İkinci evlilik öncesi kararsızlıklarım 🙁 kafam karmakarışık lütfen okuyun

Ay cildiricam 🤦🏻‍♀️gozunden yaslar gelerek mi okudun bu mesaji. Kiz bu adam seni sevse bunca bos laf yerine tamam her sey istedigin gibi olsun, ben seni kaybetmek istemiyorum derdi.
Hala icraat yok ortada.
Şimdi de annesinden şu mesajı yazmıs. Gözlerimden yaşlar akıyor okurken. Ben gerçekten beni seven birini mi kaybediyorum düşüncesiyle çok acı çekiyorum kızlar. Evet gerçekten de hasta oldum yılbaşı gecesi serum takmaya geldiler arkadaşıyla ameliyat olduğumda da geldi hastaneden çıkışıma falan yardım etti ama bu maddi konuları açınca hepsi göz boyamak için miydi yoksa gerçekten seviyor mu kafayı yedim düşünmekten ben ağlamaktan mahvoluyorum kaç gündür 🙁

Bir haftadır ev yüzünden mantık konuştuk seninle geri kalan 4 ay benim için çok özeldi. Ben güzel şeyler yaşadım seninle..Yine yaşardım. Kıymet vermekse tabiki sana gözüm gibi baktım hasta oldun özel acil ekibi çağırdım. Hasta oldun yanındaydim .. ameliyat oldun yine yanindaydim. Moralin iyi olmadığı günlerde yanında oldum. Tatile giderken de yanında oldum. Herşeyinle hiçbir hesap kitap yapmadan hemde..Ama sen bana duygusuz dersen ve hesap kitap yapıyorsun dersen buna ben değil hiçbir insan bu şekilde muameleyi hak etmez .... konuşmak istediğim halde yan yana gelip benimle konuşmak yerine uzaktan yazıp anlatmani tercih etmeni de unutmam. Ben vicdan olarak her zaman rahat uyuyacağım . Sen rahat uyuyabilecek misin karşındaki insana yaptıklarından. Çocuğunu evladım gibi gördüm sadece çok fazla zaman geciremedim. O senin en büyük varlığın ona sözüm yok. Sıkıntı yaşamadan seninle hayatım son bulsun istedim sadece. Çünkü sesine aşık olmuştum. Naifligine...Dedim işte aradığım huzur bu insanda....Ama zaman insan daha başka tanıyor. Rabbim sana bol bereketli güzel günler göstersin evladınla mutlu ol hep....Şair diyor ya hani benim sana verebileceğim çok şey yok aslında çay var seversen, ben var seversen yol var gidersen ...

Ben çocuğuna bakmak için kararlıyım diye diretmedim. Onun cocuğu hiç hesapta yoktu ben oğlum ve o yaşayacaktık. O da hafta sonları babasına gelip kalacaktı. Tuttu annesi bakmıyor nafaka arttırıyor diye pat diye velayet davası açtı velayeti aldı. sonra senin evde yaşarız dedi bende benim oğlumun odasına iki erkek çocuk olmaz ayrı oda gerek yeni ev lazım dedim. Hatta senin oğlunun yatağının üstüne ranza yaparız falan deyince ben de ayrı oda yapalım dedim . Babası velayeti almıs ne yapsaydım cocugu dahil etmeden mi plan yapsaydım. Hatta çocuklar nasıl alışacak nasıl idare edeceğim diye çok düşündüm velayet olayı hiç yoktu hesapta
Gördünüz mü tanık oldunuz mu davaya? Gerçek mi? Karar dosya okudunuz mu?
Bilgim yok öyle hemen kolay mı velayeti almak anne razı gelmemiştir bence! Ben hala güven alamadım adamdan.

Ben çocuğuna bakmak için kararlıyım diye diretmedim. Onun cocuğu hiç hesapta yoktu ben oğlum ve o yaşayacaktık. O da hafta sonları babasına gelip kalacaktı. Tuttu annesi bakmıyor nafaka arttırıyor diye pat diye velayet davası açtı velayeti aldı. sonra senin evde yaşarız dedi bende benim oğlumun odasına iki erkek çocuk olmaz ayrı oda gerek yeni ev lazım dedim. Hatta senin oğlunun yatağının üstüne ranza yaparız falan deyince ben de ayrı oda yapalım dedim . Babası velayeti almıs ne yapsaydım cocugu dahil etmeden mi plan yapsaydım. Hatta çocuklar nasıl alışacak nasıl idare edeceğim diye çok düşündüm velayet olayı hiç yoktu hesapta
Velayet pat diye alınan bir şey değil. Ne kadar sürdü pat diye velayet davası açması, duruşmalar, delillerin toplanması, karar derken? Geçekten böyle pasaport yenilenmesi için randevu alıp gitmek gibi bir şey değil de hele de baba için kanunlar önünde? Görüş günlerini değiştirmek için açılan dava bile 1 yıl sürüyor. Her duruşma arası en az 3 ay.

