İkinci evlilik öncesi kararsızlıklarım 🙁 kafam karmakarışık lütfen okuyun

konunuzu daha okumaya başlarken, kapımı açıyor montumu tutuyor yazinca, bakalım bu fazla kibarlığın sonunda ne var acaba diye içimden gecirerek okuyordum ki hiç saşırmadım yani.
senin evin benim arabam eşyada almayalım ohh armut piş ağzima düş.
birde önceliğin oğlun demiş 😂 yok canım ne münasebet önceliğiniz o olmalıydı öz çocuğunuzda kim oluyor yani.
nezaket evet iyi bir şey keşke her nezaketin arkasında bir şey aramasak ama maalesef yani bizim toplumun erkeklerinin bir çoğu sadece çıkar planlarinin oldugu yere nezaket gösteriyor oda köprüyü geçene kadar.
Yerinizde olsam gönül ilişkileriniz evet olabilir tabiki ama evlenmem en azindan çocuğum kendini kurtarana kadar.
şurda iki üç sene sonra oğlunuz ergenlige girecek evin içinde kim oldugu hakkinda bir fikrinin olmadığı bir adam üstune birde o adamın oğlu olacak düzen bozmaya değer biri değil bence sevgiliniz
Kız kardeşim de onunla ilk tanıştığında bu kadar nezaket normal değil dikkat et demişti

Simdi de telegramdan yazmıs arkadaşlar 😂 benim seninle savaşım bitti daha da yazmam artık çok teşekkür ediyorum. Ama yaptıklarını unutmayacağım haberin olsun.
ay ne yapmışsınız ev oğlumun demişsiniz ki babasıda kendi hakkından feragat edip evi cidden oğluna birakmış.
adamda zaten birazcık gurur olsa eski kocanızın biraktiği eve hemde ondan kalan eşyaların üzerine çöreklenmeye çalışmaz yani.
o kadar seviyor madem gitsin açsın bir ev düzsün baştan sona sizide oturtsun baş köşesine oğlunuzla birlikte.

ay ne yapmışsınız ev oğlumun demişsiniz ki babasıda kendi hakkından feragat edip evi cidden oğluna birakmış.
adamda zaten birazcık gurur olsa eski kocanızın biraktiği eve hemde ondan kalan eşyaların üzerine çöreklenmeye çalışmaz yani.
o kadar seviyor madem gitsin açsın bir ev düzsün baştan sona sizide oturtsun baş köşesine oğlunuzla birlikte.
Aynen öyle felaket bi manipülatör

Kız kardeşim de onunla ilk tanıştığında bu kadar nezaket normal değil dikkat et demişti
gerçekten bizim toplumun bir çoğunda eğreti duruyor bu durum.
kizacaklar olacak belki bana ama şöyle düşünüyorum bu ülkenin bir kesiminde hala kız çocukları ve kadınlar eksik etek görülüyor, hala erkek çocukları paşam diye seviliyor.
çok nadir yerlerde kadın hakları vs önemseniyor erkekler tarafından.
yani bizim fıtratimiz bu iken, bizim erkeklerden biri kalkıp arabanin kapisini açıp montu tutunca hayırdır inşallah oluyorum ben.
tabiki gerçekten kibar olanlar vardır ama cidden sayı digerlerinin yanında az yani.

Her yerden engelledim Twitter’dan bulup yazmıs ya şaka gibi . Hala yüz yüze konuşalım mesajda kendimi anlatamadım ben sana konuşunca çözülmeyecek kadar büyük değil bizim sorunlarımız demiş
Şaşırma bence. Herif uzun vadeli planlar yapmış evin üzerine. Baktı olmuyor son kozlarını deniyor. Bir kere oğlunu önümüze koyuyorsun ifadesi aşırı itici. Evlat bir tarafa cümle cihan öbür tarafadır. Ne bekliyormuş ?

Şaşırma bence. Herif uzun vadeli planlar yapmış evin üzerine. Baktı olmuyor son kozlarını deniyor. Bir kere oğlunu önümüze koyuyorsun ifadesi aşırı itici. Evlat bir tarafa cümle cihan öbür tarafadır. Ne bekliyormuş ?
Valla ömrümü yedi daha 3 günde ne hali varsa görsün benim tahammülüm yok strese tribe tartışmaya

Neden çirkin olsun? Kadın zaten adama demişti sen evlenirsen sevgilinin de oğlu varmış anlaşamazlarsa oğlumun velayetini geri alırım demiş. Ben kadının oğlu için endişelenmemesini oğluna ayrı oda bile düşündüğümü ama babasının bunu bile gereksiz gördüğünü eger gerçekten cimri bi adamsa oğlunun da bu evlilikte huzursuz olacağını söyleyip yardım istedim
Aynısını size sevgiliniz yapsa, yani şu an ki konunun öznesi adam eski kocanızı arayıp fikir danışsa, "sen ne biçim erkeksin, g..v..t mısın olur" Zaten erkekler asla yapmaz.

