aynen öyle
At gitsin başından bildiğin parazit. İlle de seviyorum isterim dersen de söyle evin yarı değeri kadar kredi çekip nakit para getirsin eline saysın krediyi kapatırsın.

kızlar dün adamın eski eşiyle görüştüm yazdıklarımı tek tek anlattım ben sizin oğlunuza ayrı oda düşünürken o eşya bile almıyor yanlış evlilik yapmak istemiyorum benim de oğlum Var sizinle evliyken de böyle giderleri paylaştırıp hesap kitao yapıyor muydu dedim kadın ben şimdi bi şey dersem gelir bana bulaşır bende size sebep olmak istemem dedi anlatmadı . Sebep olurum demek evet maddiyata düşkün konuşursam ayrılırsın demek resmen

Dertsiz başınıza dert almayın deli kocadan kurtulup oğlunuzla mis gibi düzen kurmuşken. Maddiyat dışında da bu adam sıkıntılı. Oğlunuza iletide huzur vermeyecek ikide bir oğlunuzu diline dolamış durmuş. Senin çocuğuna su alındı benimkinin nesi eksik diye sidik yarıştırır durur.
Bu adam hazıra konmak isteyen cimri bedavacı herifin teki. Size sunduğu hayat şuanki hayatınızdan daha güzel durmuyor siz anlatınca. Uzaklaşmayın kaçın.

kızlar dün adamın eski eşiyle görüştüm yazdıklarımı tek tek anlattım ben sizin oğlunuza ayrı oda düşünürken o eşya bile almıyor yanlış evlilik yapmak istemiyorum benim de oğlum Var sizinle evliyken de böyle giderleri paylaştırıp hesap kitao yapıyor muydu dedim kadın ben şimdi bi şey dersem gelir bana bulaşır bende size sebep olmak istemem dedi anlatmadı . Sebep olurum demek evet maddiyata düşkün konuşursam ayrılırsın demek resmen
Sizin adamın eski eşiyle ne alakanız var yahu? Siz uğradığınız muameleyi kendiniz görmüyor musunuz? Kadın da kendi zor bela kurtulmuş demek ki, hali tavrı onu gösteriyor.

kızlar dün adamın eski eşiyle görüştüm yazdıklarımı tek tek anlattım ben sizin oğlunuza ayrı oda düşünürken o eşya bile almıyor yanlış evlilik yapmak istemiyorum benim de oğlum Var sizinle evliyken de böyle giderleri paylaştırıp hesap kitao yapıyor muydu dedim kadın ben şimdi bi şey dersem gelir bana bulaşır bende size sebep olmak istemem dedi anlatmadı . Sebep olurum demek evet maddiyata düşkün konuşursam ayrılırsın demek
Çocuklar kaç yaşında.

Sizin adamın eski eşiyle ne alakanız var yahu? Siz uğradığınız muameleyi kendiniz görmüyor musunuz? Kadın da kendi zor bela kurtulmuş demek ki, hali tavrı onu gösteriyor.
Kadın o kadar illallah etmiş ki gelip bulaşmasından korkup tek kelime etmemiş 😂

X