Anne kendi isteğiyle mi verdi?

Yetişkin kadınsınız, sevgiliniz var, evleneceksiniz ve çocuğunuz var, bunları hiç konuşmuyor musunuz nasıl adam aniden bununla gelebiliyor size?

Bence sevgiliniz ve eski karınızın gerçek iletişiminin ne olduğunu bilmiyorsunuz. Çok gerçekdışı, siz evlenmeye kalkacaksınız, baba birden nafaka arttırıyor diye velayet davası açacak, aniden dava sonuçlanacak, sizin haberiniz bile olmayacak, aniden çocuk belirip sizinle yaşayacak.

Kim eski eşiyle ilgili olumlu konuşur ki? Çocuklu boşanmışsın ne hissedebilir, düşünebilirsin eski eşle ilgili yani. Çok iyi adam/kadındı sorun bendeydi kim der. Doğru bir referans değil eski eş.
Ayrıca ilişkiye saygısızlık bence. Bana yapılsa çok bozulurum. Gidecek eski eşime beni soracak, üstüne cimri mimri diyerek detay verecek, ayrılırım net.
Ben bir şey alacağım zaman olumsuz yorumlara bakarım. Ve olumsuz yorum beni ne kadar ilgilendiriyor ona bakarım. Mesela kargo geç geldi diye olumsuz yorum yapanlari dikkate almam..benim için sorun değil çünkü.
Şikayet konusundan da anlarsın. Aldatiyordu sürekli derse seni de aldatma ihtimali fazladır. Şiddet uyguladı derse yine bunu tekrarlanabilir. Ailesi sorun derse bunu gözlemleme imkanı bulabilirsin. Bazı göreceli konular vardır. Bunlar üzerine yorum yaparsa kendi gozlemini de katarsin işin içine.
Ben ikinci evliliğimi yapacak olsam kesinlikle eski eşle konuşurum. Eşimin yeni eş adayı da benimle konuşsa konuşurum. Bana ilgisizdi ama sana öyle olmaz belki derim mesela. Yada bana herşeyi sorar mesela. Adres benle iken bulamaz. Ama başka bir arkadaşını adres bulamıyor diye evden almaya kalkmıştı. Bazen bazı iliskide sen başka hale evrilirsin. Kadın olsun erkek olsun. Eşim mesela beni otoriter sanıyor. Daha benden önce sorumluluk alabilecek bir erkek yanında kesinlikle çit kırıldım bir prenses olacağıma eminim. Çünkü yapım aslında buna daha müsait. Mecburiyetten herşeyi yapabilen kadın kıvamına geldim. Böyle göreceli şeyler başka temel sorunlar başka. O yüzden fikir alınır.
Mesela ben kiracim için de eski ev sahibi ile konuştum. Tabi ki bana kötü demezdi. Ama iyi dediği şeylerden de kadının yapısını anladım. Evi mesela düzgün kullandığını ve düzenli ödeme yaptığını anlamıştım. Pek çok konuda olumlu konuştu ama ben genel konuşmasından daha gerçekçi bu iki veriyi alabildim.

Ay cildiricam 🤦🏻‍♀️gozunden yaslar gelerek mi okudun bu mesaji. Kiz bu adam seni sevse bunca bos laf yerine tamam her sey istedigin gibi olsun, ben seni kaybetmek istemiyorum derdi.
Hala icraat yok ortada.
Kapattım artık o defteri canım manipüle etmeye çalışıyor . Sevsen evin umrumda değil kuralım kendimiz yuvamızı derdin yazdım ordan da engelledim

Velayet pat diye alınan bir şey değil. Ne kadar sürdü pat diye velayet davası açması, duruşmalar, delillerin toplanması, karar derken? Geçekten böyle pasaport yenilenmesi için randevu alıp gitmek gibi bir şey değil de hele de baba için kanunlar önünde? Görüş günlerini değiştirmek için açılan dava bile 1 yıl sürüyor. Her duruşma arası en az 3 ay.