Aynısını size sevgiliniz yapsa, yani şu an ki konunun öznesi adam eski kocanızı arayıp fikir danışsa, "sen ne biçim erkeksin, g..v..t mısın olur" Zaten erkekler asla yapmaz.
Yani adamın beni para olarak görmesi eski eşimin yatağında yatmayı bile kabul etmesi normal , benim kadının çocuğunun da geleceğini düşünerek kadına danışmam mı suc oldu. Belki evlensek benim çocuğum da kadının cocuğu da heba olacak. Hem kendim hem adam hem çocuklar için yanlış bi evlilik yapmamak için kadınla konuşmak zorundaydım

Yani adamın beni para olarak görmesi eski eşimin yatağında yatmayı bile kabul etmesi normal , benim kadının çocuğunun da geleceğini düşünerek kadına danışmam mı suc oldu. Belki evlensek benim çocuğum da kadının cocuğu da heba olacak. Hem kendim hem adam hem çocuklar için yanlış bi evlilik yapmamak için kadınla konuşmak zorundaydım
Bence hiç konuyu manipüle etmeyin.

"Eski eşinizin yatağında yatmayı kabul etmesi normal" cümlesi benim değil. Bu 1.

Evleneceğiniz adam bekar olsa ve siz yine çocuklu olsanız ne yapacaktınız? Kiminle konuşacaktınız? Eski sevgilileriyle mi? Yoksa sizin çocuğunuzun psikolojisi pek de önemli değil mi? Varlığınızı sevgilinizin çocuğuna mı adadınız sizin tabirinizle "annelik, kadınlık ve düzenli cinsellik" sunarak?

Soruma da cevap alamadım. Sizin eski kocanızı arayıp "nasıl bir kadındır, güvenilir mi, iyi anne mi çocuğumla aynı eve sokucam sonuçta, hizmetini kadınlığını yapar mı?" dese nasıl bir medeniyet seviyesinde tepki verirsiniz?

Ek olarak en son adama "seni ne çekeceğim, bekar adam" bulurum demişsiniz. Bence de bu konuda dürüstsünüz bulabilseydiniz siz de öyle evlenirdiniz zaten. Bence sevgiliniz de bulamıyor, maddi durumu da iyi değil. Bence o da varlıklı bir adam olsa, daha iyi imkanları olsa siz yerine çocuksuz bir kadın seçerdi.

Özür dilerim ama ben sizi birbirinize çok uygun gördüm. Bence ikiniz de pragmatiksiniz, maddi anlaşmayı sağlarsanız uyumlu olabilirsiniz diye düşünüyorum. Sizin hatanız olayı daha "romantik" bir düzleme çekmeye çalışmak ama adam bunu hissetmiyor da isteği de yok.

Sizin de sözlerinizde adama karşı güçlü bir duygu yok zaten, konunun başından beri sözleşmede anlaşamayan 2 iş partneri gibisiniz.

Ş

"Eski eşinizin yatağında yatmayı kabul etmesi normal" cümlesi benim değil. Bu 1.

Evleneceğiniz adam bekar olsa ve siz yine çocuklu olsanız ne yapacaktınız? Kiminle konuşacaktınız? Eski sevgilileriyle mi? Yoksa sizin çocuğunuzun psikolojisi pek de önemli değil mi? Varlığınızı sevgilinizin çocuğuna mı adadınız sizin tabirinizle "annelik, kadınlık ve düzenli cinsellik" sunarak?

Soruma da cevap alamadım. Sizin eski kocanızı arayıp "nasıl bir kadındır, güvenilir mi, iyi anne mi çocuğumla aynı eve sokucam sonuçta, hizmetini kadınlığını yapar mı?" dese nasıl bir medeniyet seviyesinde tepki verirsiniz?

Ek olarak en son adama "seni ne çekeceğim, bekar adam" bulurum demişsiniz. Bence de bu konuda dürüstsünüz bulabilseydiniz siz de öyle evlenirdiniz zaten. Bence sevgiliniz de bulamıyor, maddi durumu da iyi değil. Bence o da varlıklı bir adam olsa, daha iyi imkanları olsa siz yerine çocuksuz bir kadın seçerdi.