Anne kendi isteğiyle mi verdi?

Yetişkin kadınsınız, sevgiliniz var, evleneceksiniz ve çocuğunuz var, bunları hiç konuşmuyor musunuz nasıl adam aniden bununla gelebiliyor size?

Bence sevgiliniz ve eski karınızın gerçek iletişiminin ne olduğunu bilmiyorsunuz. Çok gerçekdışı, siz evlenmeye kalkacaksınız, baba birden nafaka arttırıyor diye velayet davası açacak, aniden dava sonuçlanacak, sizin haberiniz bile olmayacak, aniden çocuk belirip sizinle yaşayacak.
İkimizde adliyede çalışıyoruz biliyoruz işleyişi anne baba ortak imzalı dilekçe verdi velayeti babaya istiyoruz diye 1 ay içinde sonuçlandı karar kesinleşti

Hala icraat yok ortada.
Koca koca kadınlardan biraz mantık bekliyorsun haliyle tabi. 16 yaş genç kız gibi iki yaldızlı lafa eriyince bi "nE?" oluyorsun.

İkimizde adliyede çalışıyoruz biliyoruz işleyişi anne baba ortak imzalı dilekçe verdi velayeti babaya istiyoruz diye 1 ay içinde sonuçlandı karar kesinleşti
Anne kendi eliyle vermiş çocuğu.
Yani siz sevgilinizle evlilik planınızda bu yokken, aniden baba anneye kızdı, kavga ettiler ve kadın direkt çocuğu verdi:)

Sevgilinize hiç sordunuz mu "hayatım yanlış anlama ama sen bekarken ve aile evinde yaşarken çocuk yıllardır annedeydi, şimdi neden evlenme işi çıkınca bu çocuk geliyor?" Bir de size emrivaki yapmış bu garip gelmedi mi? Muhtemelen sizin de çocuğunuz olduğu için koşulsuz kabul ettiniz.

Eski eşi arayıp doğru bilgi (!) almaya çalışana dek sevgilinizle bu ani kararların nedenini konuşmanız kendi çocuğunuz için de daha sağlıklı olmaz mıydı?

Koca koca kadınlardan biraz mantık bekliyorsun haliyle tabi. 16 yaş genç kız gibi iki yaldızlı lafa eriyince bi "nE?" oluyorsun.
Bunun sebebi çocukken yeterince sevilmemekten oluyor bence. Duygular mantıktan her zaman daha baskın bir güdü oluşturuyor. Yeterince cocukken tamamlanmiyoruz. Ondan oluyor.

Konu sahibi bir de şey teklif edin. Ayrı evlerde yaşayalım bir süre çocukların huzuru bozulmasın diyin. Ne diyecek bakalım . Kafanız karisiyorsa bile evlilik icin, özellikle aynı ev için acele etmeyin.

Çocuğu zaten sizden önce de babada yaşayan adamla evlenmekle, siz evlenirken eski eşle ortak karar ve son dakika emrivakisiyle çocuğun velayetini alan adamla evlenmek farklıdır.

Eski eş onun kendisine bulaşmasından korkuyor gibi bir cümle vardı konunuzda, başıma sarmayayım vs diyormuş. Çocuğu neden gönderiyor o halde sizin sevgilinize? Bir de ekstra tanımadığı kadın ve çocuk da var.

Ben sevgiliniz ve eski eşinin iyi niyetli olmadığını düşünüyorum. En masum ihtimalle adam nafaka vermektense yanıma alırım, evleneceğim kadın eşek gibi bakar, param cebimde kalır gibi mi düşünüyor olabilir. Fakat kadının ruh sağlığında sıkıntı yoksa neden çocuğu versin pat diye adam böyle düşünüyor diye..
Ya da kadın da siz çocuğa bakın, o da gezsin tozsun, zaten eski kocası evlendi, o da hayatını yaşasın diye anlaşmayı kabul etmiş olabilir.

İki durumda da bence gerekirse bu işi çözmeden barışmayın.

Ben sizin barışacağınıza inanıyorum çünkü.