Özür dilerim ama ben sizi birbirinize çok uygun gördüm. Bence ikiniz de pragmatiksiniz, maddi anlaşmayı sağlarsanız uyumlu olabilirsiniz diye düşünüyorum. Sizin hatanız olayı daha "romantik" bir düzleme çekmeye çalışmak ama adam bunu hissetmiyor da isteği de yok.

Sizin de sözlerinizde adama karşı güçlü bir duygu yok zaten, konunun başından beri sözleşmede anlaşamayan 2 iş partneri gibisiniz.
ben adama zaten evimi ilk teklif eden benim. Ama bana eski eşyalarla yaşarız deyince ben o zaman yeni eve çıkarız kabul edemem dedim adama. Eski eşime ne fedakarlıklar yaptım . Buna yapmaya da hazırdım. Ta ki bir yatak odasını bile değiştirmeyecek kadar cimri olduğunu bana değil eve değer verdiğini görene kadar . Ben seneler sonra birinin beni sevdiğine inandım. Ki ben sevdim mi sevildim mi elimde avucumda ne varsa veren bi kadınım. Ancak adam bana oğlun değil ben önceliğin olmalıyım dediği an ben her şeyi sunmaktan vazgeçtim yoksa ben salak mıyım bende ev onda araba varken Kiraya cıkıp yeni araba alıp borçlanacak. Ama bana desin ki sen beni kira derdinden kurtardın bende eşya alayım eski eşinin eşyalarıyla olmaz, veya evini bize açtın bari masraflara ortak olma desin. Ben her şeyi bana yıktığı an zaten geri çekildim. Soğudum. Kaldi ki ilk benim evde yaşamayı teklif etti ben tek cocuk odası var iki erkek çocuk anlaşamaz benim evi satar iki cocuk odası olan bir eve geçeriz diye teklif ettim: baktım adam asla ne kiraya ya eşyaya giriyor bende orda bi dur deyip kendi menfaatimi korumak zorundayım sonuçta benim de oğlum var

Valla ben eski eşiyle konuşmayı gayet normal buluyorum kusura bakmayın. Sonuçta o kadının oğlu benimle oğlumla yaşayacak. Böyle bir adamla huzursuz evlilik yapıp çocuklar ziyan olacağına gidip sordum içimi rahatlattım bitirdim

Ş

ben adama zaten evimi ilk teklif eden benim. Ama bana eski eşyalarla yaşarız deyince ben o zaman yeni eve çıkarız kabul edemem dedim adama. Eski eşime ne fedakarlıklar yaptım . Buna yapmaya da hazırdım. Ta ki bir yatak odasını bile değiştirmeyecek kadar cimri olduğunu bana değil eve değer verdiğini görene kadar . Ben seneler sonra birinin beni sevdiğine inandım. Ki ben sevdim mi sevildim mi elimde avucumda ne varsa veren bi kadınım. Ancak adam bana oğlun değil ben önceliğin olmalıyım dediği an ben her şeyi sunmaktan vazgeçtim yoksa ben salak mıyım bende ev onda araba varken Kiraya cıkıp yeni araba alıp borçlanacak. Ama bana desin ki sen beni kira derdinden kurtardın bende eşya alayım eski eşinin eşyalarıyla olmaz, veya evini bize açtın bari masraflara ortak olma desin. Ben her şeyi bana yıktığı an zaten geri çekildim. Soğudum. Kaldi ki ilk benim evde yaşamayı teklif etti ben tek cocuk odası var iki erkek çocuk anlaşamaz benim evi satar iki cocuk odası olan bir eve geçeriz diye teklif ettim: baktım adam asla ne kiraya ya eşyaya giriyor bende orda bi dur deyip kendi menfaatimi korumak zorundayım sonuçta benim de oğlum var
Menfaatinizi korumanız çok ayrı konu. Onun için konunuza ayrı mesaj yazabilirim fakat yukarıda yazdıklarıma bir cevap vermediniz. Siz de "boşanmış" bir kadınsınız, adam da sizinle kendi çocuğunu aynı eve sokacak, o da eski kocanızı arasa referans olarak bunu "normal" görür müydünüz?

Eski eşle çocuk için en fazla irtibata geçilebilir, hastalık vs gibi durumlarda mecbur kalınırsa, referans almak nedir? Ki dediğim gibi evlenmemiş bir adam olsa ne yapacaktınız? Hangi referansla aynı eve girecektiniz? Adam 35 yaşında bekar, fakat kadın satmış gemişte, ya da kumarı varmış, nereden bilecektiniz? Ama doğru o bekar. Bu arada yanlış anlamayın ben de evliyim, ilk evliliğim ve boşanmış değilim. Fakat bence biraz da karşı tarafla empati kurmalısınız.