Konu sahibi bir de şey teklif edin. Ayrı evlerde yaşayalım bir süre çocukların huzuru bozulmasın diyin. Ne diyecek bakalım . Kafanız karisiyorsa bile evlilik icin, özellikle aynı ev için acele etmeyin.
Yok canım adamın oğluna ayrı düşünüyorum . Bana hazırda ev varken kiraya çıkmak istiyorsun. Kirada sürünmek istiyorsun sende düşünce nerde dedi. Boşver engelledim artık ev alsa araba alsa soğudum

Çocuğu zaten sizden önce de babada yaşayan adamla evlenmekle, siz evlenirken eski eşle ortak karar ve son dakika emrivakisiyle çocuğun velayetini alan adamla evlenmek farklıdır.

Eski eş onun kendisine bulaşmasından korkuyor gibi bir cümle vardı konunuzda, başıma sarmayayım vs diyormuş. Çocuğu neden gönderiyor o halde sizin sevgilinize? Bir de ekstra tanımadığı kadın ve çocuk da var.

Ben sevgiliniz ve eski eşinin iyi niyetli olmadığını düşünüyorum. En masum ihtimalle adam nafaka vermektense yanıma alırım, evleneceğim kadın eşek gibi bakar, param cebimde kalır gibi mi düşünüyor olabilir. Fakat kadının ruh sağlığında sıkıntı yoksa neden çocuğu versin pat diye adam böyle düşünüyor diye..
Ya da kadın da siz çocuğa bakın, o da gezsin tozsun, zaten eski kocası evlendi, o da hayatını yaşasın diye anlaşmayı kabul etmiş olabilir.

İki durumda da bence gerekirse bu işi çözmeden barışmayın.

Ben sizin barışacağınıza inanıyorum çünkü.
barışmam canım adam bana hem evimi veriyorum hem eşyamı buna rağmen düsüncesizsin dedi

Evlenmek zorundamısınız oğlunuzun önceliğinden rahatsız birikimi yok birde sizle pazarlık yapıyor inanın arkası daha kötü gelir oğlunuz hep gozune batıcak offfff asırı sinirlendim

barışmam canım adam bana hem evimi veriyorum hem eşyamı buna rağmen düsüncesizsin dedi
İşte hiçbir şeyinizi vermeyin böyle sırtlan adamlara. Yahu boşanmış, çocuklu çocuksuz hiç farketmez bizim kadınlarımızda aşırı bir özgüvensizlik ve değersizlik duygusu var. Siz niye bu kadar çok şeye tahammül edip tamam diyorsunuz? Boşandınız diye mi? Çocuk var diye mi? Yeniden bekar adam olmaz diye mi?
Bu işlerin bununla ilgisi yok ki. Siz kendi ayaklarınızın üzerinde duran, mesleği maaşı olan bir annesiniz, bir kadınsınız. Muhtaç mısınız bu saçmasapan adamlara.
Ok, şunu kabul ediyorum, ataerkil bir toplum, iğrenç saçmasapan düşüncede insanlar var, boşanmış kadını napayım diyenler var. Fakat konu o değil. Yani herkes bu adamlar değil. Benim çevremde (büyük şehirde yaşıyorum) bir sürü boşanıp çocuklu yeniden evlenen kadın var. Aşk evliliği diyorum bir de. Çünkü hepsinin işi var, hobileri var, bir hayatları var, dolayısıyla muhtaç hissederek seçim yapmıyorlar. Böyle olunca risk de azalıyor.

Fakat ben her şeye tahammül edeyim kafasına girince bu tarz adamlar da salak değil, anlıyor siz kolay gitmeyeceksiniz. Siz özgüvenli olsanız, duruşunuz olsa nasıl size evlilik aşamasında pat diye velayet aldım diye gelebilirdi mesela? Hani sizin de hayatınız ya o hayat..

Adam pişkin pişkin ev var diyor. Bu adamı atsanız gider ok de size yine böylesi gelir bu tahammül kafasıyla.

Siz kendinize aynada bakış açınızı değiştirin önce, o zaman bu tarz adamlar baştan zaten "ben bunu kullanamam" der, başka av bakar.

Evlenmek zorundamısınız oğlunuzun önceliğinden rahatsız birikimi yok birde sizle pazarlık yapıyor inanın arkası daha kötü gelir oğlunuz hep gozune batıcak offfff asırı sinirlendim
Yok zaten kimseyi istemiyordum ben ısrar edince nazik kibar birine benzetince deneyelim dedim. Ama 1 haftadır maddi konularda ömrümü yedi amannnnn yok anam yok ben oğlumla iyiyim kimsenin prenses erkek triplerşnş cekemem

T TheCapricorn adam aynı zamanda narsist. Anasının hesabından tüm yaptığı sözde iyilikleri sıralamış. Üstü kapalı yine seni suçluyor. Duygu sömürüsü yapıyor. Seni manüple etmeye çalışıyor. Aman aman sakın inanma. Bu adam evlendiği kadını iki ayda özgüvensiz bir köleye çevirir.

T TheCapricorn adam aynı zamanda narsist. Anasının hesabından tüm yaptığı sözde iyilikleri sıralamış. Üstü kapalı yine seni suçluyor. Duygu sömürüsü yapıyor. Seni manüple etmeye çalışıyor. Aman aman sakın inanma. Bu adam evlendiği kadını iki ayda özgüvensiz bir köleye çevirir.
Ne iki ayı daha evlenmeden ömrümü yedi

Sordular mı bilmiyorum? Siz hep beraber dışarıda vakit geçirdiniz mi? Çocuklar tanışıp kaynaştı mı? Adam nasıl davranıyor dışarıda? Hadi evlenelim demeyle olmuyor bence çocuklar var. Tanışıp kaynaşması lazım oğlun küçük değil rızası olması lazım yani istemeli yoksa içine kapanır sizden uzaklaşabilir.
Ayrı evlerde aşkınıza devam edin derim. Aynı eve geçiş hızlı olacak gibi ve bu çocuklar için çok tehlikeli. Ben aynı evde yaşamadan önce Adamın benim çocuğuma ilgisi tepkisi nasıl anlaşabilecek mi oğlum adama ısınabilecek mi diye düşündürdüm. Birde onun oğlu sonradan dahil olmuş başta böyle bir evlilik düzeni konuşulmamış. Duygusal olmayın!

Şimdi de annesinden şu mesajı yazmıs. Gözlerimden yaşlar akıyor okurken. Ben gerçekten beni seven birini mi kaybediyorum düşüncesiyle çok acı çekiyorum kızlar. Evet gerçekten de hasta oldum yılbaşı gecesi serum takmaya geldiler arkadaşıyla ameliyat olduğumda da geldi hastaneden çıkışıma falan yardım etti ama bu maddi konuları açınca hepsi göz boyamak için miydi yoksa gerçekten seviyor mu kafayı yedim düşünmekten ben ağlamaktan mahvoluyorum kaç gündür 🙁

Bir haftadır ev yüzünden mantık konuştuk seninle geri kalan 4 ay benim için çok özeldi. Ben güzel şeyler yaşadım seninle..Yine yaşardım. Kıymet vermekse tabiki sana gözüm gibi baktım hasta oldun özel acil ekibi çağırdım. Hasta oldun yanındaydim .. ameliyat oldun yine yanindaydim. Moralin iyi olmadığı günlerde yanında oldum. Tatile giderken de yanında oldum. Herşeyinle hiçbir hesap kitap yapmadan hemde..Ama sen bana duygusuz dersen ve hesap kitap yapıyorsun dersen buna ben değil hiçbir insan bu şekilde muameleyi hak etmez .... konuşmak istediğim halde yan yana gelip benimle konuşmak yerine uzaktan yazıp anlatmani tercih etmeni de unutmam. Ben vicdan olarak her zaman rahat uyuyacağım . Sen rahat uyuyabilecek misin karşındaki insana yaptıklarından. Çocuğunu evladım gibi gördüm sadece çok fazla zaman geciremedim. O senin en büyük varlığın ona sözüm yok. Sıkıntı yaşamadan seninle hayatım son bulsun istedim sadece. Çünkü sesine aşık olmuştum. Naifligine...Dedim işte aradığım huzur bu insanda....Ama zaman insan daha başka tanıyor. Rabbim sana bol bereketli güzel günler göstersin evladınla mutlu ol hep....Şair diyor ya hani benim sana verebileceğim çok şey yok aslında çay var seversen, ben var seversen yol var gidersen ...

Beni yanlis anlamayin ama ailenizle araniz nasil? Cok sevgi dolu buyumediniz mi? Hic mi sevilmediniz ki boyle bir mesaja agliyorsunuz? Bu adam neden bosanmis? Cocuguna nafaka odememek icin velayeti almis. Bu adamdan tam olarak ne bekliyorsunuz? Adam buram buram yapaylik kokuyor ve bu hareketleri ile sizi etkilemis. Yapmayin kendinize gelin silkelenin.

X