Maddi konulara gelince. Benim eşim de evlenmiş boşanmış, ve ben ikinci evliliğiyim. Bizim de o dönem ev satın alma, eşimin kendi varlıklarını yazlık vs satma gibi durumları oldu. Mesela yazlık olan evde hissesini alsaydı eski eşinden ben tadilat yaptırıp gayet de kullanırdım tatil için. Banane yani. Bu benim eşime aşık olmadığımı, geniş kafalı vs olmadığımı göstermez, ben benim işime yarıyor mu diye bakarım, benim eşimin bekarlık evinde, kendi evliliğinden ayrıldıktan sonraki evi, kendi parasıyla da ödenmiş, diğer evden gelen eşyalar da vardı. Biz beraber de yaşadık 1 yıl kadar, adama attırsa mıydım ne eşyası varsa, hatta arabasını da satsaydı hemen belki eski karısı binmiştir.

Biz evlenmeden kısa süre önce maddi olarak imkanlarımızı toparlayınca kendi istediğimiz gibi ev kurduk, her şeyim de 0 şu an. Fakat bence durumunuz yoksa, ortada 2 çocuk varsa, memur maaşıyla 0'dan ev düzmek de bence gerçekçi değil. İleride durumunuzu düzeltirseniz istediğiniz o eşyayı alırdınız. Demek ki siz de gereksiz görmüşsünüz ki eski evliliğinizden kalan yatakta yatıyorsunuz. Çoğu kadın boşanınca o eşyaları görmek bile istemiyor.

Mide vs problemi değil yani olay. Ona bakarsanız bazı erkeklerin de midesi evlenmiş boşanmış çocuklu kadını kabul etmiyor. Bu tarz tabirlerde herkesin ahlak anlayışı farklı. Siz eski eşimin yatağında nasıl yatıyor dersiniz mesela o da çocuğunuza her baktığında başka adamın çocuğunu görür.

Şimdi de annesinden şu mesajı yazmıs. Gözlerimden yaşlar akıyor okurken. Ben gerçekten beni seven birini mi kaybediyorum düşüncesiyle çok acı çekiyorum kızlar. Evet gerçekten de hasta oldum yılbaşı gecesi serum takmaya geldiler arkadaşıyla ameliyat olduğumda da geldi hastaneden çıkışıma falan yardım etti ama bu maddi konuları açınca hepsi göz boyamak için miydi yoksa gerçekten seviyor mu kafayı yedim düşünmekten ben ağlamaktan mahvoluyorum kaç gündür 🙁

Bir haftadır ev yüzünden mantık konuştuk seninle geri kalan 4 ay benim için çok özeldi. Ben güzel şeyler yaşadım seninle..Yine yaşardım. Kıymet vermekse tabiki sana gözüm gibi baktım hasta oldun özel acil ekibi çağırdım. Hasta oldun yanındaydim .. ameliyat oldun yine yanindaydim. Moralin iyi olmadığı günlerde yanında oldum. Tatile giderken de yanında oldum. Herşeyinle hiçbir hesap kitap yapmadan hemde..Ama sen bana duygusuz dersen ve hesap kitap yapıyorsun dersen buna ben değil hiçbir insan bu şekilde muameleyi hak etmez .... konuşmak istediğim halde yan yana gelip benimle konuşmak yerine uzaktan yazıp anlatmani tercih etmeni de unutmam. Ben vicdan olarak her zaman rahat uyuyacağım . Sen rahat uyuyabilecek misin karşındaki insana yaptıklarından. Çocuğunu evladım gibi gördüm sadece çok fazla zaman geciremedim. O senin en büyük varlığın ona sözüm yok. Sıkıntı yaşamadan seninle hayatım son bulsun istedim sadece. Çünkü sesine aşık olmuştum. Naifligine...Dedim işte aradığım huzur bu insanda....Ama zaman insan daha başka tanıyor. Rabbim sana bol bereketli güzel günler göstersin evladınla mutlu ol hep....Şair diyor ya hani benim sana verebileceğim çok şey yok aslında çay var seversen, ben var seversen yol var gidersen ...

dün tartıştık kendisine dedim evim var eşyalarım var oğluna analık sana kadınlık yapıcam bu şartlarda herkes evlenir benle ne enayi kadınmış derler. e ben niye senle evleneyim ki bekar çocuksuz birini alırım daha iyi dedim delirdi
Helal. Kendi değerinizi bilin işte böyle. Koca her zaman bulunur, yol verin gitsin.

Şimdi de annesinden şu mesajı yazmıs. Gözlerimden yaşlar akıyor okurken. Ben gerçekten beni seven birini mi kaybediyorum düşüncesiyle çok acı çekiyorum kızlar. Evet gerçekten de hasta oldum yılbaşı gecesi serum takmaya geldiler arkadaşıyla ameliyat olduğumda da geldi hastaneden çıkışıma falan yardım etti ama bu maddi konuları açınca hepsi göz boyamak için miydi yoksa gerçekten seviyor mu kafayı yedim düşünmekten ben ağlamaktan mahvoluyorum kaç gündür 🙁

Bir haftadır ev yüzünden mantık konuştuk seninle geri kalan 4 ay benim için çok özeldi. Ben güzel şeyler yaşadım seninle..Yine yaşardım. Kıymet vermekse tabiki sana gözüm gibi baktım hasta oldun özel acil ekibi çağırdım. Hasta oldun yanındaydim .. ameliyat oldun yine yanindaydim. Moralin iyi olmadığı günlerde yanında oldum. Tatile giderken de yanında oldum. Herşeyinle hiçbir hesap kitap yapmadan hemde..Ama sen bana duygusuz dersen ve hesap kitap yapıyorsun dersen buna ben değil hiçbir insan bu şekilde muameleyi hak etmez .... konuşmak istediğim halde yan yana gelip benimle konuşmak yerine uzaktan yazıp anlatmani tercih etmeni de unutmam. Ben vicdan olarak her zaman rahat uyuyacağım . Sen rahat uyuyabilecek misin karşındaki insana yaptıklarından. Çocuğunu evladım gibi gördüm sadece çok fazla zaman geciremedim. O senin en büyük varlığın ona sözüm yok. Sıkıntı yaşamadan seninle hayatım son bulsun istedim sadece. Çünkü sesine aşık olmuştum. Naifligine...Dedim işte aradığım huzur bu insanda....Ama zaman insan daha başka tanıyor. Rabbim sana bol bereketli güzel günler göstersin evladınla mutlu ol hep....Şair diyor ya hani benim sana verebileceğim çok şey yok aslında çay var seversen, ben var seversen yol var gidersen ...
Ev var oturursan eşya var kullanırsan🤮

Oğlun da eski eşini hatırlatır, oğlunla mutluluklar derken de oğlunuzu oğlu gibi mi görüyormuş? :deli:

Bence boşanmış insanlarin dava dosyasına bakmak ve eski eşiyle konuşmak çok normal. Ben kesinlikle konuşurdum. Hatta bize sorun olacak mı diye nabız yoklamak isterdim. Bir evladın var, beni tanı, çocuğunun benimle yaşamasına iznin var mı diye kadınla kesinlikle konuşmak isterdim. Bence o konuda kesinlikle iyi yapmissiniz. Diyelim ki adam karisina şiddet uygulayan biri bunu nerden ogreneceksiniz ki. Adam der mi ben karımı dövdüm. 3 karisini da öldürüp evlilik programına çıkmış adam vardı.
O niyetle konuşmamış ki.
Adamın cimriliğini, maddi konulardaki tavırlarını anlatmış. Adamı eski karısına çekiştirmiş bi nevi 😅

Yoksa nerdeee “iznin var mı, beni tanı, sorun yaratır mısın” şeklindeki sorular sorgulamalar...

Öl
O niyetle konuşmamış ki.
Adamın cimriliğini, maddi konulardaki tavırlarını anlatmış. Adamı eski karısına çekiştirmiş bi nevi 😅

Yoksa nerdeee “iznin var mı, beni tanı, sorun yaratır mısın” şeklindeki sorular sorgulamalar...
adam cimri olsa çocuklara aldığım bi şeye karışsa kavga etsek çocuklar mutsuz ortamda büyüse güzel olurdu yani valla Kadına şikayet etmek niyetiyle gittiysem Allah beni ne yapmasın. Kadından gerçekten cimri lafını duyup sonlandırmak için gittim. Çocuklara bana ona kötü hayata adım atmamak için. Siz nasıl anlıyorsanız öyle anlayın

O niyetle konuşmamış ki.

Çekiştirmiş demiş komiksiniz vall. Siz de benim gibi çaresiz ne yapması gerektiğini bilmeseniz emin olun adamı en iyi tanıyan insana sorardınız . Kadına çekiştğrmek için değil kalbimdeki şüpheden kurtulmak için sordum

X